Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1151 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 12 kwiecień 2016 - 11:24

Caddy który rocznik chcesz???
był u nas Kangoo I, przez parę ładnych lat (2005-2013), dwa razy robiona belka, wymieniony silnik, skrzynia dwa razy robiona, raz wymieniona, silnik wiecznie ulany
wujek zaraz po nas kupił Berlingo, belka robiona 3 razy, skrzynia raz, silnik raz, ostatnio wymieniał progi, bo strach było drzwiami trzasnąć, co chwilę urwane klamki, a co mu się dzieje z elektryką to nawet szkoda gadać

Chodzi mi o roczniki 2004-2010, te przed pierwszym liftem. Znajomy ma i poleca, ale chciałem jeszcze zasięgnąć opinii na AF. Może ktoś miał styczność z tym autem i ma jakieś ciekawe opinie o nim?

Edytowany przez bieniek_88, 12 kwiecień 2016 - 11:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 09:56
  •  

#1002 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 11:34

nie używałem wiec się nie wypowiadam

jedyne co można polecić w ciemno to silnik 1.9TDI, bo w takim Caddy chyba jeszcze występował

#1003 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 12 kwiecień 2016 - 11:48

Caddy bodajże do 2010 występował z 1.9 tdi szkoda tylko na pompowtryskach mogli robić wersję na zwykłej pompie bo mając takie auto też liczą się koszty eksploatacji.Co do clio znam kolesia co miał zarżnięty silnik i brał z litr oleju nawet nie wiem czy mniej niż tysiąc kilometrów to lał przepalony olej i też chodził 

#1004 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 15:45

Co chcecie od pompo wtrysków. Jak dobrze utrzymane i serwisowane auto to i 300 tys najeździ i do wtrysków się nie dotykasz. Ojciec miał passata 1,9 tdi. 315 tys km i silnik cykał. Nic robione nie było poza rozrządami. Miałem octavie 1,9 tdi i 310 tys przebiegu i też przy silniku nic nie robione. Oba nawet w duże mrozy paliły z jednego obrotu. Lepsze 1,9 pd niż te 1,6 cr, które teraz wkładają. Pompo wtryski regenerują po około 500 zł od sztuki. Kompletna regeneracja pompy wtryskowej nie będzie wiele tańsza.

#1005 Share SlawekLubelskie

SlawekLubelskie

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:sex na sianie,geologia i ginekologia

Napisany 12 kwiecień 2016 - 18:46

mnie nie stać na auto  :(

#1006 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 19:09

Sądząc po zainteresowaniach to masz pewnie dożywotni zakaz zbliżania się do wszystkiego co ma koła  ;)

#1007 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 13 kwiecień 2016 - 07:12

Co chcecie od pompo wtrysków. Jak dobrze utrzymane i serwisowane auto to i 300 tys najeździ i do wtrysków się nie dotykasz. Ojciec miał passata 1,9 tdi. 315 tys km i silnik cykał. Nic robione nie było poza rozrządami. Miałem octavie 1,9 tdi i 310 tys przebiegu i też przy silniku nic nie robione. Oba nawet w duże mrozy paliły z jednego obrotu. Lepsze 1,9 pd niż te 1,6 cr, które teraz wkładają. Pompo wtryski regenerują po około 500 zł od sztuki. Kompletna regeneracja pompy wtryskowej nie będzie wiele tańsza.

został zabobon z czasów kiedy to pompowtryski dopiero zaczęli montować, że za koszt regeneracji kompletu pompowtrysków dobrego Poloneza można było kupić, i się ludzie boją

również mam takie coś w Polo, w sumie to nawet w dwóch, i obydwa chodzą, odpalają, nic się z nimi nie dzieje

#1008 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 13 kwiecień 2016 - 19:25

Posiadam kangoo 1 z 98r 1,4 przy 250 tyś wymieniłem pierścionki bo troche brał oleju ale teraz spoko silniczek lata bez problemu, co do wycieków, trzeba uszczelnić silnik i jest ok, z paliwem też obchodzi się rozsądnie, co do belki jak ktoś ładuje dużo polecam wersje express albo zwykłą ale na podwójnych drążkach skretnych, co do berlingo może fajne autko ale mnie denerwuje zawieszenie tam, łożyska igiełkowe wycierają ośki a w tedy regeneracja droga est, co do caddego fajne autko i zawieszenie z  tyłu na resorze także można ładować, i oczywiście silnik tylko 19 tdi względnie 2,0 benzynka ale w tedy gaz na mus, dobrze serwisowany 1,9 tdi wieczny silnik nie do zajechania, ważne olej dedykowany do pompowtrysku, inny powoduje ścieranie się przylgni wałka rozrządu z pompka i stąd zaczynają się usterki ich  a i szukać silnika na pompkach boscha, regeneracja w tedy około 250zł za sztuke tak jak ktoś napisał pompa wtryskowa boscha w starszych może kosztować regenerka  około 2tyś nawet, kolega ma sharana na tdi 130km i już ponad 800tyś ma na razie tylko turbo wyzioneła ducha a tak silnik elegancko śmiga, z ciekawości sciągliśmy głowice bo była uszczelka delikatnie przepalona, wchłaniał płyn, zero oznak wytarcia gładzi cylindrowej,brak mostku na tulejach, ale on od początku biega na castrolu edge 5w30 a jednak co olej to olej, m,iało polecam ten silnik mam go w cordobie i naprawdę fajna jednostka. Śmiem powiedzieć że dziś takich diesli  już nie produkują

#1009 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 21:52

A co sądzicie o renault laguna I kombi ma duży bagażnik  i za parę tyś  można ładną sztukę kupić

#1010 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 22:04

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] I zwykły 1.9 dti czy jakoś tak 90 km i nie wiesz o aucie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 16 kwiecień 2016 - 22:16

czego nie wiem o aucie , bo nie rozumiem odpowiedzi

#1012 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 17 kwiecień 2016 - 06:46

Laguna tzw królowa lawet, byle nie 2 generacji diesle dci bo szkoda człowieka na tą jednostkę, w 1 ogranicza cię tylko korozja, jak znajdziesz nie zgnite to pojeżdzisz

#1013 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3475 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:13

Panowie  czy istnieje strona  na której mozna  sprawdzić  historię pojazdu  po  nr VIN .  ? ale  historie  , a  nie  tylko jaka  to  marka  np , bo  takich stron  jest mnóstwo ...

Najlepiej  za darmo... 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1014 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 25 kwiecień 2016 - 13:26

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] @up Istnieje parę stron do sprawdzania samochodów z zagranicy z Europy Zachodniej i Usa nawet ale to na pewno darmowe nie jest. Kiedyś widziałem to gdzieś ale nie pamiętam nazwy strony spróbuj poszukać na autocentrumtam gdzieś może jest link

#1015 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 16:33

Są takie strony ale niestety za darmo dużo się nie dowiesz. Za darmo otrzymujesz takie informacje jak marka, model, rok, nadwozie kolor i kilka innych ale o jakiejkolwiek historii serwisowej czy wypadkowej raczej nie ma mowy, za dokładniejsze informacje trzeba już zapłacić a i tak często zbyt wiele o aucie się nie dowiesz.

#1016 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 12 maj 2016 - 07:20

za darmo to takich informacji nie dostaniesz , chyba że masz znajomego w serwisie 

#1017 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 29 maj 2016 - 13:27

Mam pytanie do posiadaczy i użytkowników Mitsubishi Pajero IV z silnikiem 3.2 DiD 200KM (OD 2009 ROKU ) z manualną skrzynią biegów :jakie są słabe punkty tego samochodu i na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach auta ?

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#1018 Share glikaninpazdanu

glikaninpazdanu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 08:24

A ja mam takie pytanie związane z klimatyzacją w samochodzie. Jak często należy ozonować aby wytępić wszystkie grzyby i inne drobonoustroje powodujące przeziębienia. I ta w ogóle, to czy klima może powodować przeziębienia i jak jej właściwie używać?

#1019 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 09:34

Oczywiście że może powodować ale to również zależy od człowieka. Niektórym klimatyzacja w ogóle nie przeszkadza a inni mogą często się "przeziębiać". Generalnie najgorsze jest używanie klimatyzacji na pełnej mocy i nagłe wychodzenie na upał np. 30 stopni, przez takie nagłe zmiany temperatur można się przeziębić ale też np. może boleć głowa. Ja jak jadę w dłuższą trasę to ustawiam na tak chłodno jak potrzebuję, czasami również na maksa ale np. 5-10 km przed celem podróży trochę podwyższam temperaturę albo całkiem wyłączam, wtedy po wyjściu po tych 5-10 min nie ma takiego szoku temperatur, a jeżeli w mieście na krótkich odcinkach wsiadam, wysiadam to po prostu nigdy nie daję na maksa i jakoś nigdy nic mi nie jest. A jak często czyścić i odgrzybiać klimatyzację to sam nie wiem. Ja robię to raz w roku bo akurat znajomy się tym zajmuje więc nie ma problemu, jakiś czteropak i zrobione ;-)  Myślę że raz w roku albo nawet co 2 lata wystarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 12:15

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Nie rozumiem takich ludzi, zalogować się na forum typowo rolniczym i pytać o klimatyzację, jakby nie było innych forum o tej tematyce. Sądzę że więcej osoba zadająca pytanie juz się tu nie pojawi