Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Znajdź profesjonalną firmę czyszcząca wnętrza aut. Oni wkroczą z odpowiednią chemią i myciem parowym, które powinno zmniejszyć smród. Nie masz wilgoci w samochodzie pod wykładzinami? Szyby parują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Taaa, chyba takiego co jeszcze w kunia robi i do miasta na rowerze 15km jedzie raz na miesiąc po zakupy. Taki żuczek teraz to jedynie do stodoły na 20lat i czekać aż praw zabytku i ceny 10x takiej nabierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Co sądzicie o Suzuki Ignis benzyna silnik 1,3 z okolic 2006 r.? Jak z awaryjnością, cenami części i ich dostępnością? Ile za takiego można dać, aby nie przepłacić? Czy może jednak szukać czegoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Znajomy z pracy ma, tyle że 1.5+LPG, i ten silnik jest ok, mniejszy wydaje się być za slaby. Części znajdziesz wszędzie, blacharsko z używek w rozsądnych jeszcze cenach, co do awaryjności to miał jakiś problem ze skrzynią, i to uderzyło po kieszeni, poza tym bez uwag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Podwyższona, mała osobówka, kup sobie Grand Vitarę jak chcesz normalnie jeździć i wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wyglądać? Typowe podejście niestety wciąż jeszcze wielu Polaków. Nie ważne jak byle wyglądać.Rozumiem, że ewentualną różnicę w budżecie też mu z tą radą dołożysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dla mnie możesz jeździć mini czy fordem ka jak wygląd nie ma znaczenia, tak się składa że w moich stronach ignis to ulubione auto emerytów, nie widziałem w nim nikogo poniżej 50-tki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wyglądać? Typowe podejście niestety wciąż jeszcze wielu Polaków. Nie ważne jak byle wyglądać.Rozumiem, że ewentualną różnicę w budżecie też mu z tą radą dołożysz.

 

Właśnie pierwszy raz przyznam Ci rację auto przede wszystkim powinno być praktyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Jeśli pyta akurat o taki model to pewnie taki już sobie wybrał i teraz zbiera opinie, i nie chce żeby mu co innego polecać. Nie każdy musi mieć suva, terenowke czy też limuzynę. Wiele osób szuka właśnie małego samochodu, który wszedzie się zmieści, mało spali, i nie będzie potrzebował silnika 2 litry i 150KM żeby jako tako jechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Może tu mi ktoś odpowie.Co sądzicie o hyundaiu sonacie w dizlu.Chciałabym wiedzieć jak z awaryjnością i blachą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie przeszkadza Ci, że końcówa haka jest przykręcana na śruby? Nie lepiej coś z szybkim demontażem czy to zbędny bajer i mniej wytrzymały? Po co w ogóle odkrecana kula?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tylko taki  wyskakuje,  jak  wpisuje model auta  do którego szukam , więc  wybór ograniczony...

w  innym  aucie  tez mam odkręcany ... chociaż nigdy go nie odkręcałem , ale  wytrzymuje bez problemu.

W nowych  hakach musi  byc możliwość demontażu kuli , jak nie  ciągniesz przyczepki -hak  powinien  być  zdemontowany .Podobno  istnieje  taki przepis , ale  na  terenie kraju nikt sie o to nie  czepia .Przy  przekraczaniu  granicy  podobno jest  to  wymagane ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Zbliża się koniec roku, a wiec czas w którym wiele salonów motoryzacyjnych decyduje się na całkiem przyjemne przeceny. Mówię tutaj zarówno o autach budżetowych jak Opel Corsa, Skody jak i średniej klasy - nawet z te z technologią hybrydową jak Toyota Auris czy Toyota Rav4. Z tego o wiem, to technologia hybrydowa w Toyotach sprawuje się najlepiej - słynne  Prius i pozytywne opinie jakie zbierają. Ale wracając do bardziej aktualnych modeli, wrzucam cennik + specyfikację:

Auris: https://www.toyota.pl/new-cars/auris/index.json

Rav4: http://www.toyota.anwa.eu/new-cars/rav4/nowy-rav4.json

Corolla: http://www.toyota.anwa.eu/new-cars/corolla/index.json

 

fajnie a niech reklamuje, ale konkretnie auris mi się podoba, może ktoś ma taki model i coś więcej by napisał :)

ewentualnie fiat 500x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy jak teraz wygląda kupno i rejestracja auta sprowadzanego? Ile to teraz kosztuje? Przykładowo chciałbym pojechać i obejrzeć ten samochód. 

http://otomoto.pl/oferta/hyundai-santa-fe-2-4sliczne-z-niemiecskoryczarnejak-nowetylko-zobaczoryginal-ID6yF8E7.html#7fd0a17318

Wiem wypicowany, ale zobaczyć można. Zapomniałem dokładnie zapytać a facet też niezbyt rozmowny, napisał OPŁACONA a jak zapytałem to akcyza do opłacenia ale przegląd zrobiony. Facet twierdzi, że można wracać na tych tablicach do domu. Mówił prawdę i można na nich wracać. Resztę dokumentów ja załatwiam czy on może to przygotować za mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

Gostynin to takie lokalne zagłębie handlarzy, szkoda twojej jazdy, najczęściej nie pozwolą ci wsiąść za kierownicę zanim umowy nie podpiszesz, wcześniej to możesz zostać przewieziony na fotelu pasażera, kierowca pan handlarz, a droga prosta jak stół

a to że możesz wracać na kołach to wygląda tak: wystawią ci ubezpieczenie na miesiąc, samochód niby ma swoje tablice, i możesz jechać, tylko spokojnie żeby nikt cię nie złapał, bo samochód polskiego przeglądu nie ma, a więc do ruchu nie jest dopuszczony, wiec możesz wrócić na lawecie i z mandatem

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jak samochód jest dobry to ma ważny tuv który jest honorowany w PL, skoro robił przegląd w PL to nie miał tuv-u, czyli coś z nim nie tak po mojemu - korozja, powypadkowy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jeszcze nie dawno honorowali tuv, przecież to by była czysta kpina jak by nie honorowali, tam wycofują 10 letnie auta przez korozję albo po stłuczce a u nas te same auta jeszcze 20 lat jeżdżą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Gostynin to takie lokalne zagłębie handlarzy, szkoda twojej jazdy, najczęściej nie pozwolą ci wsiąść za kierownicę zanim umowy nie podpiszesz, wcześniej to możesz zostać przewieziony na fotelu pasażera, kierowca pan handlarz, a droga prosta jak stół

a to że możesz wracać na kołach to wygląda tak: wystawią ci ubezpieczenie na miesiąc, samochód niby ma swoje tablice, i możesz jechać, tylko spokojnie żeby nikt cię nie złapał, bo samochód polskiego przeglądu nie ma, a więc do ruchu nie jest dopuszczony, wiec możesz wrócić na lawecie i z mandatem

Handlarze  zazwyczaj  robia przeglad  w Polsce i wystawiaja  ubezpieczenie [ inna  sprawa ze  nieopłacone ].

Ale  przeglad i ubezpieczenie  i  tak  nie  dopuszcza  auta  do  ruchu .

Żeby legalnie poruszac  sie po polskich  drogach  , auto musi mieć  

- ważny  dowód  rejestracyjny -  a  z  zagrnicy nie maja są  wyrejestrowane 

- ważne  tablice 

- wazne ubezpieczenie 

Sam  niedawno kupiłem  takie  auto  i przyjechałem nim  na kołach około  200km . Nie  miało  ani  ważnego  dowodu  , ani  ważnych  tablic. Miało  wazny polski przeglad  i ubezpieczenie  .

Jesli  policja  zatrzyma  i  zechce  sie przyczepic  - ma  powód i  nie uniknie sie kary ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki koledzy za odpowiedź. Miałem do niego dzwonić i dopytać, ale sobie odpuszczę. Nie pasują mi pordzewiałe śruby po maską. Inny w Wejherowi zarejestrowany u nas miał w lepszym stanie. Więcej po zdjęciach nie ocenią. Ciężko coś znaleźć. Średnio po 2 samochody na województwo i weź jeźdź do każdego. Do diesla nie mam przekonania. 113 czy 125 KM na 1800 kg to słabo. Szukać zarejestrowanego w Polsce czy przygotowanego już do rejestracji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To akurat ma  najmniejsze  znaczenie  ,ważne  aby  stan  i  cena  były odpowiednie .

Nie można  legalnie jeździć  zanim  sie  nie  zarejestruje  , ale  kazdy  kto kupuje  auto  sprowadzone jeździ i  większości  się udaje 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj