dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

ilnicki96    4

u mnie plon 1.5 tony z ha masakra no ale co my na to poradzimy? jutro reszte koncze i na usugi wyruszam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    182

niedaleko mnie dziś słomę zbierali z jęczmienia ozimego a sąsiad znów pryskał dziś rzepak bo ma jeszcze zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Jak myślicie może jęczmień ozimy sypać 10 ton z hektara w tym roku ? Chodzi mi głównie o podkarpacie

 

Powiem Wam, że z tym sypaniem to jak kto sobie policzy tak ma. Nieważone to tylko można gdybać. Jęczmień jest dużo lżejszy od np pszenicy.

 

U mnie na razie z niecałych 3 ha mam 2 czubate przyczepy Warfama 6t, 2 przyczepy 4,5 tonowe z zastawkami i jeszcze pół rekordowskiego zbiornika. ale ile to waży to juz nie wiem.

 

Inna sprawa. Czy u was też się to tak masakryczne kosi? Pełno ości, kombajn ledwo się toczy a masa ziarna idzie w d*pę. Ości, które nie oblatują od ziarnek powodują łatwiejsze wywiewanie lub całkiem zapychają sita. Przetestowaliśmy masę ustawień sit i wiatru i zawsze efekt niezadawający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skręć klepisko ile się da, obroty bębna też opór, górne sito mocno otwarte a dolne normalnie do zboża no i w jęczmieniu niestety - żółwie tempo, straty są prawie zawsze jakieś, ale coś za coś, zależy kto co woli, czy dużą masę na przyczepach czy czyste ziarno. Jęczmień ozimy musi być lekko "przestany" wtedy dobrze ości oblatują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ktoś z lubelskiego desykował rzepak ? U mnie już jeden rolnik pryskał.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

u mnie Jęczmień już skoszony około 6t/ha mam nadzieje że pod koniec tygodnia ruszę w rzepaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

ja dziś jadę kosić jęczmień ozimy ,pogoda jak na razie u nas dopisuje nie ma opadów już trzeci dzień a temperatura powyżej 30 stopni.chyba będę pierwszy u nas kosił ,nie widziałem jeszcze żadnego kombajnu na polu,powiat kraśnik, gmina wilkołaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Skręć klepisko ile się da, obroty bębna też opór, górne sito mocno o***rte a dolne normalnie do zboża no i w jęczmieniu niestety - żółwie tempo, straty są prawie zawsze jakieś, ale coś za coś, zależy kto co woli, czy dużą masę na przyczepach czy czyste ziarno. Jęczmień ozimy musi być lekko "przestany" wtedy dobrze ości oblatują.

 

Wybrałem to pierwsze - duża masa na przyczepach dzięki mniejszym stratom ale niestety kosztem czystości ziarna. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja też już zacząłem kosić jęczmień bardzo dobrze wyczyszczone a na polu nie znać żeby dużo szło z tyłu. Niestety nie wiem jaki plon musiałbym to policzyć dopiero.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Widzę, że chyba na każdym polu z jęczmieniem jest miotła. U mnie przez nią rozpoczęcie żniw się przeciąga bo jęczmień nie może wyschnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Mój ojciec wczoraj jak jechał do pracy to 10 km od mojego domu widział skoszony jęczmień ozimy :) Ja w czwartek jak jechałem na miasto to widziałem pole zwałowane i resztki słomy które się nie worały więc myślę że to po jęczmieniu


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid109    0

U mnie żyta pszenzyta to juz takie ***rde ziarna mają ze normalnie szok. jakby pogoda była taka jak jest teraz to mysle ze dobre 1,5 tyg i beda zniwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

To fajnie masz Ci szczerze powiem. Jeszcze będziesz miał wakacje. Ja teraz dzień w dzień do pracy, żeby potem urlop złapać a praca żniwna skończy się we wrześniu. Byłem właśnie na swoich polach, pszenżyto już ma mąkę w środku ale jeszcze trochę miękkie i w dodatku słoma jeszcze mokrawa jest.

Edytowano przez PeterG14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj w okolicach Poznania zaczęto młócić jęczmień ozimy; u mnie dochodzi już jary - za jakieś 2 tygodnie będzie gotowy do cięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Panowie, a jak u Was ze stratami w rzepaku? U nas masakra. Grad w tym roku wykosil pola za nas. z 20ha rzepaku zostało 7ha nie tkniętych (no może 20% strat) a tak reszta biała... ;/ Firmy ubezpieczeniowe były już na oględzinach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja w tym roku nie mam jeszcze zniw bo rzepak i jęczmien ozimy wyleciał po zimie ;[


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Witam, jeczmien ozimy dzis skoszony - plon super, jak na moje oczekiwania i to co pisaliście. :)

Ponad 6t z hektara. :rolleyes: Pierwszy raz tak sypnął...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwik073    19

Witam forumowiczów jaką przewidujecie cene za godzine koszenia kombajnem Bizon w tym roku? ja przymierzam sie do 400zł za godzinę.

przepraszam zakładam nowy temat.

Edytowano przez iwik073

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

@iwik to nie ten temat . U mnie w zeszłym roku brali po 400 godz. rekordem

 

Ja myślę że za dwa tyg żniwa ruszą przy takiej wysokiej tęperaturze szybko dojdą zboża. Ja już kosę wyklepałem i czekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ciągle takie upały i słońce bedą to ja za tydzień w rzepak wyruszam u nas już ludzie jęczmienie wykosili a za 2tyg. normalne żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Na ja w czwartek planuje wjechać w rzepak . New Hollandzik już naszykowany czeka :D.


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Widze ze połowa AF juz kosi. W okolicach Koszalina tylko jeczmienie zimowe za jakis tydzien moze dwa pojda pod kose a reszta spokojnie do 10 sierpnia postoi. Pszenice jeszcze zielone,pszenzyta dopiero zółkna, jeczmien wiosenny dopiero w poźnej fazie mlecznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Wczoraj zaczęliśmy kosić jęczmień ozimy, ale po przejechaniu jednego raza w koło złapała nas burza. Plon zapowiada sie bardzo ładny. Niestety owies u mnie leży, w sasiednich wioskach też całe pola leżą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam wszystkich!

U mnie żniwa rozpoczeliśmy w ubiegły poniedziałek młócąc kminek z pokosów. Co do zbórz to ozimin w mojej okolicy jest nie wiele, ,,poletka'' z jęczmieniem ozimym jeszcze są nie tknięte, ponieważ przez ciągłe deszcze odmłodził się. Za jakieś 10-14 dni planuję groch wziąć na kosę, a do zbórz jarych to jeszcze daleko.

Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych żniw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj