Skocz do zawartości

Zdjęcie

Technikum Rolnicze i co dalej ?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Arturor

Arturor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 11:38

Technikum Rolnicze i co dalej ? Cześć, mieszkam w Łodzi i chodzę do gimnazjum. Po gimnazjum chce pójść do technikum rolniczego i teraz tak :
- Z jakiego przedmiotu trzeba być dobrym żeby radzić sobie dobrze w technikum rolniczy,
- Znacie jakieś dobre technikum rolnicze blisko Łodzi ?
- Ile kosztowało by wybudowanie własnego gospodarstwa rolniczego ( Domu, garażu i jakiegoś zadaszenia na maszyny)
- Ile dostał bym pieniędzy z dofinansowania młodego rolnika?
- Jakie bym miał uprawnienia po szkole rolniczej?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam Artur ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Technikum Rolnicze i co dalej ? Dzisiaj, 21:04
  •  

#2 Share damianbizon

damianbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko co z nim związane

Napisany 09 czerwiec 2012 - 12:14

Technikum Rolnicze i co dalej ? masz gospodarstwo?
jeśli nie to odpuść sobie to technikum :P
Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

#3 Share men0410

men0410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 13:12

Technikum Rolnicze i co dalej ? A dlaczego ma odpuszczać ,zawsze może zacząć od zera. Tylko że napewno nie wybudujesz wszystkiego odrazu.
Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

#4 Share Arturor

Arturor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 13:54

Technikum Rolnicze i co dalej ?

A dlaczego ma odpuszczać ,zawsze może zacząć od zera. Tylko że napewno nie wybudujesz wszystkiego odrazu.

No własnie najlepiej zacząć od domu i jednego garazu ? Na to dostane dofinansowanie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share WojtekRolnik

WojtekRolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 14:03

Technikum Rolnicze i co dalej ? witam,
spróbuję Ci trochę pomóc z własnego doświadczenia:)
musisz być dobry napewno z biologii przyda Ci się to zarówno do przedmiotu jakim jest Produkcja zwierzęca jak i Produkcja Roślinna, jaki jeszcze? Myślę, że dobrze by było umieć trochę chemię i matematykę będzie Ci to potrzebne między innymi do ustalania dawek nawozowych i obliczania dawek pokarmowych dla zwierząt. Ale nie martw się nie jest to trudne wszystkiego da się nauczyć;) Myślę, że te przedmioty Ci w zupełności wystarczą. Jeśli chodzi o technikum blisko Łodzi to niestety Ci nie pomogę bo jestem z innego regionu ale możesz poszukać w internecie, napewno coś się znajdzie.Hmm.. wybudowanie własnego gospodarstwa..myślę że obecnie w tych czasach jest to trudne tym bardziej dla kogoś nie doświadczonego. Wedlug mnie prościej i zarazem taniej byłoby kupno gospodarstwa najlepiej do remontu. Gdybyś chcial postawić sam do to jest to koszt koło 300tys zł + wiata, magazyn 200tys to jest minimum...a jeszcze przecież działka.... kolejne pytanie...obecnie zmieniły się przepisy co do kształcenia w zawodzie technik rolnik ale z tego co wiem to technikum pozostaje 4-letnie no i po zdaniu egzaminu dostaje się dyplom technika rolnika. Z kolei jeśli chodzi o dofinansowania to tak naprawdę nie wiadomo. Możliwe że będzie jeszcze premia dla młodego rolnika w wysokości (rózne źródła 75-100tys). No a jeśli nie to kolejny program na lata 2014-2020 przewiduje dofinansowanie na rozwój małych gospodarstw a także modernizacje gospodarstwa. Życzę powodzenia:) mam nadzieję, że pomogłem. pozdrawiam Wojtek

#6 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 09 czerwiec 2012 - 14:30

Technikum Rolnicze i co dalej ? Zacząć od zera będzie ci bardzo ciężko. Musiał byś mieć dużo kasy na rozkręcenie biznesu (0,5mln conajmniej) i wiele lat minie jak ci się to zwróci. W Technikum Rolniczym nie jest aż tak ciężko, bo sam chodzę, trzeba być poprostu dobrym ze wszystkiego po trochu :P Z tymi dofinansowaniami to niewiadomo jak bedzie,sam się zastanawiam, czy ich nam nie zabiorą ?

#7 Share sim12

sim12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 14:48

Technikum Rolnicze i co dalej ? lepiej kupić jakieś, potem rozwijać , kolega w ciągu 7 lat powiększył areał od 10 do 40 ha, musisz śledzić dofinansowania i ten nowy budżet, pakować sie w inwestycje z których dostaniesz dobre pieniądze , a potem to rozwinąć za tą kasę ; )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 czerwiec 2012 - 16:34

Technikum Rolnicze i co dalej ? moim zdaniem jeśli nie masz jakiegoś areału, podstawowych maszyn to nie ma najmniejszego sensu się w to pchać.