Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaka sieczkarnia

39 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 16:43

jaka sieczkarnia czy są dostępne (w Europie tudzież w USA) sieczkarnie z WOM (z tyłu) oraz zapasem mocy co najmniej 150KM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaka sieczkarnia Dzisiaj, 10:52
  •  

#22 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 22 wrzesień 2008 - 16:55

jaka sieczkarnia ja bym ci radził kupić sieczkarnie CASE są najlepsze
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#23 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 18:57

jaka sieczkarnia a co chciałbyś nią wozić kukurydze ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:34

jaka sieczkarnia jeśli rozchodzi się o mnie to chciałbym targać sieczkarnią prasę

#25 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 19:51

jaka sieczkarnia aaa prase a co masz taki mały areał ? że na pryzmę za mało ?Ale to co trawę siekać czy kukurydzę ,a byś musiał przerobić podbieracz bo sieczki to raczej nie zbierze

#26 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 20:00

jaka sieczkarnia nie w areale problem lecz w odległości a prasa to wielkogabarytowa, cięta ma być kukurydza jak i trawa

#27 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 20:10

jaka sieczkarnia @kissmy

ale jak ty chcesz to robić??
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#28 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 20:37

jaka sieczkarnia właśnie jestem na etapie opracowywania technologii i problemem jest maszyna, zależy mi na tym, aby zakiszać zielonkę oraz kukurydzę w balotach (ma to ułatwić transport do pryzmy oraz wybieranie kiszonki) a praca dodatkowego ciągnika jest moim zdaniem niekonieczna, stąd moje poszukiwania sieczkarni z WOM

#29 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 20:49

jaka sieczkarnia no dobrze, ale jak ma to wyglądać???

kosisz kuku od razu do prasy???bo z ziemi jej nie pozbiera...kostki też nie zrobi bo materiał będzie za drobny...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 21:23

jaka sieczkarnia wstępnie sieczkarnia ma podawać sieczkę bezpośrednio na prasę, lecz musi być to kostka ze względu na wydajność, ale całkiem możliwe, iż konieczna jednak będzie siatka i tu pojawia się pierwszy poważny problem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 21:45

jaka sieczkarnia kurcze a ja właśnie widziałem kiedyś taki filmik na You Tube gdzie do sieczkarni podpięta była duża kostka i rąbali trawe. Zdziwiło mnie to bardzo, co to za czort ? Z tego co na filmie było widać to kostki były bardzo kształtne i stabilne owinięte tylko sznurkiem. Z kukurydzą to chyba inna bajka, jednak sieczka z kuku jest dużo drobniejsza niż z trawy.

#32 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 21:48

jaka sieczkarnia dlaczego nie chcesz wielkogabarytowej z nozami, tylko jakies cuda z sieczkarnia, ktora boje sie myslec nawet ile spalilaby z taka prasa(o ile sieczkarnia z WOM wogóle istnieje :lol: )

a jak chcesz za jednym przejazdem to na przod kosiarke

edit:no tak, poniosla mnie fantazja :D jak bys skosil od razu i zebral to ci nic nie wyjdzie z tej sianokiszonki
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#33 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 22 wrzesień 2008 - 22:29

jaka sieczkarnia do samej sianokiszonki wystarczyłby duży ciągnik z sieczkarnią na przednim TUZ a prasa z tyłu, lecz problem pojawia się w kukurydzy

@binek byłbym wdzięczny za link do tego filmiku, YouTube to nieograniczone źródło wiedzy na temat amerykańskich wynalazków, ten serwis miał wielki wpływ na moją koncepcję zagregowania sieczkarni z prasą

#34 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 24 wrzesień 2008 - 18:09

jaka sieczkarnia Ja mam Polską maszynę jedno rzędową i jestem zadowolony z niej już przez 8 sezonów
Case <3

#35 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 18:40

jaka sieczkarnia dlaczego nie? przecież prasy są ciągane za kombajnami i jest ok
wiec może prasa z własnym silnikiem? a może od hydrauliki? tu jest prasa mf za lexionem

pozdro
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#36 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 24 wrzesień 2008 - 19:07

jaka sieczkarnia przykro mi kolego @ kissmy, ale nie mogę odkopać tego filmiku. Wiem że to był Jaguar z prasą ale gdzie to było nie pamiętam.

#37 Share agrocase

agrocase

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 13:46

jaka sieczkarnia mam problem chcę kupić sieczkarnie i nie wiem jaką myślę nad mengele mammut lub claasem 690sl pomużcie mi

#38 Share newholand1980

newholand1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 15:25

jaka sieczkarnia jak masz do sprzątnięcia 20 ha i myślisz o czymś samojezdnym to czeska propozycja bądz niemiecka maralka(forshnit z gniotownikiem) jest rozsądnym wyborem.osobiście u siebie nie chcę widzieć claasa z tego powodu ze ma zwężke przed gniotownikiem więc po jakimś czasie powstają niedognioty na walcach,na jakiejś 10 cm szerokości walców. mozesz obliczyć procent. natomiast mengele case john deer mają toporowy bęben czyli silnik ma ciężko,zlotówki przez komin uciekają!do tego wszystkiego wszystkie mają proste ząbki na gniotowniku czyli jak klęknie ci lozysko(tam jest jakieś4000 obr na min. )to i do wymiany bądz regeneracji masz gniotownik a jakie to koszty to na pewno oriętujesz się!ja mam srubowe walki w new holandzie,ale new holand to inna hisoria sieczkarni...pytanie o sieczkarnie to moim zdaniem pikuś ale heder to klucz do sukcesu!ja wiem i widze ze tylko rzędówka dobrze idzie i zbiera wszystko a sieję pod nią zwyklym siewnikiem do zboża!!!dziele go na 4 rzędy i to wystarczy!!!można to zrobić takim 3m. lub 2,7m też rząd weżmie!jest lepiej niż dobrze!!!.

#39 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 24 maj 2009 - 22:32

jaka sieczkarnia według mnie najlepsze sa hedery kemper (nie clasowski ru) wszystko zbiera i sie nie zatyka, z rzedowymi jest wiecej problemow szczegolnie z tymi łancuchami wciagajacymi. a co do siewu kukurydzy siewnikiem do zboża to chyba troche przestarzala technologia ze tak powiem szczegolnie patrzac na cene nasion chba ze swoje siejesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share therider

therider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 21:37

jaka sieczkarnia

do 100-150h polecam czeską sieczkarnię agrostroj 4 rzedy jest tania w utrzymaniu częsci można kupic wkarzdym wiekszym mieście ja taką posiadam kupiłem ją 3 lata temu z1988r i jestem zadowolony w tym roku wykosiłem 130h i przez 3lata eksploatacji wymieniłem jedną pompe od hedera mam zamiar jeszcze 3lata nią kosic bardzo polecam bo takąsieczkarnie można kupic za niewielkie pieniądze mi sie wruciła w drugim roku koszenia

Mam zamiar kupić tą sieczkarnie, bym chciał się o niej tochę więcej dowiedzeć:
toron czy mars - która lepsza
ile ona pali
czy dobrze gniecie ziarka
czy części są dostępne w okolicach Warszawy
czy przystawka "zubr" zdaje egzamin