Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1108 odpowiedzi na ten temat

#301 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 październik 2014 - 19:16

Tak samo sprawdzone jak spalanie 7 l/100 km przy prędkości 190 km/h. Dziecinada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 06:10
  •  

#302 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 18 październik 2014 - 20:43

Czyli wychodzi ponad 13 litrów na godzinę - czyli wcale nie tak dziecinnie śmiesznie mało

#303 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 18 październik 2014 - 21:48

Jak już taki zachwyt spadł na te 1,9 TDi to znacie może jakieś auto tupu pickup z lat 95 do 05 z takim silnikiem?

oczywiscie pomijając transportera.

Edytowany przez janusz20, 18 październik 2014 - 21:51.

#304 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 19 październik 2014 - 07:49

Pickup uterenowiony typu  L200 czy pickup z osobówki typu skoda felicia pickup?  ;) Grupa VW miała taro na bazie hiluxa ale tam nie było tdi,  zostaje caddy i inca,  aczkolwiek kto szuka ten znajdzie  http://olx.pl/oferta...html#565892d879

#305 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 październik 2014 - 08:08

fiat strada, logan pickup jednak to zabawka w sumie bo wielkich rzeczy nie przewieziesz (choć 2 kręgi betonowe fi zew. 100 wiozłem).

Poza tym L200 - fajne autko miałem okazję pojeździć, navara to korozja i najczęściej w miejscu gdzie jest nr VIN bo na prawej podłużnicy i szybko znika.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#306 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 październik 2014 - 08:55

Tak samo sprawdzone jak spalanie 7 l/100 km przy prędkości 190 km/h. Dziecinada.

A co w tym trudnego do sprawdzenia? Dziecinadą jest to co piszesz...

Czyli wychodzi ponad 13 litrów na godzinę - czyli wcale nie tak dziecinnie śmiesznie mało

A co tu na godz. przeliczasz? To nie ciągnik.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#307 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 październik 2014 - 09:10

Sprawdzić może i nie trudno. Tylko wynik z księżyca wzięty. Dziecinada dlatego, że to bajki są. Wyobraź sobie, że ludzie mają też samochody i to różne. Każdy mniej więcej wie ile może spalić auto o danych gabarytach i mocy przy danej prędkości. Audi 80 też nie jeden miał. W moim domu audi 80 tdi było jakieś 15 lat temu. Ale jeszcze pamiętam, że spalanie 7l na 100 wychodziło na trasie przy 120-130 a nie przy 190. Już się w życiu bajek nasłuchałem jak to niektórym samochody mało palą, że nic mnie nie zdziwi. Rekord to spalanie volvo s 80 d5 2,5 l/100 km przy 120 km/h. Po prostu nie ma o czym dyskutować.

#308 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 19 październik 2014 - 09:56

Ja mam:

- Audi A4 B5 1.9 TDI 90KM jako dupowóz na co dzień

- Ford Transit IV 2.5 D 76KM jako zastępczy i do większych rzeczy

- Fiat 126p 0.65 24KM jako hobby.

Spalanie Audi w mieście 7l, wokół komina jakieś 6l a na autostradzie 6.5-7l przy prędkości 140-150 km/h, szybciej tym autem nie jeżdżę bo to nie moc na takie prędkości. Ford na autostradzie 10l przy prędkości 90-100km/h, szybciej jak 110 nie jedzie a przy tej prędkości mało co słychać w środku. Wokół komina jakieś 8l, w mieście nie sprawdzałem. 126p stoi w garażu i czeka na remont (rocznik '79, wszystko oryginał) dlatego spalanie nie zmierzone.

Audi cenię za zawieszenie, ma klimę i ogólnie choć stare to jeszcze w dobrej kondycji. Będę jeździł nim puki koła nie odlecą. Teksty w stylu że Audi 80 z tym samym silnikiem przy prędkości 190km/h pali 7l to oczywiście bajki, jak to zresztą sprawdzić skoro ta prędkość to mak. tego silnika, obroty non stop czerwone pole. Jak długo wytrzyma ?? ...

Tak samo jak teksty że Passatem po 1500 kg przyczepy targają, przecież to śmierć w oczach. Do busa taka przyczepa to już wyzwanie, w moim jest to maks. na haku.

Ford to wół roboczy, silnik bez turbo za to duży moment obrotowy. Przełożenia mostu typowo na moc, prawie nie przyspiesza ale rusza za to tak samo na pusto jak i załadowany na maks (ok. 800-900kg+2 ludków). Silnik pali z "pół obrotu" w zimie, tylny most wyje jak w C 360, skrzynia chodzi idealnie po 300 tys. km , karoseria porażka. Największa wada to lekki tył, trochę błota i stoisz.

Fiata 126p kupiłem 3 lata temu z zamiarem wyremontowania i tak zeszło do teraz że nic nie ruszyłem przy nim. To auto z sentymentu bo takie było moje pierwsze auto w życiu.

Samochód dla rolnika dobrze żeby był pakowny, ładowny, nie bał się przyczepy i miał 4x4. Wszystko zależy od fantazji i portfela (choć ta pierwsza to widać często ponosi ludzi z forum).

Edytowany przez Kaszlak79, 19 październik 2014 - 09:57.

#309 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 19 październik 2014 - 13:30

Kaszlak79@ Ja jak miałem Fiata 125p to mi palił galancie do żony jechałem w kawelerkę ;) to miałem 28 km w obie strony, nie raz nie starczało 5L, wychodzi że palił około 17 L :P Ale miło wspominam te czasy kiedy się kręciło nim bączki.

Edytowany przez Piotrek1975, 19 październik 2014 - 17:26.

#310 Share Kaszlak79

Kaszlak79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 19 październik 2014 - 17:22

To były piękne czasy, do których jednak mnie nie ciągnie, bo wszystkiego było mało i człowiek się cieszył z czegokolwiek. Pamiętam jak bardzo nie chciałem zaczynać mojej samochodowej przygody ze 126p, było to auto już wtedy pogardzane. Ale na nic innego nie było pieniędzy, a zawsze lepiej źle jechać jak dobrze iść. Fiacik dał mi niezależność motoryzacyjną już w wieku 18 lat :D .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 19 październik 2014 - 18:29

Pickup uterenowiony typu  L200 czy pickup z osobówki typu skoda felicia pickup?  ;) Grupa VW miała taro na bazie hiluxa ale tam nie było tdi,  zostaje caddy i inca,  aczkolwiek kto szuka ten znajdzie  http://olx.pl/oferta...html#565892d879

Chodzi mi raczej o coś w stylu L200 

#312 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 19 październik 2014 - 20:49

Sprawdzić może i nie trudno. Tylko wynik z księżyca wzięty. Dziecinada dlatego, że to bajki są. Wyobraź sobie, że ludzie mają też samochody i to różne. Każdy mniej więcej wie ile może spalić auto o danych gabarytach i mocy przy danej prędkości. Audi 80 też nie jeden miał. W moim domu audi 80 tdi było jakieś 15 lat temu. Ale jeszcze pamiętam, że spalanie 7l na 100 wychodziło na trasie przy 120-130 a nie przy 190. Już się w życiu bajek nasłuchałem jak to niektórym samochody mało palą, że nic mnie nie zdziwi. Rekord to spalanie volvo s 80 d5 2,5 l/100 km przy 120 km/h. Po prostu nie ma o czym dyskutować.

To nie jest mój  jedyny samochód abym tak go chwalił mam go praktycznie od nowości maił 3 lata jak go kupiliśmy i bajka to jest to że te volvo tyle spaliło  B)  bujanie w obłokach. Co do różnych samochodów też je mam i gdybym napisał o takim spalaniu w swojej S8 D3 to była by bajka bo tam nie potrafię zejść poniżej 12l

#313 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 październik 2014 - 07:50

Nie interesuje mnie to możesz sobie pisać co chcesz. Taka sama bajka o volvo jak i o twoim audi. Wszystko w temacie.

Edytowany przez hubertuss, 20 październik 2014 - 08:23.

#314 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 20 październik 2014 - 13:24

Nie interesuje mnie to możesz sobie pisać co chcesz. Taka sama bajka o volvo jak i o twoim audi. Wszystko w temacie.

Faktycznie smieszny jesteś kolego. Jeśli Cię to nie interesuje to po prostu nie pisz swoich bajek bo ja bez problemu mogę to każdemu udowodnić.

#315 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 17 grudzień 2014 - 12:55

Witam .Czy posiada ktoś Chryslera Voyagera IV (2001-2008)  2.5 crd z manualną skrzynią biegów ? Jakieś  uwagi , opinie o tym aucie i o jego awaryjności .Dziękuję za pomoc :) .

Edytowany przez dddddddddddddddddd, 17 grudzień 2014 - 12:56.

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#316 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 13:05

czy to nie jest przypadkiem owiany złą sławą silnik firmy VM???

#317 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 17 grudzień 2014 - 14:59

To jego poprawiony następca ( ma jedną głowice i wtrysk common rail ) , te silniki montują do Londyńskich taksówek .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#318 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 17 grudzień 2014 - 15:24

stary VM był przekleństwem, z nowym się nie spotkałem więc się nie wypowiadam

#319 Share Rocky914

Rocky914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:fotografia,motoryzacja,rolnictwo,modelarstwo

Napisany 23 grudzień 2014 - 22:11

Witam. Mój ojciec zaczął ostatnio myśleć nad skrzyniowym dostawczakiem(np. VW T4) na gospodarstwo(służyłby po to,aby przywieść nawóz ze składu,pojechać na targ za żywcem itp.). Mi za to do głowy wpadł pomysł,aby zamiast dostawczaka kupić jakąś starą terenówkę(np. Łade Nive). Wykonywałby praktycznie te same zadania,a gdyby trzeba było pojechać np. na pole,byłaby moim zdaniem poręczniejsza(napęd na 4 koła itp.),a też w weekend możnaby pobawić się w terenie. Co wy o tym myślicie,to dobry pomysł ? Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 grudzień 2014 - 16:10