Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

fikun1    0

Ja ze swojej strony mogę polecić Renault Kangoo 1.4. Kupiłem rocznik 98 za 5000zł,założyłem gaz bo sporo jeżdżę i jestem zdziwiony bezawaryjnością. narazie jedyna "awaria" jaka się zdarzyła to rdza i piach w jakimś czujniku obrotów, przez co falowały obroty, ale po odkreceniu i przedmuchaniu działa dalej. samochód jest bardzo praktyczny,woziłem nim masę materiałów budowlanych,taczki, sprzęt budowlany, nawet słomę w małych kostkach(weszło 8 szt. i 4 worki kompostu), a po odczyszczeniu nadaje się do zwykłej jazdy na zakupy. Jest dość wysoko zawieszony, a w zimie idzie przez śniegi naprawdę ładnie,ja dodatkowo zakładałem łańcuchy śnieżne i na wiosnę woziłem po 400-500 kg kamienia łupanego na przyczepce po bardzo stromej trawiastej działce dookoła domu bo taczkami było za ciężko.Poza tym to najwygodniejszy mały dostawczak ze względu na zawieszenie.

Ewentualnie druga propozycja to subaru forester 2.0, mój tata ma 98 rocznik, ma go od 5 lat i oprocz czesci eksploatacyjnych jeszcze nic nie wymieniał, a napęd w subaru jest naprawdę genialny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

W pola niezastapionym jest fiat 126p


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

fiat 126p

Eee ;) niby tak, ale mało przestrzeni, cholernie ciasny w środku :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

@esgreg w takim razie polonez:) nie jedno pole nim idzie zaorać, a i w razie potrzeby coś na pole też dowiezie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@romek6340 dobrze prawisz, można zorganizować miejsce do leżakowania z tyłu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@esgreg w takim razie polonez:) nie jedno pole nim idzie zaorać, a i w razie potrzeby coś na pole też dowiezie:D

Jak do orki to jednak quattro polecam-

:D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

Moja propozycja http://allegro.pl/sk...2853537141.html . Wystarczy dokupić tylko stalową płytę pod silnik (w aso można dostać) i można śmiało śmigać i nie bać się o miskę. Minus to pomimo, że trochę wyższa jest od serii to jednak mogła by jeszcze wyżej stać (dlatego warto w tą płytę zainwestować).

Lub ewentualnie to http://allegro.pl/re...2846397200.html

W wymagający teren się nie nadaje ale jak dla mnie jest to taki złoty środek. Audi quattro z torsen-em jest bardzo warte uwagi (bardziej niż te które podałem wyżej :P)

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

stalową płytę pod silnikiem to ja mam fabrycznie w loganie pick-up ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

Dopłacałeś do tej płyty w loganie? W octavii parę stówek trzeba było dorzucić ale naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilko    20

Kupiłem za 6 tys 23 letniego jeepa, 4x4 z blokadami. Silnik 4,0l, gazu spali z 20l, benzyny z 15l. W mokrych latach jadąc na łąkę nie muszę się już zastanawiać którą droga jechać aby się na zakopać. Jadąc zimą dojrzeć swojego lasu nie martwię się, że mogę gdzieś w śniegu utknąć oraz, że go o gałązkę zarysuje, a jak trzeba to i kulig po polnych drogach się zrobi. W niedzielę biorę dzieciaki na objazd pól i dla frajdy przejeżdżam przez rzekę i po małych górkach. Ma też minusy - czasami coś się psuje, ale jak na takie stare auto nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Stalowa płyta w loganie dobre sobie. Ile ma milimetrów? Co wam dadzą te stalowe płyty. Jeśli auto zawiśnie, zahaczy innymi elementami podwozia lub nadwozia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Polecam toyote hilux maszyna nie do zdarcia ani nie do zajeżdżenia....

 

Polecam toyote hilux maszyna nie do zdarcia ani nie do zajeżdżenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Kolega kupił w prawie full opcji, założył gaz i narazie jest zachwycony.Teraz ponoć idą jak ciepłe bułeczki od ręki nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

stalowa płyta jest po to żeby miska olejowa na drodze polnej nie przedziurawiła się. u mnie są mądrzy co kamienie z pola kładą na środek drogi w trawie miedzy wyjeżdżonymi śladami. raz już michę rozwaliłem.


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Dopłacałeś do tej płyty w loganie? W octavii parę stówek trzeba było dorzucić ale naprawdę warto.
w pickupie jest w cenie a w osobowym raczej niedostępna.

 

Stalowa płyta w loganie dobre sobie. Ile ma milimetrów? Co wam dadzą te stalowe płyty. Jeśli auto zawiśnie, zahaczy innymi elementami podwozia lub nadwozia.

przynajmniej nie rozwalę miski, a jeżeli ci zależy to jak będę na przeglądzie to zmierzę bo teraz pod auto leźć nie będę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ja chce kupić teraz navare d 22 ale słyszałem że silnikami 2.5D sa bardzo awaryjne czyli łancuszki od rozrządu sie zrywają,panewki na korbowodzie się przedstawiaja i korbowód coś tam.....że lepiej kupić autko z silnikiem 2.7 lub silnik przełożony 2.7 od terrano

ale mam pytanie navara d22 silnik 2,5D i rozrząd już na kolach zębatych czy te silniki też są awaryjne?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

z takimi pytaniami to nie tutaj kolego,za wysokie stawiasz wymagania,conajwyzej ktos ci powie ze szajs bo tak slyszal albo ze super bryka bo o takiej marzy bo widzial gdzies na miesce,widzisz jak odpowiedzi sie sypia o auto za tysiaka ,to jest temat i specow pelna i nawet doradza ,wejdz w google i napisz forum nissa nawara tam znajdziesz uczciwe info od ludzi co tm jezdza a nie co tylko widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli terenowego auta szukacie obecnie jezdżę Dacią logan już od sześciu lat i nic się nie psyje teraz ma 70tyś.km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Znajomy przez kilka lat smigał takim scenicem.Fajne i wygodne auto i z tego co wiem to częsci jest masa,choć samo auto nie jest czesto spotykane.Zimą w dużym sniegu też dawał radę.Niestety z tego co wiem silniki dci cierpią na problem z panewkami.Panewki nie posiadają zamków blokujących i potrafią sie obrucić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28671

co do scenica 4x4 to nie wiem czy zauważyłeś, ale wiele, bardzo wiele tych autek jest wystawionych z uszkodzonym tylnym napędem, często jest opisane to jako: "wyjęty wał bo łożysko na nim huczy", coś musi w tym być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Mój koega miał taki wynalaek. Jeździł całkiem ok. Niestety problemy były ze skrzynią. Chyba jak ktoś pisze z napędem. Kupił drugą skrzynie, któa tez była uszkodzona więc coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj