CBMarek

Folia strech czy worki

Polecane posty

CBMarek    4

Chciałbym sie poradzić koledzy mam nie dużo sianokiszonki do robienia. Kolejna sprawa sianokiszonke bede skarmiał tam max do jesieni .

no i teraz pytanie nie chce ponoisic niepotrzebnych kosztów zwiazanych z folią itd i pytam czy na tak krutki okres moge zaryzykować i owinąć folią przezroczystą typu strech?? Czy może zapakować ją w worki. Kiszonka na bieżącą do jesieni napewno bedzie zkarmiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

W zeszłym roku zużyłem rolkę strecza na drugi pokos i dopiero teraz ją skarmiam. Nie popsuła się kiszonka, fakt że była mocno przesuszona, może i miało to pozytywny wpływ na przechowanie. W tym roku pierwszy pokos kupiłem folię, na drugi pokos już zaopatrzyłem się w trzy rolki strecza. Jeśli dobrze wyjdzie w przyszłym roku zrobię więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

w worki możesz ryzykować, niektórzy tak robią i mówią że jest ok, folia przezroczysta, strecz spokojnie może być całą zimę pod warunkiem że położysz belki w zacienionym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

nie zastanawiaj się i rób streczem,natomiast odradzam ci worki bo są nieszczelne i zawsze po zamknięciu zostaje trochę powietrza i kiszonka psuje się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

no a ile masz meic tych bel i czy masz owijarkie


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Są też czarne te folie i nie wiem która by była lepsza bo też mam wątpliwości co zrobić z sianem czy ustawić w stogu i przykryć folią czy może poowijać po razie taką folią co radzicie ??. Owijarkę oczywiście mam ładować i ustawiać też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

ja mam zasiana trawe a w trawe owies no i juz sie przymiezam kaosic ten owiec a potem ładnie trawa mi z tego wybija i zostaje na kilka lat trawa. Mam tego około 2,5 ha. zawsze miałem mniej to zkarmiałem na zielono orkanem. Owijarki nie mam bo sianokiszonki robie mało zawsze pozyczam ale z owijarka to nie problem. Po ile jest rolka strecha ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Po 70 zł to zdzierstwo zobacz po ile na allegro połowa ceny no i ta przesyłka powiedzmy 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

to ameryka pełną gębą. :blink:

Zdecydowanie lepiej kupić czarną folię. 14zł na allegro. jaki jest stosunek wydajności rolki do zwykłego balota 120x120/

Np normalna folia 25 balotów a tą folia stretch ile belek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Właśnie też nie wiem ile z jednej belki wyjdzie belek ale planuje zakupić z jakieś 6 rolek i owinąć owijarką samozaładowczą po razie i postawić pod chmurką niech stoi. W jednym z tematów było że facet zawinął siano po razie w zwyczajną folię do beli i wyszła wyśmienita pasza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

siano owijać folią dobry pomysł bo nie zamoknie i nic sie nie zmarnuje my w tamtym roku parę belek mieliśmy siana, bo niestety miała być kiszonka ale z przyczyn technicznych wyszło siano. Siano jak siano jak nie ma wilgoci to nie zakiśnie takie jak się wrzuciło takie było przy skarmianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

świeżo owijane siano moze spleśnieć. Siano paruje, robi się para czyli woda i pleśń gotowa bo stretch jest bardzo cienki więc dziury gwarantowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Ja to myślę z belować zostawić na łąkach ze 2-3 dni jeżeli nie będzie zapowiadało się na deszcz i po przeschnięciu owinąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erciak    19

Po 70 zł to zdzierstwo zobacz po ile na allegro połowa ceny no i ta przesyłka powiedzmy 20 zł

Z tej rolki wychodzi 15 bel owiniętych 3-krotnie. Według mnie to dobra cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CBMarek    4

3,5 kg za około 22 zł dobra cena u ja bede do jesieni to skarmiał i nie bede pakował sie w koszty folii kupie strecha czarnego owine i ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To napisz jak Ci szło :rolleyes:

Ciekaw jestem ile trzeba warstw bo stretch jest bardzo cienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

3,5 kg za około 22 zł dobra cena u ja bede do jesieni to skarmiał i nie bede pakował sie w koszty folii kupie strecha czarnego owine i ma być

Czarny na lato ?? to chyba nie najlepszy pomysł na jakąś III-IV trawę można czarnym owinąć ale nie w lato jak upały i UV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

to napisz po co ludzie nakrywają baloty po przeźroczystym stretchu a folia do bel nie jest przeźroczysta?

jakby przeźroczysta folia była naj... to firmy produkowałyby przeźroczyste folie. Nie napisałem dlaczego nie jest dobry pomysł dlatego że nie wiem dokładnie dlaczego nie można użyć bezbarwnej. Nie chce mówić o czym co słyszałem bo zapewne są argumenty książkowe przeciwko przeźroczystej folii których nie wymienię z niewiedzy. Znajdź mi artykuł o przeźroczystej folii gdzie można zakiszać bez przeciwwskazań to zwrócę honor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj