dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

zonk    2

kujawsko-pomorskie

powiat bydgoski

znowu kropi deszcz :(

jeszcze 23 ha jęczmienia jarego

 

brat w zachodniopomorskim jescze 190 ha żyta do koszenia :o

Edytowano przez zonk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Ale w zachodnio pomorskim to chyba nie dawno sie rozpoczeły żniwa to nic takiego :D. Chyba że sie myle.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

jeczmien i pszenica oba jare juz wymlocone ale rzepak ozimy!!! jeszcze nie jeszcze zielony :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

 

Pawelec ma rację. O ile gospodarstwa wielkoobszarowe jeszcze z biedy jakoś sobie radzą to indywidualni leżą i kwiczą. W ubiegłą środę jeździłem do Białego to może na 1-2 polach stało zboże (od Grajewa do stolicy Podlasia). Rzepak jary zaczyna dopiero żółknąć (chyba ktoś późno siał, na trasie Orzysz-Giżycko). Niektóre gospodarstwa już częściowo obsiały pola rzepakiem. U rolników indywidualnych żniwa w okolicach Giżycka są może wykonane w 20 %. Ostatnie tak kijowe żniwa pod względem pogody na Mazurach były w 2006. Ludzie będą chyba we wrześniu zbierać plony. Nawet sąsiadujące ze mną PRH nie ma jeszcze skończonego żyta. Przez te burze jest masa wyłożonych obszarów i nawet gdyby pogoda pozwalała to kombajny jeżdżą w żółwim tempie.

 

 

 

 

dokładnie, wczoraj jadąc z Węgorzewa do Rudziszek , to tylko około 10 % pól może było skoszone, a w jednym miejscu nawet rzepak ozimy widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalgd    3

@kissmy... tak , kosiliśmy pszenice jara przed jęczmieniem , była bardziej dojrzała niż jęczmień ale i tak wilgotna około 18% , teraz trzeba ją wysuszyć. Jeczmień dzis wujo nam przejechał dwa razy i nie dość że niezbyt suchy (16,5%) to jeszcze lipnie sie go młóci bo około połowa leży i pogoda jest lipna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

u mnie też pszenica ma większą wilgotność niż jęczmień, stąd moje zdziwienie, w polsacie znowu zapowiadają opady poza zachodnio-pomorskim, wskażcie mi proszę dlaczego w prognozie pogody polsat po prognozie na następny dzień przedstawia prognozę na kolejne 5 dni i zawsze zaczyna od niedzieli, nie rozumiem tego schematu oni traktują o kolejnej niedzieli czy o ubiegłej i mówią jaka pogoda już była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

hehe... właśnie tez się tak zastanawiam po obejrzeniu dzisiejszej pogody ;)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

w zaqchodniopomorskim żniwa ciągle trwaja. mi zostalo 30ha zyta, 60ha pszenicy do skoszenia. Do tej pory 'polozylismy' lacznie ok 220ha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja i chyba połowa woj. Świętokrzyskiego zakończyła już żniwa na polach mało co zboża już stoi ja już robie pierwsze podorywki,w przyszły tydzień będe siał rzepak.Kombajn też już stoi pod wiatą czeka do żniw 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Okolice Wronek wlkp. Większość ma już pomłócone tylko ja stoję i patrze w niebo ;/ Ciągle pochmurno, przelotne opady deszczu, lekkie prześwity słońca, zero wiatru, wilgotność powietrza ok 60% i jak tu ma schnąć pytam się?? Ci co mają wymłócone to kosiło im kółko rolnicze od rana, ich zboże to po prostu gnój ;/ U mnie pszenżyto 17,4% wilgotności a pszenica 15,5%. Pszenżyta stoi 6ha nieruszone, pszenicy 5ha skosiłem 11 stoi, jęczmienia było 9ha ale już nie ma. Młócić jako tako się da, ale po wsypaniu zboża do silosa się robaki i inny syf zalęgnie i tego nie da się sprzedać. Podobno mają jeszcze przyjść upały. Pożyjemy zobaczymy myślę, że coś z tego będzie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

wlanie jechalem do Anglii i co widzo jeszcze w WLKP stoi na pniu pszenicy . Niemcy prawie polowa stoi jak i w Anglii a ja juz zapomnialem o zniwach i drugi raz bym mogl pokosic ha ha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Dzisiaj ostatnie pola w okolicy poszły pod kosę i uważam żniwa za zakończone :) Ogólnie plon ziarna i słomy zadowalający :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

wczoraj skosiłem pszenicę Bogatkę. Plon lepszy niż się spodziewałem. Ziarno grube.Niestety porosła mi w kłosach po ostatnich deszczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Dział "żniwa 2012" w moim gospodarstwie uważam za zakończony wczoraj zgruberowałem ostatnie dwa kawałki po pszenżycie jarym.........ogólnie w okolicy jest jeszcze sporo do koszenia a niektórzy nawet nie zaczęli :o :o :o :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

No to oficjalnie zakończyłem żniwa - dzisiaj wymłóciłem proso i idealnie zdążyłem na dożynki miejskie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

240ha zboża skoszone i słoma sprasowana i zwieziona :D. Żniwa uważam za zakończone. :). Teraz akcja kukurydza :P


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dukat2009    6

Tylko po zazdroscic skończonych zniw ja to nie wiem kiedy skończe bo w pole nie da sie wjechać a zostalo mi około 40 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

W okolicach Giżycka dzisiaj w drodze do i z pracy widziałem sporo kombajnów w trakcie pracy. Niestety jeszcze trochę ludziom zbóż zostało na polach. Od kliku lat nie pamiętam sytuacji by żniwa przeciągnęły się na wrzesień. Co najlepsze to ktoś ma rzepak jary i jeszcze z tydzień czasu musi czekać na koszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Ostatnio groziło nam zbieranie suchego zboża, ale pogoda zadbała o to żeby się nie dało dać wolnego suszarni, już sporo kombajnów z innych rejonów się pokazuje do pomocy a i tak mało kiedy mogą pojawić się na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

ok 13t przy 30% wilgotnosci


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj