Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1151 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 22:18

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] miałem kiedyś nivę nówkę sztukę z salonu z 2001r. Pierwsze 4 lata jeździło się dobrze. później ciągle się coś psuło. na szczęście części śmiesznie tanie (o bardzo słabej jakości) i prosta w naprawie. tylko denerwuje to że raz w miesiącu coś zepsute. awarie zazwyczaj nie były poważne, dwa razy tylko się zdarzyło, że musiałem ją holować, raz jak mi się zapalił alternator żywym ogniem, a drugi raz jak urwał się napinacz łańcuszka rozrządu. lekko u mnie nie miała bo jeździła co dzień w terenie, czasami w bardzo ciężkim. nie było dla niej przeszkody, a w zimie to we czterech chłopa do środka żeby była obciążona to pchała przed sobą śnieg na równo z maską ale nie stanęła. sprzedałem ją w 2010 roku za 6 tysięcy (wszędzie zaczęła wyłazić rdza), i kupiłem forda mavericka z 92 roku za 10 tysięcy. samochód starszy o 10 lat ale o niebo lepszy. mocny silnik, podobne spalanie (2,7 TD) co w nivie, praktycznie bezawaryjny, w terenie radzi sobie równie dobrze, też bardzo prosty samochód wszystko przy nim można zrobić samemu. polecam
trochę długi ten mój wywód :P

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 11:11
  •  

#22 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 12:00

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ja proponuje opel frontera, kilku znajomych ma ten sprzęt i nie narzekają. Sam rozmyślam nad zakupem tego autka. Samochód niedrogi za jakieś 20 tyś ładny sprzęt można mieć. No i co najlepsze świetnie sprawdza sie w terenie, a wiadomo jak czasem jest na wsi, jakie są nieraz warunki.O napędzie na cztery koła, reduktorze itp już nie wspomnę. Zima też mu nie straszna. Bagażnik co najważniejsze jest spory więc co nieco można wrzucić.

Edytowany przez Maciejo, 09 grudzień 2012 - 12:02.

#23 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 12:22

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Jeżeli ktoś ma na samochód mało kasy, a potrzebuje samochodu niezniszczalnego, taniego w naprawach i eksploatacji, to zdecydowanie polecam VW Golfa III 1,9D. Może to nie jest terenówka, ale jest niewiele ludzi którzy zjeżdżają z utwardzonych dróg. Na polnych drogach radzi sobie świetnie, po łące też spokojnie pojedzie (sprawdzone w praktyce). A co najważniejsze pali bardzo mało ( 5l ON). Jedyne wady to wiek i rdza. Reszta jest ok. Polecam. Ceny zadbanych to ok. 3000zł.

#24 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 13:31

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] A ja polecę wysokie auta... Bo chyba o to się na wsi rozchodzi żeby nie bać się po polnych drogach jeździć tak jak mój wujek kupił sobie Peugeota 407 który stoi w garażu bo ciężko gdzie kolwiek nim wjechać taki niski i wszędzie starym uno jeżdżą... My kupiliśmy Renault Scenica powiem szczerze że prześwit jest niezły i nie ma problemów z polnymi drogami :P ... Chociaż i tak najlepiej po wertepach jeździ mi się Seicento nie ma drogi przez którą bym niem nie przejechał :P

#25 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:00

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] To chyba polnych dróg nie masz jak wszędzie Seicento przejedziesz :D (daj mu trochę deszczu i nie ma bata-utkniesz)-ja mam takie dosyć uniwersalne auto-Audi Quattro.Nawet na mokrym polu można zawrócić a i ponad 200 km/h też śmigniesz.Od niedawna ma hak ale i bez haka spro można wrzucić-bo kombi.

#26 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:08

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ostatnio po lesie sobie SC jeździłem po tym jak dopadało śniegu ... :D Zapytaj się przedstawicieli z firm co SC potrafi :D :D Na śnieg czy błoto lepszego auta nie ma ... Sam jestem tech wet i jeździ człowiek po różnych wertepach błocie i nie miałem sytuacji żebym utknął :D Musi iść :P

#27 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:17

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] witam

Obecnie posiadam VW TOURANA z 2006 mało pali fajny samochód ale na pewno nie dla rolnika szkoda mi go zniszczyć bo jest w bdb stanie technicznym jak i wizualnym.Chciałby jakąś terenówkę wygodną do jazdy jak i w trasie i po polu która nie dużo pali (na pewno disiel). Myślałem nad Land Roverem,Suzuki,Hondą.Co polecacie tak do 40 tyś brutto ??

#28 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:25

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] @Luke-nie no nie przesadzaj-trochę więcej śniegu czy błota nawet i stoisz.Wiem co potrafią małe autka (vide "maluch" i śnieg) ale przy czterech kółkach napędzanych są bez szans.
PS.Zauważyłem Twoją lokalizację-przyjedź na Podlasie kiedyś żeby zobaczyć śnieg :D (bez urazy)

#29 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:50

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Do 40 tys zł to masz mnóstwo samochodów do wyboru. Wszystko zależy od tego jak bardzo ma być terenowy ten samochód. Bo w tych pieniądzach to kupisz nissana patrola którym wszędzie wjedziesz, ale za to spali mnóstwo paliwa, czy tylko potrzebujesz SUVa typu toyota rav-4

#30 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 14:52

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Marcian1234 z tym budżetem to znajdziesz przyzwoitego mercedesa G lub Defendera, w terenie bezkonkurencyjne, olbrzymim plusem jest też ich mała utrata wartości (przy sprzedaży, bo przy kupnie już gorzej :) )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 15:00

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] tyle że właśnie zależy do czego mu potrzebna ta terenówka, bo bezsensu żeby kupił defendera jak ma nim jeździź tylko po polnej drodze, bo w trase on się nie będzie nadawał to już lepiej kupic Suzuki Grand Vitare, ma reduktor także w jakiś tam teren wjedzie i starczy, przedziesz nie będzie startował w rajdach off-roadowych a i w trase pojedzie i nie spali niewiadomo ile. Tez trzyma dobrze na wartości. Minus suzuki to drogi serwis ASO.

#32 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 15:07

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Pande 4x4 :D Kumpel kupił to po orance błocie zawsze wychodziła :D :D :D

#33 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 15:12

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ostatnio w TVN Turbo, na piaskowni robili test nowego Land Rovera i pandy 4x4.
No i Panda wygrała! Bezapelacyjnie.

#34 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 15:24

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] ja planuje sprzedać TOURANA a kupić samochód taki co by był dobry w trasę i żeby jechał po ściernisku

#35 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 15:31

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] to na pewno żadnego defendera, patrola, mersedesa G nie polecam. Wybór jest ogromny za te pieniądze może być bmw x5, x3, Mercedes ML, toyota rav4, suzuki grand vitara, skode yeti jakby udało Ci się znaleźć z początku produkcji też pewnie zmieściłaby się w Twoim pułapie. można przebierać i wybierać. Wszystko zależy od Twojego gustu. Na pewno bmw, mrercedes to będą drogie w naprawie i też swoje spalą. Najmniej paliwożerne, awryjne i tanie w eksploatacji to by były grand vitara i ravka. Jeszcze zależy na jaki egzemplarz trafisz, ale te 2 modele spęłnią Twoje wymagani. Mógłby być też land rover freelander, ale tu już jest znacznie większe ryzyko i części też będą droższe

#36 Share GRZESIEKL

GRZESIEKL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 16:32

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Witam. A może pomyślcie o czymś z korei. KIA, HYUNDAI. Tanie na rynku i w eksploatacji. Po polu pojeżdzą reduktory mają. Ja mam teraz dwa "koreańce" Tico co jezdzi i po polu i po drodze i Kia Carniwal do pracy i "kościoła", ale właśnie na taki samochód jak wymieniłem myśle żeby zmienic. Też nie miałem do tych marek przekonania dopuki nie zaczołem tym jeździc. Naprawde miłe zaskoczenie i w trasie i na stacji benzynowej.

#37 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 16:34

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] które z koreańskich aut, które wymieniłeś mają reduktor?

#38 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 16:47

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] co do auta dla rolnika to takie doze osobowe zeby mozna bylo do lasu na grzyby podjechac.

a tak powaznie to zalezy do czego sie chce to auto???

-czy do lasu?? idealna osobowka,

-czy w pole?? idealna terenowka,

-czy moze tez do przewozu warzyw?? idealny dostawczak.

-czy moze dla szpanu?? idealne audi mercedes bmw takie nie starsze niz 2lata

Edytowany przez banan575, 09 grudzień 2012 - 16:49.

Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#39 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 19:34

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dodge Ram z dieslem Cumminsa:

Albo inny amerykański Pick-up :D
Bo te japońskie są jak zabawki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 09 grudzień 2012 - 20:17

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] znajomy <nie rolik> kupił sobie opla campo 5 osobowy w dieslu chyba jedyny taki na pomorzu i powiem też mi sie podoba mała wada brak 4x4 :( ale mi by był nie potrzebny bo nie jeżdze po polach jesienią i zimą tylko do wożenia bulew :P może kiedyś się skusze
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych