Skocz do zawartości

Zdjęcie

fendt 716 vario cieżka decyzja

53 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 11:09

fendt 716 vario cieżka decyzja Mam pytanie . Kto z wypowiadających się miał na stole, przed oczami skrzynię z 312, 515, albo Vario i zrozumiał co autor tej konstrukcji miał na myśli?
Dla nas każda skrzynia czy to POWER czy VARIO będzie droga bo 1EURO=4,50PLN. A najgorsze jest to że przy skrzyniach POWER generalnie zamiast 60 tyś można by w wiekszości przypadków poprzestać na mniejszych kosztach. Ale wtedy musimy zrezygnować z ulubionego powiedzenia"a jeszcze pochodzi". Niestety tu cały czas chodzi o pieniądze, czyli wracamy do punktu wyjścia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
fendt 716 vario cieżka decyzja Dzisiaj, 04:01
  •  

#22 Share tomektb05

tomektb05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 14:24

fendt 716 vario cieżka decyzja te 2400h powiedział mi serwisant na przeglądzie który robił mi w 818vario w zeszłym tygodniu

ja miałem skrzynie na stole z 822 favorita. generalnie naprawa tej skrzyni nie jest jakoś kosmicznie droga

#23 Share michalgd

michalgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 14:18

możesz podać przykładowe ceny filtrow ze takie glupoty piszesz?
mam nowego 412 i MF i NH i cena serwisu jest bardzo zblizona i rózni sie tylko cena filtra skrzyni (400zł)

nastepny. Byłem i widziałem fendta favorit z vario co miał 16 tys h i chodzi do dzis. A naprawa to około 28 tys netto ( user Barabus miał wymienianą cała skrzynie) naprawisz power shifta za tyle? (dyna 4, pc, rc czy ap) myślę ze ich naprawa to około 60 tys (oryginalne częsci)

Statek
kupuje filtry od korbanka i cena za filtr skrzyni ( hydrauliki jazdy) wynosi około 600 zł brutto

#24 Share tomektb05

tomektb05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 23:17

fendt 716 vario cieżka decyzja do 818vario filtr skrzyni biegów ( hydrauliki jazdy) około 530zł, także kupiony u korbanka

#25 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 09:47

fendt 716 vario cieżka decyzja Sami widzicie jak to jest z korbankowymi cenami. Za części każdy liczy inaczej a co dopiero taka poważna naprawa jak wymiana skrzyni. Której na dodatek nie kupimy nigdzie indziej jak u korbanka. Jeśli macie numery katalogowe tych filtrów ceny możecie sprawdzić na stronie korbanka.

#26 Share michalgd

michalgd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 15:31

fendt 716 vario cieżka decyzja @tomektb05
No to Korbanek nas trochę drogo skasował

#27 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 28 czerwiec 2012 - 20:21

ja osobiscie mam 2 fendty ale chyba na tym sie skonczy bo fendty wszystkie nowsze maja skrzynie vario. vario nie kupie ze wzgledu na koszt naprawy. mam dwoch znajomych co przy przebiegu 9000 mth wymieniali skrzynie i kosztowalo ich to 70 tys netto.

Napewno 70 tyś ? chyba coś ci się pomyliło chyba bo BARABUS zapłacił ponad 40 tyś za skrzynie w 818 vario więc coś mi tu nie pasuje .

A może twoi znajomi nie umią jeździć i przełączają tryb szosowy na tryb polowy bez użycia sprzęgła ?

ja kupiłem 412 vario i licze że jeszcze jakąś 700 setke kupię . Z johnDeerem coś mi się nie udało dopiero 2850 mtg i już wymieniana przednia oś wtryski i pompa. już wydałem 24000 zł na naprawę mojego jelenia (5720).

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#28 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 20:54

fendt 716 vario cieżka decyzja Jak sie tak te john deery psują to może weź sobie do serca swoją drugą myśl z postu powyżej.
Nie piszcie już ile ktoś zapłacił za skrzynie. Bo to nudne zaczyna się robić. Jak powiesz serwisantowi, że przeczytałeś na forum, że ktoś tyle zapłacił to ci w twarz się rozśnieje. Najpierw proponuje temat od początku przeczytać.

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 21:14

fendt 716 vario cieżka decyzja Jako że słynę ze złośliwości więc może przypomnę co kol.andrzej2257 swego czasu pisał o owej awarii-"Napisany 20 wrzesień 2011 - 20:50
Rok po kupieniu poszły uszczelniacze nie wymieniłem bo gdzie to za głupie uszczelniacze dać 1000 zł?Dodany obrazek to teraz koszt się skumulował....
przyczyna padnięcia uszczelniaczy nieutwardzony silos zamiast oleju błotoDodany obrazek
przy rozbieraniu obudowa poszła dodatkowy kosztDodany obrazek
P.S nie żałujcie 1000 zł na te głupie uszczelniaczeDodany obrazek".
No to oś przednią mamy-ewidentna wina fabryki :D .
Teraz tylko pytanie czy w przypadku wtrysków i pompy też zawinił producent ?

#30 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 29 czerwiec 2012 - 18:12

fendt 716 vario cieżka decyzja 600 brutto czyli netto 480 netto (chyba wszyscy posiadacze nowych ciagnikow sa na vacie). Poza tym filtry kupuje sie w sezonie zimowym gdzie jest znizka 25%.

Nadal bede sie upierał ze taniej naprawic vario niz powershift.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 29 czerwiec 2012 - 18:20

fendt 716 vario cieżka decyzja Statek-może pamiętasz co jakiś czas temu pisałem o PS i Vario ?W zaprzyjaźnionej firmie mają sporo JD i Fendtów no i twierdzą że w przypadku awarii PS po prostu wymieniają jakąś tam część (chociaż kosztuje oczywiście całkiem sporo-ale z reguły są to kwoty rzędu 5-6 tys) i jazda dalej a w przypadku Fendta niestety jest to dużo bardziej kosztowne.

#32 Share andrzej2257

andrzej2257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:Cross ENDURO

Napisany 29 czerwiec 2012 - 18:38

fendt 716 vario cieżka decyzja Linka do ręcznego w JD kosztuje 400 zł brutto a w Fendt 800 zł . Niestety jaki ciągnik takie części podobnie jest w przypadku pras czy innych maszyn, do amazone nie kupisz zamiennika tylko musi być oryginał. Nie jaro nie producent i w przypadku osi to moja wina. Tyle, że do Fendta lałem to samo paliwo co do dźona i z Fendtem wszystko w porządku a tu coś mu nie podpasowało . zmieniłem dostawce zobaczymy może teraz będzie ok i ta zła passa zostawi mnie w spokoju.

Edytowany przez andrzej2257, 29 czerwiec 2012 - 18:46.

JD 5720, Fendt 412 vario, MF255

AF już nigdy nie będzie takie jak kiedyś...

#33 Share tomektb05

tomektb05

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 lipiec 2012 - 22:40

fendt 716 vario cieżka decyzja Chłopaki jaku tu czytam to forum to zwolennicy fendta będą upierali się za fendtem a jd za jd. Osobiście mam 2 fendty i nie chcę innych ciągników a dwóch szwagrów ma jd i nie myślą o innych. a do STATEK nie wszyscy posiadacze nowych ciągników są na vacie

#34 Share AgroMalz

AgroMalz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 19:59

fendt 716 vario cieżka decyzja Ja osobiście posiadam 2 Fendty i 2 John deery i porownanie miałem i mam i napewno JD bym juz nie kupił, Fendt 260 koni spali tyle co jd 6930 i zeby nikt nie mówił ze jd mało pali posiadam ziemie na żuławach wiślanych <wocławy> to ciagniki nie maja lekko i wychodzi tam ten fakt. Prawda jak niektórzy pisza JD mocne sa to prawda ale zeby 6930 z 5 kvernelanda na 10 godzin pracy wypił około 400-430 litrów to porażka :)

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 20:24

fendt 716 vario cieżka decyzja Tym bardziej porażka że maksymalne zużycie paliwa przez ten ciągnik to bodajże 35 l/h i to do tego z włączonym boostem...

#36 Share AgroMalz

AgroMalz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 20:45

Tym bardziej porażka że maksymalne zużycie paliwa przez ten ciągnik to bodajże 35 l/h i to do tego z włączonym boostem...

nie wiem jak u innych ale u mnie max 38l/h :)

#37 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 15 sierpień 2012 - 14:30

fendt 716 vario cieżka decyzja agromaltz to znaczy że jd u ciebie pali więcej niż jego max zuzycie paliwa? aż tak go rozgraciłeś? wiesz że filtry się czyści olej mienia i nie leje byle nafty do baku? bo chyba nie, twoja prawdomówność jest na poziomie niżej jak 0 w dwóch postach kłamiesz 3 razy:
-max zużycie paliwa na 1h post 34 40-43 l/h
-max zużycie paliwa na 1h post 36 38 l/h
- a max zuzycie paliwa podawane przez producenta 35 l/h
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#38 Share obeznany

obeznany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 listopad 2012 - 17:46

fendt 716 vario cieżka decyzja Witam mam NEW HOLLAND T6.175 kupiłem nowy za dofinansowanie po 60 mtg poszła skrzynia bo jakiś baran w fabryce nie włożył zabezpieczenia ciągnik na gwaranci 3 tygodnie w serwisie i chodzi co do fenda to proponuje nowego.Kilku znajomych kupiło fendy z Niemiec i strasznie narzekają że drogie ceny części a nowy to troche pochodzi a jak wina fabryki to naprawia za darmo.(To moje zdanie nie każdy musi się zgadzać.) ^^

#39 Share abordot

abordot

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 luty 2014 - 21:27

fendt 716 vario cieżka decyzja Kolego ZETOREK.135
Z opisu wynika ze jesteś z Roztocza.
Który z przedstawicieli do Ciebie przyjeżdzał?
Czy to byli ludzie z MRMZ Zdunek z wierzchowisk.
Co do serii 5400 słyszałem wiele niechlubnych opinii.Szczególnie wersja 5410 totalna porażka z mocą.
Dodatkowo słyszałem od ludzi którzy mają 5400 że mają ciągle problemy z komputerami ogólnie z elektryką.
Podobno po załaczeniu dzwigi rewersu nie reaguje ani do tyłu ani do przodu. To podobno przypadłość tej serii.
ponieważ przymierzałem sie do serii 5435 jako ciągnik pomocniczy i pod ładowacz.
Słyszałem też różne opinie o serwisie z Wierzchowisk i nie wiem czy kupowac od Korbanka czy od dealera z Wierzchwoiskach.
Bardzo pozytywnie wypowiadają się o włascicielu Panu Zdunku że to uczciwy chłopina ale mają kiepski serwis i krętów sprzedawców.
Osobiście przyjeżdzął do mnie niejaki Gawlik który nawciskał mi tyle kitu o tym co zyskam o upustach 50 % na inne maszyny na gwarancji sprzedawcy 4 lata że jak rozmawiałem u Korbanka czy to prawda to się wyśmiewali.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share F309

F309

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 luty 2014 - 22:00

fendt 716 vario cieżka decyzja ABORDOT
Może coś więcej opiszesz jakieś szczeguły.
Tak się składa że jestem nowy na forum i nowym użytkownikiem zakupionego ciagnika FENDT 211.Czytałem i szukałem trochę informacji i wypowiedzi na temat FENDTA 211 oraz opinii o nim i natrafiłem na wasze posty,
Mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że sam na poczatku zetknąłem się z ignorancją a wrecz niekompetencją pracowników serwisu w Wierzchowiskach.
Nie będę opisywał szczegółowo swojego problemu ale nie mogę powiedzieć że serwis jest fatalny.
Faktycznie na początku były problemy z lokalizacją uszkodzenia bo i uszkodznie było mało typowe. NA pocżatku trafiłem właśnie na pracownika serwisu który mało profesjonalnie poprowadził sprawe ale ostatecznie trafiłem na kierownika serwisu Pana Maćka Rakowskiego, który uratował reputację firmy.
Sprawę załatwił profesionalniei od tego momnetu wszystko potoczyło się bez problemu, Tak więc nie można uogólniać sytuacji i opisywac bez argumentów i potwierdzń faktami.
Kolego obeznany dokłądnie to samo miałem ze swoim sciągnięty z Niemiec i z wadą fabryczną.
Jeżeli kupowąć to u sprawdzonego dealera.

Edytowany przez F309, 18 luty 2014 - 22:02.