Skocz do zawartości

Zdjęcie

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie?

483 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 30 wrzesień 2006 - 18:18

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? A więc szukam jakiejś nowej kabiny do mojej 60-tki teraz mam takie zerdzewiałe blaszane starocie :D więc czas na nowe blachy. Nie będę pakował w c-360 niewiadomo jakiej kasy ale może macie jakieś spostrzeżenia na temat rzemieślniczych kabin, na co zwrócić uwage jakich unikać ? :)

Lekko zejde z tematu jaki kolor C-360 preferujecie :D ? Bo nowe blachy muszą być pomalowane oczywiście :D żółty czy czerwony :D

Temat dotyczący starszych kabin:
http://www.agrofoto....tarszych-kabin/

Edytowany przez Matey, 30 grudzień 2010 - 14:08.

Ciesz się każdą chwilą życia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? Dzisiaj, 13:07
  •  

#2 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 30 wrzesień 2006 - 18:58

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? wiesz w okolicach kożmina jest duzo producentów kabin. ja słyszałem o firmir NAGLAK oni nawet maski i błotniki robia ale jak nie masz zamiaru pakowac duzej kasy to musisz poszukac. ja mam rzemieslinicza z okolic kozmina ta kabina ma ponad 13 lat i neiktóre balchy nad błotnikami sa do wymiany. ale robia coraz lepsze
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#3 Share wilku

wilku

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 październik 2006 - 17:19

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? Przy zakupie sprawdź grubosć blach, że by się wginały jak w nie pukniesz ręką, na jakość i odległość spawów, na szpary między drzwiami a rama kabiny, żeby nie było widać dziur, przez które będzie się dostawać kusz. I na pewno na mocowanie szyb i jak są poodcinane uszczelki żeby nie było dziur, palcami weź odegni uszczelkę to zobaczysz jak sztywno się trzyma (żeby nie wyleciała jak pchniesz ręką!!!). Ja raz taką oglądałem i aż się dziwiłem, że ktoś takie badziewię kupuje! Przy jednej szyba wyleciała podczas transportu!
Jeśli będziesz malować to tylko na żółto, bo gdzie nie spojrzeć to na czerwono a w żółtym to jak oryginał. Żółty (piaskowy)maska i błotniki, felgi na kremowo (koś słoniowa) silnik na Jasno niebieski (lub szary) Ja zamieszam tak pomalować c-330.

#4 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 06 październik 2006 - 20:12

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? Za lepsze kabiny niestety trzeba płacić i to niezłe sumki (rzędu 2-2,5tys zł :(). Moim zdaniem to lekka przesada, ale jeśli ciągnik ma służyć długo to wydaje mi się, że to jest najlepsze rozwiązanie niż brać niedorobioną nieorginalną (rzemieślniczą) kabinę.
Mój znajomy niedawno kupił C-360 i remontował na dłuższy czas. Kupił ładną kabinę (z błotnikami) za 2100 zł. Wiem, że to dużo (w jego przypadku to 20% wartości ciągnika), ale kabina jest naprawdę super :). Ma wytapicerowany dach, błotniki oraz przód na maskę. W standardzie były 2 lampy robocze z przodu i jedna z tyłu (na błotniku), duże lusterka, wycieraczka przód (ze spryskiwaczem) i tył, szyberdach, uchylna tylna szyba na siłownikach gazowych. W standardzie zamki samochodowe (lekko i ładnie sie zamyka :)).
Co do tanich wyrobów to ja mam taką kabinę przy moim C-4011 (trochę ją przerabialiśmy). Ceny niestety nie podam, bo zakładaliśmy ją na początku lat 90tych i już nie pamiętam. Na pewno jest o wiele lepsza od tej starej blaszanej, bo jest większa i tak nie hałasuje :P. Ale na tym kończą się jej zalety :(. Kabina ma dach wykonany z żywicy, która od 2 lat zaczęła przeciekać. Jedne drzwi zamykają się lekko (mała szpara jest między drzwiami a kabiną :P), a drugie trzeba nieźle walnąć aby się domkły. Kabina była goła- nie miała lusterek, wycieraczki- totalnie nic!
Na koniec chciałbym napisać, że przy wyborze kabiny zwracać tylko uwagę na te z błotnikami wykonanymi z blachy. Plastikowe błotniki- niby żywotniejsze bo nie rdzewieją :P, ale lubią hałasować i trzeszczeć na nierównościach ;).

Pozdrawiam.

#5 Share arassoo

arassoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 październik 2006 - 18:44

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? ja bym brał kabinke od naglaka na wystawach oglądałem i duzo ludzie je ma uz w naszych stronach i nawet dibre i fajne sa fajt ze te stare naglaka z 90 lat to był alipa troche ale te co teraz są to podobają mi sie . ja sam mam kabine na c360sokółke kupawaliśmy ją 6 lat temu chyba w tedy tu u nas to nawet nie wiedomo było co to naglak i kupilismy sokółke jak bym wiedział o naglaku to by sie kupiło naglaka

#6 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 13 październik 2006 - 18:32

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? Wujek kupił od ,,Naglaka". Mówi, że robota jest całkiem inna.(chociaż wcześniej miał blaszankę i każdy by tak mówił.)

#7 Share EREM111

EREM111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 październik 2006 - 18:14

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? Mam w c360 kabine KOJA i jednak wolal bym stara kabine bez okien itd.. Po 4 godzinach bronowania bylem gluchy caly dzien... dobrze ze kamien wybyl jedna szybe wiec jest teraz troche ciszej ale ogolnie kabina jest glosna, nie przypadla mi do gustu i juz rdzewieje ....

#8 Share pejton

pejton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 26 październik 2006 - 20:12

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? LUDZIE!!!! arassoo piszcie po polsku!!!!  Bo potem ciężko to czytać.  >:(
parę ha i para rąk do pracy...

#9 Share zetor6340

zetor6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 28 październik 2006 - 07:54

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? tomb2 > Przy naszej c 360 mamy od 1,5r kabinke od naglika dalem 2,5tys. ale jest supcio. mam 2 halogeny z przodu. Jeden na dachu z tylu drugi na prawym blotniku elek spryskiwacz, wycieraczka przednia,elektryczna nagrzewnica/dmuchawa- to jest najlepsz w tej kabinie. i oswietlenie drogowe lusterka, blotniki oczywiscie w tej cenie. moja rada nie zmieniaj maski na inna niz ta orginalna od c 360 - z inna wyglada na o wiele mniejszy.

#10 Share Laraks

Laraks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 31 październik 2006 - 18:52

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? znalazlem taka stronke www.naglak.pl morzecia tu nawet znalesc dachy do swoich kabinek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 12 grudzień 2006 - 06:56

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? witam wszyskich!!co do kabin zajrzyj na stronkę [www.karoseria.com]tam maja fajne kabinki do 360 mozna je kupic w grene badz u producenta.pozdrawiam :)

#12 Share Ursusik

Ursusik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 12 grudzień 2006 - 21:07

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? tom31 na tej stronce którą  podałeś ta 60-tka  wygląda looox podoba mi się ten wygląd.

#13 Share tom31

tom31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 13 grudzień 2006 - 06:29

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? za kabiny ktore produkuje warszawska firma karoseria troche sobie cenia bo az 3700zl pelna opcja ale z maska to przesadzili za takie cos chca az 1700zl ja kabine kupilem a maske bede zamawial od szyszki z kozmina.pozdro dla wszystkich :)

#14 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 18 grudzień 2006 - 19:39

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? A może ma ktoś cennik tych kabin od Naglaka??

#15 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 03 styczeń 2007 - 19:10

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? mozecie mi powiedziec kto produkuje takie kabiny
http://www.allegro.p...n_idealny_.html

#16 Share Pol

Pol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 styczeń 2007 - 15:22

A może ma ktoś cennik tych kabin od Naglaka??

ul. Borecka 33a, 63-720 Koźmin Wlkp.
tel./fax. (0-62) 721-68-64, 0-667 NAGLAK czyli 0-667 624 525
www.naglak.pl e-mail: naglak@naglak.pl

Cennik kabin
Brutto

Kabina do ciągnika URSUS C-330 2050
Kabina do ciągnika URSUS C-330(z błotnikami) 2590
Kabina do ciągnika URSUS C-360 2070
Kabina do ciągnika URSUS C-360(szeroka) 2170
Kabina do ciągnika URSUS C-360(wąska z błotnikami) 2590
Kabina do ciągnika URSUS C-360(szeroka z błotnikami) 2690
Kabina do ciągnika URSUS 2812(MF235) i 3512(MF255) 2190
Kabina do ciągnika URSUS 2812(MF235) i 3512(MF255)szerokie 2290
Kabina do ciągnika URSUS 2812(MF235) i 3512(MF255) (z błotnikami)
Ř zwykła 2790
Ř szeroka 2890

Cennik wyposażenia dodatkowego

Siłowniki gazowe do tylniej ramki 90
Siłowniki gazowe w drzwiach 90
Drzwi otwierane „na koło” 50
Uchylne szyby boczne 130
Halogeny(3szt.) 130
Lampy na błotnikach 90
Błotniki przednie(1kpl.) 70

Dach do Ciągnika „URSUS”912, 1024 itp.

Ř standard 470
Ř z dwoma halogenami H4 590
Ř z czterema halogenami H4 700

Kabina do kombajnu „BIZON”

Ř zwykłe szyby (standard) 3790
Ř zwykłe szyby (lux) 3990
Ř przyciemniane szyby (standard) 3990
Ř przyciemniane szyby (lux) 4190

Niniejszy cennik nie jest ofertą w rozumieniu art.66 KC

NOWOŚĆ!!!

KABINA do C-360
z błotnikami i dachem z tworzywa

Kabina KO360/1 BTW 3200

Halogeny (4szt. instalacja zbudowana na przekaźnikach) 190
Drzwi otwierane „na koło” 50

Siłowniki gazowe w drzwiach 90

Siłowniki gazowe w tylnej ramce 90

Uchylne szyby boczne 130

MASKA (pomalowana, z oświetleniem i kompletem mocowań) 930

Wyroby posiadają Certyfikat Zgodności z normą PN-ISO 5700:1996 oraz Znak Bezpieczeństwa „B”
wydane przez IBMER w Warszawie

#17 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 03 luty 2007 - 12:20

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? z tego co tu piszecie zawiele nie mozna wywnioskowac najlepszą kabiną jest kabiną według was jest kabina naglaka a moze mi ktos powiedziec czym rózni sie kabina szyszki od naglaka bo szyszka tez jest fajna i chyba tansza (jak ktos zna cennik niech napisze). Ostatnio znalazłewm w necie jeszcze cos takiego niewiem moze ktos ma ten typ i moze napisac jego zalety oto link:
http://zaklad.artrol...a0b39e764c86bc9

#18 Share krynio

krynio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 03 luty 2007 - 21:22

tomb2 > Jeden na dachu z tylu drugi na prawym blotniku elek spryskiwacz, wycieraczka przednia,elektryczna nagrzewnica/dmuchawa- to jest najlepsz w tej kabinie.

A czy ktoś wie gdzie mozna dostać taką nagrzewnicę i jaką ona ma wydajność ?

#19 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 08 luty 2007 - 20:18

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? I jak tam Tomb2?? Wybrałeś już jakąś kabinkę??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 02 listopad 2007 - 21:52

[Ursus C-360] Nowe kabiny, maski- jakie? Witam , jako ze na naszej 60 masaka powoli się sypie wypadałoby pomyślec nad nowa i zastanawiamy się czy nie dać tej plastikowej nie wiecie ile taka impreza kosztuje? i gdzie taką maske moge nabć? prosze o wszelkie info na ten temat , zdjęcia czy linki mile widziane pozdrawiam