Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 520

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamillooss19

kamillooss19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:35

Massey Ferguson 520 WITAM. jestem użytkownikiem mf520 już 5 sezon, jak narazie nie dopalił tak mocno, w pierwszym sezonie troche dołożyłem tarcze sprzegłową i docisk od napędu maszyny poza tym jak narazie to drobnostki ale mam mały problem, mianowicie sezon juz za niedługo a chce sie uporac z drobnymi usterkami przed żniwami...
- mam taki mały problem z prawej strony przy hedrze to sprzęgło mi sie troche ślizga gdy podejdzie więcej słomy to wał w hedrze przystaje czy to sie smaruje? bo myśle ze od tego może sie ślizgać ale w sumie jak tam nie smarować jak takie obroty..
następny problem to taki że mam kombajn chyba za bardzo skęcony na maszynie, fakt dobrze czyści i wymłaca ale musze wolniej jeżdzić jak więcej podejdzie słomy to słychać wwwwwwrrrrrrrrrrr połknie i pomruczy troche jak to rozkręcić i o ile a dodam ze ktoś to na stałe ustawił .... poprzednik... bo ta korbka po prawej nie działa jak się ja kręci...

jeszcze jedno w zeszłym roku nawalił szarpacz znaczy ten krutki kawałek odlewu wymieniłem bo pęk co napędza kose a tej śruby kur... za cholere nie idzie usztywnić po parru godz pracy trzeba stawać i dokręcać bo sie cholera popuszcza i tłucze i grzeje... to by było na tyle pozdrawiam

tam pisałem ze z prawej strony przy hedrze sorry pomyłka z lewej strony przy sprzegiełku od tego wału w hedrze...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 520 Dzisiaj, 20:14
  •  

#2 Share Marjan

Marjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 13:10

Massey Ferguson 520 witam
kupiłem taki sam w tym roku 3
nie wiem od czego jest ta wajcha z prawej strony siedzenia pisze ---- i tak dalej
4

{pisze ---- 3/4 1/16 }

#3 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 19:02

Massey Ferguson 520 Ta dzwignia z cyframi to klepisko ustawiasz (wlot) przy silniku pod wydechem jest druga na wylot,korbka do obrotów bebna,dziala przez lancuch,moze spadł albo go nie ma, to ramie od kosy nagrzej i na goraco zakrec.

Edytowany przez maniek0277, 27 czerwiec 2012 - 19:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share KRZYSIEKJOKG

KRZYSIEKJOKG

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo, informatyka

Napisany 07 grudzień 2012 - 17:11

Massey Ferguson 520 mam kombajn mf 520 nie wiem jak ustawia się ciśnienie oleju silnika

#5 Share Marjan

Marjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 lipiec 2014 - 20:27

Massey Ferguson 520 A ta mała dźwignia od czego jest ? ona też jest przy tych cyfrach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 25 październik 2014 - 06:37

Massey Ferguson 520

Witam .moje pytanie jest takie czy warto kupić MF-a np;520 ,525 lub 530 czym się te modele odróżniają od siebie .MF był by następcą Bizona pola mam pochyłe więc taki Ala góral był by idealny .Znajomy posiada 520 już 7 sezon no w tym roku był trochę awaryjny ale poległe kosił to niema co się dziwić nic wiecznie nie będzie  poprzednie sezony tylko ON i w pole kosi ponad 60ha rocznie .przeglądałem tą 520 -tke to za wiele żeczy nie było zmieniane a rocznik to 1979 w bizonie już wszystko mieniane z 4 razy lub więcej Na co zwrócić uwagę przy zakupie Takiego kombajnu fundusze to 20 tyś z  sieczkarnia ,kabina to obojętne czy będzie .

To że 530 ma mniejszy posiewacz to wiem .