Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1144 odpowiedzi na ten temat

#281 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 październik 2014 - 09:48

Droga koleżanko jeśli chodzi Ci konkretnie o to to ogłoszeni to w tym samochodzie nie ma silnika diezla tylko benzyna więc albo się ktoś pomylił albo to ogłoszeni to podpucha. Po czy to stwierdzam na jednym ze zdjęć na klapie bagażnika widnieje emblemat jednostki 1.6 po drugie w kolejnym ze zdjęć obrotomierz  wyskalowany jest do bodajże 7tys./obr jednostki wysokoprężne montowane w VW nie kręcą się do tylu obrotów. 

Ale z ciebie detektyw. Już sama cena i rocznik auta nie ważne z jakim silnikiem. Mówią, że coś jest nie tak. Wystarczy porównać to z cenami ogłoszeń, które są na dole. Nie trzeba oglądać dalej obrotomierzy czy znaczków. Takich ogłoszeń się po prostu nie otwiera.

@karolr2n twoje vito mimo, że miało 3 lata mogło mieć 300-400 tys km. Bo przy tym przebiegu trzeba wymienić wtryski w tych silnikach. Ogólnie silnik cdi to bardzo trwała jednostka. Wytrzymuje bez trudu 700 tys km. Sam takie widziałem. I to o dziwo nie dymi nie stuka. mocy może trochę mniej ale jedzie. Inne auta jakie kupiłeś po prostu trafiły ci się w dobrym stanie. Wielu ludzi napisze pewnie o tych autach co innego. Bo im akurat się popsuły.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 09:21
  •  

#282 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 09:55

Detektyw nie detektyw czasem takie ogłoszenia bywają bo komuś zależy na kasie żeby spłacić jakiś dług z tych cudownych chwilówek sam kupiłem tak przyczepę i to się nazywa po prostu okazja i tyle a nie że zaraz nie otwierać

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#283 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 17 październik 2014 - 18:17

Król i Książe Polskiej wsi VW Passat kombi 1,9 TDI :P  Ja właśnie takim śmigam i jak dla mnie jest ok, silnik ma przejechane 300 tyś i cyka jak ta lala

#284 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 18:37

Ja swoim śmigałem targał wszystko pakowny i tani w eksploatacji ale przy 670tys. km jeszcze go sprzedałem za 2tys.

#285 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 18:57

nic nie przebije pod wzgledem wytrzymałosci silnika mercedesa W124 i W201(190) z silnikiem 2.0 diesel

no moze tylko volvo p1800s ;)  (dla znajacych temat)

naprawde dobre silniki tdi to tylko 1.9 tdi na pompie rozdzielaczowej 90 i 110 KM i 2.5 tdi 5 cylindrów reszta to badziew

Edytowany przez ventador, 17 październik 2014 - 19:13.

#286 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:17

Popieram 1.9tdi the best mam w 80 pali zawsze i jedzie tam gdzie się chce a w dodatku oszczędnie 

#287 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 17 październik 2014 - 19:26

Król i Książe Polskiej wsi VW Passat kombi 1,9 TDI :P  Ja właśnie takim śmigam i jak dla mnie jest ok, silnik ma przejechane 300 tyś i cyka jak ta lala

mój ma 345000 i też ma niezły wydmuch :D na drodze nie ma sobie równych :)

ostatnio ziemniaki po 1500kg ciągne :D  a i po opryskiwacze byłem nim pod Bydgoszczą ale inną przyczepką.

http://zapodaj.net/c...77f263.jpg.html

http://http://zapoda...de2700.jpg.html

http://zapodaj.net/4...6a61a5.jpg.html

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 17 październik 2014 - 19:35.

#288 Share dddddddddddddddddd

dddddddddddddddddd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:MOTORYZACJA. TUNING. STRZELECTWO. ŁUCZNICTWO. KOLEKCJONOWANIE BRONI . KULTURYSTYKA. BOKS. SZTUKI WALKI. HISTORIA .

Napisany 17 październik 2014 - 19:38

Pancerny silnik Peugeota 1.9 (1905cm) nic mu nie zaszkodzi , bez remontu i 800 000 przejedzie .

BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

#289 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1329 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 17 październik 2014 - 19:47

corrado ile ci spali 80-tka na100? Mój Passat po trasie mieści się w 5l ale taka jazda po piwo lub po mieście to 6l łyknie oczywiście nie katując.

#290 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:57

80 Podobnie tylko ma dłuższe przełożenia na biegach 5 spali jak tak nie wciskam pedału do końca i tak do 120km\h a jak deptałem kiedyś tak ostro i prędkość utrzymywałem w granicach 180-190 więcej nie bardzo chciała iść to 7l.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 17 październik 2014 - 20:16

a to ciekawe, bo 80 ma v-max 171 km :D

norweskie-lesne.pl

#292 Share edward

edward

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 październik 2014 - 20:45

Mam Passata 2 tdi 170KM zakupionego w salonie w 2008r.Przejechałem nim 100tys.km.bez żadnej awarii.Samochód godny polecenia,bardzo przyjemnie i wygonie nim się podróżuje a na trasie nie ma na niego mocnych.

#293 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 październik 2014 - 20:49

powiadasz nie ma mocnych ?

to moze sie scignij z bmw m5 ? ;)

#294 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 18 październik 2014 - 03:37

albo R8 ewentualnie Mój Passat :lol:

#295 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 październik 2014 - 06:28

170 czy nawet 140 KM do jazdy na co dzień w zupełności wystarczy. Na trasach rzadko spotyka się m5 czy r8. Jak widać człowiek ma 2,0 tdi już 6 lat i nie narzeka. Tak samo jak ja. A bajki, że leciwe audi wyciągnie 190 i spali przy tym 7l na 100 są po prostu śmieszne. No chyba, że ktoś przejechał na dystansie 100 km, 5 czy 10 km z prędkością maksymalną a resztę powiedzmy z prędkością 110 km/h. I podał średnie spalanie z tych 100 km. Ale po co pisać głupoty, że przy prędkości 180-190 km/h auto pali 7 l. Takiego jeszcze nie wyprodukowali.

Licznik prawdopodobnie oszukuje o 8 do 10 % oczywiście pokazuje więcej. Gdyby takim starym autem przejechać dystans powiedzmy 100 km na autostradzie z max prędkością non stop, prawdopodobnie skończyło by się to awarią silnika. Lub poważnym ubytkiem w jego kondycji.. A spalanie wyszło by co najmniej około 15 l/100.

Edytowany przez hubertuss, 18 październik 2014 - 06:39.

#296 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 18 październik 2014 - 06:40

Wooow ale wyczyn, 6 lat temu wzięty z salonu i nadal jeździ  :blink: 100tys km to maluchy bez problemu kręciły. Miałem kiedyś audi 80 16v, życzę każdemu takich osiągów i spalania, 220km/h bez problemu osiągała, spalanie 13 litrów gazu z małą różnicą na ciężkość nogi.... Zrobiłem nią 60tys kawalerskiej, ostrej jazdy i tylko opony i zawieszenie zmieniałem

#297 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 18 październik 2014 - 07:25

powiadasz nie ma mocnych ?

to moze sie scignij z bmw m5 ? ;)

Szczerze? Jak ciśniesz po autostradzie to nie ma mocnych w 90% przypadków. Ja mam AR 156 1,9 JTD 105 km i na autostradzie 90% aut wyprzedzam ja. Mnie wyprzedzają właśnie jakieś wykopane w kosmos Audi czy BMW ;) 

A co do tego spalania. Bez przesady, że 15 litrów, prędkość to tylko jeden z czynników determinujących spalanie, tutaj w grę wchodzi nawet ciśnienie w oponach więc 15 litrów dla tdi to absurd. 10 max. Jak już wejdzie się na obroty i się je trzyma to się jedzie ;) nie wiem też jak obroty a tdi są ustawione, ale u mnie np. przy w-max ma się 4100 obrotów, a przy maksymalnej autostradowej dopuszczonej ustawą 3000 więc całkiem mało. 

norweskie-lesne.pl

#298 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 październik 2014 - 07:51

170 czy nawet 140 KM do jazdy na co dzień w zupełności wystarczy. Na trasach rzadko spotyka się m5 czy r8. Jak widać człowiek ma 2,0 tdi już 6 lat i nie narzeka. Tak samo jak ja. A bajki, że leciwe audi wyciągnie 190 i spali przy tym 7l na 100 są po prostu śmieszne. No chyba, że ktoś przejechał na dystansie 100 km, 5 czy 10 km z prędkością maksymalną a resztę powiedzmy z prędkością 110 km/h. I podał średnie spalanie z tych 100 km. Ale po co pisać głupoty, że przy prędkości 180-190 km/h auto pali 7 l. Takiego jeszcze nie wyprodukowali.

Licznik prawdopodobnie oszukuje o 8 do 10 % oczywiście pokazuje więcej. Gdyby takim starym autem przejechać dystans powiedzmy 100 km na autostradzie z max prędkością non stop, prawdopodobnie skończyło by się to awarią silnika. Lub poważnym ubytkiem w jego kondycji.. A spalanie wyszło by co najmniej około 15 l/100.

no i jaki masz przebieg ze tak zachwalasz ?

nowoczesne silniki na common railu generalnie sa trwałe, nie słychac zeby jakies tam powazne awarie sie przydarzały samemu silnikowi,no moze poza dci, nietrwały jest za to cały osprzet i to powoduje ze ciesza sie rózna sława, np. taki 3.0 diesel od bmw, sam silnik bez problemu przejedzie 1mln km, ale zaczym dojedzie do tego przebiegu to potrzeba bedzie ze 2 turbiny, z 3 komplety wtryskiwaczy, z 3 kolektory dolotowe, 2 dwumasy, do tego inne niespodzianki...

sam silnik czyli kadłub, wał, głowica jest super

i tak to wyglada ze wszystkimi nowoczesnymi dieslami

#299 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 18 październik 2014 - 18:03

Alfa 105 koni niedościgniona na autostradzie  :) Byle świr w tico też może łykać 90% normalnie jadących ludzi jadących 90-120km/h. Nie ma się oszukiwać, dzisiejsze wozy to tylko lans dla właścicieli i zarobek dla serwisu. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 18 październik 2014 - 18:30

a to ciekawe, bo 80 ma v-max 171 km :D

Chyba w danych technicznych to przeczytałeś w realu dodaj jeszcze 20 km sprawdzone.