Skocz do zawartości

Zdjęcie

Owijanie sznurkiem

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dawix321

Dawix321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 czerwiec 2012 - 14:55

Owijanie sznurkiem Mam pytanie do osób, które mają prasy z owijaniem na jeden sznurek, ewentualnie 2 i maja owijanie na taki komputerek, z małym cypkiem że jak w prawo weźmie to leci sznurek w prawo potem w lewo i sznurek wraca.
Ja licze to tak pierwsze to załapanie sznurka przez balota wiec tego nie licze, potem licze jak dobije do jednej strony balota i jak wroci to jest jedno owinięcie, potem drugie owinięcie tak samo itd.
I własnie chce wiedzieć ile wy raze owijacie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Owijanie sznurkiem Dzisiaj, 05:34
  •  

#2 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 15:32

Owijanie sznurkiem u mnie sterownik puszcza ramie w jedna strone balot łapie sznurek zatrzymuje sie brzeg robi potem wraca znowu drugi brzeg i koniec owijania

#3 Share Dawix321

Dawix321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 15:43

Owijanie sznurkiem Na tym obrazu jest na rysowane co i jak u mnie wyglada jak te kreski pojadne w prawo do czerwonego potem w lewo do czerwonego to jedno owinięcie, potem 2 idzie tak samo i jak jest już to ostatnie to jak wracam w lewo i wyjade za tę czerwoną kreskę to ucina sznurek.
Dodany obrazek

I chce własnie wiedzieć ile razy owijacie, jeżeli macie tak samo owijanie jak ja.

#4 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 18:47

Owijanie sznurkiem owijania nie ma na ilość przejść sznurka tylko odstępy pomiędzy sznurkami

#5 Share Dawix321

Dawix321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 18:49

Owijanie sznurkiem To może u Ciebie, masz na rysunku narysowane jak jest u mnie i u mnie idzie na ilość przejechania w prawo i w lewo.

#6 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 09 czerwiec 2012 - 20:41

Owijanie sznurkiem Szczerze to nie bardzo rozumiem .... bela u mnie jest owinięta średnio 12 razy

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 10:01

Owijanie sznurkiem W każdej belarce jaką spotkałem owijanie sznurkiem polegało na tym że sznurek przechodził najpierw od lewej do prawej potem wracało na lewą stronę i więcej nie owijało, a co do ilości owijania jest takie kółko co się reguluje z jaką szybkością przechodzi sznurek z jednej strony na drugą. A co za prasę posiadasz?

#8 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 10:07

Owijanie sznurkiem Jeżeli jest elektryczne podawanie sznurka to nie ma żadnych kółek do regulacji.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#9 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 11:48

Owijanie sznurkiem W swojej Krone posiadam owijanie sznurkiem załączane elektrycznie i mam takie kółko sąsiad ma galligani i też ma takie kółko chociaż ma załączanie owijania elektrycznie, a jak u ciebie sznurek napędza prowadnice sznurka?

#10 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3439 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 14:15

Owijanie sznurkiem U mnie prowadnicę sznurka napędza silnik elektryczny i jedyny sposób żeby zmienić gęstość owijania to zmiana prędkości tego silniczka. W mojej prasie jest sterownik od tego ale założyciel tematu o ile rozumiem ręcznie steruje prędkość silnika i co za tym idzie gęstość owijania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dawix321

Dawix321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 18:12

Owijanie sznurkiem NIe mam prase Riviere Casalis RC112, i mam prowadzenie sznurkiem elektrycznie. I on ma swoja prędkość idzie raz w prawo potem w lewo i tak 3 razy w prawo i w lewo i balot jest owinięty.