Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Kołchozy i sowchozy

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Lipa12

Lipa12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 16:16

Kołchozy i sowchozy Nie wiem czy może taki temat gdzieś już nie istnieje ale nie znalazłem. Jeżeli jest to proszę o link :). Mianowicie jak wiemy w Polsce nie ma już dobrych PGR-ów do kupienia a ziemie osiągają gigantyczne ceny nawet u prywatnych rolników. Dowiedziałem się ostatnio o pewnym Niemcu który kupił na Ukrainie ziemię, z tego co słyszałem to kilka tysięcy po upadłej spółdzielni za śmieszne pieniądze, a jak wiadomo ziemia na Ukrainie należy do jednych z najlepszych. Nie wiem czy to mit czy prawda ale ogólnie cała historyjka jest dość ciekawa. Z tego co wiem do w Rosji są jeszcze potężne nieużytki po kołchozach i sowchozach sięgające kilku tysięcy hektarów.Rozmawiałem z paroma osobami na ten temat i usłyszałem że może być ciężko gdyż na wszystkim trzyma rękę rząd a nawet jak by się udało to jest możliwe że przy takiej ilości mogła by się do tego przyczepić mafia z haraczami i np. podpalać zboża. Do tego ogólne nastawienie tamtejszych mieszkańców typu "nie będzie Polak obrabiał naszej ziemi". Ale ogólnie pomysł uważam za dość ciekawy gdyby udało się podpisać kontrakt z jakąś dużą firmą lub młynami i wywozić tamte zboża na zachód. Jestem dość pozytywnie nastawiony na to. Nie wie ktoś z was o takiej ziemi? Jakie ceny ziemi tam mogą być? Chodzi mi ogólnie o tereny na wschód od naszego kraju. Co o tym myślicie? :) :)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Kołchozy i sowchozy Dzisiaj, 17:14
  •  

#2 vojt4s

vojt4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 16:47

Kołchozy i sowchozy Po pierwsze to kapitał:D Swego czasu interesowałem sie ziemią na ukrainie są tam ziemi do wykupu korporatywnego czyli jak upadały kołchozy to podzielono te majatki ziemskie miedzy ludzi i teraz trzeba z kazdym z osobna podpisywac umowy. Na dzien dzisiejszy nie kupisz ziemi na ukrainie jako polak chyba ze spółka z ukraińcem. no ukrainie juz istnieja firmu majace po tysiace hektarów takie jak Agroton Kernel itp
a cena ze ha na ukrainie to od 3000 do 7000 zł . Moim zdaniem szło by tam zrobic interes, ale nie samemu no chyba ze posiada sie duży kapitał. Jezeli jest ktos chetny do rozmów lub spółki:D zapraszam na priv.
  • 0

#3 FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 19:53

Kołchozy i sowchozy Ziemi tam nie kupisz, bo musisz mieć obywatelstwo. Jedynie możesz wejść w spółkę z taką osobą lub ożenić się z jakąś piękną Ukrainką. ^^ Z kolei z dzierżawami jest taki problem, że kołchozy są podzielone na paje, czyli każdy były pracownik ma odpowiednią jakąś jego część. Bardziej na wschód są one większe nawet do 2ha, ale przy naszej granicy jest to w przedziale 0,5-1,5ha i z każdą osobą musisz oddzielnie podpisywać umowy. No i np. przy 1000ha robi się nie mały problem. :wacko: Nie pisz, że ludzie mają tam taką a nie inną mentalność, bo tak samo teraz po euro może iść w świat plota, że polacy to tylko burdy potrafią robić. Tam są tacy sami ludzie jak my.
Były już 2 takie tematy, ale nikt nie pisze w nich, a może ktoś wie jak się ma tam aktualnie sytuacja na rynku?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#4 Radekk89

Radekk89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 20:04

Kołchozy i sowchozy hmm, był już coś kiedyś taki temat na forum, nawet dość ciekawie się rozwinął.
tu masz link, poczytaj sobie :)
http://www.agrofoto....aina-dzierzawa/
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#5 Gregor55

Gregor55

Nowicjusz

• Members
  • Pip