dawid109

Żniwa 2012

Polecane posty

Maciejo    33

dzisiaj w mojej okolicy pierwszy kombajn wyjechał. Koło soboty żniwa nabiorą tępa

Edytowano przez Maciejo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Żniwa mineły półmetek, pogoda jak bajka po 14stej się kosi, rano zsypuje i suchutkie jak pieprz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

dziś zaczołem pszenżyto ziarno suche .jutro żniwa na całego bo na piątek nadają burze więc każdy chce coś zebrac-pn.mazowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Dziś widziałem 10 kombajnów . Ludzie koszą głównie na usługach . Jutro powinni ruszyć więksi gospodarze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

U mnie w okolicy jadą jęczmień jary a jak jęczmień nie idzie to w pszenice ma coś ok. 15-17% wilgotności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Mało kombajnów na wsi widać. Większość twierdzi że gnoju nie będą kosić, ja jadę na całego żyto poszło. Dzisiaj po południu 5 ha jęczmienia jarego. To że mam kilka procent odmłodzonego, praktycznie co rok jest, na prawdę nie wiem na co niekórzy czekają. Jutro po południu zacznie padać w czwartek poprawka, a w niedzielę duży deszcz.

Wydajność 4,5t\ha zboża, bo jak czytam to niektórzy podają wagę ale chyba łącznie z przyczepą, i teraz średnia na AF jest chyba ok 7ton i z roku na rok rośnie w takim tempie że niedługo zalejemy zbożem cały świat.

Pozdro dla wszystkich spracowanych żniwiarzy. :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

w mojej okolicy jęczmień zimowy gdzie niegdzie jeszcze stoi, rzepaki tez znikają, żyta też zaczęte, tak ze na dniach będą same kombajny na polach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś usługowo młóciłem od 15 do 22. Ze swoim jeszcze czekamy być może jutro wjedziemy jeżeli będzie suche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezes1352    14

Koło czwartku myślę wjechać w mieszanke. :P. Zostało mi jeszcze z 45ha żyta i ok 65ha pszenżyta. Jutro wjeżdżam w pszenice. :D. Potem sie wjedzie w mieszanki. :P. Narazie pogoda dopisuje i oby tak dalej bo roboty od groma:p.

 

Pozdrawiam wszystkich gospodarzy :)


Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Ja już dziś myślę że skoczę zostało u siebie jakieś 4.5 ha mieszanki , no i słomę kolega mi belował na ponad 12 ha ale leży bo nie ma czasu zwieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

U mnie w Łódzkim od niedzieli już koszą.


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

Wczoraj o 14 rozpoczęte żniwa 3,5 ha j.j. i 2,5ha żyta dziś po południu dalszy ciąg żyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Jeżeli nie będzie deszczu to jutro rozpoczynam pierwsze żniwa w życiu. 20 ha - myślę, że do soboty skończymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

jaki macie plon pszenicy ozimej???? ja już pszenice skosiłem plon średni 4,5t/ha plon najgorszy od kilku lat, wydawała się ładna, ale słabo sypało :( eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

U mnie się wreszcie zaczeło dziś pod kose poszło 2.25ha żyta sypło jakieś 6ton ale to i nie jest zle bo ziemia słaba,a i umnie z ozimin zostało tylko żyto.

Edytowano przez jonek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek222    664

ja zaczołem kosić pszenżyto skosiłem połowe i przed chwilą mnie deszcz zgonił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

żniwa w moim gospodarstwie zaczęły się dzisiaj,plony żyta bardzo dobre 7 ton,natomiast pszenica ozima ,która w okresie wegetacji wyglądała rewelacyjnie i dostała wszystko co trzeba sypie słabo ok 4,5 tony z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19553

w mojej opolicy dziś na dobre wyjechały kombajny w rzepaki-a właściwie w to co po nich zostało, jeżeli pogoda dopisze to może w weekend zacznie się trochę u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ale wy narzekacie sasiad kosił obok mnie i jego zyto wydało 1,5t/ha ja marze by u mnie sypło z 3 ale tez pewnie mało mi da. ale co robic jak ma sie piaski.

Edytowano przez gajor24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

ja dzisiaj zaczalem zyto plon tragiczny w granicy 1.5t owsy tez zaczalem ale owsy sypia porzadnie ale co zrobic jak u mnie 6 klasa ziemi a na dodatek piasek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie kosza pszenice narazie gospodarze mniejsi bambery narazie nie ruszaja , ale cos ziarno jest lekko chude zauwazylem chyba przez susze gdzie malo co padalo na wyksztalcenie ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj