Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak rozliczacie się z robotnikami?

65 odpowiedzi na ten temat

#1 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:31

jak rozliczacie się z robotnikami? Chodzi mi o takich którzy w żniwa pomogą przy zwożeniu snopków czy na jesień obornik wyrzucą. U mnie sprawa wygląda że mam takich trzech co zawsze jak coś jest do roboty to przyjdą (Jeżeli nie śpią lub nie są upici). I zawsze są problemy bo jak im postawie flaszke to zaśpią i mam problem a kasy to nie wiadomo ile :( A u was macie jakieś ciekawe zdarzenia z robotnikami ?

To nie średniowiecze! Miej szacunek ! Robotnicy nie zadni "Parobki"
Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak rozliczacie się z robotnikami? Dzisiaj, 21:56
  •  

#2 Share mariusz b

mariusz b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:36

jak rozliczacie się z robotnikami? U nas mają 7-8 zł na godzinę. Żadnych %%% tylko kasa . Zawsze płacone po robocie nigdy przed. Jak byś mógł to zmień tą nazwę "parobkami" na np. pracownikami , niektórzy mogą do źle odebrać.

#3 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:40

jak rozliczacie się z robotnikami? Szanuj trochę ludzi!!!! co to za określenie parobek?!! żyjesz w średniowieczu??? denerwuje mnie podejście "bambrów" do pracy ludzi którzy sa im niezbędni, by chcieli im miske zupy dać i kopa w dupe, a że przepiją swe dniówki to ich sprawa.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:41

jak rozliczacie się z robotnikami? W pytaniu nie chodzi o pracowników tylko o parobków więc wszystko w tytule jest w porządku :)

#5 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:46

jak rozliczacie się z robotnikami? A parobek według Ciebie to nie pracownik?

#6 Share miturskir

miturskir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 317 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:47

jak rozliczacie się z robotnikami? jak byś tak nazwał ich parobkami w obecności ich to byś zarobił w banie na pewno trochę kultury bo parobków to już dawno nie ma. sory.

#7 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3277 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:51

jak rozliczacie się z robotnikami? parobek różni się tym od pracownika że pracuje za utrzymanie i nie dostaje żadnej kasy nie ma gdzie iść i jest najbardziej wykorzystywany taki człowiek od czarnej roboty.

#8 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:55

jak rozliczacie się z robotnikami? czy u was dużo jest takich robotników i w jakim okresie najbardziej się wam przydają ?

#9 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 12:20

jak rozliczacie się z robotnikami? u nas nie ma parobków tylko pracownicy najemni no ale widzę że ty idealnie spełniasz wymogi parobka.proponuje dwie puszki piwa z biedronki , przyodziewek roboczy, żarcia ze świńskiego koryta do woli , no i po robocie kieliszek dereniowki z gospodarzem

#10 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 12:23

jak rozliczacie się z robotnikami? dziękuje za twój post wojtas ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 12:24

jak rozliczacie się z robotnikami? "nawet jeśli d*pa obszarpana ale zawsze proszę Pana"

"Nie parobek to taka osoba która przychodzi do jakiegoś gospodarstwa pomóc bo albo ma tam dług albo niema na wódkę albo po robocie chce się napić z gospodarzem ;) " a wiec kolego życze powodzenia szukania ludzi ktorzy przyjda do Ciebie na "roboty" za tzw. flaszke. nie wiem jak to wyglada w Twoich stronach ale u mnie to nawet za kase nie chce im się iść. A wyjaśnienia słowa Parobek mógłbyś sobie darować tak jak koledzy powyżej pisali tak było w średniowieczu
a co do płacenia naliczane na 1h roboty i problem z głowy a alkohol wedlug mnie jak gospodarz postawi za dobra robote na koniec (bez odliczania dniówki pracownika)

Ps. chcialo by sie rzec mój giermku :D
  • Dodany obrazek
  • 0

#12 Share kamil040193

kamil040193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 12:33

jak rozliczacie się z robotnikami? U mojego kolegi kiedyś był taki człowiek który pracował za paczkę fajek albo alkohol i sam tak chciał.

#13 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 10 czerwiec 2012 - 12:33

jak rozliczacie się z robotnikami? Ja mam na stałe w swoim gospodarstwie 3 zaufanych pracowników. Wstawiaja sie praktycznie codziennie i zawsze mozna na nich polegać.

A co do parobków to jeśli ich bym tak nazwał to obrazili by sie. Według mnie takie okreslenie oznacza brak szacunku do drugiego ! Pozdro.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#14 Share franek000rolnik

franek000rolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 12:52

jak rozliczacie się z robotnikami? Bardzo rozśmieszył mnie ten temat, bo jestem w branży warzywnej i to wasze tłumaczenie że teraz pracownicy , nie średniowiecze itp zupełnie mija się z prawdą. Może jak wynajmujecie kogoś na tydzień na żniwa to tak, ale przy warzywach to bardziej parobków przypomina. Niestety taniej jest wziąć zulów a jak się z nimi obchodzi to się tyle napatrzyłem, że parobek to normalne określenie raczej. Naprawde jak zobaczyłem na glównej stornie" jak rozliczcie się z parobkami" to parskłem śmiechem.
Zaufaj mi, jestem inżynierem...

#15 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4172 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 13:30

jak rozliczacie się z robotnikami? Jaka płaca taka praca. Autor napisał, że jak flaszkę postawi to ma problem. Osobiście zamiast sie użerać z pijakami wolę lepiej zapłacić i miec spokój. Poprosze kumpla po sąsiedzku nigdy nie odmówi nawet swoje sprawy poprzekłada. Robotę szybko zrobię i mam z głowy. Jestem w o tyle dobrej sytuccji, że nie muszą go często prosić i długo nie pracuje. Generalnie wychodzi po jakies 10 zł na godzinę.

Edytowany przez hubertuss, 10 czerwiec 2012 - 13:31.

#16 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 13:32

jak rozliczacie się z robotnikami? Może Ty mozesz zatrudniać zuli no ale ja nie. Przyjdzie taki pijany i co wsiądzie w ciągnik i pojedzie w pole albo cos. Albo do obory go pijanego wpuszcze? Tak jak Ty do warzyw to sobie zuli mozesz zatrudniac ale ja nie.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#17 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4172 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 13:40

jak rozliczacie się z robotnikami? W odatku potem żal i lament bo z podwórka rózne rzeczy giną albo co gorsza, gdy jakiś wypadek przy pracy będzie.

#18 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 13:51

jak rozliczacie się z robotnikami? No też właśnie. Ja mam zaufanych pracowników takze kradzieza z ich strony nie musze sie obawiac.

#19 Share STIG0013

STIG0013

Agronom

• Members
  • PipPipPip
  • 1412 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 13:51

jak rozliczacie się z robotnikami? A wracając do tematu:
Zależy co robią:) Za łatwą pracę zapłacisz mniej niż za walenie gnoju.U mnie zawsze jest otwarte pytanie po robocie: ile się należy to tyle się płaci.Sposób na flaszkę jest do bani bo dasz mu flaszkę dzisiaj a jutro nie przyjdzie bo już najeb*ny.

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1469 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 14:11

jak rozliczacie się z robotnikami? Do gnoju nie trzeba papierów. A póki ludzie chcą zarobić to pracują za kilka zł za dzień plus jedzenie.