Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak rozliczacie się z robotnikami?

65 odpowiedzi na ten temat

#21 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 14:18

jak rozliczacie się z robotnikami? Już widze jak ci pijak, który sam ledwo na kacu łazi bedzie cały dzień gnuj ładował. To bedzie tak, że oni bedą udawać, że pracują, rolnik bedzie udawał, że płaci. U nas mało kto obornik ręcznie ładuje. a już frajera do tego znaleźć aby rył za groze to już całkiem problem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak rozliczacie się z robotnikami? Dzisiaj, 21:51
  •  

#22 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 14:23

jak rozliczacie się z robotnikami? Musi robić bo jak nie będzie robić to będzie spać w rowie głodny i bez flachy

#23 Share franek000rolnik

franek000rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 15:58

jak rozliczacie się z robotnikami? Prezes co innego praca przy oborze czy na podwórku, tu musi byc normalny człowiek, ale do roboty ręcznej w polu nie zapłace nikomu 10 zl/h
Zaufaj mi, jestem inżynierem...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 10 czerwiec 2012 - 16:08

jak rozliczacie się z robotnikami? Franek@ no tak zgodze sie z Tobą. Tuutaj masz racje.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#25 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 17:13

jak rozliczacie się z robotnikami? To doszliśmy do porozumienia. :rolleyes:
Czym innym odpowiedzialna praca a czym innym praca fizyczna "czwórkami"
trzonek 10zł
remont sprzętu 10 plus trzy zera w zł
dlatego wynagrodzenie jest współmierne do pracy.
U siebie żadnego przygodnego człowieka nie sadzam na ciągnik bo trochę strach ale do wideł jak znalazł.
Ciężko taki gość nie ma bo wszytko staramy się trzymać pod wiatą i na przejazdach w stodołach żeby gnój ładować ładowarką. Wyjątkiem są źrebne klacze które muszą być klatkach a tam ładowarka nie wjedzie więc chwała że są chętni do takiej roboty ;)

#26 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 17:39

jak rozliczacie się z robotnikami? Nie wiem z jakich województw jesteście ale w żniw u mnie czyli z województwa Warmińsko-mazurskiego okolice Olsztyna.I przy akcji słona (kostka mała podawanie i układanie) to za 8,9zł to nie chcą robić co najmniej 10zł i taki jeden sąsiad daje 17 ale jak widzę to chłopaki którzy robią to dostają po d*pie .

#27 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 17:43

jak rozliczacie się z robotnikami? dzisiaj mentalność ludzka jest taka- płace i wymagam.
A że ciężko o prace to ludzie się godzą. Sam pracuje w dużym zakładzie i znam "te sprawy" z każdej strony i nie jest różowo. Każdy pracodawca będzie wykorzystywał pracownika na maksa! Taka prawda. Nie jestem za gnębieniem nikogo ani przymuszanie do roboty ale również nie jestem za tym żeby dawać nie wiadomo jakie pieniądze za proste czynności gdzie nikt człowieka nie goni tylko robi swoim tempem, zwykle kilka razy dłuższym od przeciętnego

#28 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 10 czerwiec 2012 - 18:19

jak rozliczacie się z robotnikami? Ja np swoim pracownikom płace 12zł i nie zależnie od pory roku. No ale robią wszystko. Począwszy od prac polowych kończywszy na naprawach i tego typu rzeczach. Chłopaki z mojej wsi są to mamy do siebie zaufanie i nigdy nie miałem z nimi problemów.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#29 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 20:21

jak rozliczacie się z robotnikami? A mieliscie może doświadczenia z pracownikami z zagranicy ???

#30 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 21:43

jak rozliczacie się z robotnikami? Najlepszym motywatorem do pracy jest dobra płaca!!! chcecie mieć dobrych pracowników to im godnie zapłaćcie!!! wy byście poszli do roboty za flaszke obiad i paczke fajek? czy kilka zł za godzine? utrzymalibyście dom i rodzinę czy siebie za 8zł/h??? puknijcie się w główki, chcecie mieć dobrych pracowników, renomę i zrobioną robotę trzeba za to zapłacić, dacie komuś na odczep się i każdy was oleje zrobi na odjeb i obgada....
Płaci się tyle ile kosztuje życie w polsce czyli na bide 10zł/h
Jak jeszcze jakiś pseudo bamber nazwie kogoś parobkiem itp. incydenty , będzie stroił fochy itd. to dostanie w potylicę :D szanujcie ludzi!!! skoro wy ich nie szanujecie nie dziwię się że nie macie dobrych pracowników!

Edytowany przez bobytempelton, 10 czerwiec 2012 - 21:44.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 07:17

jak rozliczacie się z robotnikami? U mnie na jesień przy przebieraniu ziemiaków płaciłem 10zł/h, a na wiosne po 7zł bo koszty robocizny przekraczały zysk. W żniwa przy snopkach płace po 10zł/ przyczepe co wychodzi po 12-14zł/h.

#32 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 09:15

jak rozliczacie się z robotnikami? Ja mam pracownika nazwijmy to etatowego ale też zdarzają się tacy, np.gdy trzeba sprzedać pszenicę a ja gdzieś wybywam, brat w szkole, narzeczony nie może przyjechać ale często to pracownicy za butelkę spirytusu czy parę piw.. Czasami dostają kasę ale rzadko, bo ledwie przychodzą i już piwo chcą.
Mnie osobiście denerwują bo większość z nich bez piwa nie zacznie robić, a jak dostaną piwo to potem dużej wydajności z pracy nie ma u nich. Ale czasami (choć bardzo rzadko) są niezbędni. Niestety tacy zwykli (nie pijący) nie mieli by zamiaru ruszyć d*** aby trochę łopatą pomachać.

#33 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 11 czerwiec 2012 - 13:52

jak rozliczacie się z robotnikami? Mas racje madzia bez piwa przed robotą niema roboty... Chyba że da się im paczke fajek więc lepijej dać piwo bo taniej :)
Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

#34 Share ursusc914

ursusc914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 15:22

jak rozliczacie się z robotnikami? Tak kupić pracownikowi papierosy podczas wożenia słomy! Super pomysł. Przytoczę swoje doświadczenia.W pewne żniwa do wożenia słomy mieliśmy 3 pomocników.Pomagali w zamian za sprasowanie im słomy.Ojciec kupił fajki i piwo.Sam pojechał na zarobek prasą.
Pierwsza przyczepa-poszło sprawnie,przerwa na papierosa i kolejna przyczepa.Znowu przerwa i na pole załadować kolejną przyczepę.I zaczęły się jajca
:jeden z pracowników zapomniał wideł.Zamiast pomóc(podgarniając snopki)temu co podawał sam,to jeździł w traktorze.Wracamy ze słomą,a ten mówi,że musi zapalić.Wyskoczył z kabiny i poszedł zapalić.Zwaliliśmy całą przyczepę a tego nie ma i nie ma.Okazało się ,że wziął swoje i dwóch pozostałych fajki (leżały pod garażem) i zwiał.Można powiedzieć,że jedynie palił się do papierosów.
Na koniec cytat,który był hitem owego dnia:Ile u was biorą za skoszenie zboża?Amator fajek,"przeszło trzysta dwieście"

#35 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 11 czerwiec 2012 - 15:47

jak rozliczacie się z robotnikami? U mnie była sytuacja że jeden z chłopów co zatrudniłem nie miał fajek i mu kupiłem. Powiedziałem żeby palił ostrożnie bo drugiej mu nie dam. Niestety zwieźliśmy trzy przyczepy słomy a tu już trzech zostało... I skoniczyło się na tym że dałem mu kasę i pojechał do sklepu jak zwalaliśmy ostatnią przyczepę ;)

PS; wszystkich było trzech i ten co mu kupiłem fajki częstował ich więc to chyba dlatego... :lol:

Edytowany przez triplehhh, 11 czerwiec 2012 - 15:48.

Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

#36 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 16:30

jak rozliczacie się z robotnikami?

Najlepszym motywatorem do pracy jest dobra płaca!!! chcecie mieć dobrych pracowników to im godnie zapłaćcie!!! wy byście poszli do roboty za flaszke obiad i paczke fajek? czy kilka zł za godzine? utrzymalibyście dom i rodzinę czy siebie za 8zł/h??? puknijcie się w główki, chcecie mieć dobrych pracowników, renomę i zrobioną robotę trzeba za to zapłacić, dacie komuś na odczep się i każdy was oleje zrobi na odjeb i obgada....
Płaci się tyle ile kosztuje życie w polsce czyli na bide 10zł/h
Jak jeszcze jakiś pseudo bamber nazwie kogoś parobkiem itp. incydenty , będzie stroił fochy itd. to dostanie w potylicę :D szanujcie ludzi!!! skoro wy ich nie szanujecie nie dziwię się że nie macie dobrych pracowników!

nie myl bezdomnych z ludźmi

Edytowany przez tomi382, 11 czerwiec 2012 - 17:25.

#37 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:26

jak rozliczacie się z robotnikami? A czy bezdomni to nie ludzie? ;[
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#38 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:55

jak rozliczacie się z robotnikami? U nas w zasadzie każdy wykonuje swoje prace sam. Jak by przyszło się zatrudniac do żniw, gnoju itd to ludzie by z torbami poszli. Jak bym poszedł szukać na wies pracownia za fajki czy flaszke to by mnie wyśmiali. Piajków na wsi nie ma a człowiek, który będzie ciężko cały dzień pracował bez poganiania jak tu piszą i robią niektózy to chce tyle jak powiedzmy na budowie czy za inna cięzka pracę. 10 zł na h minimum. Swoją drogą wpuszczać człowieka z papierosem do stodoły tylko temu, ze mało bierze. U mnie nie mógł by robić nawet za darmo. Straty, których może narobić podpity pracownik z papierosem mogą znacznie przewyższyć to co do tej pory udało się zaoszczędzić wynajmując nie tylko jego ale i całą zgraje pijakó. To samo tyczy się innych zniszczeń, uszkodzeń wypadków.

Edytowany przez hubertuss, 11 czerwiec 2012 - 21:17.

#39 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 21:24

jak rozliczacie się z robotnikami? temat jest gł o ludziach z uzależnieniami. Arni nie bulwersuj się. Pewnie nie znasz takich sytuacji gdzie ludzie tacy pracują na roli. Jedni biorą ludzi z odsiadki z więzienia a drudzy ludzi z kłopotami takimi jak alkohol. W okolicy traktorzystom w porządnych firmach płacą 10zł/h.
Ale są to ludzie kumaci którzy nie niszczą sprzętu tylko dbają jak o swój. dlatego ludzia z problemami płaci sie 3 zł a nie 10zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 22:37

jak rozliczacie się z robotnikami? @tomi382 za takie coś dostał byś ode mnie w pysk!, i każdy następny który dzieli ludzi na tych i tamtych, a może to nie jego wina że mu w życiu nie poszło, a może to przez takich snobów jak ty śleczy i prosi się o robotę, ale to nie powód aby pomiatać i wykorzystywać!!! pewnie jeszcze tacy jak ty chodzisz do kościoła i uważasz się za wierzacego... banda h**a... zupełnie jak mój sąsiad pisowiec...

Za słownictwo mogę przyjąć %%, poniosło mnie, i zawszę ponosi gdy widzę jak ktoś kimś gardzi, ale za poglądy bana nie toleruje.

Edytowany przez bobytempelton, 13 czerwiec 2012 - 22:57.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.