dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

farmermf    80

Rolnik 1973 ja juz ciebie się pytalem w tym temacie. Ty księdzem jesteś? Żal że zamiast na tace rzucać, człowiek pojechał zbierać plon o który dbał cały rok, z którego się utrzymuje, a którego jutro może już nie zebrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Nie nie jestem księdzem, ani jakimś nadgorliwym modlitewnikiem, chodzę do kościoła w niedzielę i większe święta, a na tacę daję 4 razy w roku. A niedziela jest dniem świętym i powinno być wszystko pozamykane, a dyżur pełnić tylko to co ratuje życie i za to powinni mieć wolne conajmniej 2dni i podwójną stawkę. A nie wyzysk i pogoń za pieniądzem po trupach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

jak jest pogoda trzeba kosić nie patrzy sie czy to niedziela czy sobota plon z pola trzeba zebrać. Ja w niedzielę nie raz kosiłem rano do kościoła a po południu na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

@marekfarmer masz rację jeśli jest pogoda to trzeba zbierać i nie patrzeć a to jaki to dzień ale niektórzy tego nie rozumieją i zaraz napiszą/napisze,że później kara przychodzi!!!Doszedłem już do wniosku,że trzeba brać na miękko wypowiedzi takich użytkowników i za bardzo nie zwracać na nich uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

U nas w okolicy Ci ludzie, którzy mieli takie byle co z rzepaku (zaniedbany oprysk tylko byle był najmniejszym kosztem i wysiłkiem, bo też nie wiedziali co i jak) to już wykosili w czwartek, ale gość co miał 3ha rzepaku uzbierał zaledwie 5ton, to ja dziękuje za taki rzepak. Tak, rzepak mieli do koszenia, i łodygi suche, ale co z tego jak nic nie uzbierali z 3 ha dobre 9ton jak nic.. My wczoraj skosilismy 2ha (bo reszta jeszcze trochę zielona, rzepak gęsty dobrze wygląda pomimo gradu) i z tych 2 ha 7,5tony.. zostalo jeszcze 6ha do koszenia. Ludzie przychodzą i pytają dziadka co to robimy, że tam i spowrotem z przyczepami, a dopiera 2 kawałki skoszone ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Na to wpływu niema, możesz z pola zebrać a wszystko stracić w stodole, magazynie czy gdzie tam co kto trzyma. Zależy co komu los zgotował. Ot taka refleksja po ostatnich wyczynach aury. Ale lepiej być przezornym i nie grabić u BOZI amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

jakiej bozi ? człowieku o czym ty piszesz ? myślałem że żyjemy już w czasach kiedy każdy zrozumiał że tak naprawdę tam do góry to jest tylko niebo i gwiazdy a dalej inne planety :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

@Marekfarmer ma 100% rację. W żniwa zawszę chodzę na rano do kościoła potem śniadanie i żniwowanie. Jeszcze nikomu nic się złego nie stało bo wszyscy tak w mojej okolicy robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Zdarzyło mi sie kiedyś jeszcze bizonem żniwować w niedziele jeszcze jak rzepak na pokosy sie kosiło załapałem kamora i w poniedziałek wszyscy żniwowali ja w warsztacie kombajn naprawiałem. Nie mówie że w niedziele nie należy żniwować samemu mi się to zdarza ale jeśli wiem że zdążę to nie pracuje w niedziele. Zniwa są specyficznym okresem i należy wykorzystać każdy moment na zebranie plonu ale spójrzcie ludzie teraz w świeta orają sieją podorują. Wiadomo każdy inaczej do tego podchodzi i skończmy już temat pracy w święta czy niedziele. Dobrej słonecznej pogody życze wszystkim by chodź żniwa były spokojniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No ja w żniwa to w niedziele to jak w zwykły dzień robie. Kosze, prasuje, woże słome. Taki okres jest i sie robi. Tak samo sianokosy tym bardziej jak pogody nie ma.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Jak muszę to też żniwuję w niedziele, ale przyznam, że bardzo tego nie lubię bo niedziela jest dla mnie pechowa. W ubiegłym roku kapec na dużym kole w kombajnie w niedziele. Kilkanaście lat wcześniej w niedziele wjechałem kombajnem na rurę wbitą w ziemię zamiast słupka granicznego (nie u mnie) duża opona i dętka rozwalona, nawet nie było jak do domu zjechac. Innym razem 15 sierpnia (święto) cudem uniknąłem spalenia kombajnu - już się zaczynało dymic. Wiem, że w żniwa nie ma się co oglądac i trzeba zbierac, ale w niedzielę koszę już jedynie u siebie i do tego mam "oczy dookoła głowy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1997    0

U mnie dzisiaj napadało i bede musiał ze 2 dni poczekać żeby obeschło i zaraz jade w rzepak bo w piątek skosiłem 12 ha i mnie deszcz złapał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U nas w okolicy Ci ludzie, którzy mieli takie byle co z rzepaku (zaniedbany oprysk tylko byle był najmniejszym kosztem i wysiłkiem, bo też nie wiedziali co i jak) to już wykosili w czwartek, ale gość co miał 3ha rzepaku uzbierał zaledwie 5ton, to ja dziękuje za taki rzepak. Tak, rzepak mieli do koszenia, i łodygi suche, ale co z tego jak nic nie uzbierali z 3 ha dobre 9ton jak nic.. My wczoraj skosilismy 2ha (bo reszta jeszcze trochę zielona, rzepak gęsty dobrze wygląda pomimo gradu) i z tych 2 ha 7,5tony.. zostalo jeszcze 6ha do koszenia. Ludzie przychodzą i pytają dziadka co to robimy, że tam i spowrotem z przyczepami, a dopiera 2 kawałki skoszone ;p

Wow kolego taki wynik to rewelacja na ten rok. Napisz coś więcej, jakie nawożenie, ochrona ;)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

U siebie też muszę niedzielami robić jak okres wiosenny, żniwa czy jesienny. Jak się w tygodniu pracuje to czasem soboty za mało aby coś zrobić itp

A co do żniw myślę że dopiero pod koniec lipca się zacznie o ile pogoda pozwoli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Te rzepaki które zostały plonują w mojej okolicy od 250- 500kg /ha, mój w tym roku poszedł pod pług tak wyglądał po wiosennych przymrozkach

post-11076-0-80589900-1342383915_thumb.jpg

post-11076-0-85224900-1342384039_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandanus    5

u mnie tak samo wyglądała odmiana Goya - 98 % wymarzło

przesiałem rzepakiem jarym - zobaczymy co z niego bedzie choc rewelacji sie nie spodziewam

inne pola miałem obsiane PR 03 i 06

te lepiej przezimowały ale tez dostały po d*pie

w wielu roślinach zmarzł pęd główny i wypuściły boczne

likwidator zakwalifikował połowę tych plantacji do przeorania

sredni plon z tych pól to 28 q wiec jestem zadowolony :D nawet bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak zobaczyłem pogode na interi to mnie chciało poskręcać ze złości do 2 sierpnia codzienny deszcz wiem że na to nie mamy wpływu ale tak co roku jest jak jest czas na żniwa to pada codziennie i sądze że wyjade jak zwykle po 10 sierpnia.O koszeniu rzepaku nie ma mowy bo deszcz i zaczyna wylatywać na niektórych polach widać już z daleka jak sie bieli puste kłosy żyto już czarne jeszcze troche i bedzie gniło jęczmienia ozimego kto nie skosił już sie moze z nim pożegnać przenica już dojrzała ale cóż z tego kiedy o żniwach można mówić w sierpniu.

Edytowano przez Kamil94stalker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Nigdy nie patrz na pogodę na interii gdyż ona się zmienia 2 albo 3 razy na dzień a i tak się nie sprawdzi. Ja polecam Pogodynkę i MojaPogoda. Tam sprawdzalność jest o wiele większa. Gdybym patrzył na prognozę interii tobym już tutaj nie pisał tylko na pontonie pływał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Z tą pogodą to już oszaleć idzie. Co roku to samo. Jak potrzeba to nie pada a jak nie potrzeba to leje co troche. Szlak mnie już trafia. W dzień cieplutko fajnie a w nocy tak doleje że szok. I codziennie to samo.. A zboże już do koszenia sie nadaje. Tym bardziej słoma by sie już przydała bo zostało pare balotów...


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Daje wody z nieba co dziennie,tyle dobrze że na polach nie stoi,od czwartku ma być poprawa pogody.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo dzień słońce cieplutko w nocy burze i ulewa ja to chyba jak ta bedzie to będe kosił jak obeschnie zboże nawet i po błocie jak bedzie trzeba na co będe czekać?

p.s podobno tak ma być ale 100% pewności nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Kamil@ no jak tak dalej będzie to ja też tak będę robil bo sie nie wyrobie a koszenia mam u siebie mase. A gdzie tu prasowanie i wożenie.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

u mnie to samo codziennie pada ;[


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poprawy pogody nie widać................ ;[ ;[ ;[ ;[ ;[ ;[ na tej pogodynce.pl podają że u mnie pogoda poprawi sie 25 lipca ale diabli ich wiedzą.

Edytowano przez Kamil94stalker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

No dokładnie miejmy nadzieje że poprawi się jak najszybciej... :( dzisiaj w dzień burza przeszła i znowu padało... Szlak!


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj