Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1151 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 23:08

Chmm, no to chyba ta Alfa pozostaje, będzie charakter nie będzie jakości. Swoją drogą, jazda Passatem czy Octavią to taki obciach ?? :blink: 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 08:33
  •  

#642 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 23:13

co drugi samochod na wsi to passerati czy inne a4, z przyciemnianymi szybami oczywiscie. To sa dobre samochody, ale ludzie, ktorzy nimi jezdza gwarantuja im taka a nie inna łatke.

#643 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 23:16

Passatem mega i w życiu nie kupiłbym B5 :) A octavia bardzo dobre auto ale za 15 koła nie kupię octavi II a jedynka no nie ukrywajmy ale wygląda już dość staro :) Nie wiem ta alfa mi nie daje spokoju bo autko naprawdę ładne dobrze się prowadzi no i mam je do kupienia za dobrą kasę bo na allegro stoją wyżej tylko no z kim bym nie rozmawiał każdy mówi ze to tylko cukierek od fiata tylko w lepszym papierku ;(

#644 Share klj

klj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 00:29

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ja koledzy mam Opel Vectra C GTS 1.8 16V oczywiście benzyna bo zimą nie mam kłopotów. Może to nie jest w waszym guście ale nadal się ładnie prezentuje :-) Ja nim sobie pojechałem na własny ślub cywilny no i obciachu nie miałem :-) tylko miłe zdziwienie gości . Żonie też się super podoba, dobrze się sprawuje jak na taki samochód to bardzo oszczędny i komfort jazdy wcale nie mały bo mam go sprawdzonego na trasie ok 2razy w roku robie nim dystans jednej podróży 1800 km oczywiście z przerwami na jakieś jedzenie kawę czy drzemkę jak potrzeba . Wiem wiem mogą się pojawić wpisy że ktoś taki dystans to na jednym odlaniu jedzie tylko że ja się z takich ludzi to tylko śmieje bo długo tak nie jeżdżą :-( mam przykład kolega leciał do Anglii po samochód bo brat znalazł mu ładny wrócił nim do polski kupił trochę prowiantu i jechał do nas tą trase 1800km no i oczywiście na nieco 150km do celu rozwalił nowy nabytek :-( więc nie warto gwiazdożyć bo się nie opłaca :-(
a co do Alfy to twój wybór ale nie liczy się tylko sam zakup samochodu tylko jeszcze później nie wywalanie grubej kasy na naprawy więc zastanowić się nie zaszkodzi a każdy samochód to wydatek wiadomo za darmo nie jest :-)

#645 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 07:54

Chyba nie wiesz co piszesz 2,8 b+g to najlepszy motor w tej opcji co do cześci na szrotach to jest ich tyle bo nie zchodza po prostu bo sie nie psuje kup 2,4 powodzenia haha co do uszczelek to nie pod głowicą tylko pod pokrywą zaworów ,czytaj ze zrozumieniem koszt ok. 80zł wiec nie duży a co do rozrządu to myslę tylko o pasku i robocie bo pompa przy poprzednim zmieniana i rolka też  ,a jak masz kogos kto ma przyżady i pomożesz mu rozebrac przód to  na pewno majątku nie stracisz trzeba się trochę znać co do zawieszenia to jest ok.a profil opony to 50 ,mam rozum i na glebie auta nie stawiam ,gaz ma 4 rok stag 300 i chodzi na nim jak na benie spalanie podobne jak komp. pokazuje  ale widze że znawca jestes wiec szukaj czegos innego ja proponowałem ,a nie wciskałem dresowi ,chyba że za takiego się uważasz.

piszesz że przy wymianie rozrządu wystarczy zmienić pasek, bo pompa wody i rolki przy ostatnim razie były zmieniane???

ciekawe który mechanik na to się zgodzi, i da gwarancję że po 1tys.km. się nie rozleci

#646 Share UlaZ

UlaZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 11:53

Najlepiej jakby się trafiła jakaś okazja od niedzielnego kierowcy, który auto kupił kilka lat temu, trzymał w garażu i jeździł tylko do kościoła :) jak dla mnie perełka :)

Tu kilka fajnych informacji, które przydadzą się przy kupnie auta :) http://www.mfind.pl/...ow-infografika/

Edytowany przez UlaZ, 17 marzec 2015 - 11:54.

#647 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 12:01

W czym przeszkadzają 15 koła w octavii? Mam octavie 2 na 15 i nie rozumiem o co chodzi?

#648 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 12:13

15 koła to 15 tys. złotych :)

Co do wymiany rozrządu to nikt się nie zgodzi wymienić samego paska bez rolek, pompy można nie wymieniać jak jest dobra założona ale rolki to tak jak pasek. 

@Mateusz1q co znaczy taką, a nie inną łatkę? Mam 3 audi w domu i 2 inna autka i co tu się przejmować opinią innych.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#649 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 13:10

jeśli masz pompę oddzielną od rozrządu to się zgodzę że można nie wymieniać, ale jeśli pompa wody napędzana jest paskiem rozrządu, to nie wymienianie jej, czyli oszczędność ok. 200zł z reguły kończy się remontem wszystkich zaworów w głowicy, i po raz kolejny wymianą zerwanego paska rozrządu

#650 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 15:12

Z reguły pompa chłodziwa jest napędzana paskiem od rozrządu i nie ma nic wspólnego z remontem zaworów w głowicy. Pompa jest wymieniana ze względów a) zużyte uszczelnienie  B) zużyte łopatki. Nie ma nic wspólnego z zaworami. Zazwyczaj podczas wymiany rozrządu wymienia się i pompę po prostu takie jest założenie. Że zużywa się więc podczas wymiany wymienia się i ją.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 15:16

nowy pasek rozrządu z reguły jest naciągnięty mocniej niż stary wyciągnięty, w związku z czym łożyska w pompie nie wytrzymują, koło zębate pompy ukosuje się, pasek spada/rwie się przestawia się rozrząd, tłoki walą o zawory, gnąc je

PS. jest wiele samochodów w których pompa wody nie jest napędzana paskiem rozrządu, zaczynając od najprostszego Poloneza, poprzez diesle VW (1.6-1.9 na pewno, 2.0 nie wiem), diesle Opla 1,7 itp.

#652 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 15:24

Jest to mniejszość na chwilę obecną. Łożyska sprawdza się właśnie przy wymianie, czy nie ma luzów i przecieków. Napięcie paska jeśli są hydrauliczne napinacze jest takie samo, jeśli  ich nie ma jest nie wielka różnica. Gdyby się tak wyciągał to by się same rozrządy przestawiały. 

#653 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 15:27

No ja akurat pisałem o rolkach napinających regulowanych ręką, z hydraulicznymi miałem bardzo mało do czynienia, praktycznie wcale

Widzę kolego że jesteś obcykany w mechanice, więc sądzę że przyznasz mi rację: nie warto oszczędzać 100-200zł na pompie wody, lepiej wymienić wszystko i mieć spokój

#654 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 15:43

Mam samochody z zakresu wiekowego od 20 lat do lat 4lat, audi i vw dużo się zmieniło porównując 80 b4 do A8/S8 D4 kosmos. Powiem tak jak jest dużo grzebania żeby to zrobić to warto ale jeśli nie i wszystko dobrze to przy takiej ilości jak wymieniłem pasków ( parę lat w stecz zajmowałem się naprawą autek )  oraz słyszałem od znajomych to pompa 2 paski wytrzyma. 

#655 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 15:49

swojego czasu też grzebałem przy autach, i rozrządów też parę zrobiłem, i dla świętego spokoju wolałem mówić ze trzeba zmienić wszystko, niż potem pocić się i tłumaczyć że przez moją niekompetencję trzeba od nowa robić rozrząd, i przy okazji zdezelowaną głowicę

tylko raz klient się uparł żeby nie zmieniać rozrządu przy wymianie głowicy w Espero , po 11 dniach Espero wróciło na sznurku, z zerwanym paskiem, i zgiętymi 7 zaworami

również posiadamy w domu auta z początku lat 90 (Golf 1.9TD) do rocznego VW Up!a, Golf jest fajny bo jest prosty, ale np. przy T4 2.5TDi już musiałem trochę pomyśleć, choć w sumie bus trochę różni się od osobówki

ogólnie na 5 samochodów w domu 4 są spod znaczka VW, i jakoś nie myślimy zmieniać marki

Edytowany przez bratrolnika, 17 marzec 2015 - 15:52.

#656 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 15:59

Różnie bywa chciał ma. Ja osobiście robiłem rożnie problemów nie było byle by części były dobre. W autkach z lat 90 wszystko można było zrobić praktycznie we własnym zakresie, potem to już rożnie w Audi A8 nie wiele zrobi się samemu pozostaje serwis i to dobry. U mnie tendencja jest do audi ale VW też jest i nie narzekam  jak się dba tak się ma.

#657 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 16:03

Ja bym dodał jeszcze jedno. W niektórych silnikach aby zmienić pompę wody trzeba zdjąć rozrząd nawet pomimo tego, ze pompa napędzana jest paskiem klinowym. I co z tego, że oszczędzimy na pompie i że rozrząd jej nie napędza. Jak pocieknie nam zaraz po zmianie paska. To trzeba będzie grzebać od nowa. I nie jednemu tak pociekło.

To, ze pompa paski 2 wytrzyma to zabobon oszczędnych co kupili drogie auta a kasy na serwis szkoda. Tym bardziej, że kupując auto używane nie wiemy ile tych pasków już ta pompa wytrzymała. Powinno się wymieniać razem tak jak rolki. A dalej to już ryzyk fizyk. Tak samo jak by rolek nie zmieniać. Może wytrzymają, może nie.

Przy paskach gumowych hydrauliczny naciąg z reguły nie występuje.

Edytowany przez hubertuss, 17 marzec 2015 - 16:05.

#658 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 16:43

Jak poleci zaraz po zmianie to słaby mechanik wymieniał i nie sprawdził. Że wytrzyma dwa paski to nie zabobon.Gdy kupujesz i zmieniasz to zupełnie coś innego niż gdy masz to auto już kilka laty. Mam drogie auto i nie oszczędzam na serwisie. Na maska gumowych występuje masa napinaczy hydraulicznych np superb, a6, a4, b5 i tak dalej.

#659 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:17

Ja tam wychodzę z założenia że jak chcesz robić coś przy aucie, do ręki książka napraw lub poradnik i tylko tego się trzymać, np. świece zapłonowe w starutkiej Audi 80 B4 na LPG zmieniałem zawsze z olejem, inni się w głowę pukali po co.  Jedni chcą przyoszczędzić, inni nie chcą ryzykować. Prawda taka że klient bywa czasem marudny i cieszy się, jak mu się te 200zł obetnie z rachunku. Że drogie auto jest w drogie w serwisie, stać Cię na konia, ma Cię być stać na owies...

Passatem mega i w życiu nie kupiłbym B5 :) A octavia bardzo dobre auto ale za 15 koła nie kupię octavi II a jedynka no nie ukrywajmy ale wygląda już dość staro :) Nie wiem ta alfa mi nie daje spokoju bo autko naprawdę ładne dobrze się prowadzi no i mam je do kupienia za dobrą kasę bo na allegro stoją wyżej tylko no z kim bym nie rozmawiał każdy mówi ze to tylko cukierek od fiata tylko w lepszym papierku ;(

Niestety tak jest, przez coś te auta muszą być tańsze niż Wieśvagen B) .

W czym przeszkadzają 15 koła w octavii? Mam octavie 2 na 15 i nie rozumiem o co chodzi?

Też nie rozumiem, podałem dla przykładu ogłoszenie że da się w tej kasie kupić. Przecież Octavia II wyszła w 2003 roku ... :blink:

Edytowany przez Kaszlak79, 17 marzec 2015 - 19:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 19:57

Panowie widze że swoim postem pobudziłem temat ,pojawiają sie spory i niepotrzebnie ,mam brata mechanika ,który robi te auta na potęgę i wie kiedy trzeba cos wymienic a kiedy możne to jeszcze posłużyć i tak jak kolega corado wspomniał pompę wymienia się co 2 pasek ,jeśli sie nic z nia nie dzieje   i to nie sa oszczędności tylko  zdrowy rozsądek ,to samo jest z rolka napinacza ,mam takie zdanie dlatego że dobrej marki wytrzymuje grubo ponad 100 tyś z praktyki .A zakładając pasek i rolka z niskiej półki to niestety trzeba sie liczyć z wczesniejszym zużyciem ,to samo dotyczy pomp ,przecież  za 80 zł tez idzie kupić ,ale wtedy jezdzi się jak na bombie zegarowej nigdy sie nie wie kiedy padnie .I jeszcze jedno na koniec co do stereotypów o autach na wsi ,powiem tak mam to gdzieś jak mnie oceniają i czym sie wożę   ,czy to szpan chyba nie bo za stary jestem ,prestiż też mi niepotrzebny ,bo to sie wyrabia swoją osoba  a nie autem które sie posiada ,ja lubuje się w Audi ktoś inny w Skodzie co to za różnica ,ważne aby każdy był zadowolony ze swojego auta