Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozsiewacze Firmy Dexwal

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 08 czerwiec 2012 - 11:34

Rozsiewacze Firmy Dexwal Koledzy co sądzicie o rozsiewaczach firmy Dexwal ??. Mam zamiar kupić rozsiewacz w najbliższym czasie i rozważam zakup Rozsiewacza TAJFUN WIBRO firmy dexwal, albo używanego Kuhn ewentualnie Rauch. Możecie mi doradzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rozsiewacze Firmy Dexwal Dzisiaj, 20:51
  •  

#2 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 14:00

Rozsiewacze Firmy Dexwal Kolego jak chcesz sobie kupić jakiś dobry rozsiewacz a nie dysponujesz sporym budżetem,to proponuje Ci firmę Rauch,za około 2 tysia kupisz starszego Kometa ,2 tarcze,pojemność od 600 w górę.Rozsiewacze tę są bardzo dobre,równomierny wysiew,Ile ustawisz tyle wysiejesz.Nie proponował bym Ci zakupu jakiś rzemioch,bo ich Jakość jest poniżająco nie zadowalająca a o wysiewie nie wspomnę;Jeżeli masz troszkę więcej gotówki polecam serię ZSB bądź MDS...
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#3 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 13:56

Rozsiewacze Firmy Dexwal Tyle ze ten tajfun jest niby uniwersalny, rozsieje nawet wapno http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/testy-farmera/artykuly/rozsiewacz-dexwal-tajfun-550-rozsieje-prawie-wszystko,30537,0.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share mateusz21

mateusz21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Turystyka, Motoryzacja, Informatyka, Muzyka

Napisany 12 lipiec 2012 - 15:51

Rozsiewacze Firmy Dexwal Witam
kilka dni temu zamówiłem rozsiewacz tornado duo
zobaczymy co co ta maszyna jest warta ;)
KPK Kumurun Team

#5 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 28 październik 2012 - 07:40

Rozsiewacze Firmy Dexwal mam zamiar kupić rozsiewacz tornado wibro, ma być przede wszystkim do wapna, kredy i podobnych. Czy rozsieje? Ktoś może potwierdzić, że się nie zawiesza?

#6 Share mateusz21

mateusz21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Turystyka, Motoryzacja, Informatyka, Muzyka

Napisany 18 grudzień 2012 - 18:25

Rozsiewacze Firmy Dexwal No więc od pewnego czasu jestem nie do końca szczęśliwym posiadaczem rozsiewacza tornado duo turbo
więc tak :
średni rozrzut ok 20 m
nieprecyzyjne oznakowanie tabeli dawkowania na na talerze wysiewające tzn jak z lewej strony ustawimy dawkę na ,,2" to z prawej strony żeby osiągnąć taki sam wysiew musimy ustawić na np ,,3,25"
no i najlepsze po ok 8 ha obudowa głównej przekładni pękła na pół. Powód brak oleju w przekładni a co najlepsze w pozostałych dwóch przekładniach bocznych również nie było ani grama oleju.
Mam nadzieje że po naprawie gwarancyjnej nie będę miał więcej problemu z tą maszyną
KPK Kumurun Team

#7 Share Bartekh

Bartekh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 19:28

Rozsiewacze Firmy Dexwal Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tej marce. Ja jestem zainteresowany kupnem rozsiewacza dexwal tornado duo 850l. Ma ktoś z was taki rozsiewacz? Co o nim sądzicie? Jak sieje, i jak się w nim sprawuje hydrauliczne otwieranie?

A jak nie ten to co byście mi proponowali ?. Chciałbym się zmieścić w cenie 5 tys
Połączone

Edytowany przez danielhaker, 19 styczeń 2013 - 22:39.
dublowanie tematu

#8 Share navaho13

navaho13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 10:01

Rozsiewacze Firmy Dexwal posiadam starego raucha mds i jestem bardzo zadowolony. idealny do nawozów mineralnych. Raz chciałem rozsiać kredę koszelowską ( to takie granulowane wapno szybko działające) i nie dało rady, połowa została w rozsiewaczu i żeby wysiać musiałem ruszać i chamować i tak aż do opróżnienia rozsiewacza. dlatego chcę kupić tornado wibro. sprzedawca, z którym rozmawiałem twierdzi, że rozsieje nawozy pyliste w tym wapno. ale chciałbym poznać opinię kogoś kto praktykował?

#9 Share MIK31

MIK31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 15:18

Rozsiewacze Firmy Dexwal kolego zapomnij o tym rozsiewaczu.Mam taki ale nadaje sie tylko na przetop na zabawki dla dzieci.
Nie da sie nim siac nawozu a juz tym bardziej wapna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share qomar

qomar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 13:41

Rozsiewacze Firmy Dexwal Kupiłem lejek na 570 kg za 960 zł z zamykaniem hydraulicznym - będziemy testować przy rozsiewaniu w tym tygodniu

- wstępnie co zauważyłem to że tabela wysiewu jest na 7 stopniowej skali a miejsc na zawleczkę do regulacji otoru jest tylko 5

Edytowany przez qomar, 05 marzec 2013 - 13:43.

#11 Share ursus914mirokk

ursus914mirokk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 20:36

Rozsiewacze Firmy Dexwal Ja również jestem zainteresowany kupnem rozsiewacza tornado duo 850l xD
Czyli podsumowując koledzy nie warto kupować tego rozsiewacza??

#12 Share Pawe60

Pawe60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 21:11

Rozsiewacze Firmy Dexwal

Niestety też jestem posiadaczem tornado duo i największa wada jest taka że nie równo sieje czy da się to jakoś poprawić np przez zmianę kąta łopatek?

#13 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 20:30

Rozsiewacze Firmy Dexwal

już ci muwie co i jak  żeby równo siał jeden otwur musi być ustawiony  więcej 2 mniej pewnie w fabryce nie ustawili na śrubie od otwierania  masz regulaciję co do łopatek to ustawiasz je szeżej to dalej sieje zwęzisz to bliżej bedzie siał bo dzwoniłem w tym roku do fabryki a co do wysiewu to ręce mi opadają sieje jak chce tam powinno być podane przy jakiej prędkości ile wylatuje na każdym otwoże i jakiego nawozu przynajmniej salety i polifoski to by jakieś rozeznanie było a nie na oko się ustawia i jak braknie to na 3 trzeba jeździć by ruwno posiać nawet w satym leju było lepiej

#14 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 10 marzec 2016 - 22:00

Rozsiewacze Firmy Dexwal

W instrukcji dexwal duo pisali żeby wyregulować go przy otwartej dzwigni z przodu - otwieramy zasuwkę reguacyjną po lewej stronie z tyłu , w szczelinę wysiewu włożyć pręt 10mm a następnie ustawiamy wysiew na skali na 1 , jeśli się to nie uda odkręcamy nakrętki na pręcie gwintowanym i kręcimy do skutku. Po zablokowaniu nakrętek przeprowadzamy próbę po prawej stronie

#15 Share waldi7339

waldi7339

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 30 marzec 2016 - 08:47

Rozsiewacze Firmy Dexwal

Witam. A może ktoś podpowie co zrobić żeby siał równo też do tyłu? Moja 500l Dexwal więcej sieje na boki a z tyłu jest cienizna. Pochylałem go do przodu, odchylałem do tyłu i d....  jak nawozy zaczynają działać to mam piękne pasy na polu. I jasno jest za ciągnikiem.

#16 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 15 maj 2016 - 19:06

Rozsiewacze Firmy Dexwal

witam panowie mam pytanie mam rozsiewacz dexwal 300 l i ma plastikowa tarcze i plastikowe lopatki mam szesc lopatek i chce zeby szezej sial to musze wszystkie lopatki dac do przodu czy cofbac je do tylu?bo w tej chwili lopatki sa na srodkowych dziurkach i mam mozliwosc ja dac na dziuurke do przodu i o jedna dziurke je cofanac prosze o pomoc

#17 Share BIZULEK

BIZULEK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 16 maj 2016 - 09:48

Rozsiewacze Firmy Dexwal

Zgodnie z rozumem , przestaw zewnętrzne mocowanie łopatek do tyłu ,będzie sypał dalej ,ale żeby nawóz działał równomiernie na uprawy pasuje jeżdzić gęściej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 16 maj 2016 - 20:17

Rozsiewacze Firmy Dexwal <p>Ale mam przestawic wszystkie lapki do tylku czy tylko dwie a moge przestawic 4 bo dwie sa na stale i sie nie da</p>

Edytowany przez zibi16245, 16 maj 2016 - 20:18.

Dodaj odpowiedź