Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotrslonski1

piotrslonski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 19:14

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny?
kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? Dzisiaj, 16:02
  •  

#2 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo,"zetor team"

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:16

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? według mnie stare john derny
ZETOR TEAM

#3 Share proxiplus100

proxiplus100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:30

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? Kolego sam mam zetora i jesli o prace polowe chodzi to pali na równi z innymi ale jeśli ty masz zamiar urządzać sobie nim wycieczki po wsi to troszke więcej łyknie a rekordzistą w spalaniu jest JD

#4 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:33

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? Ludzie ogarnijcie sie i ruszcie głową. Każdy łyknie czy to JD czy Zetor. Ja jestem z Zetka zadowolony pod wieloma względami. A ile pali mnie za bardzo nie interesuje ale ważne że robotę robi.

Edytowany przez Ursus11, 12 czerwiec 2012 - 20:34.

#5 Share filip524

filip524

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:49

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? Jeżeli jeździ się delikatnie z dobrze dopasowanymi maszynami zetor też mało spali . Jazda na 1500-1700 obr/min bez zbytniego przeciążania i spalanie niezbyt wysokie . Jeżeli mieszasz do końca to każdy wypali , nawet najoszczędniejszy silnik mtz'a . :D

#6 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, dziewczyny i motocykle;)

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:51

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? To zależy jak się na gaz ciśnie. Znajomy mówił mi który ma proxime 90 plus że do 1800obr/min w orce spali mu od 7 do 8 litrów a powyżej tych obrotów to tylko jedzie się szybciej i więcej wtedy spala.
Jeśli pomogłem naciśnij zieloną strzalkę :)

#7 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:51

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? jeden u mnie na wsi ma c-330 i zetora i mówi tak do c-330 do pełna i się jeżdzi i jeżdi ale tylko cos cięzej i staje a do zetora fakt trzeba lac ale robote robi i nie stęka. Do lekkich prac starcza mały a jezeli do duzej roboty to sie leje i robi (np. zetor)
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#8 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3443 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 czerwiec 2012 - 20:52

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? Jasne pali 100 na 100 :P :lol: :P . Głupszego tematu jeszcze nie widziałem :D :lol:

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Tomencki184

Tomencki184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Dziewczyny Rolnictwo :)))

Napisany 12 czerwiec 2012 - 21:35

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? Zasada jest prosta ile wlejesz tyle spali :D

#10 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 czerwiec 2012 - 21:46

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? Mam 7211 i powiem tak, w lekkich pracach spali sporo w ciężkich nie. Nie wiem do jakiej można porównać pracę ze sipmą kostką z podajnikiem, ale ze spalania jestem zadowolony, chociaż zawsze mogło by być mniej :P

Wiem, że nic nie wiem.

#11 Share rower56

rower56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 21:50

według mnie stare john derny

Kolego sam mam zetora i jesli o prace polowe chodzi to pali na równi z innymi ale jeśli ty masz zamiar urządzać sobie nim wycieczki po wsi to troszke więcej łyknie a rekordzistą w spalaniu jest JD

Skąd wnioski o spalaniu JD - wyczytane z internetu czy na podstawie własnych doświadczeń?

#12 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 12 czerwiec 2012 - 21:54

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? Jak dla mnie to mit który bierze się z tego że ludzie kupują stare, wytłuczone zetory i później opowiadają takie bajki. Jak jest w odpowiednim stanie technicznym to w porównaniu z Perkinsem spali więcej ale tylko w lekkich pracach, a w ciężkich spalanie jest porównywalne.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#13 Share wojoch7340

wojoch7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 22:02

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? kolega wyrzej dobrze pisze wódki mu ja miałem 3 zetory i na spalanie nie narzekam mialem też pare ursusów i 2 3p i wcale nie paliły mało ale za to mało robiły
john deer dużo palą wiem od znajomych jeden nawet reklamowal go i chciał go oddać

#14 Share damianus2222

damianus2222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 22:16

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? Jd nigdy niebył oszczędny, wkońcu amerykanin :P zetor jak mu przycisniesz tyle spali :D
sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 22:25

Jak dla mnie to mit który bierze się z tego że ludzie kupują stare, wytłuczone zetory i później opowiadają takie bajki. Jak jest w odpowiednim stanie technicznym to w porównaniu z Perkinsem spali więcej ale tylko w lekkich pracach, a w ciężkich spalanie jest porównywalne.

z jednej strony mit że zetor dużo pali a z 2giej obrona że pali tyle samo co wszystkie inne, fakt faktem jest kilku userów na af co posiadają podobnej mocy ciągniki zetor, perkins zachodnie itp. w sąsiedztwie też macie takich znajomych i fakty są takie że zetor ten 1-2l więcej pociągnie od perkinsa czy zachodniego z nowszym silnikiem dla jednego to dużo dla innego różnica bez znaczenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 23:03

czy to prawda że zetor jest najbardziej paliwożerny? Temat bez sensu. Na temat spalania można poczytać w każdej kategorii poszczególnych ciągników w różnych pracach.

Zamykam.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer