dfagroplus60dt

Sampo Bizon 2020 -sklepy z częściami

Polecane posty

elektrobet    8

Przeciekała i olej dostawał się do układu chłodzenia. Znalazłem fachowca, który podjął się naprawy. Jak narazie po jednym dniu pracy jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMi    0

Czy do Sampo można zamontować stół do rzepaku?

Chciałbym taki kupić ale nigdzie nie mogę znaleźć i stąd to pytanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Ja też miałem problem z przyśpieszaczem, poprostu nie zwiększał predkości, zatosowałem proste rozwiązanie które jest tanie i skuteczne, 2godz pracy i działa elegancko.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

co to za sposób kolego czyzbys zamontował dodatkowa sekcje do przyspieszacza?

 

to nie giełda

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Dodałem dodatkową spreżynę odciągającą (rozchyla koła pasowe od strony wałka napędu skrzyni).

Zaczepiłem ją na górnym ramieniu za pomocą zmodyfikowanego płaskownika, sprężyny od snopowiązałki, prętu gwintowanego M12 i zaczepu od strony silnika blisko ramki na aku.

Edytowano przez Legat997

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekk1973    9

jeśli wyje a nie ma stuków to może być łożysko ,żeby wyjąć skrzynię to jest dużo roboty ,chcesz się czegoś dowiedzieć to się możemy skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Może nie w tym temacie, mam Sampo 500 i mam pytanie czy podczas jazdu po drodze też wyje u was skrzynia, lub zwolnice i co z tym robić coś czy nie. Dodam ze olej w szkyni jest, zwolnice co dziennie smarowanie, a po przekroczeniu predkości około 10 km/h zaczyna sie wycie. A moze ten typ tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk53    0

Jeśli można proszę podrzućcie jak u Was z częściami do SAMPO 2020, a co pasuje od innych modeli. Zamierzam się z zakupem i nie chcę zostać bez części. Dzwoniłem do kilku miejsc m.in. Primator, agromy i niestety nie posiadają można próbować z niemiec zamawiać (bo tam są magazyny hew holland). Niestety to nie ratuje w żniwa. Do Z056 jedziesz i masz wszystko a tutaj lekki problem, podejrzewam ,że sporo części pasuje od z040 i innych bizonów. Martwię się najbardziej o silnik i skrzynię biegów. Zastanawia mnie także zespół żniwny jak wygląda ze zżuwającymi się elementami. Proszę aby się wypowiedział ktoś kto kilka lat już użytkuje ten kombajn. Czytałem w internecie bardzo dużo na temat SAMPO 2020 i niestety wiele pytań brak wyczerpujących konkretnych odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlito1108    0

Kolego, sprawa wygląda tak, że wszystkie paski łozyska dostaniesz bez problemu silnik perkinsa a wiec jest trawały niezawodny oszczedny i tez czesci sa skrzynia jezeli by sie cos działo a rzadko sie zdarza pasuje od sampo 580 a tego jest na rynku wszelkie szajbki czy zebatki jak by cos sie stalo mozna dopasowac od innych modeli bo na rynku czesci

multum takie moje zdanie

Edytowano przez Marcin91
ortografia, literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

odgrzebuję temat.

Jak to jest z tym sampo w wydaniu bizona jeżeli idzie o hydrostat, jedne w ogłoszeniach są na hydrostacie inne nie. Orientuje się ktoś?

 

Pytam bo zaczynam się rozglądać za czymś już teraz aby po żniwach może kupić.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

dobra, inaczej spytam - co daje ten hydrostat w sampo? Czym się różni wersja hydrostat od zwykłego sampo?

 

I jak jest z klimą w polskim bizonie sampo - była, była w opcji czy jej nie było a wszystko co jest to samoróbki?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekk1973    9

w hydrostacie skrzynia biegów napędzana jest olejem przez pompę i silnik olejowy i nie ma sprzęgła,w napędzie mechanicznym napęd idzie przez pas jezdny i sprzęgło do skrzyni.Nie słyszałem aby klima była montowana fabrycznie w Sampo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

czyli hydrostat nie ma biegów jako takich? ;)

Mówimy o bizonie sampo oczywiście.

 

 

O klimę pytam bo w sampo rosenlewie i odpowiedniku fergusona w takiej kabinie właśnie jest klima.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

nie musisz sobie zawracać głowy sampo na hydrostacie bo raczej takiego nie znajdziesz w Polsce na sprzedaż...

(pewnie byłby dużo lepszy od zwykłego)

a co do klimy to widziałem na necie może ze 2 bizony sampo z klimą ale była ona dorobiona.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

właśnie jeden na hydrostacie poszedł ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

mówisz o tym za 48,5 z allegro? z wyglądu nawet ładny był... ciekawe jak wyglądał na żywo. jeśli był dobry to nawet wart swej ceny..

powiem ci tak jeśli podoba ci się ten kombajn odpowiadają ci jego wymiary to go po prostu kup a przekonasz się czy jest dla cb czy nie. zawsze możesz go sprzedać)


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ten właśnie poszedł ;(

Jak dzwoniłem to sprzedawca już miał go zaliczkowanego i czekał na reszte kasy.

 

Jutro mam wolne i jadę obejrzeć 2 przyczepy i 2 kombajny z hederem 3-3,6metra.

Będzie ponad 600km a jak będzie dobrze szło na trasie to może jeszcze 2 zobaczymy ale wtedy wrócę do domu w nocy.

Kombajny to właśnie 2xbizon sampo, i 2xsampo rosenlew


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

A jaka jest dokładnie skrzynia w Bizonie Sampo (chodzi mi o wersję mechaniczną)? Nie jest to ta sama skrzynia co w Bizonie ZO56?


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj