Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1151 odpowiedzi na ten temat

#1021 Share katter

katter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 11:37

A ja mam takie pytanie związane z klimatyzacją w samochodzie. Jak często należy ozonować aby wytępić wszystkie grzyby i inne drobonoustroje powodujące przeziębienia. I ta w ogóle, to czy klima może powodować przeziębienia i jak jej właściwie używać?

Pamiętam jak jechaliśmy na wycieczkę z jakimś biurem podróży. I w tym autobusie kierowca cały czas chłodził klimatyzacją. Klimatyzacja była ewidentnie nieprzeczyszczona, bo już pierwszego dnia zaczeło mnie coś brać.

Ozonowanie raz w roku to absolutne minimum. W klimie zagnieżdżają się grzyby, pleśnie i inne syfy.

Zresztą tutaj na blogu: http://nocar.pl/blog...i-samochodowej/

masz trochę więcej informacji jak radzić sobie z tego typu syfkami.

Edytowany przez katter, 20 lipiec 2016 - 11:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 08:34
  •  

#1022 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 11:56

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] dwa razy to minimum. Raz to sobie ludzie robią jak olej w silniku zmieniają. Ozonowanie to forma dezynfekcji i pomaga przy nigdy nie mytym parowniku na niewielki czas. Niestety w samochodach takie gruntowne mycie jest bardzo trudno przeprowadzać. Grzyby, bakterie nie mają zapachu. Jak śmierdzi to już jest gnój.

#1023 Share glikaninpazdanu

glikaninpazdanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 07:12

Też uważam, że czyszczenie powinno odbywać się min 2x. Pierwsze w sezonie wiosennym a drugie gdzieś w połowie wakacji.

#1024 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 07:45

a co myślicie o bmw x3 z silnikiem 2.0 d bo od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie takie cacko 

#1025 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 01 sierpień 2016 - 08:33

X3 bardzo fajny samochód - ale kolego krzysztof1987 poczytaj o silniku 2.0d 

http://mojafirma.inf...MW-20d-N47.html

http://namasce.pl/2-...a-eksploatacja/

http://www.motodiese...k-20-d-m47.html

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#1026 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 10:36

dzięki kolego słyszałem o tych silnikach ale mi by pasował najbardziej 150 KM a podobno te są najlepsze

#1027 Share nubirek

nubirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 15:31

A ktoś użytkuje w swoim gospodarstwie  mitsubishi L200  ?   Jakieś opinie?  

Moim zdaniem  dla rolnika w sam raz taki,  z tyłu przestrzeń ładunkowa,  nadbudowę w razie potrzeby można zdjąć.  W kabinie  jest ok, w trasie też jest całkiem przyzwoicie.

U mnie przy owcach i kozach  się nawet sprawdza.

Załączone miniaturki

• DSC_0096.JPG

Edytowany przez nubirek, 01 sierpień 2016 - 15:36.

#1028 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 15:50

nie tak źle ale można jeszcze wóz drabiniasty podpiąć było by o wiele lepiej

#1029 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 17:39

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ja mam l200 ale w ubozszej wersji. Wjedzie i wyjedzie wszędzie. Dla mnie super auto

#1030 Share McSupro

McSupro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 17:54

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] opel zafira nie za droga pojechać z jakimiś częściami czy czymś wszystko wejdzie i jest uniwersalna :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1031 Share Ansja

Ansja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:ogrodnictwo,zdrowe odzywianie,sport,

Napisany 01 sierpień 2016 - 18:19

Dzis widzialam fiata 126p przerobionego na cabrio. Przyznam ,ze pomyslowo i super wygladal ten samochodzik.Ludziska maja pomysy i fantazje aby stworzyc cos czego nie maja inni.

#1032 Share tomek385

tomek385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 01 sierpień 2016 - 21:02

zafira może być ale w benzynie diesel to tragedia ja mam nie polecam

#1033 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 22:19

a co z tym dieslem że nie polecasz

#1034 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 15:01

Benzyny zafiry są nawet droższe. Szczególnie 1,8, łatwe do zagazowania, silnik prosty w budowie jak cep. Nie wielka możliwość awarii. Diesel to wyrób fiata. Silnik zagadka i duże ryzyko dużych przebiegów, kosztownych napraw dpf itd. Jeśli diesel to tylko z pewną historią i małym przebiegiem.

@nubirek tym l 200 obornik tez woziłeś. Ja wszystko rozumiem, że da się wieźć. Ale jak się takie auto niszczy, jak brudzi. Potem wstyd znajomego przy okazji podwieźć.

Co do klimy. Jeśli ktoś regularnie zmienia filtr kabinowy dba o czystość w samochodzie i brak wilgoci. Klimy nigdy nie trzeba odgrzybiać ani czyścić.  W domu była masa aut z klimą. W żadnym nigdy odgrzybiania. W żadnym żadnych smrodów ani nikt nie choruje.

#1035 Share WawrzyniecPruski

WawrzyniecPruski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo,
    zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem lub bez mocy.

Napisany 03 sierpień 2016 - 15:26

Mam Opla Zafirą B z 2009 roku z silnikiem 1.9 CDTI - 120 koni mechanicznych ( chip na 150 ) - obecny przebieg to ponad 200 000 kilometrów i zero awarii .A z dpf-em da się żyć a jeśli komuś uprzykrza eksploatacje to można go usunąć ( oczywiście w wyspecjalizowanej firmie ) .Samochód wygodny , pakowny i dynamiczny .1.9 CDTI ( no i oczywiście 1.9 JTD ) w wersji 8 zaworowej to jedne z najtrwalszych i najmniej awaryjnych diesli na rynku . Jest ich bardzo dużo , więc części tanie i dobrze znany mechanikom .

PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

#1036 Share nubirek

nubirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 21:32

@hubertuss   obornika nim nie woziłem jeszcze. Jak pracowałem w Irlandii przy koniach to takim L200 tam się wywoziło obornik, - oczywiście  nie było założonej  nadbudowy.  Mnie już nie raz korciło żeby nim  obornik w pole wywieźć ale jak komuś o tym powiedziałem to na mnie dziwnie patrzyli.  jak się ściągnie nadbudowę  to na pace jest nakładka z tworzywa żeby nie haratać blachy bezpośrednio,  po akcji obornikowej  wystarczy  kerchera i porządnie wymyć i powinno być  git.   No ale na razie się trochę samochód marnuje :-)    ale jak woziłem nim jagnięta czy koźlęta  to też się dziwnie większość osób patrzyła,  a przecież  wiadomo że się nie opłaca  kupować specjalnie drugiego samochodu do przewozu zwierząt  żeby tylko   parę razy w roku  przychówek przewieźć.

#1037 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 03 sierpień 2016 - 22:30

auto ma nam służyć a nie odwrotnie

hubertuss      przecież fiat jtd to jedne z lepszych jednostek jakie wyszły w motoryzacji  dlaczego zagadka?

tomek385    dlaczego nie chcesz się podzielić na forum co nie tak z dieselkiem

#1038 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 04 sierpień 2016 - 07:47

Fiatowski silniki 1,9 jtd są ogólnie dobre i mają dobrą opinię ale wiadomo jeżeli mają przebieg odpowiedni i są nie wyjeżdżone bo jak każdy diesel wykończony to masa wydatków bez końca, jeden minus nie da się zregenerować wtrysków i trzeba nowe niestety kupować, jednostki 8 zaworowe lepsze od 16 z powodu braku klapek wirowych w dolocie, które robią czasem duże psikusy, silnik elastyczny i dobrze ułożony, chociaż spalający troszkę znaczy wyraźnie więcej niż 1,9 tdi VW ogólnie ja polecam motorek ale tylko wrsja JTD bo wersja M-Jet zbyt kapryśna jak na używke, dodam że silnik pochodzenia z lat 80 kiedy to fiat wprowadził 1,9 TD a potem 1,9 TDi, jako pierwszy zprezentował właśnie bezp wtrysk on w bodaj 89r, silnik sukcesywnie udoskonalany aż do momentu kiedy to ekolodzy wmusili zatrzymanie produkcji z powodu norm emisji spalin. Silnik z normalnym przebiegiem i serwisowany odwdzieczy się długą ibezawaryjną pracą na długie długie lata. Co do L200 autko spoko tylko jak na mitchubischi części drogie, fajne w konfiguracji 4x4 i jak dla rolnika chyba najlepsze taka opcja

#1039 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 11:19

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Poprawka fiat wprowadził jako pierwszy common rail a nie wtrysk bezpośredni. W alfie nie występują klapy wirowe w sesji 150 km a w oplu tak ale wystarczy kupić kolektor od alfy i problem z głowy. Zajmuje się akurat vectrami kilka lat i coś na ich temat wiem. Co do 1.8 fajny silnik ale wersja x18xe1 i z18xe bo z18xer 140 km ma zmienne fazy i jest bardziej kłopotliwy. A szerokim łukiem omijać z22yh Direct bo to się niemilosierny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1040 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 04 sierpień 2016 - 13:26

Fiat jako pierwszy zaprezentował wtrysk bezpośredni w dieslu w samochodach dokładnie chyba w 89 w fiacie croma