rafal2511

Jaki olej do skrzyni biegów???

Polecane posty

rafal2511    6

witam

 

posiadam ciągnik deutz fahr agroprima DX 4.51 i zamierzam q nim wymienić olej w skrzyni. tylko jaki olej powinien być zalany. Jesli ktoś wie to śmiało pisać. będę wdzięczny. a przy okazji co czym zalać silnik?

 

Caps Lock w temacie.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Producent zaleca dla calej serii DX 15W/40, zarowno do skrzyni, jak i do silnika. Swoja droga, nie wiem ile razy to pytanie juz padlo i zostalo odpowiedziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja do silnika leje olej TURDUS bardzo dobry olej wymieniam go co 250mth i jest jeszcze dosyć biały


kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

jesli było takie pytanie to nie widziałem ale to poszukam jescze dokładniej. no w silniku mam aktualnie turdus ale słyszałem też od mechanika że turdus jest dobrym olejem ale gdy nie pracujepod dużym obciążeniem tak jak np. w autobusach ale pod dużym obciążęniem nie utrzymuje dobrych właściwośći. jeśli chodzi o skrzynie to dolewałem do tej pory agrol u ale teraz remontuje inny ciągnik i bedę przy okazji wymieniał we wszystkich ciągnikach na jednakowy olej i zastanawiam sięco zalać a ciągniki to ursus c360 zetro 16145 i deutz fahr agroprima dx4.51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

@rafal2511, w DF serii DX 1 i 2 bieg jest smarowany pod cisnieniem, dlatego np. hipol, ktory jest dobry dla zetora, nie jest stosowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ja do silnika leje olej TURDUS bardzo dobry olej wymieniam go co 250mth i jest jeszcze dosyć biały

BIAŁY?????????? :blink:

To może woda ci idzie do oleju :D .

Turdus jak ktoś już pisał to dobry olej ale nie do ciężkich warunków. Ja stosuje Platinum lub z Orlenu Diesel 3 lub 2


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

brat pytał w servisie deutza to oni powiedzieli że stosują olej 10w30 akrol (czy jakoś tak nie pamietam dokładnej nazwy) lub API GLT. sa to włoskie oleje a takie napewno tanie nie będą gdyż kolo 20 zl za litr chyba. mechanik mnie namawia żeby własnie zalać agrolem gdyż on je zawsze stosuje i do fergusonów też leje i jak do tej pory nic się nie nie dzieje. inny mowi że hipol 6 jest to samo co agrol wiec sam nie wiem który wybrać. a użytkownicy seri dx co leją do skrzyni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Po pierwsze - NIE CYTUJ OSTATNIEGO POSTA! Za to mozesz dostac 10%. Po napisaniu odpowiedzi kliknij " odpowiedz", a nie " odpisz"

Po drugie - zobacz 2 post w tym temacie.

Po trzecie - mozesz wejsc na strony firm produkujacych oleje i tam dobrac wlasciwy dla danej maszyny ( Orlen.pl, Fuchs.pl, itd ).

Zanim zadasz pytanie o filtry - Mann.pl.

Zobacz temat SDF w kategorii ciagniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian95545    0

wlej olej 15w40 ale musi być stou aby wlac też go do skrzyni

bo np: turdus to olej tylko silnikowy 15w40 SHPD

nie masz pojęcia co piszesz 15 w 40 tzn.od minus 15 do plus 40 stopni a do skrzyni trzeba 80)90!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1985    7

kolego chodzi o olej silnikowy

a tak ogóle to w nowych skrzyniach sie stosuje 10w30 lub 10w40

80 lub 90 w przekładniach mechanicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Nie wiem, co producent zaleca do nowych maszyn, ale po tym co orzeczytalem na deutzforum. de, bylem zaskoczony. Do serii DX, w silnikach chlodzonych powietrzem, stosowali jeden olej do silnika, skrzyni i hydrauliki. Mam 2 z nich - DX 110 z 1980 r. i DX 6.30 z 1986 r., do obu wlalem 15 W/ 40, bo do tej pory tak byly stosowane. Skoro wytrzymaly ponad 30 i prawie 30 lat, to po co to zmieniac?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtak4    0

Jeżeli chcesz mieć w silniku, skrzyni, hydraulice i innych przekładniach(zwolnice itd) jeden olej polecam Fuchs Agrifarm STOU MC (lub bez MC trochę tańszy). Polecam Ci zakupić beczkę takiego oleju i starczy do wszystkiego. Jeśli potrzebujesz taki olej, sprzedam Ci go w atrakcyjnej cenie, pisz na pw.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj