Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

stempos1980    7843

W 2.8 jest jedna świeca na wszystkie tłoki i jak jest mroźno to ona wolno się nagrzewa. Tak zapali bez świecy tylko trzeba długo go kręcić. Co do sterowników to na wygląd ty nie patrz tylko na numery sterownika. Najlepiej jak byś przełożył całą wiązke silnika od 2.8 bo w skrzynce bezpiecznik ów przy silniku też może być inaczej. Jutro zrobię fotki świecy jak się uda bo troche filtr powietrza przeszkadza. Napewno nienadaje się sterownik świec z 2.5 do 2.8.patrz numery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego sterownik po nr jest inny ale jak w środku miałem do wyglądu to się nie różni. zobaczę mam za 100zl z 2,8 to najwyżej wezmę go. wiązki nie będę przekładał bo jest to samo , te same czujniki i kable , skrzynka bezpieczników też bo są zamienne tutaj i tutaj także problem tylko z tą świeca. zakładam że jak podepne pod ten sterownik będzie działać tylko będzie mi się grzać za każdym razem. chodzi mi tylko o to czy ty czasem nie wiesz czy u ciebie świecą się włącza jak jest ciepło na dworze np w lato czy np.odpala jak jest zimno. aha sterownik u ciebie ma dwa wejścia na wiazki i jedno na kabel taki przykręcany? ogólnie to są te same silniki , nawet blok taki sam , różnica tylko w wale korbowym i głowicy oraz plus turbo. jakie masz spalanie na tym silniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

https://www.dacia.pl/samochody/pelna-gama/nowy-duster.html

Pany co sądzicie o tym wozie?? Czuje żę spotka mnie albo hejt albo śmiech albo kup coś zachodnie używane. Mam a4 b7 i chciałbym to popchnąć dalej i kupić nowego benzyniaka w 1,4 (jeszcze ich nie ma na salonach). na full opcji powiedzieli mi  w benzynie 4x2 62tysi coś z tego by poszło do urwania. Ewentualnie renault Kadjar 1.4 140KM ale już wołają 86tysi. Fakt dużo bardziej mi sie podoba ale róznica 24tysiące. Samochód do pracy dla żony i na wesele i do kościoła i na targ heheh:)

co powiecie warto isć  w dustera?? u mnie kilka osób ma i sa zadowoleni a w audi bitka była i przebieg?????????????????/ kto to wie i wole coś nowe ale nie muszą być cuda na kiju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może to będzie pomocne  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego mam jeszcze jedną prośbę , jak staniesz przedni autem to po prawej stronie jak się schylisz do chłodnicy powinna być przymocowana taka kostka, jak ja otworzysz to powinno być tam przekaźnik, u mnie były dwa bo dwa wentylatory a u ciebie jest jeden, pytanie moje czy tam masz miejsca na dwa przekaźniki czy na jeden. na necie widzę że są miejsca na dwa w 2,8 dti a wentylator obsługuje jeden. możesz mi to zerknąć jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

o skurwesyn dobry jest:) no ale nie ma co  może wrzucać wszystkich do jednego worka. W jednym z grudniowych Auto Światów duster w 2018 roku był w sprzedaży na 8 miejscu. Czołówka octavia, fabia, astra, focus, golf a na 10 passat to co zapamietałem

Edytowano przez rafix255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Duster nie jest zły, nawet w miarę bezawaryjne jak nowe. Tylko części eksploatacyjne dość drogie. Tak do 100 tys niewiele się dzieje, a potem to już jak w każdym używanym - a to tarcze hamulcowe, a to amortyzatory, bębny, łożyska w kołach. Standard, tyle, że w porównaniu do grypy VAG części dość drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafix255    39

Popatrz w życiu bym nie pomyslał właśnie ze dacia może mieć drogie częsci. jezdze do pracy fiatem fiorino i do 220tysi nic się nie działo ale na dzisiaj to  juz skarbonka no ale ma prawie 300tysi. Fakt kiedy ja zrobię 100tysięcy dusterem skoro w tygodniu żona do pracy 6km ma a ja służbowym. A jak kupie nowe auto to do tesciowej raz pojadę pokazać i wystarczy heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7843

@zetorlublin7341-spalanie to zależy od stylu jazdy. Jak gonie go tak do 100 to 9 liter średnio ale jak już przekracza 2.500 obrotów to robi już się wir w zbiorniku. Ja mam Opla i wolniejszaą skrzynie do 140 max a szwagier ma master to 150-160 spokojnie idzie. Raczej napewno będziesz musiał zmienić sterownik silnika. Świeca latem wcale nie działa dopiero od 0 stopni działa

Edytowano przez stempos1980
Dopisanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
1 godzinę temu, rafix255 napisał:

https://www.dacia.pl/samochody/pelna-gama/nowy-duster.html

Pany co sądzicie o tym wozie?? Czuje żę spotka mnie albo hejt albo śmiech albo kup coś zachodnie używane. Mam a4 b7 i chciałbym to popchnąć dalej i kupić nowego benzyniaka w 1,4 (jeszcze ich nie ma na salonach). na full opcji powiedzieli mi  w benzynie 4x2 62tysi coś z tego by poszło do urwania. Ewentualnie renault Kadjar 1.4 140KM ale już wołają 86tysi. Fakt dużo bardziej mi sie podoba ale róznica 24tysiące. Samochód do pracy dla żony i na wesele i do kościoła i na targ heheh:)

co powiecie warto isć  w dustera?? u mnie kilka osób ma i sa zadowoleni a w audi bitka była i przebieg?????????????????/ kto to wie i wole coś nowe ale nie muszą być cuda na kiju

chcesz zamienić siekierke na kijek kolego? inaczej się tego nazwać nie da.wez sobie w wypożyczalni to badziewie na 2 dni zapłacisz parę setek i pojeździsz trochę i dopiero docenisz co to audi a dacia.za 60 tyś to piękne auto kupisz a nie badziewie 

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2644
Dacia to samochód na 2-3 lata potem zacznie gnić, plastiki słabej jakości,a blacharka dramat puszki z konserwa mają grubszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Akurat zabezpieczenie antykorozyjne ma dobre. Plastiki twarde, ale wytrzymałe. Znam wiele osób, co te auta użytkują i za taką cenę, to dobry wybór, ale trzeba sobie zdawać sprawę, że to jedno z najtańszych aut w swojej klasie i co się za taką kwotę kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
1 godzinę temu, jonek98 napisał:

Dacia to samochód na 2-3 lata potem zacznie gnić, plastiki słabej jakości,a blacharka dramat puszki z konserwa mają grubszą

ciekawe, logan pickup mam z 2011roku i rdzy jeszcze nie ma 1,5dci.

1 godzinę temu, szmergiel napisał:

chcesz zamienić siekierke na kijek kolego? inaczej się tego nazwać nie da.wez sobie w wypożyczalni to badziewie na 2 dni zapłacisz parę setek i pojeździsz trochę i dopiero docenisz co to audi a dacia.za 60 tyś to piękne auto kupisz a nie badziewie 

A po co z wypożyczalni?? Jedziesz do 2-3 aso, chcesz jazdę próbną wersją 1,5dci 110KM (ten słabszy jest za słaby), benzyniaki nie wiem jak. Ja wyjechałem sobie na 16stkę i z 20 km zrobiłem i powiedziałem dla 90konnego sorry. Wziąłem Dusterka 110KM bez AdBlue i wolę to niż używane audi/VW klepane bite i bez połowy żarówek w tablicy, naprawiane na najtańszych zamiennikach. Spokojnie zrobię nim 250tys km lub 10 lat bez problemu i wymiany typowych rzecz jak oleje płyny i klocki, tarcze, opony oraz 1 raz rozrząd. Zrobi ktoś tyle używanym gdzie przez 5 lat ja nie będę nic naprawiał ani wymieniał a w używaku rozrząd opony, hamulce i wszystkie płyny z filtrami na początek trza zrobić żeby jeździć a później patrzysz co jeszcze wychodzi bo ruda wyjdzie w używaku zawsze.
Sorki panowie i panie ale Niemiec czy Holender nie sprzeda dobrego auta taniej niż jest w PL. Dobrym będzie jeździł póki się da a później opcha komuś.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, rafix255 napisał:

https://www.dacia.pl/samochody/pelna-gama/nowy-duster.html

Pany co sądzicie o tym wozie?? Czuje żę spotka mnie albo hejt albo śmiech albo kup coś zachodnie używane. Mam a4 b7 i chciałbym to popchnąć dalej i kupić nowego benzyniaka w 1,4 (jeszcze ich nie ma na salonach). na full opcji powiedzieli mi  w benzynie 4x2 62tysi coś z tego by poszło do urwania. Ewentualnie renault Kadjar 1.4 140KM ale już wołają 86tysi. Fakt dużo bardziej mi sie podoba ale róznica 24tysiące. Samochód do pracy dla żony i na wesele i do kościoła i na targ heheh:)

co powiecie warto isć  w dustera?? u mnie kilka osób ma i sa zadowoleni a w audi bitka była i przebieg?????????????????/ kto to wie i wole coś nowe ale nie muszą być cuda na kiju

Lepiej kupić roczne auto z niedużym przebiegiem zamiast nówkę. Wyjeżdżając z salonu tracisz od razu z 10% na wartości. A roczne auto z przebiegiem do 20 tys. można dostać o 20% taniej niż nówka. A takie delikatnie draśnięto to nawet z 40% taniej od nówki.

Warto kupować chodliwe auta aby nie być skazanym na dożywocie z nim lub oddanie za bezcen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
to czy ty zrobisz przez 10lat coś kolwiek to nie od ciebie zależy! ogólnie technologia diesli i benzynowej jest tak postanawia dziś że masakra. ogólnie jak byś miał kupować ta podrobe renowki to bym brał benzynowej wersje, bo diesel zwłaszcza 1,5 jest nieprzewidywalny w użytkowaniu, nie znasz dnia ani godziny jak ci panewkę obróci na wale. renowka miała pancerne 1,9 dti ale te czasy się skończyły już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053
38 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

ciekawe, logan pickup mam z 2011roku i rdzy jeszcze nie ma 1,5dci.

A po co z wypożyczalni?? Jedziesz do 2-3 aso, chcesz jazdę próbną wersją 1,5dci 110KM (ten słabszy jest za słaby), benzyniaki nie wiem jak. Ja wyjechałem sobie na 16stkę i z 20 km zrobiłem i powiedziałem dla 90konnego sorry. Wziąłem Dusterka 110KM bez AdBlue i wolę to niż używane audi/VW klepane bite i bez połowy żarówek w tablicy, naprawiane na najtańszych zamiennikach. Spokojnie zrobię nim 250tys km lub 10 lat bez problemu i wymiany typowych rzecz jak oleje płyny i klocki, tarcze, opony oraz 1 raz rozrząd. Zrobi ktoś tyle używanym gdzie przez 5 lat ja nie będę nic naprawiał ani wymieniał a w używaku rozrząd opony, hamulce i wszystkie płyny z filtrami na początek trza zrobić żeby jeździć a później patrzysz co jeszcze wychodzi bo ruda wyjdzie w używaku zawsze.
Sorki panowie i panie ale Niemiec czy Holender nie sprzeda dobrego auta taniej niż jest w PL. Dobrym będzie jeździł póki się da a później opcha komuś.

zdzwilbys się ale można i to bez problemu.tak jak ty myślisz myśl dużo ludzi w Polsce i głównie amatorzy taniochy.jezdzic dopóki się kręci i dopiero sprzedawać.jest duża różnica w ludziach co kupują nowe audi merci i jaki za kupę kasy a amatorami dacia.od tych pierwszych jest duża szansa kupić elegancki 2-4 letni samochód który posłuży długo,od amatora fabi czy da ci graniczy z cudem.Juz 5 auto tak kupuje i do 300tys absolutnie nic nie dokładam.czyli da się jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Zdziwił byś się, ilu jest amatorów funkiel nówka BMW, Mercedesów i Audi, których po zakupie nie stać na serwis tych aut i potem sprzedają takie padalce jak się wszystko zaczyna sypać lawinowo. I potem sprzedają takie auta. To nie zależy, czy Polak Czy Niemiec, wszędzie są tacy gównożercy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
jak kupujesz fendta to ma cie stać na olej i serwis jak cie nie stać kup sobie Zetora. chyba że kupujesz auto aby sąsiada szlak trafił. ale to już idiotyzm jest. znam takie osoby co pokupowali wypasane bmki i jeżdżą tylko w niedzielę i zrobi 5 tys na rok autem i to dieslem! a to już idiotyzm jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114
6 minut temu, jahooo napisał:

Zdziwił byś się, ilu jest amatorów funkiel nówka BMW, Mercedesów i Audi, których po zakupie nie stać na serwis tych aut i potem sprzedają takie padalce jak się wszystko zaczyna sypać lawinowo. I potem sprzedają takie auta. To nie zależy, czy Polak Czy Niemiec, wszędzie są tacy gównożercy.

Niektórych nie stac na opony bo rozmiar drogi i jezdza na slikach hah 😛

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

zetorlublin wiesz jak kogoś stać dlaczego ma się turlac żempem skoro może eleganckim nawet 5 tyś km.jest kasa jest merol ,bardziej chodzi czy ktoś kupuje auto a później nie stać nawet na wymianę oleju i tu się robi problem.mam kolegę co robi w  BMW Krakowie i sam mówi że jak ktoś bierze nowe za 300-400tys to lata na serwisy ,wystarczy iść do salonu audi i popatrzeć jacy ludzie tam kupują i czy jest auto dopilnoeane jak ma rok czy 2 ,zgoła inna sytuacja w skodzie i daci,na przegląd gwarancyjny to problem bo trzeba zapłacić drogo za filtry i oleje a po roku drucik.wystarczy 2 godziny pochodzić w takich salonach i widać gołym okiem i tu i w Niemczech .

To się ma do młodych auto od pierwszych właścicieli co kupili je nowe za gruba kasę.co do tych na slikach to też cała prawda ,kupi tak i bmk lub audi za 15tys i udaje szefa choć płacze w necie że zawieszenie drogie w naprawie i rozrząd a za opony 3000zl to w życiu by nie dał.dojedzie do stopnia takiego że się rozpada i szuka glupszego od siebie.

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Ja by, ocenił procentowo tak samo, ile osób dba o auta tańsze co o droższe. Te droższe są lepiej wykonane , z lepszej jakości materiałów i wytrzymają większe przebiegi. Te tańsze nawet zadbane, sypią się szybciej. A jak kogoś nie stać na utrzymanie auta, to znaczy, że tak naprawdę nie stać go na samochód, nawet, jak ma pieniądze na zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7843

Tak jest że sporo ludzi kupuje nówke sztukę a potem problem bo na serwis niema. To dotyczy też nowych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1114
Przed chwilą, jahooo napisał:

Ja by, ocenił procentowo tak samo, ile osób dba o auta tańsze co o droższe. Te droższe są lepiej wykonane , z lepszej jakości materiałów i wytrzymają większe przebiegi. Te tańsze nawet zadbane, sypią się szybciej. A jak kogoś nie stać na utrzymanie auta, to znaczy, że tak naprawdę nie stać go na samochód, nawet, jak ma pieniądze na zakup.

Chyba ze trzyma pod kocem auto 😛

jak moj Tata dba o fieste z racji ze ma dwa auta to ta fiesta oczko w glowie bo sol na drodze zaszkodzi bo mokro , jak mógłby to by na rekach przeniósł 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

Ech sąsiadowi szkoda kilka tysi na opony do ciągnika a jest istne kolano, ale OOO za 30tysi zaparkowało na podwórko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj