Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1118 odpowiedzi na ten temat

#821 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 03 styczeń 2016 - 20:33

No tak nie ma to jak stereotypy, które trzeba powielać i powtarzać ciągle myśląc iż mają one wartość ponadczasową...
O których Mondeo ty mówisz? Bo pewnie masz na myśli Mk3 które miały Fordowskie 2.0Tdci w Mk4 masz 2.0HDI(pod oznaczeniem które z którego korzysta dana marka) które pochodzi od PSA(Peugeot/Citroen) te same diesle stosowane sa również w Volvo, Mazdzie i autach PSA pod innymi oznaczeniami.

Nowsze Alfy to nie to samo co starsze, te z dieslem 1.9 lub 2.4 nie bedą złym wyborem gorzej z benzyniakami.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 02:00
  •  

#822 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 styczeń 2016 - 20:37

Panowie potrzebuje autko(nie mylić z autem)z silnikiem diesla może być sprowadzone do opłat ale cena nie wyższa niż 5 tysi ma to być autko nie dla rolnika a dla jego Pani ;) Przeglądam olx z tydzien i nic ciekawego niema może gdzieś spotkaliście takie gówienko

MOje typy to

peugeot 206

lupo

arosa

punto II

bravo/brava

a i najważniejsze najlepiej północna Polska bo szczerze to nie chcę mi się latać po całym kraju za taką popierdułką

kup jakąś pandę 2 w benzynie z gazem, proste auto w naprawach, w sumie psuć się nie ma co. Benzyna zawsze dopali (mrozy) 206 też fajny wybór ale nie wiem ile włożysz w naprawy.

Ogólnie tutaj kierowałbym się wiekiem auta - im młodsze tym "raczej" mniej go będzie boleć. Owszem trafiają się fajne autka sprzed 2000 roku ale naprawdę to albo okazje albo dużo szukania. Starsze auto to z reguły trza zrobić to co się zużywa + to co boli staruszka ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#823 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 03 styczeń 2016 - 20:40

Jakbyś ciut dołożył to spokojnie znajdziesz przyzwoitego golfa 4 http://olx.pl/oferta...0464ab;promoted

http://olx.pl/oferta...tml#67d7d656fd 

Wiem że jest ich dużo ale jak się dba o niego to będzie jeździł długo bezawaryjnie.

Francuzy bym raczej odpuścił bo te starsze bywały średnio udane.Chyba że 206 to jest przyzwoity samochodzik ew. Lupo fajny nieduży.

Diesla lepiej odpuść poszukaj jakiejś prostej np.8 zaworowej benzynki która pojedzie na każdej nawet najprostszym gazie jakby benzyny za dużo pił 

Edytowany przez jonek98, 03 styczeń 2016 - 20:44.

#824 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 03 styczeń 2016 - 20:42

Mając 5tyś raczej na Dacie bym nie patrzył bo raz że ceny startują gdzieś dopiero od tego poziomu a dwa że niestety szybko dopada je korozja.

...

Kupując auto za 5k to raczej długo jeździć nim nie będzie -> max 3-4 latka i kobiecie się znudzi.

Druga sprawa to masz rację VAG nie rdzewieje ;) szczególnie po tym jak polak u turasa w pseudoniemieckim warsztacie go składał. Sorki ale wpadki dacii z korozją są ale nie przesadzajmy, obejrzeć z miernikiem lakieru, potem na podnośnik, zdjąć gumy, odchylić tapicerkę i będzie widać czy akurat sztukę trawi korozja czy nie.

Jakbyś ciut dołożył to spokojnie znajdziesz przyzwoitego golfa 4 http://olx.pl/oferta...0464ab;promoted

...

niegłupie. Trochę znajomych tym jeździ i .... jeździ.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#825 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 20:43

Znam przypadek nowej giulietty, co tydzień coś nowego, dosłownie.... Za 5 tys toyota yaris 1.0 dla kobiety super

#826 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 20:53

http://olx.pl/oferta...tml#67d7d656fd 

Wiem że jest ich dużo ale jak się dba o niego to będzie jeździł długo bezawaryjnie.

Francuzy bym raczej odpuścił bo te starsze bywały średnio udane.Chyba że 206 to jest przyzwoity samochodzik ew. Lupo fajny nieduży.

Diesla lepiej odpuść poszukaj jakiejś prostej np.8 zaworowej benzynki która pojedzie na każdej nawet najprostszym gazie jakby benzyny za dużo pił 

Identyczny jak ten pierwszy tylko 5-cio drzwiowy i z 2000 r. kupiliśmy teściowej. Kobieta zadowolona jak jedna jeżdzi, ale jak dla mnie to porażka z kompletem osób przy tej pojemności nie ma czym jechać. Niskie podwozie i nie małe spalanie (jak na tą pojemność).

#827 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:03

Identyczny jak ten pierwszy tylko 5-cio drzwiowy i z 2000 r. kupiliśmy teściowej. Kobieta zadowolona jak jedna jeżdzi, ale jak dla mnie to porażka z kompletem osób przy tej pojemności nie ma czym jechać. Niskie podwozie i nie małe spalanie (jak na tą pojemność).

Wiem że mało nie pali ale jednostka dobra do zagazowania.Sam mam a3 więc golf w innej budzie niskie podwozie to duża wada na parkingu z krawężnikiem trzeba podjeżdżać z wyczuciem bo zaraz plastik haczy tylko ja mam 1.9 tdi 90 km osiągi nie takie złe a spalanie śmieszne.To nie jest samochód na 5 osób u ja mam 1.90 m i jakby za mną chciał usiąść ktoś kto ma ze 1.75 m miałby problem.U mnie właśnie lipa z tym że 3 drzwiowa i wadą był poprzedni właściciel ale ją trochę do porządku doprowadziłem 

#828 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:06

Za 5 tys fiata punto mozna poszukać. Trafiają się z salonu polskiego z autentycznym przebiegiem. Tanie i proste w naprawach lub jak ktoś wyżej pisał panda.

#829 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:09

Sołtys za 5tkę możesz pomyśleć o fordzie fokusie ,w miarę wygodny ,tani w ewentualnej naprawie raczej w dieslu 18 tddi niezawodny

#830 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:21

Kupując auto za 5k to raczej długo jeździć nim nie będzie -> max 3-4 latka i kobiecie się znudzi.

Druga sprawa to masz rację VAG nie rdzewieje ;) szczególnie po tym jak polak u turasa w pseudoniemieckim warsztacie go składał. Sorki ale wpadki dacii z korozją są ale nie przesadzajmy, obejrzeć z miernikiem lakieru, potem na podnośnik, zdjąć gumy, odchylić tapicerkę i będzie widać czy akurat sztukę trawi korozja czy nie.

niegłupie. Trochę znajomych tym jeździ i .... jeździ.

Z całym szacunkiem gdzie ja cokolwiek o VAGu napisałem, od początku nawet nie wspomniałem o tym koncernie. Najtańsze Dacie bedą albo pobite, wyeksploatowane albo zgnite, za dobre egzemplarze trzeba wyłożyć więcej niż 5tyś zł

Tu masz przykładowe oferty Logana z początku produkcji w ładnym stanie:

http://olx.pl/oferta...html#51bd95d8e0

http://olx.pl/oferta...html#a2b569673d

Golf 4 i 1.4 - szerokiej drogi i mnóstwo cierpliwości, 1.6 jest za słaby do tego auta a mniejszy to porażka. Ogólnie małe silniki VAG to muły i smoki na paliwo dlatego lepiej wybierać 1.8 lub 1.8T palą nie wiele więcej a jadą sporo lepiej.

Auta typu Panda/Lupo i inne z segmentu A bym odpuscił ze względu na ilość miejsca i poziom bezpieczeństwa. Segment B lub C bym celował.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:29

To może i ja poradzę, a przy okazji ubijemy interes :) z doświadczenia wiem że kobiety przychylniej patrzą na małe autka, więc może Saxo. Aktualnie na sprzedaż autko po moich rodzicach silnik 1,0L spalanie ok.5,5litra, blacha ocynk więc mimo najszczerszych chęci rudej nie znajdziesz, rocznik XII 1999 po lifcie, wersja 3-dzwiowa, jakby co to pisz.

#832 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:34

@mgrlukash To auto dla kobiety więc pewnie nie musi być pierwsza na światłach  :) Zresztą w innych samochodach miejskich raczej 1.4 to max 

#833 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:40

Ludzie nie oczekujcie po aucie za 5 tys miejsca, bezpieczeństwa czy osiągów. Najważniejsze jest, żeby kobiecie się nie psuło i było w miarę tanie w eksploatacji.

#834 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2825 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 21:51

I jak tam święta oraz sylwek w zakopcu? :lol: Bo tyle cię nie było temat duda tęsknił. ;)

#835 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 styczeń 2016 - 23:23

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Za ok 5 tys proponuje mercedesa a klase. Bardzo duzo miejsca jak na te gabaryty, wysoko sie siedzi, siedzenia wypinane

#836 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 07:57

jeśli autko do 5tys.zł z dieslem to ja poleciłbym coś w stylu Polo 6N2 z 1.4TDI, lub coś podobnego z grupy VAG, nowe części tanie i najczęściej dostępne od ręki, każdy mechanik go zna w razie W, a i części na każdym pierwszym lepszym złomie kupić za parę groszy

#837 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 09:48

@mgrlukash To auto dla kobiety więc pewnie nie musi być pierwsza na światłach  :) Zresztą w innych samochodach miejskich raczej 1.4 to max 

Znasz tą kobietę i wiesz jak jeździ? Ja nie mówię tu o jakichś wyścigach, lecz po prostu o płynnej jeździe i bezpiecznym wyprzedzaniu w razie potrzeby. 1.4 a 1.4 to moga być 2 różne silniki, o różnych mocach i charakterystyce - (np: 1.4 z Golfa a 1.4 16V z Megane).

Ludzie nie oczekujcie po aucie za 5 tys miejsca, bezpieczeństwa czy osiągów. Najważniejsze jest, żeby kobiecie się nie psuło i było w miarę tanie w eksploatacji.

Może nie popadajmy w przesadyzm, ale te najmniejsze auta z reguły są mniej bezpieczne od kompaktów, szczególnie te starsze.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#838 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:02

A czemu nie? Np Volvo 850 2.3T

#839 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:19

Oczywiście pożartować zawsze można. Stary gruchot z łysymi oponami czy kilka razy bity na którego serwisach oszczędzało kilku właścicieli na pewno będzie bezpieczniejszy. Bo jest duży. A przy dzwonie kilka razy prostowane nadwozie złoży się jak domek z kart. Myślenie przeciętnego polaka.

Małe auto i tak jest lepsze. Bo ze względu na ceny części, opon, olejów itd łatwiej doprowadzić je do stanu używalności. Są to auta z reguły młodsze i można trafić nie bite z salonu. W dość dobrym stanie. I przede wszystkim w dobrym stanie je utrzymywać. No ale można też kupić volvo, kto bogatemu zabroni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2720 postów

Napisany 04 styczeń 2016 - 10:33

Ja zawsze wychodze z założenia że lepsze coś stare klasy premium kupione z głową niż nowy chiński szmelc z plasteliny, kupić używaną dacię to jak kupić używaną wiertarkę z biedronki .... Kupujesz od niemca z ważnym TUVem i po problemie, Polak dba o auto tylko je polerując :)  czy to stary czy młody samochód nie ma reguły, widuje często fury po 70tys na łysych, letnich oponach  polak kupuje samochód dla szpanu, a czy stać będzie na opony czy głupi rozrząd to druga sprawa...