Skocz do zawartości

Zdjęcie

Instalacja URSUS 360-3p

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 czerwiec 2012 - 10:49

Instalacja URSUS 360-3p Witam.Zabrałem się za instalację w 3p no i światła już zrobiłem, przy okazji podłącze zegar temperatury no i kontrolkę ładowania.
Dodany obrazek
Tylko że jest problem bo nie mam kabli do tego zegara i kontrolki ładowania.Zegar mam oryginalny Więc moje pytanie jak to podłączyć żeby było dobrze.A i jeszcze do kontrolki ładowania to kabel idzie od regulatora? bo tez nie mam.Od góry kable brązowy,żółty,zielony który idzie na kontrolkę?Zdaje mi się że żółty ale jak podłączyłem to lampka się cały czas paliła.
Dodany obrazek

Pozdrawiam.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Instalacja URSUS 360-3p Dzisiaj, 01:48
  •  

#2 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 12:55

Instalacja URSUS 360-3p http://www.elektroda...pic1005439.html tu masz schemat instalacji. Powodzenia

#3 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 13:02

Instalacja URSUS 360-3p O dzięki :)

Ale zdaje mi się że to jest 60 z prądnicą.

Edytowany przez locke, 09 czerwiec 2012 - 13:11.

Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 13:27

Instalacja URSUS 360-3p to jest napewno schemat 360 3P z alternatorem, zauważ że masz czujnik temp elektryczny a nie spirytusowy, i tak ogólnie to radzę ci założyć do swojego ciągnika alternator zamiast prądnicy, mniej jest problemów z podłączeniem i zwykle maja wbudowany regulator

Edytowany przez Karol445, 09 czerwiec 2012 - 13:29.

#5 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 09 czerwiec 2012 - 15:52

Instalacja URSUS 360-3p @Locke zadowolony jesteś z prądnicy? ładuje dobrze? @Karol445 po co wywalać prądnice skoro koże dobrze ładuje? Po co utrudniać sobie życie?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#6 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 19:23

Instalacja URSUS 360-3p Po to żeby ja podłączyć. Kolega pisze że jest odłączona od instalacji regulator też jest odłączony i Kolega nie wie jak to popodłączać. podłączenie i wyregulowanie regulatora jest bardzo trudne, dla laika bez przyrządów niewykonalne więc sprawa prosta wywalić i założyć alternator np bosha od jakiegoś opla vw audi seata i po problemie.

#7 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 21:11

Instalacja URSUS 360-3p

@Locke zadowolony jesteś z prądnicy? ładuje dobrze? @Karol445 po co wywalać prądnice skoro koże dobrze ładuje? Po co utrudniać sobie życie?

Ogólnie może być ;) Ja w dwóch 60 i w 3p to mam prądnice.W jednej 60 to mam taką która bardzo dobrze ładuje.Natomiast w drugiej to mam taką nie za bardzo ponieważ nieraz ładuje nieraz nie, i wtedy trzeba puknąć w prądnicę i ładuję.Jak przestanie ładować to mam chyba ze trzy prądnice jeszcze od claasa mercatora 75.Ogólnie to bym zmienił na alternator bo mam akurat dwa z poloneza tylko tam łożyska siadły i by trzeba było wirniki ursusowskie wstawić i bym mógł założyć.i mam jeszcze od volkswagena tylko on jest lewy a nie prawy,ale to do 3p zrobi mocowanie,a i jeszcze koło jakieś trzeba by było dopasować.Niedługo może będę miał okazję zdobyć alternator Bosch z Mercedesa 190.Tylko koło będę musiał wytoczyć jakieś.

Po to żeby ja podłączyć. Kolega pisze że jest odłączona od instalacji regulator też jest odłączony i Kolega nie wie jak to popodłączać. podłączenie i wyregulowanie regulatora jest bardzo trudne, dla laika bez przyrządów niewykonalne więc sprawa prosta wywalić i założyć alternator np bosha od jakiegoś opla vw audi seata i po problemie.

Nie prądnica i regulator są podłączone tylko ja nie mam kontrolki na tablicy rozdzielczej i bym wstawił żeby wiedzieć jak przestanie ładować i moje pytanie jest z jakiej pozycji regulatora idzie kabel na kontrolkę.Dzisiaj podłączyłem zegar od wody.Jeszcze muszę wytoczyć taki trójnik na czujnik i zegar ciśnienia oleju.I będę miał skończone.

#8 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 09 czerwiec 2012 - 21:15

Instalacja URSUS 360-3p @ loke o co ci chodzi z tymi wirnikami?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#9 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 09 czerwiec 2012 - 21:25

Instalacja URSUS 360-3p No w polonezach to one były krótsze pod wąskie koło.W 60 jest szerokie bo pasek ma 17mm a w polonezach jest 13.Założyłbym bez wentylatora z kołem od prądnicy,ale to weźmie się zgrzeje i się spali alternator.Ja jeszcze tobym musiał je przetoczyć na pierścieniach ślizgowych.Jak będę zakładał alternator to albo zmienię wirnik albo założę oryginalny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 17:21

Instalacja URSUS 360-3p Widzę kilka błędów w twoim myśleniu 1). nie możesz założyć innej prądnicy (np od wspomnianego mercatora) bo wtedy musisz zmieniać cały układ ładowania (prądnica, regulator,połączenie między nimi). 2)zmienić wirnik w alternatorze na inny od innego to chyba nie takie proste i nie wiem czy wykonalne bo dużo parametrów może nie pasować. 3) Po co toczyć koło na alternator ?? załóż cieńszy pasek klinowy. Wielu tak robi łącznie ze mna i jest dobrze nic się złego nie dzieje.

#11 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 10 czerwiec 2012 - 20:15

Instalacja URSUS 360-3p locke ten alternator chcesz założyć do 3p czy zwykłej c360? W 3p pasek ma 13mm, nie widzę potrzeby zmiany kółka. Do zwykłej 360 można roznitować kółko i wstawić w środek np. 2 podkładki. Wtedy pasuje szerokość a kółko zostaje stare.

#12 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 13:09

Instalacja URSUS 360-3p Nie no ja mam dwa alternatory od poloneza.Tylko muszę łożyska wymienić i przetoczyć pierścienie ślizgowe.założyć szczotki i już.
.A wirnik ursusowski pasuje do tego alternatora bo takie montowali w późniejszych ursusach
A ten alternator chcę założyć do 360 bo na wakacje będzie nowa kabina zakładana i tam założę halogeny.radio,koguta i prądnica może nie pociągnąć.

@jaco512 Chodzi Ci o to wąskie koło z alternatora z poloneza?

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 czerwiec 2012 - 13:16

Instalacja URSUS 360-3p Nie warto roznitowywać koła pasowego by je poszerzyć,lepiej poszukać koła szerokiego. W Żukach szerokie były montowane.

#14 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:27

Instalacja URSUS 360-3p Wiem, że można założyć alternator z Żuka (tylko, że przeważnie były 6 diodowe). U mnie poszerzane kółko pracuje ponad 3 lata i nic złego się nie dzieje, zaletą jest też jego mniejsza średnica.

#15 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:43

Instalacja URSUS 360-3p Ten patent z kółkiem zdaje egzamin i niewiele kosztuje w sumie godzina roboty albo i nie.

Edytowany przez mariuszd93, 11 czerwiec 2012 - 21:21.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#16 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 21:13

Instalacja URSUS 360-3p @Mariuszd93 Nie wiem jakie ty alternatory widziałeś albo kto ci takich bajek naopowiadał ale zapewniam Cię że w absolutnie ŻADNYM alternatorze nie ma komutatora, sa tylko wspomniane pierścienie ślizgowe. Komutatory występują w silnikach i prądnicach prądu stałego, a alternator sam w sobie wytwarza prąd przemienny prostowany przez diody.

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 czerwiec 2012 - 08:44

Instalacja URSUS 360-3p Miałem na myśli same kółko pasowe, pasuje na alternator z poloneza.Czyli szerokie kółko bez kombinowania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 15:53

Instalacja URSUS 360-3p No z tym kółkiem to pomyśle.