Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1110 odpowiedzi na ten temat

#921 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 30 styczeń 2016 - 12:32

Ewenyualnie Hyundai Santa Fe 2 generacji też można coś znaleźć tylko rocznik max 2010-2011 bo młodsze trochę więcej kosztują 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 19:11
  •  

#922 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 17:24

I za kilka lat zacznie się sypać i sprzedasz za 15 tys... 

#923 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 18:07

A znasz jakieś auto co będzie zyskiwało na wartości (z użytkowych nie z antyków) - pytanie retoryczne.

Za tą kasę kupisz Nissana Qashqai co najmniej 2011 rok. Fajne autko do pojeżdżenia a jakość wykonania nieporównywalnie lepsza. Wiem co mówię bo siostra ma nowego ix35 a kolega nissana z 2011 roku.

Ford Kuga?

#924 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 18:16

Żadne auto nie będzie zyskiwało na wartości z wiekiem ale znane marki utrzymują cenę w miarę przez kilka lat. Nie ma takiej tendencji spadkowej jak przy mniej znanych markach.

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#925 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 19:53

A znasz jakieś auto co będzie zyskiwało na wartości (z użytkowych nie z antyków) - pytanie retoryczne.

Za tą kasę kupisz Nissana Qashqai co najmniej 2011 rok. Fajne autko do pojeżdżenia a jakość wykonania nieporównywalnie lepsza. Wiem co mówię bo siostra ma nowego ix35 a kolega nissana z 2011 roku.

Ford Kuga?

Znam, ale znam też takie które tracą w 3 lata 50% wartości

#926 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 30 styczeń 2016 - 19:58

Na wartości bardzo tracą fiaty i alfy

#927 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 20:08

Nie ma reguły ale głównie francuzy, koreańce, italiańce, ogólnie najwięcej tracą wypasione samochody, za wyposażenie słono płacisz a za 10 lat nikt Ci nie da 20 tys więcej niż za ten sam model podstawowy

#928 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 30 styczeń 2016 - 20:17

No ale to ty 10 lat będziesz jeździł autem bez dodatkowego wyposażenie które podwyższa komfort podróżowania. Wiadomo każdy szuka pod siebie. Każdy ma inne preferencje. 

Jak żonie kupowałem auto to za niespełna 2 latka z pełną historią (po delikatnej obcierce) i minimalnym przebiegiem zapłaciłem 67 tysięcy a cena nowego w tamtym czasie w tym samym wyposażeniu to ponad 140. Tyle że do tej pory ubezpieczyciel wycenia auto w AC na więcej niż zapłaciłem a kupiony 3 lata temu.

#929 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 01 luty 2016 - 08:02

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Panowie Hyundai SanteFe I generacja. Prosty samochód za nieduże pieniądze, który dostałbyby mnie dożywocie. Obecny się rozkraczył i trzeba coś znaleźć. Posiada ktoś ten model, za opinię?

#930 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 01 luty 2016 - 15:34

Sąsiad ma SantaFe I generacji silniczek 2,0 diesel bardzo oszczędny i fajny samochodzik. 

Case <3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#931 Share Bolo21

Bolo21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 17:31

Co polecicie do około50 tys zł? Zastanawiam się na kią sportage rocznik 2010 w zwyż...

Na dobrze wypasioną może być za mało budżetu. Pierwsze lepsze ogłoszenie z kia sportage http://sprzedajemy.p...ortage,19954707. Wzwyż po 2010 będą jeszcze droższe. Ogólnie dobry wybór dla rolnika, nie wiem jakie drogi u ciebie :)

#932 Share DANDYS

DANDYS

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 11 marzec 2016 - 19:54

cześć , jako ze miałem kupić auto juz dawno ale nie kupiłem , ale teraz już musze coś kupić . Co byście polecali do 6tys w dieslu .Patrzac w zach-pom i lubuskim to nic nie ma ciekawego . Coś zeby było wygodnego przy moim wzroscie 195cm

http://olx.pl/oferta...tml#ef53c8db65 

znalałem takie coś , co powiecie ?

drogo by mnie wyszły opłaty ?

Edytowany przez DANDYS, 11 marzec 2016 - 20:39.

#933 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 20:49

Ze starszych to audi 80, z nowszych to saab 95 już ten po lifcie może by się znalazł w tej kasie. Szwagier ma lagunę I, 99rok 1,9 to bardzo sobie chwali. Ona chyba jest w ocynku, bo nic nie rdzewieje, te ostatnie roczniki chyba były w ocynku. Kupił od handlarza to się można domyślać jaki przebieg był, ale to się nic nie psuje. Nie wiem czy taki egzemplarz mu się obrał czy jak, bo zawsze myślałem że renówki są kiepskie, ale nie ta.

#934 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 08:36

Saaba 9-5 nie polecam, kolega miał 2.0T, ich bolączka (tak samo jak w 2.3T) to sypiąca się elektroniczna przepustnica, i cewka zapłonowa, cena tych części w używce ok. 500zł/szt. a pada jedno i drugie dosyć często

EDIT w sumie doczytałem że kolega szuka czegoś w dieslu, a na temat diesla w Saabie nie wiem nic

niemniej Saab to auto można powiedzieć egzotyczne, a w związku z tym części droższe, i trudniej dostępne

ja polecam coś z VW TDI, np. Golfa III, silnik nieśmiertelny, ale znaleźć jakiś niezły egzemplarz ciężka sprawa

Edytowany przez bratrolnika, 13 marzec 2016 - 08:39.

#935 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 10:05

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ale bredzisz o saabie. Który by to nie był model z ostatnich lat od 2000 roku to jest na płycie opla vectry. Stare jednostki w pb turbo to jedyna bolaczka to właśnie cewka i przepustnica ale to tak jak w każdym innym aucie. W dieslu masz 2.2 dti opla i silnik ogólnie nie do zajechania oczywiście jest pełno mitów i pompach i innych cudach niewidach. Później w nowszych miałeś silnik w pb 2.0 T ale na bazie oplowskiego z22se i wg mnie jest gorszy od poprzednich starych saabowskich silników. Co do diesla to 2.2 dti zastąpiono fiatowskim jtd 1.9 120 i 150 km. Sam silnik ok ale osprzęt pada przy przebiegu ok 150 tyś km i pada wszystko po kolei czyli dwumasa wtryski turbo kolektor dolotowy (tutaj nie jestem pewien czy w saabie występuje z klapami jak w oplu), jeżeli skrzynia automat to od razu z daleka. Części kosztuje jak do opla czy fiata bo to nie jest żaden egzotyk. Co do vw to znaleźć coś sensownego graniczy z cudem, ostatni dobry model skończył się na silniku 1z czyli tdi 90 km A golf 3 to już stary zabytek komfortu zero prochnieje gorzej jak stare ople A czesci blacharskie w dobrym stanie kosztują tyle czasami co do aut 10 lat młodszych.

Edytowany przez Mikruss, 13 marzec 2016 - 10:06.

#936 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 11:37

a w czym taki 1Z ustępuje np. AHU czy AFN???

poza tym kolega szuka auta do 6tys.zł, w dieslu, więc lepiej niech kupi coś popularnego, bo za te pieniądze i diesel będzie się psuć na pewno

#937 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 12:28

Ja ze swojego doświadczenia polecam audi a4 albo właśnie 80 w ocynku na silniku 1.9 tdi czy to 90km czy 110 km tak samo twarde w jednej firmie w mojej okolicy jest passat z 110 km silnikiem co już ma 930 tyś na blacie i jeszcze śmiga wiadomo trochę napraw było ale daleko mu jeszcze na tamten świat 

#938 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 15:06

Jeżeli potrzebujesz czegoś po prostu na dojazdy z punktu A do B i nie szukasz czegoś ciekawszego to myślę że passat z 1.9 tdi (te starsze 90-110km) lub jakaś Vectra B, astra II w gazie (te silniki dobrze pracują z lpg) byłyby ok. Starsze Ople to dobre samochody a jak już coś się stanie to wszystkie części dostaniesz praktycznie od ręki i na prawdę tanio, trzeba  tylko uważać na korozję w vectrze, kupić dobry egzemplarz, z astrą już jest trochę lepiej, a najlepsze blachy (dobrze ocynkowane) ma jednak audi/ vw (oczywiście jeśli były bezwypadkowe lub przy różnych naprawach lakiernik czegoś nie spieprzył).

#939 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 16:09

Astra to gówno, rdzewieje, ciągle siada elektryka silnika - jak nie czujnik to moduł itd. Jak już to vectra B 2.0 8V 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#940 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 17:40

a w czym taki 1Z ustępuje np. AHU czy AFN???

poza tym kolega szuka auta do 6tys.zł, w dieslu, więc lepiej niech kupi coś popularnego, bo za te pieniądze i diesel będzie się psuć na pewno

tylko silnik dobry, a reszta tej trójki to wielka padaka więc co tu polecać