Skocz do zawartości

Zdjęcie

pneumatyka w C-360

111 odpowiedzi na ten temat

#21 Share maxreif

maxreif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 maj 2011 - 13:43

pneumatyka w C-360 Dzięki za wszystkie porady. Zmieniłem ten rozdzielacz pod pedałem hamulca na nowy poniewaz miał nieszczelności i nie dało sie ich naprawić. Mam jeszcze jedno pytanie: wiem że sprężarka powinna utrzymywac ciśnienie w granicach 5,8 - 6,3 a u mnie bije nawet do 8,0 i nic się nie dzieje tzn zawór bezpieczeństwa nie wypuszcza nadmiaru powietrza. Czy jest mozliwość jego regulacji tak żeby widząc na manometrze ciśnienie w granicach 6,0 ustawić go aby wypuszczał nadmiar powietrza?

maxreif

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pneumatyka w C-360 Dzisiaj, 07:05
  •  

#22 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 10 maj 2011 - 14:23

pneumatyka w C-360 Musi być regulacja w tym zaworze, u mnie w Ursusie ciśnienie otwarcia zaworu reguluje się po przez śrubkę.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#23 Share maxreif

maxreif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 maj 2011 - 20:43

pneumatyka w C-360 Tak, jest regulacja, jakos do tego doszedłem :rolleyes: ale jak sprężarka nabije jakieś cisnienie i zawór się otworzy to później czyli po spadku ciśnienia poniżej progu jego otwarcia już się nie zamyka. Czyli co - jest zepsuty czy jest jeszcze jakiś sposób regulacji o którym nie wiem.

#24 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:05

pneumatyka w C-360 samo odbicie zaworu nie powoduje jego zamknięcia-naciśnij hamulec i spadnie ciśnienie w zbiorniku i sam się zamknie-one tak mają.

#25 Share wirus07

wirus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 10 maj 2011 - 21:22

pneumatyka w C-360 Napiszcie co potrzebne do pneumatyki jakie rurki jakiś zawór?? Mam tylko sprężarkę i zbiornik.

#26 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 10 maj 2011 - 21:48

pneumatyka w C-360 Ja bym tam nowy ten zawór założył majątku nie kosztuje a będzie prawidłowo utrzymywał ciśnienie. bez żadnych kombinacji.

#27 Share maxreif

maxreif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 maj 2011 - 22:37

pneumatyka w C-360 No właśnie nacisnięcie hamulca nawet kilkakrotnie nic nie zmienia. :(
Chyba trzeba zakupić nowy zawór. Juz się czuję lżejszy o 138 zł. :rolleyes:

Panowie właśnie załozyłem nowy zawór i chyba jest coś nie tak. Jeśli chodzi sprężarka i nabije ciśnienie około 0,4 MPa zawór zadziała (cisnienie trochę za niskie bo nawet nie zgaśnie kontrolka od spadku ciśnienia), jednak gdy wyłączę ciągnik to przez otwór w górnej śrubie zaworu cały czas uchodzi powietrze - czytak powinno być? Czy powietrze z butli powinno zejść do zera? Podpowiedzcie coś jak możecie bo juz wymiękam z tą pneumatyką.

Naprawdę nikt nie pomoże?
Ponawiam prośbę o pomoc.

Edytowany przez maxreif, 16 maj 2011 - 13:57.

#28 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 11 maj 2011 - 06:20

pneumatyka w C-360 W katalogu czensci masz wszystko w każdym sklepie z czenściami

#29 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 11 maj 2011 - 06:45

pneumatyka w C-360 Kolejność jest taka: sprężarka-odolejacz-regulator ciśnienia-zbiornik-zawór hamulcowy przyczepy-gniazdo hamulcowe.
Najlepiej zobacz sobie u kogoś jak to wygląda, potrzebne będą też rurki żeby to wszystko ze sobą połączyć. Od razu mówie, że koszt tych części nie będzie mały...

#30 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, ciężarówki,geodezja, majsterkowanie

Napisany 09 czerwiec 2011 - 11:36

pneumatyka w C-360 powietrze nie moze schodzic na wyłączonym ciągniku ( bardzo minimalnie, zejdzie ale np na drugi dzien) spręzarka powinna bić do 5 atm. (c 330) jak masz dwuwskaznik to do kreski miedzy zielonym i białym polem, wtedy zawór bezp. wypuszcza nadmiar powietrza. U Ciebie w 3p pewnie troche wyzsze cisnienie do 6 atm Co do kontrolki to nie powiem bo jej nie podpiąłem, czujnik mam nowy, ale sprezarki uzywam sporadycznie. Spróbuj wyregulowac zawór sruba i obserwuj wskaznik przy jakim cisneniu puszcza zawór

Edytowany przez jackkk1988, 09 czerwiec 2011 - 11:38.

[CE] [DE]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 11:44

pneumatyka w C-360

Witam
Mam problem z pneumatyką w 3P. Chodzi mi o hamowanie przyczepą. Kiedy sprężarka nabije powietrza około 0,5 MPa gaśnie kontrolka spadku ciśnienia i słuchać jak niewielkie ilości powietrza uciekają złączem przy końcówce do której podłącza się przewód od przyczepy. Jeśli nacisnę pedał hamulca to słychać taki odgłos coś ala PSYT i spada wtedy ciśnienie na manomentrze. Niestety nie mogę sprawdzić jak to działa z przyczepą bo jej nie mam ale hamulce przeczepy są mi potrzebne ponieważ w najblizszy piątek pożyczam 6-cio tonówkę i będę z nią jechał z dość stromej górki.
Moje pytanie jest takie: czy w rurce która wychodzi od rozdzielacza powietrza tego przy pedale hamulca powinno być powietrze, czy powinno się ono pojawić dopiero wtedy gdy naciśnie się hamulec? Jakie powinoo byc ciśnienie na manometrze żeby załączał się zawór bezpieczeństwa ten przed butlą?
Pozdrawiam
maxreif

Nie musisz mieć przyczepy żeby sprawdzić czy działa tobie hamulec w ciągniku. Wystarczy, że napompujesz powietrza do układu i po naciśnięciu pedału hamulca, będziesz mógł w miarę swobodnie wcisnąć ten grzybek co jest na gnieździe hamulcowym w ciągniku.

#32 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 13:47

pneumatyka w C-360 a siłe juz sobie wyregulujesz na cięgnie. To jest najprostszy sposób jaki podał darek195. Im bardziej wcisniesz hamulec tym łatwiej powinnien sie dac wcisnąc grzybek
[CE] [DE]

#33 Share maxreif

maxreif

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 18:50

pneumatyka w C-360 OK hamulec przyczepy sprawdze jutro wg. powyższej porady.
Ale co z zaworem bezpieczeństwa przy butli? Wyregulowałem śrubą ciśnienie i teraz bije do 5 atm. Jak ciśnienie jest wyższe to zawór wypuszcza jego nadmiar ale wtedy ciągle uchodzi powietrze ze śróby która jest na górze zaworu. Wygląda na to jakby zawór zamykał się dopiero przy 1 atm i wtedy sytuacja się powtarza - pompuje, wypuszcza nadmiar, uchodzi śrubą do niskiej wartości itd.
nie mam w pobliżu innego 3P ze sprawnym zaworem więc nie wiem jak to właściwie powinno być.
Pozdrawiam
maxreif

#34 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 19:11

pneumatyka w C-360 Uszkodzony regulator ciśnienia.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#35 Share jackkk1988

jackkk1988

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 19:12

pneumatyka w C-360 rozbierz ten regulator, moze membrane posmarowac wd40 bo sie zacina ? hmm ja z 84 roku mam regulator i go reanimowalem i dziala super. pasuje on nie tylko od 3p ale 360/330 to to samo. Wydaje mi sie ze sie membrana nie domyka... ze wypuszcza do 1 atmosfery. Wydaje mi sie ze kapnąc mu oleju albo wd pasuje, zobaczysz efekty

edit. Ale nowy uszkodzony? jak pisze ze kupil nowy.

Edytowany przez jackkk1988, 09 czerwiec 2011 - 19:13.

[CE] [DE]

#36 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 07:21

pneumatyka w C-360 Przede wszystkim jak jest mało używana pneumatyka to go szlag trafia. Tam jest taka przesówka z oringiem i ona jak ciężko chodzi to takie są efekty. Ogólnie to powiem że to dziadostwo.

http://allegro.pl/za...1643865293.html

Ja ruski założyłem i zapomniałem że coś takiego w ogóle jest. kilka lat służył i problemu nie było.

KPK Kumurun Team

#37 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2011 - 08:18

pneumatyka w C-360 Nie Panowie jeżeli po naciśnięciu pedałów ucieka powietrze to nie jest to wina regulatora ciśnienia tylko zaworu hamulcowego, to jego trzeba rozebrać, przeczyścić i przesmarować. :rolleyes: Pozdrawiam Wszystkich. B)

#38 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 13:33

pneumatyka w C-360

OK hamulec przyczepy sprawdze jutro wg. powyższej porady.
Ale co z zaworem bezpieczeństwa przy butli? Wyregulowałem śrubą ciśnienie i teraz bije do 5 atm. Jak ciśnienie jest wyższe to zawór wypuszcza jego nadmiar ale wtedy ciągle uchodzi powietrze ze śróby która jest na górze zaworu. Wygląda na to jakby zawór zamykał się dopiero przy 1 atm i wtedy sytuacja się powtarza - pompuje, wypuszcza nadmiar, uchodzi śrubą do niskiej wartości itd.
nie mam w pobliżu innego 3P ze sprawnym zaworem więc nie wiem jak to właściwie powinno być.
Pozdrawiam
maxreif

Witam kolegę :)

No tak ale tu akurat autorowi posta chodzi o zawór bezpieczeństwa.

Edytowany przez seweryn20, 10 czerwiec 2011 - 13:42.

KPK Kumurun Team

#39 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2011 - 15:20

pneumatyka w C-360 Przepraszam racja :lol: nie miałem bardzo czasu i znów czegoś nie doczytałem :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wirus07

wirus07

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 11:38

pneumatyka w C-360 Mechanik robił hamulce w ciągniku około rok temu ale ich nie używałem ustawił tak że pompuje tylko do 0.6mpa czy to nie za mało jakie powinno być ćiśnienie w c360 3p.