Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:13

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m Witam. Mam pytanko. Czy warto kupować kombajn zbożowy John Deera, heder ok. 4-4,5m na 4-5 klase??? A poza tym to ile palą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn z hederem 4 - 4,5 m Dzisiaj, 15:40
  •  

#2 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:17

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m moim zdaniem to klasa nie ma tutaj żadnego znaczenia. Lepiej zebyś podal ilość ha , jaki ma być - nowy czy używany i tak dalej B) a ile palą - tego nie wiem, ale raczej mniej od polskiego Bizona B)

#3 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:22

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m na 20ha, nowy, jeśli macie propozycje jakiego kupić to mi doradzcie. a co do palenia to się pytałem w zakładzie i mówią, że wszystkie jd dużo palą. nie wiem jednak czy to prawda. pozdrawiam

#4 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:27

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m Na 20ha nie opłaca się trzymać kombajnu.

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:31

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m zwłaszcza nowego. JD celerolnik-a pali chyba 300l na dzień

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:33

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m no jak nie warto. mam ziemię daleko od gospodarstwa i najmować się nie opłaca, poza tym jeżdżę dużo na zarobki. mam sampo bizon 2020 ale chciałbym go zmienić bo ma 10 lat wygląda jak nowy, ale ma dużo elektroniki która cały czas się psuje.

#7 Share gosc1

gosc1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:44

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m a uważasz że nowy JD nie będzie miał elektoniki ? a ile ha kosisz na zarobkach ?

#8 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:54

zwłaszcza nowego. JD celerolnik-a pali chyba 300l na dzień

Hehe a czemu akurat do mnie pijesz B) Spali ale z sieczkarnią w ciągu ~14godzin, przy ładnych kawałkach wydajność spokojnie 1.5ha/h. Musi dużo palić, bo to 150KM Turbo. Nowego kombajnu na taki areał się raczej nie opłaca, używany jak najbardziej.

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 16:54

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m jak nie chcesz elektroniki to jedynie używany. Może bizona 56 lub 58

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share MCS

MCS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 18:08

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m Vistule !!! . . Vistule !!! !!! B)
jEsT sAm :

Władimirec t-25

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 12 listopad 2007 - 19:59

Vistule !!! . . Vistule !!! !!!

na taki areał sprzęt godzien polecenia. no i pali mniej od jd. B)

#12 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 13 listopad 2007 - 21:30

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m nie chodzi mi o to żeby nie było elektroniki tylko po prostu u mnie się strasznie psuje. chodzi mi o nowego bo chcę go wziąć na dotacje dlatego pytam. poza tym na zarobkach kosi 50-60ha

#13 Share radzio16

radzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 21:41

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m Mój JD 1065 pali dosyc duzo potrafi spalic nawet 15 litrów na godzine (silnik 125 km z turbo), gdy ma załączona sieczkarnie.

#14 Share Maweric82

Maweric82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 11:40

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m a nie zastanawiałeś się nad Claas-em? ja widziałem u mnie na wiosce przywiezli jeden taki do mojego znajomego był to Domnator 150 HYDRO i musze powiedzieć że jestem pod wielkim wrażeniem jeśli chodzi o wyposażenie i o Cenę bo ta mnie mile zaskoczyła a mianowicie 320 000 tyś bruuto, za te piniądze nie kupisz nowego JD bo ja też interesuje się kupnem nowego kombajnu i z tego co się orjentowłem to 1450 CWS kosztuje w podstawowej wersji ok 360 000 d0 380 000 tyś brutto w zależnosci od tego jak się umiesz targować z dilerem, a oglądałem tego Claas-a musze powiedzieć że nie ma tyle elektroniki , oszczędny silnik CAT-erpilara, prosty w obsłudze i łatwy dostęp do wszystkich ważnych elementów roboczych , na dodatek ma tańsze części niż do JD, myśle że warto się zastanowić nad Claasem bo New Hollanda nie polecam to podróbka polskiego bizono rekorda tylko w żółtej skórze tandeta

#15 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 15:22

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m A co powiecie na Medion 310, bądz na Deutz Fahr jakis??

#16 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 16 listopad 2007 - 20:31

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m @Maweric82 jak już to Bizon Rekord był odwzorowany na NH seri 80xx a nie na odwrót. NH są dobrymi kombajnami znajomy kupił nowego i zastępuje u niego 4 bizony to mowi, że jak miał te 4 bizony to nadanżał odwozić a teraz od jednego ledwo się wyrabia. Ogolnie bardzo chwali kombajn nie brał wszystkich kamer itp. ale maszynka idzie elegancko w tym roku żadnej nawet małej awari.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#17 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 16 listopad 2007 - 20:57

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m A nad jakim modelem myślisz...może nad 1450 CWS...??? B)

Jak nad czymś takim to pogadaj z robertbara, mateo12, JarekWLKP... :lol:

Z tego co wiem to osoby te są zadowolone z tych kombajnów...B)

#18 Share Maweric82

Maweric82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 10:35

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m do Cichego 007 jeżli chcesz wiedziec to tc jest wzorowany na TX-ach które były produkowane już od 1988 w Anglii takiego widziałem niejednego, a nasi wciskakj nam ten bubel dopiero teraz ze zminioną kabiną i nic nie zmienili to ma być postęp ? jasne nowy to jeszcze chodzi ale jak mu się zacznie coś sypać z niego to nie nazdąży nawozić ale częśści do niego hi hi hi, po drugie rekord też miał być taki dobry a jak się okazuje to bubel jakich mało , nowe wszystko jest oki ale z czasem rozlatuje się jak diabli, a po drugie cena jaką chcą za TC to żenada za 56 chcą 360 000 tyś brutto a za tc 58 chcą 400 000 i za co tyle kasy za ten h*jowy silnik z Iveco, a może za wytrząsacze nałożyskach a dopiero za dopłatą daja ci na tulejkach bukowych, jesionowych lub dębowych, nie mam Clasa ani NH ale wiem jedno że Claas ma lepsze i wtrzymalsze rozwiązania, ja mam JD 1085 z 4,5 kosą silnik 170 km jakoś sobie radzi , dostęp do wszystkich elementów jest ok ale części są droższe niz do Claasa np kosa kosztowała mnie w Grenie prawie 2000 tyś a do klasa tej samej szerokości kosztował by mnie 1100,generalni nia mam powodów do narzekani na ten kombajn ale już ma 12 sezonów i już sie troszke wysłóżył i myślimy z bratem poważnie nad nowym kombajnem i to będzie chyba ten Claas 150 Hydro, ale napewno nie NH, tym bardziej że mamy niedaleko dilera NH i ci którzy kupili u nich te kombajny nie chwalą ich

#19 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 17 listopad 2007 - 10:49

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m A więc tak nie mam doczynienia z tymi nowymi tylko ten jeden co kupił ale to prawda co napisałeś że nowy będzie chodzil tak jak każdy sprzęt do czasu. Ja posiadam NH 8060 i wg. mnie jest to dobry sprzęt na moje 60ha plus usługi narazie wystarcza. I powiem Ci, że nie mam z nim problemów jedyną jaką ma wade to tak jak w Rekordzie półośki od skrzyni prosto na koła. Sąsiad ma Bizona i w żniwa co chwile stał a ja cały czas kosilem jak była pogoda przez 2 sezony dwie awarie tylko były.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Maweric82

Maweric82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 11:20

Kombajn z hederem 4 - 4,5 m wiesz co jeśli nie masz dużo kasy a chcesz kupic dobry kombajn to polecam NH TX 36 ze silnikiem Forda 250 koni ale u nas takiego jest ciężko znaleść ale z tego co sie orjentuje to we Francji jest tego sporo są to nad wyraz udane kombajny sle tylko te modele 36 bo mają 6 klawieszy i dwa klepiska ze spolchniaczem słomy na dodatek silnik ten jak na forda jest nie do zajechania i nie widziałem żeby tam w Anglii mieli z nim jakieś problemy i bardzo te modele chwalili natomiast jak masz kase to idz po nowego bo dziadostwa i złomu to na plac nie ma co sprowadzać sam się o tym przekonałem

Dodaj odpowiedź