Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W)

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 16:34

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) Witam wsaystkich ziomali rolnikow. Mam taka prosbe. Chcialbym by uzytkownicy wypowiedzieli sie na temat tych maszyn pod wzgledem; komfort,wydajnosc,awaryjnosc,dostep do czesci jak i serwisu...(tylko tak od serca (; ) Mile widziane opinie z tego roku przy sianokiszonkach. Bo mam zamiar nabyc ten wynalazek. a moze szkoda kasy? czekam na odp. pozdrawiam.okreg zamojskie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) Dzisiaj, 17:56
  •  

#2 Share aderus

aderus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:02

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) mam ja pierwszy sezon fajna maszyna na razie zadnych problemow szybko wiaze sterownik pokazuje co kiedy masz ja na pierwszy raz wlalem olej 90 chodzi mi o lepkosc i byl za rzadki zaraz wylalem i zakupilem olej 140 jak mowi instrukcja i smaruje nie leje ale 90 wlalem bo serwis tak kazal dla mnie super maszyna pozdro

#3 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 09:09

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) A kolego ona jest z docinaczem czy bez i jaki ciagnik podpinasz do niej?? Bo ja mam JD 85km(jest i 1224 ale malo zwrotny itd.) i tak sie zastanawiam ktora brac,bo czy jelonek nie bedzie kucac przy 1.8vd. A jak z formowaniem i zbijaniem balota,przy tej mieszanej komorze. a i jeszcze jedna wazna sprawa otwieranie klapy idzie w miare sprawnie i czy ma dodatkowo zamki mechaniczne. Z gory dzieki za kazde info.

#4 Share aderus

aderus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 16:07

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) jesli chodzi o zamki to sa ja prasuje 952.3 mam 1,8v i prasy nie czuje choc wiadomo jak to jest z ruskim wom na tasmy tak ze twoj jelonek 1,8 v powinien smigac na luzie z docinaczem bedzie ciezej ale sami z famarolu podaja ze na docinacz to 80-90km mysle ze powinien dac rady zbija bardzo dobrze baloty maja rowny ksztalt owijanie siatka idzie super szybko przy okazji nastepnego owijania zmierze czas ile wynosi dobicie ,owiniecie i wyrzucenie balota u mnie klapa chodzi gor dol szybciej jak w zmiennokomorowej u kolegi

#5 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 19:44

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) Ja mam starszą prasę walcową DF120-1.8D. Generalnie prasę polecam, ale nic nie jest doskonałe. Oto kilka uwag dotyczących pracy i eksploatacji:

- Rotor: Nie wiem czy firma coś zmieniła ale u mnie był beznadziejnie zespawany i praktycznie wszystkie zęby trzeba było prostować i spawać. Szkoda, że nie było to zgłoszone na gwarancji - pewnie by wymienili. Ale nie było czasu, zaczęliśmy spawać i teraz cały jest pospawany.

-/+ Podbieracz: Co prawda w pierwszych godzinach pracy urwało się mocowanie łożyska prowadzącego ramię podbieracza w krzywce. Było złe (luźne) pasowanie i spawy pękły. W efekcie obróciła się cała listwa i pogięły się zęby. Ale to niedociągnięcie można w 100% wybaczyć bo serwis przyjechał i wymienił cały podbieracz.

- Piasta koła: Odłamała się w czasie jazdy. Co prawda dostaliśmy nową na gwarancji ale to się zdarzyć nie powinno. Stara została zespawana i póki co jeździ a nowa leży w zapasie.

- Wiązanie siatką: Układ wymaga precyzyjnej regulacji i w związku z tym jest dosyć uciążliwy w użytkowaniu. Do tego sterownik czasami się zawiesza i nie wyłącza napędu siatki, w efekcie czego bela zostaje owinięta na biało, dopóki się tego nie zauważy. Ważne: firma wprowadziła zupełnie nowy sterownik, który podobno już się nie zawiesza.

-/+ Łańcuchy napędowe: Nowe bardzo szybko się rozciągały. Właściwie to wycierały się sworznie. Uwaga: W nowych prasach Famarolu montowane są łańcuchy amerykańskiej firmy Diamond. Co prawda firma ta ma 3 wytwórnie (USA, gdzieś w Europie i chyba w Brazylii). Ceny łańcuchów z każdej z nich się różnią ale firma zapewnia, że jakość jest taka sama :D. Z kolei Famarol zapewnia, że bierze te oryginalne, USA-ńskie. Jeżeli im wierzyć, nowe łańcuchy powinny wytrzymywać dużo dłużej. Jeżeli nie - raczej też nie ma tragedii. W końcu Diamond to dobra firma.

++ Wydajność: Co prawda jest to inna konstrukcja niż w modelach V, ale w mojej, pracującej z 90-konnym Masseyem, wydajność jest bardzo dobra. Raz udało mi się zrobić 42 bele w godzinę przy wiązaniu sznurkiem. Ale przy niezłej słomie ponad 30 to norma.

Opcje: Z wyposażenia opcjonalnego szczególnie warto wziąć wyrzutnik bel. Rampa jest połączona z klapą za pomocą linek i po uniesieniu klapy podnosi się też rampa, wyrzucając bele nawet pod górkę. Nie trzeba cofać przy wyładunku beli nawet w trudniejszych warunkach. Jeżeli jest taka możliwość, warto też pomyśleć o rolce zamiast pokrywy nad podbieraczem. Ma ona szczególne znaczenie podczas zbioru drobiazgu. Klapę potrafi czasami podrzucać jak jest nieco większy pokos i w efekcie do prasy wpadają kupy zamiast równomiernego pokosu.

Noże: To też bardzo ważne. U mnie noże poszły przez rotor, który jak się pogiął - niszczył je. Ale podczas normalnej eksploatacji ważne jest żeby ostrzyc je bardzo delikatnie. Właściwie to tylko przygłaskać. One jak są nowe to nie muszą być szczególnie ostre. Ale jak już się trochę zużyją to nawet jak będziesz je ostrzył 2x dziennie to niewiele da. Dlatego warto też zamówić specjalne blachy, które wkłada się zamiast noży wtedy kiedy nie są one potrzebne i noże demontować. Aha. Przy ostrzeniu kształt noży trzeba odpowiednio prowadzić. Jak się zrobią gładkie to zielonka będzie się po nich przesuwać do góry, wciskać pod z zgarniacze, blokować rotor i łamać zgarniacze.

Pewnie mógłbym napisać więcej ale nie mam pomysłów. Jak mi się coś przypomni to napiszę. A jakbyś miał jeszcze jakieś konkretne pytania - zadawaj je. Postaram się pomóc.

Warto zaznaczyć, że nowe prasy są w stosunku do mojego modelu mocno zmodyfikowane i wiele rzeczy mogło zostać zmienionych/poprawionych. Ludzie z Famarolu, z którymi miałem przyjemność porozmawiać, twierdzą, że tamten model nie został dobrze przetestowany i z wieloma defektami został wypuszczony do sprzedaży. Teraz trwają testy prasy pasowej o stałej średnicy wytwarzanych bel i chociaż egzemplarz prototypowy został pokazany już na targach w Kielcach, do sprzedaży prasa ma trafić dopiero jesienią. Podobno jest to zupełnie polska konstrukcja, ma się cechować bardzo prostą budową, niskim zapotrzebowaniem mocy i niską ceną (w granicach 50 tys zł). BTW może warto na nią poczekać??

Edytowany przez luckywasak, 13 czerwiec 2012 - 19:52.

#6 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 21:47

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) Widać, że Famarol jako jedyny polski producent idzie do przodu, nie to co Sipma od tylu lat produkują ten sam chłam i tylko blachy zmieniają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 14 czerwiec 2012 - 07:39

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) Obecnie w prasie 1,8 V i Vd rolka dociskowa, wyrzutnik bel i ogumione koła podbieracza są standardem.
Na duży plus zasługuje również hamulec siatki, również montowany w standardzie.
Kolego @adikpl1 masz rację, ale ludzie i tak kupują Sipmę bo jest 1500zł (tak na oko, wiadomo że różnica zależy od modelu) tańsza od Farmarolu. Ale, że Famarol ma wiele lepszych rozwiązań, które sprawią, że te 1500zł wróci się w rok dwa lata. Niektórzy jeszcze mało myślą przyszłościowo, ważne żeby w dniu zakupu "zaoszczędzić".
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#8 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 14 czerwiec 2012 - 15:42

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) ja mam też unię famarol 1.8 v z aplikatorem do kiszonek zrobiłem nią narazie 30 bel powiem że mi się wszystko w niej podoba wydajność zarombista w sianie co 1 min bela była zbite też bardzo dobrze tylko jedynym mankamentem dla mnie jest to że kabel od prasy (od elektroniki) idzie do akumulatora co przy zaczepianiu do innego ciagnika musze ten kabel wziaść i odłaczyć to moja pierwsza prasa zwijająca wiec zadowolony z niej jestem bardzo bo bardziej byłem przekonany do new hollanda prasy
@ aderus ja leję hipol do centralnego smarowania bo tak mi serwis kazał

#9 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 16:04

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) Witam kolegow. Decyzja zapadla i z posrod Warfama,MF jednak wybralem DF-ke 1.8v No cuz maszyna jak maszyna ma prawo sie zje...c ,jak i ta z gornej polki tez nie jest do zajechania. Wiadome ze trfalsza i wogole ale jak poczatek tak tez ma i swoj koniec (; A my wlasciciele polskiego sprzetu bedziemy mieli dostep do tanszych czesci a jak nie to mlotek,przecinak,spawarka i heja(to taki zart oczywiscie). Koledzy a te famarolki maja rewers rotora i szerokokatny walek,co to znaczy,jak to rozumiec chodzi mi o walek,bo ponoc jest? I jedna glowna zasada "jak sie dba to sie ma" opisal bym to na swoim bizonie i innym sprzecie (;(co bizona strasznie gania) ,ale to nie na temat i durzo pisania. Jak bedzie sprzecior w akcji to obiecuje ze tez opisze wady i zalety(mam nadzieje ze zalety (: ) A jak mi jeszcze jakies pytania wpadna do glowy to bede pisal. Pozdrowionka.

#10 Share aderus

aderus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 16:35

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) kabel od elektroniki idzie z prasy do kabiny ciagnika a kabel pradowy od akumulatora na tyl ciagnika i tam laczy sie z pradowym od prasy zeby pracowac na drugim ciagniku trzeba odlaczac kabel pradowy od akumulatora i zakladac na drugi ciagnik albo zakuic drugi kabel i zalozyc w obydwoch ciagnikach tak jak pisza koledzy rolka podbieraka to standard tak jak i rampa walek wom jest potezny ze sprzeglem firmy bondioli pavesi szerokokatny rura o przekroju trojkatnym rewers jest na specjalny klucz ktory zakrecasz z boku na rotor i krecac usuwasz zator ale nie wiem co trzeba zrobic zeby ja zapchac jezdzilem 10 km/h w dobrym a moze bardzo dobrym sianie i lykala wszystko na luzie,dobry wybor,powodzenia aha wez sobie szerokie gumy super sprawa

#11 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 14 czerwiec 2012 - 17:14

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) Szerokie gumy są standardem w wersji z docinaczem tak jak wiązanie siatką.

i szerokokatny walek,co to znaczy,jak to rozumiec chodzi mi o walek,bo ponoc jest?

Wałek jest w standardzie. Oznacza, że możesz skręcać przy obracającym się wałku. Umożliwiają to podwójne krzyżaki.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 20:09

Prasy rolujace Uni DF 1.8v-vd. (L/W) witam. no wiec, prasa juz od kilkku dni w moim gosp. maszyna wygladem nawet nawet,teraz tylko czekam na uruchomienie i do pracy z nia. Acz kolwiek teraz po glebszej lustracji wydaje mi sie ze troszke za delikatne materialy ma wsadzone ): koledzy ja man takie pytanie jak w tej prasie jest podawany sznurek,na jakiej to zasadzie dziala,bo w mojej to przez takie jakies dwie dzwignie idzie? no i jak wam sie spraw?ja w tym sezonie?