Skocz do zawartości

Zdjęcie

pneumatyka w C-360

111 odpowiedzi na ten temat

#61 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 18:44

pneumatyka w C-360 Chyba koledze @Marioboss chodzi o podkładki fibrowe na łączeniach nyplowych z przewodami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pneumatyka w C-360 Dzisiaj, 17:41
  •  

#62 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 15 czerwiec 2012 - 21:04

pneumatyka w C-360 Pisząc o dawaniu gumowych podkładek miałem na myśli właśnie zamianę tych fibrowych na gumowe.Guma lepiej uszczelnia i wypełnia wszelkie nierówności w płaszczyznach dociskowych.Teraz jak będę robił,to zastosuję dodatkowo takie coś:
http://allegro.pl/si...2253751811.html
Świetnie klei i jest idealne do uszczelnień gwintów i innych połaczeń,lepsze od tradycyjnego siliconu.
A co do regulatora,to tu na zdjęciu pozycja 8 mamy właśne zawór zwrotny do blokowania odpływu ze zbiornika.Znajduję się pomiędy zbiornikiem a regulatorem.Jak ktos rozbierał,to wie.Jeśli wszystko będzie zrobione i odpowiednio uszczelnione,to ciśnienie ma trzymac kilka dni.
Dodany obrazek

Edytowany przez Marioboss, 15 czerwiec 2012 - 21:13.

#63 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 15 czerwiec 2012 - 21:23

pneumatyka w C-360 bardziej chodzilo mi o typowy zawór zwrotny a nie ten z regulatora. ale ok:) Jesli tyle trzyma to tylko sie cieszyc
[CE] [DE]

#64 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 16 czerwiec 2012 - 13:43

pneumatyka w C-360 Zawór w regulatorze jako tako nie trzyma ciśnienia. nie dosłownie. Działa wtedy gdy otworzy się zawór regulatora po dobiciu do nastawionego ciśnienia a grzybek zwrotny zapobiega upuszczaniu w tym momencie powietrza z butli. Za to na pewno pomaga utrzymać cisnienie gdy silnik nie pracuje. Nie puszcza go na kompresor w którym co prawda są zaworki ale nie na tyle szczelne jak gumowy grzybek. Sprawdzaj wszystkie połączenia mydlinami i tyle. łącznie z odolejaczem, zaworem i złączką przyczepy.
KPK Kumurun Team

#65 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 10 sierpień 2012 - 19:40

pneumatyka w C-360 A ja mam taki problem że jak nabije ciśnienie (strzałka na zielonym) to jak wcisnę pedał hamulca i go przytrzymam to ucieka mi całe powietrze z butli a powinno chyba uciec tylko z rurki co idzie do złącza. Co może być przyczyną?? Zawór rozkręciłem, przeczyściłem i to samo.

#66 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 19:59

pneumatyka w C-360 A bardziej konkretnie,bo wydaje mi się że z zaworu hamulca a nie samej butli?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#67 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 20:10

pneumatyka w C-360 No o to mi właśnie chodzi, że jak nacisnę hamulec to całe powietrze z przewodu (co idzie do złącza) i z butli ucieka przez tą dziurę w zaworze.

Edytowany przez Kameleont25, 10 sierpień 2012 - 21:30.

#68 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 20:41

pneumatyka w C-360 Na samym końcu zaworu pod taką dużą nakrętką jest grzybek gumowy,który jest dociskany sprężyną.Po naciśnieciu hamulca zwalnia się w zaworze taki tłok i wysuwa się w stronę skrzyni biegów,odsłaniając zawór wylotowy powietrza z rury idącej do złącza z tyłu i jednocześnie zwalnia nacisk na ten grzybek,który jest dociskany tą sprężyną i zamyka odpływ powietrza ze zbiornika do zaworu.Sprawdź,czy grzybek nie jest zniszczony i czy sprężyna nie skorodowała od wody.

Edytowany przez Marioboss, 07 wrzesień 2012 - 20:42.

#69 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 20:46

pneumatyka w C-360 No wszystko rozkręciłem poczyściłem i na moje oko wszystko wyglądało ok, ale widać coś jest walnięte i ooo.

#70 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 20:52

pneumatyka w C-360 Jeśli powietrze ucieka Ci ze zbiornika do zaworu po nacisnięciu hamuklca,to winny jest tylko ten grzybek.Tam nie ma innej możliwości,bo tylko on zamyka drogę dla powietrza ze zbiornika.Kiedy pedał nie jest wciśniety,to tłok naciska na ten grzybek i otwarty jest przepływ ze zbiornika przez zawór do przyczepy,a po wciśniećiu hamulca tłok się cofa i sprężyna dociska ten grzybek blokując wypływ powietrza.Jak bedzie za słaba,to d*pa,bo samo powietrze tego nie docisnie.Robiłem to parę razy,bo też tak miałem.Moja raz zgniła od wody.Sam zawór nie ma w sobie żadnych skomplikowanych części.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 07 wrzesień 2012 - 21:00

pneumatyka w C-360 A może być tak że odwrotnie coś włożyłem?

#72 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 13:02

pneumatyka w C-360 Rozebrałem dziś zawór sterujący hamulcami przyczepy. Z jednej strony jest taki tłoczek na sprężynie a z drugiej sprężyna przykręcona taką prostokątną nakrętką. Tą nakrętkę mam dokręconą do połowy co za tym idzie sprężyna jest ściśnięta do połowy. Ta nakrętka ma tak byc??

Połączony

Edytowany przez MAT912, 27 grudzień 2012 - 19:05.

#73 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 18:59

pneumatyka w C-360 Kolego tak ma być, tą nakrętką reguluje się reakcje na nacisk pedału i siłę hamowania,im bardziej poluzujesz sprężynę tym mocniej trzeba cisnąć żeby zareagowały w orzyczepie (albo odwrotnie teraz już nie pamiętam) Przeczyść wszystko delikatnie,wazeliną techniczną posmaruj gumki i będzie chodzić.

#74 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 19:35

pneumatyka w C-360 Z tego zaworu ucieka mi powietrze http://www.farmexper...rodukt2701.aspx .
A dokładnie to stąd http://www.bankfotek.pl/view/1392140 (zdjęcie nie jest mojego autorstwa, źródło zdjęcia allegro.pl) ucieka mi z tamtąd powietrze i to bardzo szybko. Po pompowaniu ok 10 min to zawór w szybkozłączu w ciagniku wcisnę jednym palcem i słychac jak syczy powietrze. Nie mam zegara i nie wiem ile jest nabite ale myślę że jest około 0,5 atmosfery.

#75 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:17

pneumatyka w C-360 Zregenerować albo kupić nowy.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#76 Share Misiaul

Misiaul

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:31

pneumatyka w C-360 A gdzie można go zregenerowac??

#77 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:10

pneumatyka w C-360 Czy odolejacz i regulator ciśnienia da się zregenerować w domu czy może od razu kupić nowe?Pytam bo sprężarka dobrze pompuje a dalej już lipa coś blokuje.

Połączone

Edytowany przez razor275, 09 luty 2014 - 10:07.
Dublowanie tematu

#78 Share Radas777

Radas777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 luty 2014 - 19:32

pneumatyka w C-360 To zależy czy nie są uszkodzone mechanicznie i czy uda Ci się wymienić (kupić) wszystkie potrzene uszczelki. Tu jest jakaś stronka ze schematem http://topagra.eu/ur...r-hamulcowy.php

#79 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 08 luty 2014 - 22:46

pneumatyka w C-360 Można.Ja robiłem przed sezonem regeneracje takich zaworów.Tylko układaj po kolei wszystko i złóż :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 luty 2014 - 16:48

pneumatyka w C-360 Jak od butli do pedału hamulca i dalej do szybkozłącza dam zamiast oryginalnej metalowej rurki przewód tekalan fi15mm to nie stopi mi się od temperatury skrzyni biegów i mostu?