dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

Prezes1352    14

Dzisiaj wkońcu ruszyły żniwa u mnie. :D.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Rzepaki w zdecydowanej większości pokoszone. Już tną powoli jęczmień jary i pszenicę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jutro ruszamy w pszenżyto i jęczmień jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja też myślę jutro ruszyć po południu jak pogoda będzie , wczoraj pod kosę poszła mieszanka 3 ha u siebie. W moim zasięgu jak kosiłem bujało się po polach 4 kombajny oprócz mnie każdy kosił u siebie to dziwne zawsze się zaczynało u kogoś a potem u siebie. W tym roku odwrotnie :P chyba lek przed burzami lub gradobiciem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytanko,które może wam się wydać głupie.Czy jeśli spadnie 1mm wody można skosić zboże czy i tak będzie za mokre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Należy obserwować pogodę. Jeśli po takiej mżawce świeci słońce oraz ewentualnie jest wiatr można śmiało młócić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Przez kilka dni byłem w Greven, kilkanaście kilometrów do granicy z Holandią, widziałem kombajny koszące jęczmień w czasie deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

ruszamy w środę na żyto pn.mazowsze a tak wogóle to nawet rzepaki nie pomłócone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Ja też myślę jutro ruszyć po południu jak pogoda będzie , wczoraj pod kosę poszła mieszanka 3 ha u siebie. W moim zasięgu jak kosiłem bujało się po polach 4 kombajny oprócz mnie każdy kosił u siebie to dziwne zawsze się zaczynało u kogoś a potem u siebie. W tym roku odwrotnie :P chyba lek przed burzami lub gradobiciem .

 

U mnie jest zawsze odwrotnie. Zawsze młóciłem swoje i kuzyna na samym początku i potem czekało się za klientami. W zeszłym roku tylko problem był. Wszyscy chcieli na raz i nie wiadomo do kogo jechać. I tak łącznie 30 ha naszego kosiłem 2 tygodnie. We wtorek pojedziemy na pszenżyta ozime. A jak u was plonują zboża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrpawlak101    6

wreszcie pierwsze kombajny wyjechały :) bo jęczmienia ozimego nikt w okolicy nie miał jak miał to wymarzł :( ja mysle jak pogoda wytrzyma to żniwa na całego pod koniec tego tygodnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

A u mnie cisza :) a co do ilości opadów to inaczej po deszczu obsycha przenica , inaczej owies a jeszcze inaczej jęczmień (brak plewy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan71    0

Region Małopolska cena za koszenie kombajnem Class nr 98 , jedna godzina 450 zł heder 3,6 metra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

u mnie w piątek dwóch sąsiadów zrobiło atak kombajnami pszenice ozime ale jak z wilgotnością i w ogóle to nie wiem bo nie pytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

ja wczoraj po południu ruszyłem , skoszone 6 hektarów żyta (17 ton ) zostało jeszcze 14ha samego żyta do poniedziałku myślę że skończę , wilgotność wczoraj koło godziny 16 (u mnie ziemie średnie) wahała się między 13.7-14.1.

Edytowano przez elku87

Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie padało od piątku czyli już 3 dni ładnie słoneczko świeci i wiatr owiewa poczekam z 2 godziny jeszcze i pojadę do znajomego zrobić próbkę na wilgociomierzu. Zobaczymy ile wyjdzie ziarno żyta ładnie chrupie w zębach czyli powinno już być dobre wiec jeżeli nie będzie dziś padać bo tak zapowiadali przelotne deszcze to we wtorek środę skoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

U mnie na Mazowszu wczoraj zaczęli żyta młócić. Pogoda jest więc od tego tygodnia pełną parą ruszą bo i marcowe owsy też już doszły. Oby tylko pogoda nie sprawiała niespodzianek.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Dzisiaj około 14;00 wyjeżdżam kosić żyto. Pogoda ładna oby tak sie długo utrzymała. :)


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj