Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1151 odpowiedzi na ten temat

#741 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 14:55

Lpg pali Ci 12-13 litrów na 100km, diesel w takim aucie spali 7-8 litrów. Oszczędzasz 10zł/100km. Diesel jest droższy w utrzymaniu - rozrząd, oleje itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 15:21
  •  

#742 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 15:11

Kup sobie golfika, najlepiej jeden dziewięć tedeika. Czemu akurat chcesz benzynę? To tak samo się psuje i kosztuje jak diesel. Świece, cewki, przewody przepływomierze, przepustnice a dodaj do tego gaz to już niezła huśtawka nastrojów w aucie, cały czas coś go boli, nie ma mocy i szarpie.

W dieslu wymieniasz dwumase jak padnie, regenerujesz turbinę i śmigasz. Choć to też są takie ostateczności bo nikt nie powie że od razu po zakupie będziesz musiał tego dokonać.  

...jeszcze zregenerujesz pompowtryski w cenie 1000zł/1szt.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#743 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 16:00

Nie znam nikogo kto by regenerował wtryski w aucie tej klasy i kasy, najwyżej trochę kopci i tyle w temacie. Żenić się z nim nie żeni, pojeździ 3-5 lat i do żyda.

pawel885 no właśnie mi o to chodzi że jest to stereotyp i disel wcale nie jest droższy w utrzymaniu.

Ale to jest moja subiektywna opinia i inni mogą zupełnie inaczej to postrzegać. W benzyniaku tak samo jest rozrząd i to nie te czasy gdy do tedeika rozrząd kosztował 1800 zł za same części. Szwagier ze 3 latat temu kupił lagunę i od razu zmienił rozrząd żeby wiedzieć ile może jeździć to na pewno zmieścił się w 500 zł rzem z robocizną w warsztacie i chyba jeszcze coś przy zawieszeniu w tej kwocie poprawiali.

Moim zdaniem na + dla diesla dla rolnika jest też to że w gospodarstwie zawsze jest w jakiejś bańce ON. A benzyna to chyba że do piły tylko.

Edytowany przez damianzbr, 13 grudzień 2015 - 16:03.

#744 Share Rafi212

Rafi212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 16:46

VW Passat B5 1.9 TDI na rotacyjnej pompie paliwa :rolleyes:

#745 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 16:48

skończyły się samochody co za parę złotych się je naprawiało, teraz ceny części są coraz większe, auta coraz bardziej skomplikowane, nawet w małych prostych autkach ceny części potrafią zawrócić w głowie, nie ważne czy benzyna czy diesel

ktoś powyżej napisał że ceny utrzymania diesla są droższe-rozrząd, oleje, a to w benzynowych silnikach oleju nie wymieniasz, i rozrządu też nie pilnujesz??? nie te czasy, że jak w fiacie 1.1 pękł pasek rozrządu to pod sklepem założyłeś drugi i pojechałeś dalej, bo silnik bezkolizyjny, teraz nawet bidna Fabia 1.4 8V jest kolizyjna, i ma łańcuch rozrządu który wytrzymuje 70tys.km

#746 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 16:56

a każdy mniema że na łańcuchu to wieczność pochodzi :P  ,racja kolego teraz coraz wiecej elektroniki ,robione po to aby nikt nie naprawiał w garażu ,niektóre rozwiązania to tylko po to by nabijać kasę ,np. dwu-mas. 

#747 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 grudzień 2015 - 16:59

....Moim zdaniem na + dla diesla dla rolnika jest też to że w gospodarstwie zawsze jest w jakiejś bańce ON. A benzyna to chyba że do piły tylko.

Masz rację ale cena ON i PB jest już taka sama.

Mi limit akcyzowy starcza dla pojazdów rolniczych, nie zostaje nic na autko więc jedna chwała czy kupuję PB czy ON.

Teoretycznie dla VATowca robi się fajnie bo odlicza VAT od ON. Tylko jest pytanie co z autkiem. Jeżeli ma wciągnięte je na EŚT lub odlicza 50% VAT od naprawy, części, przeglądu tego autka a w razie kontroli ze skarbówki ktoś przyjrzy się i zauważy że to autko diesla to spyta gdzie faktury za ON z 50%owym odliczeniem VATu ;)

W przypadku autka z PB lub PB+LPG bierzesz fakturę na wszystko a vatu odliczasz 50%.

Ja tłumaczyć się przed US nie chcę ;) W 90% tego nie sprawdzą ale jak sprawdzą to można mieć przechlapane bo przetrzepią 5 lat wstecz i zawsze znajdą coś więcej.

Co do autek diesla - obecne diesle to problemy, przebiegi potężne w używkach i naprawy murowane, nowe za drogie dla wielu rolników w zakupie. No chyba że ktoś kupuje na 2-3 latka coś tam podklei i sprzedaje a autko jest drugim i może stać popsute 2-3 dni.

Kolejny minus ON - temperatura, wysłużone silniki zimą gorzej palą. O jakości ON na stacjach sami wiecie (ja niby biorę z shella i nie narzekam ale nie ma zimy aby komuś filtry nie przymarzły).

PB lub PB+LPG - ja jestem za, łatwiej znaleźć używkę z zachodu która nie jest wyeksploatowana, często są bez gazu a jazda na gazie jest fajna (wydatki raczej niewielkie, dobrze zamontowana instalacja nie obniża osiągów autka a każdy kto liczy się z założeniem autka bierze mocniejszą wersję silnikową). Niby droższy przegląd, niby traci się koło zapasowe ale jednak jest tanio (świece, przewody WN, olej wymieniam tak jakbym nie jeździł z instalacją gazową tylko na samej PB).

No i benzyna zawsze odpali ;)

Paliwo ze wschodu -> i PB i ON jest tanie więc tutaj nie ma znaczenia jaki motor.

PS: mam diesla (od nowości) oraz PB+LPG, następny motor też będzie PB i założony LPG (bo kupię używane autko).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#748 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 17:06

ja już nie raz pisałem: jak dbasz tak masz, miesiąc temu sprzedałem koledze Golfa 3 1.9TD, ponad 300tys.km przelotu na liczniku, nie wiadomo ile cofnięte, nie wiadomo ilu właścicieli przede mną ( ja miałem go 6 lat) i chłopak zadowolony, rozrząd zrobiony za jakieś 250zł, pompa kupiona regenerowana za kilkaset złotych, 4 lata u mnie nie było zimy żeby nie odpalił

a że był taki moment że zanim Golfa sprzedałem, to kupiłem już kolejne autko, to przez miesiąc mieliśmy w domu z bratem 6szt. VW, z czego 5 na ropę

#749 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 17:30

Nikita rolnik powinien jeździć traktorem, po polu i drodze ;) takie jest moje zdanie. 4 metry zboża i jazda, 2 grube ciotki do miasta podrzucić, czemu nie. Przyczepkę z węglem też, mały gaz, duży bieg a to jedzie. W benzynie 3, 4 i 5 tysia obrotów trzeba trzymać w takich warunkach. 

dla hobby mógł bym sobie trzymać jakąś fajną benzynkę V6 ale na co dzień diesel.

Choć to co przytoczyłeś zdecydowanie wpływa na + dla benzyny, łatwiej znaleźć używkę która nie jest wyeksploatowana, benzyna zawsze odpali, nawet lejąc najlepsze paliwo sheel ON, woda może się skroplić w baku i problem z odpaleniem najlepszego diesla, wróć najnowszego to nawet pewnie dobrze do samochodu nie podejdziemy a już będzie piszczeć i krzyczeć - SERVIS; dzwoń po servis; broń Boże nie odpalaj; uciekaj / chowaj się; POPSUTY; UWAGA woda w filtrze !!!

Tylko na to ja osobiście mam buteleczkę denaturatu oraz sam lub dobrego znajomego co sprowadza auta z zagranicy i można mieć diesla nie wyeksploatowanego.

#750 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja,

Napisany 13 grudzień 2015 - 17:33

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] jak kto lubi ale nie wyobrażam sobie ciągnięcia lawety benzyniakem i to z silnikiem powyżej 2l a taki to musi być jak się chce w miarę pojechać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#751 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 17:38

dlaczego miałem Audi 2,8 v 6 quattro do lawety wzorowe ,tym bardziej że na haku 2100kg ,spalanie na trasie ok13l lpg

#752 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 17:39

A co ma się paliwo do tego? Myślisz że np 1.9 TDI 150 koni będzie targać lepiej jak np 2.6 benz 150 koni?

#753 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 17:41

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] z zaladowana 13l?
chodzi o koszta jakby było tak fajnie jak piszesz to ciężarowe by jeździły na benzynie

#754 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 17:44

Po to jest instalacja lpg żeby te koszty zmniejszyć, a lawety do lupo 3L też nie przypniesz, musisz mieć te 150 koni i wtedy dyszka ropy idzie :)

#755 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 17:45

tak z załadowaną przy 90KM/h ,z 19 wycisniesz max 140km chyba że chip bedzie a w v to juz prawie 200 i zmienny moment wiec frajda z jazdy jest :)

#756 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 17:49

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] moim zdaniem serwis auta LPG w cale nie jest tańszy od diesla legalizacja parowniki drożdże przeglądy i zakaz wjazdu na podziemny parking. ja jestem za dieslem zawsze taniej kupie niż benzynę i LPG biorąc hurtem w porównaniu do ceny na stacji

#757 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 17:53

A co ma się paliwo do tego? Myślisz że np 1.9 TDI 150 koni będzie targać lepiej jak np 2.6 benz 150 koni?

To nie jest dobre porównanie. Bo 1.9 to nie 2,6 i wszystko z tym związane łącznie OC i spalaniem, liczbą cylindrów, konstrukcją silnika a w zasadzie prostotą bądź skomplikowaniem, czy miejscem w komorze silnika.

Mimo to myślę że gdyby moment miał znaczącą różnicę w tych konkretnych dwóch przypadkach, mogło by dojść do sytuacji że 1,9 lepiej będzie targać, przy mniejszym spalaniu oraz tańszym OC.

#758 Share tomrolnik

tomrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 810 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 17:54

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] 2.5 tdi 170 km jak dla mnie wystarcza

#759 Share rolnik111222

rolnik111222

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 grudzień 2015 - 18:25

Panowie, czy da się na modernizacje zaliczyć zakup PIC-UPA jako koszt kwalifikowany?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#760 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3458 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 13 grudzień 2015 - 20:03

Przede  wszystkim  auto ma  byc  7  osobowe,  więc  golfiki  i  passaty  odpadają , 

Co  do  ON czy  PB to do  ON  mam uraz,  z  powodu  palenia  zimą  głównie  i jednak  traktorem  to  wolę  w  pole,  a  w  dalsze trasy wolę autem  ;)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P