Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1151 odpowiedzi na ten temat

#981 Share FROG1979

FROG1979

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 12:43

Jest fura dla rolników!!! Nowy Pick Up Fiata FullBack na bazie L200

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 11:19
  •  

#982 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 13:58

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ładny jeat

#983 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 14:18

względem Mitsu to chyba za wiele nie zmienili

#984 Share FROG1979

FROG1979

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 14:22

ale L200 jak czytam to trochę niewypał!!! Freemont fiata też taki bezpułciowy

#985 Share bies11kgr

bies11kgr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 14:51

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] A ja polecam zdecydowanie transporter t4 a najlepiej z synchronizatorem 4x4 i cały przeszklony 9osobowy. Obecnie ten samochód jest nie do zajechania nie znam przynajmniej mocniejszego do gospodarki idealny, fotele się wyciąga i ładujemy wszystko co nam się podoba potem z gumowej podłogi wszystko można ładnie zmyć, spalanie jest w normie bo około 7-8l, a co do terenu sam osobiście powiem że miałem taki samochód (obecnie szukam t5) i uważam że na pole jest idealny ponieważ wystarczy jeździć z głową tzn jak widzę że woda stoji to nie jadę ale na wiosnę po polnych drogach jeździł bezproblemowo,jego zaletą jest też to że prześwit ma dość wysoki ale próg załadunkowy dla człowieka mały (co pick-up czy inne terenówki przegrywają)
plusem też jest to że ma często duże dmc na haku tzn ze zawsze jest możliwość zaczepienia lawety i swojego małego Ursusika (c360-c330) lub maszyny przewiesc jeśli jest taka potrzeba ogólnie samochód godny polecenie ale jeszcze co dla młodych rolników też istotne w sb na wieczór zapinamy fotele i na zabawę cała wioska jedziemy w jednym samochodzie

#986 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 16:34

Jak w tytule potrzebuję auto do 10tyś osobowo towarowe., moje typy zafira . xsara pikasso , fiat ulysse( citroen ewasion i peugeot 806 są podobne ) sharon vw,laguna I-ka kombi , jak wiadomo będą to już auta kilkunastoletnie i pewnie korozja da znać o sobie.  Co byście proponowali , może jakieś sugestie.

#987 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 16:52

Zależy do czego bardziej potrzebujesz. Jeśli bardziej osobowe a czasem coś większego przewieźć to xsara, zafira czy sharan (i bracia - alhambra i galaxy) wydają się całkiem dobre a jeśli często coś przewozisz i  więcej osób to ja bym się zastanowił nad np. berlingo, partner-em. Ale wybór jest duży, nawet w tej kwocie, najlepiej pojeździć po okolicznych komisach i obejrzeć wstępnie wszystkie modele, zobaczyć w których miejsca wystarczy, jaki silnik wolisz, które Ci bardziej przypasują a później szukać odpowiedniego egzemplarza.

#988 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 17:05

Tak jak piszesz , muszę pooglądać poszczególne auta z bliska bo stany będą różne.

#989 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 17:17

I nie wiem czy wolisz benzynę, diesla ? Ja osobiście poleciłbym jakieś zwykłe np. 2.0 B z gazem. Sam mam auto na gaz (dobra sekwencja) i nie ma najmniejszych problemów, do tego przy obecnych cenach gazu łatwo przeliczyć jak to się opłaca a prosty silnik benzynowy na pewno będzie tańszy w eksploatacji czy ewentualnych naprawach co wysłużony, starszy diesel gdzie w każdej chwili może Ci paść turbina, wtryski czy koło dwumasowe a przy tym non stop klekot spod maski chociaż jak to lubi.

#990 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 19:29

silnik bez znaczenia ON czy benzyna , co prawda mam dwa diesle  i jeszcze nic z wymieniałem i oby tak dalej, więc bez przesady z tymi turbo , dwumas itd bardziej bym patrzył na podatność na korozję, elektrykę itd bo naprawa ich też nie mało kosztuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#991 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 19:36

na twoim miejscu poszukałbym Fiata Doblo z 1.9JTD, silnik jak najbardziej polecany (moim skromnym zdaniem niczym nie ustępujący niezniszczalnemu TDI VW), samochodu z tego co mi wiadomo ruda nie wcina za bardzo, a w dodatku tylne zawieszenie ma pancerne, bo ma zwykłe resory jak Polonez, bo większość z autek które wymieniłeś to francuzy na belce skrętnej, która lubi się rozpaść a naprawa jest nienajtańsza

NO I Fiata kupisz z dwa lata młodszego od innych marek

EDIT: dziś rano oglądałem to ogłoszenie, możę szukaj czegoś takiego http://olx.pl/oferta...html#4ed64937b4

Edytowany przez bratrolnika, 10 kwiecień 2016 - 19:39.

#992 Share Tomek42

Tomek42

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 10 kwiecień 2016 - 21:16

Zawsze byłem sceptykiem co do Fiatów ale ma już drugi rok takie Doblo z JTD i na razie nie narzekam rok 2011,aż dziw bierze , zawieszenie jeszcze sienie rozwala co u fiata niby normalka ,rdzy nie widać , przejechałem nim juz 35 tysięcy i tylko co w nim robiłem to wymiana rozrządu po zakupie i olej w silniku jak trzeba , na razie odpukać jest ok, i  wysokie noty ma u mnie. Wcześniej miałem Cangoo i Berlingo to wiem co znaczą :)

#993 Share bieniek_88

bieniek_88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, survival.

Napisany 11 kwiecień 2016 - 19:45

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Powiesz coś więcej o cytrynie i renówce? Jak wypadły w porównaniu do fiata, jak się sprawowały itp?. Ja poważnie myślę o VW Caddy. Ma ktoś z nim jakieś doświadczenie?

#994 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 07:00

Caddy który rocznik chcesz???

był u nas Kangoo I, przez parę ładnych lat (2005-2013), dwa razy robiona belka, wymieniony silnik, skrzynia dwa razy robiona, raz wymieniona, silnik wiecznie ulany

wujek zaraz po nas kupił Berlingo, belka robiona 3 razy, skrzynia raz, silnik raz, ostatnio wymieniał progi, bo strach było drzwiami trzasnąć, co chwilę urwane klamki, a co mu się dzieje z elektryką to nawet szkoda gadać

#995 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 07:15

jak belki robione po 3 razy i skrzynie po 2 razy to ile ty jeżdzisz albo wozisz bo mam francuza i też go przeładowuje + przyczepka  jest ponad 300tkm i jeszcze belki nie robiłem  czy skrzyni a silnik jak zegarek chodzi

#996 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 07:48

średnio w sezonie po pół tony wożone było, u wujka nawet mniej bo on badylami handluje

a w skrzyni rozpinał się mechanizm różnicowy, a było to tak, jeździsz, stajesz, wrzucasz bieg, słyszysz pyk i już nie pojedziesz, podobno to wada Renówek z lat 90

#997 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 07:55

ciekawa ta wada...

Clio u mnie w domu miało 330 tys km 1.4 bena i palcem nie tknięte bylo pod maska ...

#998 Share Massey38

Massey38

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 08:10

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ja ostatnio kupiłem Seicento 1.1 w gazie to robię za niecałe 20 zł 100 km :) na dojazdy na pole jak znalazł :D

#999 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 08:39

To ile on Ci pali - 12litrów gazu?  :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1000 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 12 kwiecień 2016 - 09:08

Ja w tamtym tygodniu kupiłem forda rangera - 2011 rok za niecałe 36 tyś.zł ,  170KM , śmiga pięknie.