Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie?

483 odpowiedzi na ten temat

#461 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 październik 2015 - 13:46

Będzie pasować.

Maska jest dość solidna grubsza od oryginału.

Wykonana z blachy 2mm u Dziekana w je produkują.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? Dzisiaj, 18:04
  •  

#462 Share Daniells80

Daniells80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie Rolnictwem i budownictwem Pomagam przy naprawasz maszyn roliczych Lubie jezdzic Ciągnikami itp

Napisany 25 październik 2015 - 18:42

jak by ktos miał zdj z tą maską i z kabiną taką to podeślijcie

Edytowany przez Daniells80, 25 październik 2015 - 18:43.

#463 Share waldi33

waldi33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 14 listopad 2015 - 09:22

dodam swoje spostrzezenia co do nowej kabiny.posiadam naglak nowe oblicze.a wiec na poczotkubyly problemy zamowilem zaplacilem kabinke.uzyskalem informacje ze czas realizacji 7-8 tyg.zamawialem na poczotku maja.mysle oki do zniw uda sie odnowic ciognik.niestety kabina pojawila sie 5 sierpnia czyli u mnie po zniwach.udalo sie wynegocjowac w ramach rekompensaty za spuznienie w realizacji zamowienia blotniki przednie.ocena moja jest taka ze jest cieplej w tej kabinie ale czy ciszej?to do dyskusji cos napewno .zaznaczam ze na chwile obecno nie wyciszylem skrzyni i mostu.zamierzam to dopiero zrobic.wykonanie oceniam na 5 a co do drzwi mam otwierane do przodu ale z perspektywy czasu wybralbym na kolo.poniewaz w wariancie ktory ja posiadm przy otwartych drzwiach lusterka dotykaj  drzwi i przestawiajo sie

#464 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 12:56

A jak oceniacie te błotniki z tworzywa sztucznego, co to za tworzywo plastik czy kompozyt jakiś? Rozglądam się za jakąś kabiną do 3p i powiem, że zaciekawiły mnie te błotniki z tworzywa ponieważ ciągnika używam tylko do oprysków i do rozsiewania nawozów i metalowe błotniki starczają mi na kilka lat... Zapewne jest to tez spowodowane fatalnym malowaniem nowych błotników ale coś czuje, że ten montowane w tych nowych kabinach wiele lepsze nie będą i po paru latach pójdą na złom, no chyba że blacha jest gruba i bardzo dobrze pomalowana ale cieżko mi w to uwierzyć. Aktualnie mam "oryginalne" błotniki i problem jest tez taki, że przy zawieszeniu rozsiewacza amazone 603 w przypadku zerwania się łańcucha cięgna rozsiewacz uderza w błotnik bo bardzo nisko on schodzi do tyłu, jak jest z tymi plastikowymi?

#465 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 24 grudzień 2015 - 21:14

Proponuje zostawić oryginalne błotniki i zamontować łańcuchy boczne takie co się nie zrywają.

#466 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 09:45

łańcuchy już odpowiednie założone ale kabine i tak musze zmienić razem z błotnikami.

#467 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3427 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 10:39

włókno szklane lub jak kto woli laminat, czyli to z czego są robione np. różnego rodzaju "tjunigowe" zderzaki czy progi 

Polska B

#468 Share bartez27

bartez27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 31 styczeń 2016 - 17:12

witam kolegów mam pytanie odnosnie kabin gola mam zamiar kupic do ciapka i 60 tki moze jakies opinie co sadzicie jak wykonane 

a dodam ze do ciapka za 2000 tys bez błotników bo mam nowe a 60 tki  za 3000 tyski z błotnikami

#469 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3427 postów

Napisany 01 luty 2016 - 08:37

gola nie produkuje tyko sprzedaje !!!

a wystarczyło przeczytać ostatnią stronę default_facepalm.gif

Polska B

#470 Share bartez27

bartez27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 luty 2016 - 23:52

wiem ze nie produkuje, chodzi mi co to za kabiny jaka jakość czy warto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3427 postów

Napisany 02 luty 2016 - 10:46

równie dobrze możesz trafić na kabinę od naglaka i jakiś rzemieślniczy NN, więc co można powiedzieć ?

Polska B

#472 Share wojciechwygryz

wojciechwygryz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 luty 2016 - 22:10

jesli chodzi o kabine od goli to zdecydowanie odradzam kupiłem tą d lux i nie jestem zadowolony  MAM JUŻ ROK CZASU JA I KOROZJA WYCHODZI  PRZEDNIA WYCIERACZKA W MOMECIE PIERWSZEGO URUCHOMIENIA SIE ROZLECIAŁA NA TYLNICH BŁOTNIKACH WIDOCZNE WGNIOTY JUZ BYŁY HALOGENY PRZEDNIE DACHOWE ODBIJAJĄ SWIATŁO O DACH I W KAGINIE JEST TAK JASNO ŻE PRZEZ SZYBE NIC NIE WIDAC  NAWED ŚRUB I PODLŁADEK DO JEJ MONTAŻU BRAKOWAŁO W OPCI Z NAGRZEWNICA TO NAWET JEJ NIE UMOCUJĄ TYLKO DADZA ZAPAKOWANĄ I TRZEBA POTEM KOMBINOWAC Z JEJ UMOCOWANIEM A SZYBERDACH NIC NIE DAJE BO POWINIEN SIĘ OTWIERAC W DRUGĄ STRONE ŻEBY WIATR ZAWIEWAŁ DO ŚRODKA WIELE BY JESZCZE PISAC ALE MOIM ZDANIEM TO JEST LIPA ROBIĄ JE NA AKORD I TA JAKOS WYKONANIA JEST SŁABA MAM NA MYSLI SPAWY TAKIE NIE DOPRACOWANE A FARBA KIEPSKIEJ JAKOSCI ŁATWO BLAKNIE I SIĘ WYCIERA A MAM PYTANKO CZY KTOŚ WIE COS O JAKIES LEPSZEJ KABINIE INNEJ FIRMY ?

#473 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 03 luty 2016 - 03:54

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? Jedyne dobre kabiny to "Sokółka".

#474 Share damianlozki

damianlozki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 luty 2016 - 10:36

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? Polecam kabiny naglak.' Sami nie dawno rozgladalismy się za kabina do C 330. Po różnych opiniach i po jazdsch po skladnicach, decyzja padła na naglaka z blotnikami.
Szczerze polecam., co prawda koja też nie mogę powiedzieć złego zdania ale na trzydziestce pardziej pasuje naglak. Nigdy żadnych goli rejkow tylko dołożyć więcej i mieć coś pozadnego. :) jakość wykonania zadowalająca. Pozdro. .!

#475 Share kwiapa

kwiapa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:43

a tą kabinę ma kto może?: http://olx.pl/oferta...html#4ef665ca55

#476 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i mechanizacja PRL

Napisany 01 marzec 2016 - 09:48

Ja się mogę wypowiedzieć na temat kabiny Naglak do C360, błotniki z tworzywa, drzwi otwierane na koło.

Taka jak na foto.

DSC_4122.jpg

Stosunek jakości do ceny mizerny. Za wydaną kwotę powinniśmy otrzymać produkt lepszej jakości i lepiej dopracowany.

A teraz konkrety.

Jakość wykonania spawów taka sobie, na razie nic nie pękło.

Tworzywowa pokrywa dachu przykręcona do ramy kabiny na blachowkręty "farmery". Z racji tego że dach jest nieco większy niż ramy kabiny to dolega do nich tylko w miejscu wkrętów, pomiędzy nimi robi się "falbanka".

Tylna szyba zamówiona nie na siłownikach, a teleskopach blokowanych "śrubą". Zostało to zrobione z myślą o pracy z opryskiwaczem, gdzie nie można całkowicie otworzyć szyby. Okazuje się jednak, że blokada otwarcia nie działa, nie ma możliwości uchylenia szyby, a jedynie całkowite otwarcie. Wymagana przeróbka we własnym zakresie.

Spryskiwacz przedniej szyby. Czyli XXI wiek i bidon + pompka podciśnieniowa z pierwszego wydania malucha (ciekawostka że nadal ktoś to produkuje). Umiejscowienie dyszy spryskiwacza jest takie, że nie ma możliwości aby płyn był w stanie dostać się na przednia szybę. Oczywiście przeróbka. Dysza odsunięta od kabiny na kątowniku i elektryczna pompka ze zbiorniczkiem.

Wycieraczka tylnej szyby na korbkę.

Umiejscowienie fabrycznych reflektorów roboczych powoduje odbijanie światła w szybie przedniej i tylnej. Oczywiście wymagana przeróbka w postaci odsunięcia reflektorów "od kabiny".

Otwieranie szyberdachu to też porażka. Mechanizm wygląda jak zapożyczony z jakiejś zabawki. Nie sprawia wrażenia solidnego i trwałego.

Podsumowując. Gdyby ta kabina kosztowała ok 2500-3000zł jak "niefirmowe" byłoby OK. Ale kosztowała z tego co pamiętam 4700zł. Nie warto dopłacać, bo i tak trzeba robić poprawki. 

Edytowany przez utek, 01 marzec 2016 - 09:56.

Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

#477 Share marekhagiel

marekhagiel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 08:40

jesli chodzi o kabine od goli to zdecydowanie odradzam kupiłem tą d lux i nie jestem zadowolony  MAM JUŻ ROK CZASU JA I KOROZJA WYCHODZI  PRZEDNIA WYCIERACZKA W MOMECIE PIERWSZEGO URUCHOMIENIA SIE ROZLECIAŁA NA TYLNICH BŁOTNIKACH WIDOCZNE WGNIOTY JUZ BYŁY HALOGENY PRZEDNIE DACHOWE ODBIJAJĄ SWIATŁO O DACH I W KAGINIE JEST TAK JASNO ŻE PRZEZ SZYBE NIC NIE WIDAC  NAWED ŚRUB I PODLŁADEK DO JEJ MONTAŻU BRAKOWAŁO W OPCI Z NAGRZEWNICA TO NAWET JEJ NIE UMOCUJĄ TYLKO DADZA ZAPAKOWANĄ I TRZEBA POTEM KOMBINOWAC Z JEJ UMOCOWANIEM A SZYBERDACH NIC NIE DAJE BO POWINIEN SIĘ OTWIERAC W DRUGĄ STRONE ŻEBY WIATR ZAWIEWAŁ DO ŚRODKA WIELE BY JESZCZE PISAC ALE MOIM ZDANIEM TO JEST LIPA ROBIĄ JE NA AKORD I TA JAKOS WYKONANIA JEST SŁABA MAM NA MYSLI SPAWY TAKIE NIE DOPRACOWANE A FARBA KIEPSKIEJ JAKOSCI ŁATWO BLAKNIE I SIĘ WYCIERA A MAM PYTANKO CZY KTOŚ WIE COS O JAKIES LEPSZEJ KABINIE INNEJ FIRMY ?

potwierdzam to co napisał wojciech, odradzam, wczoraj robiłem przymiarkę kabiny z tworzywa i tylne blotniki pokrywają połowę opon są za wąskie i fatalnie to wygląda w poniedziałek dzwonie czy jest możliwość wymiany na inną albo zwrócenie całej...

Edytowany przez marekhagiel, 13 marzec 2016 - 08:41.

#478 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3427 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 19:03

Panowie ma ktoś atrapę z taką rynienką, jak to jest zmontowane, ramka jest taka sama i czy sama rynienka będzie ta sama co w 330 ?

grillsiatka-maski_48858_22_779588.jpg

Polska B

#479 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 31 lipiec 2016 - 21:21

ja mam. Atrapę masz od C-360 a rynienkę od C-355 i nie będzie pasować

Edytowany przez bartek1992, 31 lipiec 2016 - 21:22.

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 678 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 31 lipiec 2016 - 23:06

Jest to zamontowane na śrubki ale jak kolega wyżej powiedział nie bedzie pasować ponieważ w atrapie od c-360 nie ma otworów na śruby jak przewiercisz to wtedy będa a od c-330 niczym się nie różniła to samo