Skocz do zawartości

Zdjęcie

Krokodyl do obornika

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanika

Napisany 09 czerwiec 2012 - 16:28

Krokodyl do obornika Witam! panowie kupiem ladowacz czolowy i chcialbym zrobic krokodyla do obornika. Material mam swoj musze kupic tylko zeby do widel i moje pytania sa takie:
- jakiej szerokosci macie krokodyle przy jakim udzwigu ladowacza
- jaka macie dlugosc zebow gornych i dolnych
- jaka dlugosc maja silownki do zamykania kiedy sa zlozone
- z jakiego materialu wykonana jest rama glowna chodzi mi o to czy z profila np 60x60czy z czegos innego. Ja mysle zrobic z ceownika 80 rame glowna a czesc zamykana z profila 50x50 i jeszcze jedno jak szeroko rozstawione sa zeby. Prosze o podpowiedzi z gory dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Krokodyl do obornika Dzisiaj, 22:21
  •  

#2 Share krzysiu36012

krzysiu36012

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 17:15

Krokodyl do obornika a do jakiego ciągnika bo to chyba też ważne

#3 Share frota135

frota135

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 17:38

Krokodyl do obornika ja mam krokodyla 2m przy zetor forterra 135 i udzwik tura 2.5t

#4 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 08:45

Krokodyl do obornika Ja zrobiłem do zetora 8145 kroko 160cm, rama z dwóch ceówek(powstał profil 80x90x6),ramka ta do zamykania taka sama tylko z cieńszą ścianką.Zęby dolne 88cm górne 68cm. rozstaw zębów dolne 20, górne 35.Siłownik dobierasz po zrobieniu ramy.Zdjęcie krokodyla mam w galerii popatrz na niego może konstrukcja będzie Ci pasowała to podobnego zrobisz.zdejmowałem nim paletę 1600kg(oczewiscie bez górnej ramki i niektórych żębów w dolnej).

#5 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 05:19

Krokodyl do obornika udzwig tura 1800kg do ursusa 1014. wczoraj kupilem na gieldzie zeby dolne 880mm gorne 680mm i silowniki o dlugosci 490mm i skoku 250mm mysle ze dzis zaczne to sklejac:) mam tylko obawy jak zrobic uszy do mocawania na ramce tura chodzi mi o te gorne

Edytowany przez crvx40, 11 czerwiec 2012 - 05:20.

#6 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 06:50

Krokodyl do obornika Da się je kupić Jak robiłem swoje widły to był koszt ok 20zł/szt.Są zrobione z blachy 25mm i zaczynają się odginać,radziłbym minimum 35mm grubosci dla swiętego spokoju.

#7 Share crvx40

crvx40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 434 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 18:47

Krokodyl do obornika kupilem dzis blache 40mm takze zrobie swoje mocawania juz wiem jak wustarczy otwor wywiercic na srednice walka w ramce reszte wyciac i gotowe tylko zastanawiam sie czy 25mm wystarczy od brzegu mocowania do poczatku otworu

#8 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 11:09

Krokodyl do obornika Powinno wystarczyć,u mnie mniej więcej takie jest i daje rade

#9 Share wiedman1900

wiedman1900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 21:10

Krokodyl do obornika koledzy mam pytanie odnośnie budowy krokodyla 1.4m do c 360

zastanawiam się jaki wykonać i jakie zastosować zęby kute i jaki rozstaw zastosować proszę was o podpowiedź w tej
sprawię załączyłem tu kilka zdjęć krokodyli proszę o podpowiedź czy zastosować jeden tłok czy 2 tłoki
i czy zrobić na widłach 810mm czy 880mm i czy jeszcze zrobić widły na 8 czy 7 zębów i podobnie jaka
ma ilość być zębów na krokodylu 6 czy 7 zębów napiszcie koledzy z własnego doświadczenia ile zębów zastosować
na takiej szerokości osprzętu ładowacza aby praca szła sprawnie i jakich użyć materiałów aby konstrukcja była stabilna
jak by ktoś mógł to niech podeśle mi zdj z wymiarami wideł i krokodyla chodzi mi w przypadku wideł o wysokość i przekrój profili zamkniętych i jak byście to wyślijcie zdj z długością piaskowniki które zamykają krokodyl to będę bardzo wdzięczny
możecie na tych zamieszczonych zdjęciach rozpisać wymiary krokodyla z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi jakie zamieścicie

tu wstawiłem zdjęcia krokodyli jakie znalazłem

oto zdj

#10 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 28 grudzień 2012 - 22:28

Krokodyl do obornika kolego do 60 krokodyl nie będzie duży więc zrób na 1 siłownik bo robienie na 2 to tylko większe koszty. to ile zrobisz zębów to zależy od tego jaki ładujesz obornik bo jak drobny to daj więcej a jak masz gruby obornik to daj mniej zęby po mojemu daj te dłuższe. ramkę główno zrób z ceówki i ją zaślep. kolego popatrz na zdjęcia krokodyli to sporo można z nich wywnioskować. Niech inni napiszą co myślą na ten temat
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share wiedman1900

wiedman1900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 22:58

Krokodyl do obornika myślę o zrobieniu na 8 wideł ponieważ przyda się do kukurydzy

#12 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 23:07

Krokodyl do obornika no bo żeby nie zgubić połowy po drodze a jaki masz tur?
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

#13 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 23:20

Krokodyl do obornika Nie za szeroki 1,40m jak do 60-tki?
Tematy połączone
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 10:51

Krokodyl do obornika

koledzy mam pytanie odnośnie budowy krokodyla 1.4m do c 360

zastanawiam się jaki wykonać i jakie zastosować zęby kute i jaki rozstaw zastosować proszę was o podpowiedź w tej
sprawię załączyłem tu kilka zdjęć krokodyli proszę o podpowiedź czy zastosować jeden tłok czy 2 tłoki
i czy zrobić na widłach 810mm czy 880mm i czy jeszcze zrobić widły na 8 czy 7 zębów i podobnie jaka
ma ilość być zębów na krokodylu 6 czy 7 zębów napiszcie koledzy z własnego doświadczenia ile zębów zastosować
na takiej szerokości osprzętu ładowacza aby praca szła sprawnie i jakich użyć materiałów aby konstrukcja była stabilna
jak by ktoś mógł to niech podeśle mi zdj z wymiarami wideł i krokodyla chodzi mi w przypadku wideł o wysokość i przekrój profili zamkniętych i jak byście to wyślijcie zdj z długością piaskowniki które zamykają krokodyl to będę bardzo wdzięczny
możecie na tych zamieszczonych zdjęciach rozpisać wymiary krokodyla z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi jakie zamieścicie

tu wstawiłem zdjęcia krokodyli jakie znalazłem

oto zdj

O grubo planujesz a jaki masz tur? zęby to raczej 60cm wzoruj się na krokodylu 1,34m z hydrametu, sąsiad ma taki na c360 i jest to max na co stać c360 jak podejrzałem jego poracę po prostu odpuściłem sobie krokodyl i praca w większości przypadków idzie sprawniej poza ściółką spod młodzieży i czasem przydało by się ścisnąć bele siana lub luźną sciółkę, jeden siłownik spokojnie wystarczy jak dasz 2 to 1o min bedziesz otwierał i zamykał

#15 Share wiedman1900

wiedman1900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 19:35

Krokodyl do obornika dzięki za odpowiedzi z udźwigiem to nie będzie problemu bo mam wzmocnioną pompę która ma wydajność 35 litrów gorzej z kerowaniem

#16 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 21:05

Krokodyl do obornika to załóż wspomaganie jak nie na orbitol to od lublina niewielki koszt a do c-360 się nada

#17 Share wiedman1900

wiedman1900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 06:35

Krokodyl do obornika koledzy mam jeszcze pytanie jakiego skoku zastosować siłownik

#18 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3177 postów

Napisany 01 styczeń 2013 - 12:33

Krokodyl do obornika Siłownik powinieneś dobrać jak już zrobisz górną szczękę. Wszystko zależy w który miejscu masz punkt obrotu wideł. Wtedy powinieneś opuścić górne widły i zmierzyć odległość między punktami w których planujesz zrobić mocowania siłownika, następnie podnieść górne widły (mniej więcej 1m od ziemi do czubka kolca) i zmierzyć odległość. Odejmujesz od pierwszego wymiaru drugi pomiar i masz przybliżony skok. Jeśli różnica wyniesie np. 23 cm to bierz siłownik ze skokiem 25cm. Gdy już będziesz miał siłownik to wysokością i odległością mocowań dobierzesz właściwe umiejscowienie tak aby siłownik wysuwał się całkowicie po opuszczeniu wideł. Ja przykładowo w swoim krokodylu ma siłownik o skoku 20 cm i średnicy tłoczyska 28mm.
http://www.agrofoto....60615-krokodyl/
http://www.agrofoto....60613-krokodyl/

#19 Share wiedman1900

wiedman1900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:58

Krokodyl do obornika dzieli za odpowiedzi wszystkie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ene

ene

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 22:27

Krokodyl do obornika Siema
Nie chciałem zakładać kolejnego tematu i postanowiłem podłączyć sie tutaj.
Podpowiedzcie z jakich profili macie (lub jaką ja powinienem zrobić) ramkę w której umocowane są zęby - 7szt szerokość będzie 130cm. Jak narazie same widły chcę ulepić z możliwością dorobienia kiedyś krokodyla (jak 3sekcję dołożę).