dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

JD1052    205

Jeczmień desykowany, ale z powodu dużej ilości miotły, której jest od cholery w tym roku w j. oz.(90% jeczmieniów zarośniete u nas jak las), ale desykacja i tak nie przyspieszyła dojrzałości, bo było to robione, gdy nie był już zielony, z reszta nie można bo potem byłoby tyle co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Jak tam jęczmień już ktoś kosił czy na razie czekacie z wyjazdem? U mnie jęczmień pięknie się prezentuje na polu i już na dniach wyjadę na usługi.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

sąsiad dziś kosił i z ok 1.40ha nakosił około 8 ton jęczmienia

Edytowano przez mercator75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

W przyszłym tygodniu jak dopisze pogoda mozna wyjezdzac w zimowy jęczmien


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

A ja szukam tego tematu, eh... Sam sie chciałem o jęczmień Ozimy spytać, bo unas w sumie no kłuski w dół, ziarno twarde, ale w ręce brakuje mu trochę - jeszcze morky da sie wyczuć, ale no nie wiemy czy próbować czy nie. Ludzie zaczynają szaleć już. Łażą i sie pytaja czy bedziemy próbować wjeżdżać do jęczmienia. Ja by od czekał z 2 dni i wtedy już 100%. Woj. opolskie, Polska Cerekiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Kosił już ktoś z was rzepak?


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Na rzepak to chyba jeszcze za szybko mamy koniec czerwca dopiero, mi się wydaje że jak pogoda będzie sprzyjała to około 15-20 lipca się zacznie koszenie rzepaku a zboża zielone także pewnie początek sierpnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Inne woj, poprostu zawsze szybciej. U mnie to samo jak u @d4r4s. Rzepaki jeszcze trochę trzeba z dobre 2 tygodnie. Jęczmienie jutro wjedziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damia102    1

u nas na pomorzu to jeszcze siana kończą i nikt nie myśli o żniwach jeszcze. za miesiąc może wystartuje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

Ja kuj-pom rzepaku nie ma wymarzł ;/ ale jadę kosić rzepak w okolice Elbląga i z tego co mówił mi mój usługodawca że już dojrzewa i ziarno już co niektóre jest czarne a reszta brązowieję dopiero więc pewnie kwestia dwóch dobrych tygodni.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

cos mi sie wydaje ze w przyszłym tyg poleci u mnie zimowy jeczmien mam go tylko 2 ha zobaczymy jak sypnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Wczoraj odwiedził mnie znajomy z prośbą o koszenie, ale dopiero po następnej niedzieli. Będzie 4,5 ha. Jeszcze widziałem jak ktoś pszenżyto z ogromną ilością miotły desykował. Warto pryskać już pszenżyto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

10-15 sierpień to realny czas na rozpoczecia żniw w mojej okolicy wiec jeszcze sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EdwardC360    34

a ja szukam jęczmienia ozimego w okolicach kalisza, ostrowa, ma ktoś może?

 

mixxer, w okolicach kalisza wszyscy co mieli jeczmienie to im wymarzly, mi wymarzł 1 hektar. za to pod Pleszewem, widziałem 2 pola jęczmienia ozimego i bardzo ładny jest, zachodze w głowe dlaczego wszystkim wymarzl a tam jest

 

 

najpierw cytat, potem odpowiedź

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Obok mnie sąsiad ma ozimy jęczmień chciał go zaorać ale pięknie odbił i raczej jeszcze po niedzieli nie bedzie pod kose obok ma jary i kiepski jest i do tego miotła pokryła go u mnie w pszenżycie i u innych tyle miotły co w tym roku jeszcze nie widziałem masakra a opryski jak co roku czy w innych rejonach też macie tego ja półn wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

To tak jak u mnie, jęczmień ozimy wymarzł ale ojciec koniecznie chciał poczekać, a nóż odbije, no i odbiło ale żyto :lol: nie wiem skąd się tam wzieło.

 

A u nas do żniw to jeszcze daleko, dopiero co wykosiłem ostatnią łąkę z pierwszego pokosu...

Edytowano przez SipmaZ224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4r4s    3

U mnie nie ma nic miotły ani sztuki ale Ci co nie pryskali albo pryskali nie wiadomo czym to jest pełno miejscami nie widać pszenicy tylko miotła.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Unas 2 wjechało i zjechali po objechaniu pola... Mokry jeszcze. Jak sie do ręki wzięło czuć było że mokry. My nie próbowaliśmy nawet, odczea sie 2-3 dni i sie wjedzie. Jutro melduja w noc burze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj