Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pęka wąż od głównego zasilania hydrauliki

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarpis25

jarpis25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 17:21

Pęka wąż od głównego zasilania hydrauliki Witam wszystkich. Mam problem z tym, że jak kupiłem Rekorda to był założony wąż zamiast rurki, a w żniwa rurki nie można było kupić, trzeba byłoby czekać na nią 2 miesiące. Teraz ją mam, ale do rzeczy, pęka mi wąż co idzie od zasilania głównego czyli wychodzi od pompy hydraulicznej, a wchodzi do rozdzielacza 2-sekcyjnego i pęka przed rozdzielaczem. Chciałbym założyć rurkę, ale chcę wiedzieć dlaczego tak mi się dzieje i wtedy jak założę rurkę żeby wyeliminować ten problem i żeby coś potem mi się z rurką nie działo. Jeżeli ktoś miął coś takiego albo coś podobnego proszę o podpowiedź. Dzięki.

Edytowany przez Marcin91, 10 czerwiec 2012 - 19:06.
Caps Lock, chaotycznie napisany post

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pęka wąż od głównego zasilania hydrauliki Dzisiaj, 16:21
  •  

#2 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:02

Pęka wąż od głównego zasilania hydrauliki Miałem podobnie w Z056, pękał mi, bo miałem zaworki z tyłu rozdzielacza przestawione co skutkowało dużym ciśnieniem, którego przewód nie wytrzymywał.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#3 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:55

Pęka wąż od głównego zasilania hydrauliki Tak jak Marcin91 masz podciągnięte zawory na rozdzielaczach.Nie wiem jak to jest rozwiązane w rekordzie ale Z056 jest zawór z tyłu rozdzielacza :) Pozdrawiam

#4 Share jarpis25

jarpis25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 20:32

Pęka wąż od głównego zasilania hydrauliki A jakie powinno byc cisnienie na tym rozdzielaczu dwusekcyjnym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 21:22

Pęka wąż od głównego zasilania hydrauliki Jakie powinno być dokładnie ciśnienie to musi się jakiś spec wypowiedzieć. Ja na własnym przykładzie powiem, że miałem założony przewód, który mi pękł o max. wytrzymałości do 180 atmosfer, więc to ciśnienie zmniejszaliśmy jak mnie pamięć nie zawodzi do ok. 150 atm., bo przy 70 atm. nie chciał mi Bizon podnieść hedera ze stołem do rzepaku. Ale najlepiej jak ktoś się w tej sprawie jeszcze wypowie.

Od czego jest ten pierwszy rozdzielacz?
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#6 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 22:05

Pęka wąż od głównego zasilania hydrauliki Ja w swojej Z056 popuściłem zawór tak ze hedera na średnich obrotach nie mogłem podnieść potem po pół obrotu wkręcałem.Podnosi na wolnych obrotach a dodając gazu widać jak w pewnym momencie zawór popuści ponieważ podnosi delikatnie.Ja tak ustawiłem jest dobrze.A objawem było bardzo szybkie podnoszenie hedera i motowideł na pełnych obrotach ze wyrwałem tłoczysko a dokładnie zabezpieczenie tłoka na siłowniku podnoszenia hedera.Teraz dla mnie jest ok. :) pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 23:06

Pęka wąż od głównego zasilania hydrauliki 70 na potrójnym i 130 na podwójnym, lub ustaw jak @balcerek pisze, czyli rozkręć i dokręcaj po pół obrotu aż normalnie zadziała, tylko przy obrotach pracy nie minimalnych!
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.