dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

skosilismy narazie 25 ton, to bylo cos kolo 11-12t/h a wilgotnosc 23%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

u Was kosi się już kukurydzę a w mojej wiosce jest jeszcze jeden farmer który nie wykosił jeszcze zboża(stoi/leży pszenżyto jare)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj sąsiad kosił jęczmień jary, który siał w 7 maja :blink:

Gryki jeszcze dużo stoi w polu bo wczoraj spadło dużo deszczu. A kukurydzy nie widziałem żeby ktoś kosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam3553    194

U mnie w opolskim też już skosili kilkanaście ha kukurydzy, ale to wszyscy koszą ci co mają hedery z rozdrabniaczem, bo kolby już suche ale łodygi wciąż mokre w zależności od odmiany i terminu siewu, jedene bardziej, drugie mniej.

Edytowano przez Adam3553

Kto w adwencie ziemię pruje, temu dwa lata choruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

U wujków oziminy już zasiane :D Na kiszonkę w okolicy wszystko wykoszone 5 km od mojego domu gościu ruszył z kukurydzą na ziarno :P Największy gospodarz w okolicy który ma 150 ha naszykował już kombajn na żniwa kukurydziane a on 3/4 obsiał kukurydzą


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

W mojej okolicy koło 100 ha prosa poszło pod kosę w minionym tygodniu. Długo czekali po desykacji... Byłem lekko zszokowany, bo do tej pory proso widziałem tylko na swoich polach.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

i w moje strony zawitały żniwa kukurydziane wczoraj i dziś kosili,sypie podobno ładnie ale mokra chociaż była desykowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19686

Tak!! i to dwóch rolników-jeden pryskał wynajętym od STOKŁOSY samojezdnym opryskiwaczem, a drugi zwykłym ciąganym pilmetem, i z nim rozmawiałem to mówił,że jak jeździł ok 8km/h to nieraz kolby spadały a jak zwiększył prędkość roboczą do 14km/h wszystko było już ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj