Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1151 odpowiedzi na ten temat

#621 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 18:42

Zgadza się koleżanko. Ja dla swojej kobitki szukałem jakieś małe autko jak prawko zdała i miał być WV lub Audi a wybór padł na Hundaia Getza, tyle że od pierwszego wł. który kupił go w salonie, samochód pedantycznie zadbany z oryginalnym przebiegiem i przez dwa lata jak na razie poza olejem i filtrami 2końcówki drążka z przodu za 100zł... więc nie warto przepłacać za markę i kupować jakiś badziew z komisu (a się oglądało tu i tam te szroty). Bo najlepiej to się kupuje u właściciela w mieszkaniu a nie na ulicy od Bóg wie kogo....  Dodam że swój samochód który mam obecnie 4x4 też kupiłem od pierwszego właściciela. Mam go 4lata i żadnych problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 04:55
  •  

#622 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 19:14

Wszystkie samochody jakie posiadałem w swoim życiu kupiłem od pośredników i ani razu nie kupiłem rumpla. Jeżeli przed zakupem na "chłodno"  obejrzysz samochód to raczej  nie powinieneś się rozczarować.

#623 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 22:48

Ja wychodzę z założenia, że lepiej kupić auto może mniej prestiżowej marki, ale sprawne nie bite, powypadkowe. Wiadomo kwestia indywidualna. 

Ale artykuł warto przeczytać.

Ja pójdę dalej, wiele razy spotykałem się jak ludzie kupowali za 60-70 tys. zł używane auto topowych marek, gdzie w tej cenie byłoby nowe ze średniej półki. U nas wciąż pokutuje przekonanie, że za daną cenę auto ma być największe, najbardziej wypasione, najlepszej marki. Dla Polaka auto to lekarstwo na jego kompleksy. Faktycznie powinno być tak, że ludzi powinno być stać na nowe auta, ale wiadomo, jesteśmy jeszcze biednym społeczeństwem.

#624 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 16:03

W każdym państwie są ludzie których stać na nowy wózek i których nie stać i zawsze społeczeństwo będzie się dzielić na biedniejszych i bogatszych a Polskie społeczeństwo wcale nie takie biedne.

#625 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 17:05

Bogate też nie jest. W każdym razie wystarczy sprawdzić statystyki. W 2013 roku w Polsce sprzedano prawie 290 tys. nowych aut osobowych, w tym samym roku w Niemczech było to 2,95 mln aut !! :blink: Nawet uwzględniając fakt że w Niemczech żyje raz tyle ludzi co w Polsce, wychodzi że na nowe auto może sobie pozwolić 5 razy więcej Niemców niż Polaków. Innymi słowy, u naszych zachodnich sąsiadów są ludzie których stać na nowy lub tylko używany samochód, tych pierwszych jest jednak 5 razy więcej niż w Polsce. Do tego warto by jeszcze było sprawdzić jakie auta były kupowane. Jak by nie patrzeć statystyki wykazują, że przeciętny Polak w porównaniu do przeciętnego Niemca jest po prostu biedniejszy.

#626 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 17:37

Raz tyle czyli tyle samo, jak coś to 2x tyle... Sprzedaż nie odwzorowuje zamożności społeczeństwa tak do końca, z tych 290tys aut pewnie ze 30-50% to auta firmowe.... Na zachodzie kończysz studia, idziesz do pracy i po 2-3 latach idziesz do salonu po nowy wóz typu astra czy golf z gotówką - oczywiście rodzimy obywatel

#627 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 18:27

A wiesz co to porównanie różnicowe i ilorazowe?? No dobrze, X Niemców = 2 razy Polaków +/- ... W Niemczech te 2,95 mln aut to sporo też firmówki, co nie zmienia faktu że przeciętnego Müllera stać częściej na nówkę z salonu niż Kowalskiego. I ten pierwszy nie musi kończyć studiów wyższych, często starcza dobra zawodówka. Ktoś pisze że w Polsce nie jest tak źle, bo wszędzie są bogaci i biedni, a Ja piszę że jednak tych biednych jednak jest wciąż u nas przewaga.

#628 Share UlaZ

UlaZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 11:18

Cześć! Dziś mogę Wam zaproponować kolejny temat :)  
"Kupiłem samochód, co dalej? Sprawdź, o czym musisz pamiętać po zakupie auta"
http://www.mfind.pl/...ochod-co-dalej/

Ten temat wydaje mi się o tyle ciekawy, bo nie zawsze każdy wie co powinien zrobić jak już kupi to swoje wymarzone autko (problemy pojawiają się szczególnie przy pierwszym samochodzie).

#629 Share UlaZ

UlaZ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 16:01

Dziś nowy temat :)

"Wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Kiedy trzeba wyrejestrować auto?"
Chcesz wyrejestrować samochód? Masz wątpliwości? Pobierzesz za darmo wniosek o wyrejestrowanie pojazdu i dowiesz się, jak możesz załatwić formalności i ile to będzie kosztowało.

http://www.mfind.pl/...owanie-pojazdu/

Edytowany przez UlaZ, 16 marzec 2015 - 16:02.

#630 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 18:21

Kurcze mam dylemat niski budżet bo powiedzmy około 15 tys +- te 2-3 koła zawsze gdzieś znajdę na szybko gdyby coś się trafiło szukam auta które będzie mi służyć do dojazdów na uczelnie (jakieś 120km w jedną stronę) oraz tak na co dzień do sklepu urzędu na giełdę zobaczyć co się dzieje itp. Ogólnie nie ukrywam jak typowy młody polak chciałbym żeby było to autko wielkości coś jak bmw serii 3 a nie jak punto no i żeby jakoś wyglądało żeby nie było wstydu przed przyszłym teściem :P  Myślałem nad alfa 159 bo kolega przywiózł ładną z Francji tylko ze jest w kombi co nie koniecznie preferuję ale auto fajne i zmieściłbym się w budżecie co myślicie ??? A może macie jakieś inne propozycje ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 20:46

Nie jest tak źle, najdroższe auto jakie do tej pory kupiłem kosztowało 3 razy mniej ;) . Ale do rzeczy, skoro masz 15k zł to te 2-3 tys. zapasowe zostawiłbym na pierwszy serwis po zakupie. Paski, płyny, filtry, nikt tego raczej nie wymienia zaraz przed sprzedażą. Opony też często pozostawiają wiele do życzenia. Co do Alfy 159, auto z charakterem, no i ten "Italian Design" B) . Ale nie licz na niezawodność na poziomie niemieckich marek ... Jeśli celujesz w segment D, to według mnie na Mercedesa czy BMW 15 tys. to trochę za mało, może coś ze stajni VW ?? Nie koniecznie Audi A4, ale na w miarę fajnego VW Passata B5 po lifcie by było. Ja bym w takie auto celował, naprawdę nie ma się czego powstydzić :rolleyes: .

#632 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 21:21

Szukasz auta do 15tu sprzedam ci swoje A6 stylizowane na S line czarna kombi 98r ,2,8bena +gaz (najlepszy motor)193KM ,lampy po lifcie full opcja na pół skórach  ,felga 17' nowe opony ,to tyle z plusów,Teraz minusy rozrząd trzeba zrobić za 15000 km ,olej i filtr na czasie, uszczelka pod pokrywą zaworów z jednej strony i nie działa czujnik ABS prawa przednia strona całkowity wkład to ok 1500-2000tyś zł i z pełną odpowiedzialnością pisze że nic po za tym, a ja chcę za auto 13,500 bez negocjacji ceny .Jak by co to pisz .

#633 Share Genius9872

Genius9872

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 21:50

z całym szacunkiem ale ty chcesz za to "coś" 13,5tys? gdzie trzeba zaraz wsadzić z 5tys?? hahah

tępemu dresowi z miasta sprzedaj a nie porządnych ludzi obuwasz!!!!

poza tym 2,8benz to rozwiercone 2,4 xd dziwne dlaczego na szrotach jest w huk części do tych silników?? dlatego ze to się pie***li na potęge:)

2,4benz o tak już co innego :)

rozrząd pewnie około 3-3,5tys no w końcu  V6 powymieniać uszczelki ciekawe ile jeździsz na gazie.. ciekawe czy nie sparciały przewody mówisz ABS 2tys.. uszczelki pod głowicami kilka stówek do tego na 17" co max 10tys 1-1,5zł na zawieszenie i mamy lekko 18,5tys za tyle kupię

VOLVO S60 2004 rok! na pełnej skórze D5 185 koni i prawie w pełnym wyposarzeniu

Edytowany przez Genius9872, 16 marzec 2015 - 21:52.

#634 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 22:04

Szukasz auta do 15tu sprzedam ci swoje A6 stylizowane na S line czarna kombi 98r ,2,8bena +gaz (najlepszy motor)193KM ,lampy po lifcie full opcja na pół skórach  ,felga 17' nowe opony ,to tyle z plusów,Teraz minusy rozrząd trzeba zrobić za 15000 km ,olej i filtr na czasie, uszczelka pod pokrywą zaworów z jednej strony i nie działa czujnik ABS prawa przednia strona całkowity wkład to ok 1500-2000tyś zł i z pełną odpowiedzialnością pisze że nic po za tym, a ja chcę za auto 13,500 bez negocjacji ceny .Jak by co to pisz .

Audi A6 to już klasa wyżej niż kolega uglibugli szuka, napisane wyraźnie że to ma być segment D.

Za 15 tys. nie ma szału, radziłbym szukać auta jak najmłodszego a nie najbardziej wypasionego, bo cudów i tak za tą kasę nie będzie...

Poza tym napisane że na "dojazdy na uczelnię", jak ktoś się uczy to powinien szukać auta z jednej strony jak najbardziej niezawodnego, prostego a zarazem taniego w naprawach i eksploatacji. Do takich raczej ani A6 ani S60 nie należy, z czegoś musi być ta moc. Ja bym polecał jeszcze coś ze Skody albo Seata, taniej to niż VW a technologie te same, że trochę starsze, ale tańsze za to.

#635 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 22:14

Chyba nie wiesz co piszesz 2,8 b+g to najlepszy motor w tej opcji co do cześci na szrotach to jest ich tyle bo nie zchodza po prostu bo sie nie psuje kup 2,4 powodzenia haha co do uszczelek to nie pod głowicą tylko pod pokrywą zaworów ,czytaj ze zrozumieniem koszt ok. 80zł wiec nie duży a co do rozrządu to myslę tylko o pasku i robocie bo pompa przy poprzednim zmieniana i rolka też  ,a jak masz kogos kto ma przyżady i pomożesz mu rozebrac przód to  na pewno majątku nie stracisz trzeba się trochę znać co do zawieszenia to jest ok.a profil opony to 50 ,mam rozum i na glebie auta nie stawiam ,gaz ma 4 rok stag 300 i chodzi na nim jak na benie spalanie podobne jak komp. pokazuje  ale widze że znawca jestes wiec szukaj czegos innego ja proponowałem ,a nie wciskałem dresowi ,chyba że za takiego się uważasz.

#636 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 22:49

Motor może i najlepszy, "ale stać cię na konia, to musi Cię być stać na owies". Dla mnie kupowanie 2.8 benz i ładowanie gazu to profanancja. Nie psuje się to, czego nie ma. Trzeba się trochę znać, to przydatne, ale większość nie kupuje auta dla majsterkowania ale do jazdy. Zawiecho może być OK, ale kiedyś coś się w końcu zużyje i trzeba będzie wydać, znacznie więcej niż w aucie o klasę mniejszej. To samo z oponami i resztą kosztów. Nie piszę że twoje auto to grat, zacna marka, mocny silnik, kombi, ale nie widzisz że kolega takiego akurat auta nie szuka ?? Poza tym, to auto ma już 17 lat, za rok będzie "pełnoletnie", swoje najlepsze czasy zapewne już za sobą. Za te 15k można kupić uczciwe 10 letnie auto.

Edytowany przez Kaszlak79, 16 marzec 2015 - 22:55.

#637 Share icy229

icy229

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Zootechnika,Mechanizacja

Napisany 16 marzec 2015 - 22:55

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dacia Duster :)

#638 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 23:04

Po co popadać ze skrajności w skrajność  ^^  ?? Oto propozycje: http://olx.pl/oferta...html#2f7ab12e36 http://olx.pl/oferta...html#de010b9273

Ani jedno, ani drugie to nie Audi A6 ani Volvo S60, ale, według mnie, to przyzwoite auta do 15 tys. zł i wieku do 10 lat. Co im brakuje oprócz prestiżu ??

Edytowany przez Kaszlak79, 16 marzec 2015 - 23:05.

#639 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 23:05

Panowie nie macie się o co kłócić bo a6 na pewno odpada szczególnie w benzynie a tym bardziej w gazie ;) jakoś nie mam przekonania do gazu bo nawet w widlaku jakoś to mi nie chce chodzić ;( Najbardziej podoba mi się jakiś diesel tak do 2 litrów ;) Moje typy to alfa od znajomego chociaż pierwszy typ to była audi a4 b6 ale ponoć za tą kasę cięzko znaleźć coś uczciwego. Wieśwagen odpada na samą myśl niestety ale golfy i passaty nie przejdą w moim guście :( 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share Mateusz1q

Mateusz1q

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 23:07

Moze ford focus kombi ? Sam poluje na cos takiego, fajnie to jezdzi. wersja polifcie(2007+) wyglada juz niezle

Edytowany przez Mateusz1q, 16 marzec 2015 - 23:07.