Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1111 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 styczeń 2015 - 21:35

wiesz widziec a jezdzic nimi to dwa rózne rzeczy  ;)

panie hu-bercik

nie rozumiem czemu w ludziach siedzi takie przeswiadczenie ze jak masz stare auto to napewno w zyciu jestes nieudacznik, nic nie widziałes, sciemniasz, jestes zerem, na nic cie nie stac itd

to jest dopiero żenujace hubertuss

Edytowany przez ventador, 29 styczeń 2015 - 22:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 07:35
  •  

#542 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 23:30

Kolego Tomasz78 wygląda na to że bardzo cię boli że nie stać cię ani na SUVa (którego tak krytykujesz) ani na 4x4. No tak twoje Audi cudo najwspanialsze..... który rocznik? Pewnie 98...... najlepszy rocznik ......1.9TDI  90KM bez dwumasy  na którą cię nie stać...... Nie ma sensu tu się spierać bo z tego co czytam na forum każdy chwali swoje auto a i tak jakby miał kase to kupiłby coś lepszego nowszego. Trzeba liczyć się z tym że każda prawdziwa terenówka będzie droższa w utrzymaniu od osobowego, ale jak kolega który rozpoczął temat i pyta się właśnie o 4X4 to po co zaśmiecać wypowiedziami..... moje Audi to a moje tamto....

Nie bój się stać mnie tylko po co jak mieszkam pod miastem a nie gdzieś w polach i nie krytykuje suva (jeśli tak pokaż gdzie ) tylko twoje obrażające wypowiedzi (najpierw myśl a potem pisz) co do mojego auta to spoko akurat jest 4x4 (quattro) i v6  prawie 200KM więc wiesz troche to juz potrafi .A za twoja wypowiedz wszystkim użytkownikom osobówek należy się przepraszam ale widać chwalenie sie jest dla Ciebie priorytetem a do reszty chyba  nie dorosłeś jeszcze .

#543 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 styczeń 2015 - 23:59

Koledzy kłócicie się lecz nie ma o co każdy jeździ czym ma i ok, bo na to go akurat stać. Jednym jest potrzebny oszczędny samochód do którego części zamienne są tanie inni nie będą się z tym liczyć bo będzie miał inne wyobrażenie czy też możliwości. Pracując w moim gospodarstwie oraz terenie i pracy. Wiem że nie ma samochodu idealnego a już na pewno nie ma idealnego do wszystkiego. W gospodarstwie fajnie sprawdza się wersja z dwoma autami coś 4x4 ( u mnie jest to Suzuki Grand Vitara) w teren oraz autko do wyjazdu gdzieś czy do miasta i jeśli się ma trochę wolnej gotówki coś do zabawy rozrywki u mnie udało się coś znaleźć lecz gdybym miał kupić to autko pracują tylko w gospodarstwie raczej bym go nie kupił. W sumie są cztery autka.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#544 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 08:01

panie hu-bercik

nie rozumiem czemu w ludziach siedzi takie przeswiadczenie ze jak masz stare auto to napewno w zyciu jestes nieudacznik, nic nie widziałes, sciemniasz, jestes zerem, na nic cie nie stac itd

ja mam stare auto, pewnie starsze od niektórych z was

jeżdżę Golfem 1.9TD z 93r., żona jeździ Polo 1.9D z 96r., czy jestem nieudacznikiem??? sądzę że nie, po prostu inwestuję pieniądze w co innego...

#545 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 08:54

panie hu-bercik

Ja nie atakuje ludzi nazywając ich lemingami, plastikowymi chłopcami tylko dla tego, że jeżdżą innymi samochodami niż ja. Piszę wręcz, że każde auto jest dobre, aby dobrane dobrze do potrzeb i możliwości. Za to ty z uporem maniaka wbijasz większości na przekór, że stare jest super a nowe to złom. Więc kto tu ma kompleksy widać gołym okiem.

PS rozumiem, że pracując w serwisie wprowadzałeś i wyprowadzałeś z warsztatu te drogie samochody na parking. Bo starsi koledzy już się tak najeździli drogimi furami i im się nie chce. No faktycznie masz doświadczenia z drogimi furami. Gdybyś tylko wsiadł do nowej s klasy czy a 8 po to, aby wjechać na warsztat. I tylko zamknął drzwi. To już by ci się odechciało w 124. Ponieważ dostrzegł byś kolosalną różnicę. Nie mówiąc o przejechaniu kilku metrów.

@bratrolnika ty przynajmniej nie próbujesz udowodnić, że twój golf jest lepszy od nowego golfa7. To jest normalne, że ludzie jeżdżą starymi autami. Ale gdy próbują wmówić wszystkim dookoła, że ich stare auto jest lepsze niż te nowe, nazywając wszystkich lemingami czy plastikowymi chłopakami. Tylko za to, że jeżdżą nowszymi autami to już zaczyna dziwnie wyglądać. Przyznasz sam.

Edytowany przez hubertuss, 30 styczeń 2015 - 08:57.

#546 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 10:56

mój Golf czy też Polo są dobre bo są tanie, naprawię je sam, za niewielkie pieniądze, ale jak tylko skończę budowę domu i nie będę miał na co wydawać pieniędzy to bez skrupułów sprzedam obydwa w cholerę na złom, i w końcu przesiądę się w coś nowszego

służbowo latam Kangoo 1.5dCi, rocznik 2014, pali tyle co moje stare diesle, jest za to żwawszy, cichszy, wygodniejszy

co do oceny człowieka przez auto jakim jeździ to podam ciekawy przykład: w roku 2013 mój brat posiadał dwa samochody: Punto z 98r. i Żuka z 90r., w zeszłym roku wymienił je na Transportera z 2000r. i VW Upa 2014r.

dlatego nie oceniam ludzi przez to czym jeżdżą, bo to w ciągu paru dni może się zmienić

Edytowany przez bratrolnika, 30 styczeń 2015 - 11:02.

#547 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 styczeń 2015 - 11:58

Każde auto potrafi zgubić 100 KM. Nawet te przedwojenne. Nie mówię już o 124. Jeśli są jakieś usterki jest utrata mocy proste. Ostatnio w stanach testowano s8 4,0 tfsi. 2 tonowe auto rozpędza się do setki w 3,9 s według pomiarów kilku redakcji. Dziennikarze kilku redakcji nie wierzyli, że silnik 560 KM potrafi tak rozpędzać to auto. Podejrzewali, że audi świadomie zaniża moc. Jednak pomiary potwierdziły, że motor ma tyle KM i że tak dobrze ciągnie.

Resoraka czy zdalnie sterowany?

Porównanie bez sensu. Samochód to bardziej złożony produkt niż brzytwa czy opona. Równie dobrze mogę zapytać czy woleli byście kapryśną 18 czy ułożona emerytkę. Sens taki sam. A raczej jego brak

Wielu ludzi leczy kompleksy autami. Ale nie znaczy to, że wszyscy to robią. Dlatego, że dwudziestoletnimi bieda plastikami nie chcą jeździć. Tak zaczynam myśleć czytając twoje wypowiedzi, że kompleksy to ty masz. Względem ludzi jeżdżących nowszymi autami. Nie potrafisz zrozumieć, że ktoś nie chce 20 letniego auta. Woli mniejsze nowsze i wcale nie dlatego, że ma jakieś kompleksy czy chce szpanować. A po prostu tak chce.

Ps ja widziałem nawet auta za milion. Ale bałem się dotknąć żeby odcisków nie narobić lub właściciel po łapach nie dał hehe. Normalnie żenada.

jezeli chodzi o audi s8 czy rs6 z silnikiem 4.0 tfsi, to cała zasługa napedu 4x4 a nie silnika, w takich samochodach porównuje sie przyspieszenie od 0-200km/h 

np. audi rs6 od 0-100km/h jest szybsze od bmw m5 bo ciagnie na 4 łapy a bmw sie slizga, dlatego audi ma niecałe 4s a bmw m5 4.4 do setki, gdyby bmw miało naped 4x4 byłoby równie szybkie jak nie szybsze, przy takich mocach i momentach obr. przyczepnosc robi najwieksza robote

#548 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 16:36

Tak czy inaczej jakieś 15lat do tyłu to co drugi z was na piechote chodził a teraz zobaczcie koledzy ile się zmieniło..... każdy jakiegoś tam żęcha ma i się cieszy......

#549 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 16:44

I oto właśnie chodzi żeby docenić to co się ma . Fanatycy i zakompleksieni  zawsze sprowadzą temat na dno bo moje to kul a reszta to be .

Popis dał jeden ale widać nie wytrzymał presji ,, plastikowców ,, ;)

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#550 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 18:12

Dokładnie petro 11 zaczynasz kumać o co biega  i tej wersji sie trzymajmy.

Edytowany przez Tomasz78, 30 styczeń 2015 - 18:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 19:24

Jak kogoś będzie stać na "plastikowca" to i tak go kupi..... Pamiętajcie że nowe to nowe i ogólnie niby słabsze te auta są ale rozbierzcie takiego np.SUVa na części. Bedziecie mieli ich 3razy tyle co w starych autach..... więc ma prawo się psuć ale jestem zdania że i tak nowe dłużej pojeżdżą niż te wysłużone.... A weźcie np. nowy zachodni dobrej klasy ciągnik......... czy stary URSUS bądź ZETOR będzie lepszy? Nie bo jest zużyty i co raz trzeba naprawić. Sam miałem URSUSA od nowego ale po 10latach bez końca coś na rzeczy było.... Jednak zachodnie są mocniejsze zdecydowanie.

#552 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 19:51

Jasne że nowe jest lepsze, ma gwarancję, zero zużycia.... Tylko najlepiej za 4-5 lat znowu odwiedzić salon żeby znowu było nowe... Jak kogoś stać to ok, ale sama utrata wartości ponad 50% po 3 latach nie jest dziś niczym dziwnym, i nie uśmiecha mi się zostawić w salonie 100tys a 5 latka sprzedać za 30tys. Rekordziści tracą nawet 80% w 3 lata.... Prosty przykład to niedawna moda na lanosy i sieny, nowe to nowe, a dziś na szrot trzeba z tym jechać i 30tys w plecy

#553 Share marko-kolo

marko-kolo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 19:59

Ale właśnie o to chodzi żeby ten bogaty płacił 100 tys jak go stać  i sprzedał dobre auto tobie albo mi za 30 tys .  

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

#554 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 20:05

Ale muszą być kupowane nowe żebyśmy mieli w czym wybierać. Sam chyba przyznasz mi rację że najlepiej kupić samochód od pierwszego właściciela który jeździł pare lat i dbał a potem za niecałe pół ceny sprzedał. Sam miałem okazje kupić takie 2 autka w tym 4x4 nie używane w terenie i jestem mega zadowolony.

Nowy to się opłaca kupić ale ciągnik i mieć 20lat spokoju.....

#555 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 20:29

Jak kogoś stać to niech traci. A ten kto ma mniej kasy kupi te auto po 3 czy 5 lub 10 latach. Jemy ubieramy się, bawimy. Na wszystkim tracimy. Aby nie tracić trzeba by jeść kartofle z kapustą. Lub coś jeszcze tańszego i przywdziać wór pokutny przeprowadzając się do leśnego szałasu. Na tych 20 letnich autach tez ktoś kiedyś stracił. A porównując siłę nabywczą pieniądza wtedy i dziś. Taki 124 gorzej wyposażony był autem dużo droższym niż dzisiaj dużo lepiej wyposażona e klasa. Czyli dla kierowcy z każdej strony zmienia się na lepsze.

#556 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 20:38

Bardziej mi chodziło o to że na taką utratę wartości trzeba sobie zapracować....awaryjnością. Kiedyś jedynie francuskie auta klasy wyższej traciły po 50% w 2-3 lata bo psuły się na potęgę, no i koreańce. 

#557 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 21:28

A dzisiaj wygląda na to że rozsądniej wydać właśnie na np.hyundaia 3letniego bo naprawy chociaż tańsze niż np. BMW. W miare prosty tani koreańczyk i można śmigać nie ma co patrzeć na marke tylko kierować się rozsądkiem

#558 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 21:36

jezeli chodzi o audi s8 czy rs6 z silnikiem 4.0 tfsi, to cała zasługa napedu 4x4 a nie silnika, w takich samochodach porównuje sie przyspieszenie od 0-200km/h 

np. audi rs6 od 0-100km/h jest szybsze od bmw m5 bo ciagnie na 4 łapy a bmw sie slizga, dlatego audi ma niecałe 4s a bmw m5 4.4 do setki, gdyby bmw miało naped 4x4 byłoby równie szybkie jak nie szybsze, przy takich mocach i momentach obr. przyczepnosc robi najwieksza robote

To nie tylko zasługa napędu 4x4 ale też odpowiednich opon jak i zawieszenia. Wiem to z własnego doświadczenia, załóż gorsze opony i niech tylko coś nie tak jest w zawieszeniu i już np. takie BMW poradzi sobie z Audi. Co prawda napęd na 4 jest o wiele bezpieczniejszy jak i daje więcej możliwości autu ale jeśli mówimy  że wszystko jest ok. Odnośnie opon pomiędzy słabymi a dobrymi stracisz nawet 2 s do setki.

#559 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 22:27

Masa też robi swoje, audi jest lżejsza od konkurencji. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 30 styczeń 2015 - 22:33

Masa odgrywa bardzo dużą rolę no ale tu wszystko zależy od tego w co kto sobie autko wyposaży. Każdy dodatek to dodatkowe kg. Ja swoje audi ważyłem i ma 1950kg więc sporo.