Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1108 odpowiedzi na ten temat

#261 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 02 październik 2014 - 20:51

Hubertus nie chrzań o dopracowaniu.... Tak jak Niemcy dopracowali TDI-ki 1.9 90 koni na 2.0 XXX koni to ja dziękuję za taki postęp... Ibiza HDI?????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 05:51
  •  

#262 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2014 - 20:53

taki postep jak w przypadku tdi dokonuje sie obecnie wszedzie w motoryzacji

wsio pieknie na papierku

#263 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 październik 2014 - 14:04

Na dzień dzisiejszy nie chciał bym żadnego 1,9 tdi. To wszystko było wspaniałe ale lata temu. 2.0 tdi to fajny silnik. Trzeba tylko szukać aut zadbanych najlepiej z pełną historią i nie dużym przebiegiem. Jednak wielu kupuje szrot z kilkuset tys km na liczniku. I potem narzeka, że się psują. Dodatkowo nowe motory na long life przejeżdżają po 30 tys km między wymianami oleju. Jak byś tak jeździł 1,9 tdi 90 km tez szybko by się kończył. W pewnej firmie craftery 2.0 tdi 136 KM mają już po 450 tys w busach. I chodzą. Więc nie piszcie bajek o 2.0 tdi. Bo tak naczytaliście się gdzieś w prasie czy w necie.

#264 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2014 - 17:42

taa akurat 2.0 tdi na pompowtryskach to szajs

2.0 tdi common rail to tak

#265 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 październik 2014 - 09:15

A miałeś jakieś auta 2.0 tdi pd? Co ci się psuło? A może tylko tak czytałeś, że to szajs? 

#266 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2014 - 09:21

głowica peka, naped pompy olejowej sie wyciera jak marchew

takich rzeczy to nawet w maluchu nie było biggrin.png

#267 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 październik 2014 - 10:20

A miałeś jakieś auta 2.0 tdi pd? Co ci się psuło? A może tylko tak czytałeś, że to szajs? 

każdy średnio zorientowany w temacie ominie to coś ;) 

#268 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2715 postów

Napisany 05 październik 2014 - 10:43

Czy wszystkiego trzeba się uczyć na własnej skórze? A miałeś kiedyś wirusa hiv że wiesz że to coś złego? Czy tylko usłyszałeś tv? Spadłeś kiedyś z 10 piętra że wiesz że się połamiesz czy tylko usłyszałeś w radiu?? Dziś jest internet, są setki opinii i komentarzy użytkowników, testy długodystansowe itp

#269 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 październik 2014 - 14:06

Uczyć się a czytać plotki i opinie użytkowników aut z licznikami przekręconymi często o więcej niż 100 tys i myślącymi że mają super autko z małym przebiegiem to dwie sprzeczności.

W silnikach aut z wałkami wyrównoważającymi faktycznie wycierały się wałki napędu pompy oleju. Przyczyną były zbyt długie okresy między wymianami oleju, wysoki przebieg. Widywałem auta 1,5 roczne z przebiegiem 100 tys km. Niestety auta grupy vw są w Niemczech chętnie kupowanymi służbówkami. Potem takie auto klasy passata, a4 czy a6. Kupuje polak po 4 latach z przebiegiem 300-400 tys. Zmienia kiere co tam trzeba jeszcze i sprzedaje drugiemu polakowi. Ten pojeździ trochę i klnie, że 2,0 tdi nie dobre bo się psuje a przecież na liczniku tylko 170 tys km.

W silnikach bez wałków wyrównoważających napęd pompy oleju jest inaczej rozwiązany. Wałki tam się nie wytrą. Głowice pękały w vw z 2004 r pewnie obarczone jakaś wadą konstrukcyjną. W audi które ten silnik zaczęło montować w 2005 r takie przypadki nie występowały. Widziałem tez pękające głowice w 1,9 tdi pd. Który wszyscy tak chwalą. A według mnie w wersji 105 km z końca produkcji to lipa.

Na zachodzie jest jeszcze inny styl jazdy. Pierwszy właściciel dba o autko serwisuje itd. Potem sprzedaje je następnemu. A ten już jeździ ile wlezie. Wytłucze auto przez dwa trzy lata. I sprzedaje handlarzowi. Jeździ oczywiście ekonomicznie opuszczając przeglądy wymiany itd. Bo przecież auto jedzie. W Polsce też wielu tak jeździ. Bo przecież to diesel ma jeździć tanio. Takimi autami interesują się handlarze bo są tanie. A w Polsce się psują pomimo, że jak pisałem mają malutkie przebiegi na licznikach. Zakup na zachodzie auta z pełną historią serwisowa jest droższy jak w Polsce. I żaden handlarz go wam nie sprzeda.

Po prostu pewnych rzeczy się nie robi. Tak jak nie skacze się z 10 piętra, tak nie kupuje się auta z zagranicy z niepewnym przebiegiem od handlarza w Polsce za atrakcyjną cenę. Postępowanie odwrotne jest igraniem z losem. A pro po opinii w internecie. Są też pozytywne. Poza tym człowiek, któremu auto się nie psuje nie wylewa żali w necie. Tylko se jeździ. Płaczą i szukają porad tylko ci co wpadli na minę.

Tak więc rolniku poszukaj japończyka czy francuza najlepiej w benzynie. Będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że był służbówką. Lub że ktoś prywatny go kupił w salonie bo dużo jeździ. Zrobisz jeszcze lepiej jak dołożysz 10 % ceny danego rocznika i modelu i kupisz auto z polskiego salonu z udokumentowaną historią serwisową.

Pozdrawia zadowolony użytkownik już dwóch 2,0 tdi pd, które w momencie zakupu miały poniżej 100 tys pewnego w 100 % przebiegu. 

Edytowany przez hubertuss, 05 październik 2014 - 14:17.

#270 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 15 październik 2014 - 22:47

kolego hubertuss ładnie to wszystko opisujesz  ale też to tylko teoria niestety Twoja ,piszesz o  silnikach wv ,audi , a wiedza marna 1,9 to dobry motor tylko słaby i jego ostra eksploatacja wplywa na zużycie a wiadomo diesel mało nie ma przejechane, co do  2,5 to to niestety jest wada fabryczną poprawioną niby po 2004 roku ,ale to silnik i tak paliwożerny ,co do Japończyków to się z Tobą zgodze  to dobre auta ale jak polecasz francuza to masakra ani to ładne ,ani tanie w eksploatacji , ja wychodze z założenia dobry Niemiec ale w benie od lat takimi jeżdzę i nie narzekam albo mam szczęście. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 październik 2014 - 12:00

Siema co powiecie o Opel Corsa C ma ktoś doświadczenie w jeżdżeniu  z silnikiem Diesla ?

#272 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 październik 2014 - 13:18

....Tak więc rolniku poszukaj japończyka czy francuza najlepiej w benzynie. Będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że był służbówką. Lub że ktoś prywatny go kupił w salonie bo dużo jeździ. Zrobisz jeszcze lepiej jak dołożysz 10 % ceny danego rocznika i modelu i kupisz auto z polskiego salonu z udokumentowaną historią serwisową.

Pozdrawia zadowolony użytkownik już dwóch 2,0 tdi pd, które w momencie zakupu miały poniżej 100 tys pewnego w 100 % przebiegu. 

niestety masz rację.

Patrząc po znajomych to jest jak opisujesz.

Ja nowego brałem DCi ale jak będę musiał wymienić pandę to raczej coś w benzynie wezmę i coś co nie jest na pierwszym miejscu w kradzionych pojazdach jak i tych należących do segmentu służbowych.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#273 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 16 październik 2014 - 14:44

1.9tdi posiadm w audi 80 i nie mogę się przyczepić do niczego ani w tym silniku ani w tym autku mało pali a przy tym dojedzie się wszędzie wiadomo cudownego przyspieszenia nie ma ale tez źle nie jest i nikt mnie nie przekona że te 2.0 tdi to dobre silniki miałem w VW b6 od nowości i ciągle problem z tym badziewiem niech to szlag trafi. Wymieniłem a właściwie wymieniliśmy bo głównie ojciec nim jeździł po 3 latach na VW Touran-a też z 1.9tdi co prawda nie jest to co w 80 ale przynajmniej się nie psuje i dojedziesz gdzie chcesz a nie w czasie podróży z punktu A do B potrzebna Ci laweta. A jeśli chce się poszaleć to polecam Audi S8 D3 5.2 w benzynie.

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#274 Share WiktoriaBajkiewicz

WiktoriaBajkiewicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 17 październik 2014 - 07:27

Cześć, mam taką zagwozdke, może ktoś mi pomoże...

Otóż po ostatniej podróży moim polo, babcia obiecała mi nowy samochód, bo stwierdziła, że nie mogę, aż tak ryzykować :) W związku z powyższym zaczęłam przeglądać ogłoszenia i trafiłam na coś fajnego : http://moto.gratka.pl/tresc/volkswagen-bora-i-1-9-tdi-comfortline-17521433.html#e9633eb6d6f80ce0,1. Myslę, że to powinien być dobry wybór, mam zaufanie do Volkswagena, ale nie miałam jeszcze nigdy diesla. Zastanawiam się, jakie problemy mogę napotkać podczas użytkowania takiego autka. Czy ktoś mógłby napisać mi coś na ten temat, żebym nie spanikowała, jak coś zacznie stukać czy dymić?

#275 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 październik 2014 - 07:52

To na nic lepszego nie zamieniliście. Touran ma pewnie 1,9 tdi 105 KM. Czyli słabeusza. Pali tyle co 2,0 tdi jak nie więcej a jedzie dużo wolniej. Fakt jest to silnik wytrzymalszy od 2,0 tdi przy kilkuset tys przebiegu. Ale równie chętnie jak w 2,0 padają koła dwumasowe, Jak pisałem widywałem przypadki pękających głowic i to w autach z 2006 i młodszych. NO i wiem też, że paneweczka lubi się obrócić w pewnej serii tego silnika. Kodu nie pamiętam. Ale w pewnej firmie w 2 vw cady 1,9 tdi regularnie od nowości serwisowanych obróciły się panewki. W serwisie powiedzieli, że takie rzeczy lubią się dziać w okolicach 150-200 tys. Nie jest to nagminny przypadek ale czasami 1,9 tdi funduje taką niespodziankę swojemu właścicielowi.

Co do aut francuskich. Silniki hdi są dobrymi motorami. Gorzej jest z dci. Ale ta sama zasada jak pisałem wcześniej. Kupisz dobry egzemplarz to pojeździsz. Zwłaszcza, że większość ludzi na wsi nie robi po 30 czy 40 lub więcej tys rocznie. Co do aut benzynowych  koszt eksploatacji aut francuskich nie odbiega jakoś specjalnie od kosztów eksploatacji niemca z podobnym silnikiem i wielkością. Są pewne specyficzne bolączki wynikające z konstrukcji francuza jak np tylna oś. Której regeneracja kosztuje ponad 1 tys zł. Ale da się tym jeździć bez jakichś wielkich wydatków. Co do wyglądu kwestia gustu. Miałem c3 i ibizę. Ibiza nie jest niemiecka ale odpowiednik vw polo. C3 była bardziej funkcjonalna, miała lepsze materiały wewnątrz, było ciszej. Tak więc ja już dawno wyleczyłem się z tego że niemieckie to najlepsze.

Co do corsy c nie pamiętam jakie były tam silniki. Ale jeśli 1,7 to lepiej omijać. No chyba, że masz na oku zadbany egzemplarz z pewnym przebiegiem. I będziesz dbał to będziesz jeździł. Tak jak pisałem wyżej już któryś raz zależy jakie auto kupisz. Ale jeśli nie jeździsz jakoś dużo kup benzynę. Silniki benzynowe opla są dość dobre. Troszkę wyższą cenę benzyny i wyższe spalanie. Zrekompensują niższe koszty przeglądów, ubezpieczeń itd.

Ta bora jakaś tania. Popatrz na ogłoszenia pod spodem. Jakie są ceny starszych roczników. Tak właśnie kupuje samochód przeciętny polak. Ma mało kasy, ale chce cudo. A potem pisze na forach, że jego bora ma tylko 120 tys km a popsuło się to i tamto.

Edytowany przez hubertuss, 17 październik 2014 - 07:59.

#276 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 17 październik 2014 - 07:57

To jakiś fejk niby 1.9tdi a na jednym zdjęciu widać 1.6 na następnych ten znaczek zamazali , poza tym cena coś niska jak to faktycznie diesel.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#277 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 17 październik 2014 - 08:02

Nawet na benzynę to tanio. Powinno być szukam naiwnego w tytule. Jak mówiłem tak kupuje auto przeciętny polak.

#278 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 17 październik 2014 - 08:08

Cześć, mam taką zagwozdke, może ktoś mi pomoże...

Otóż po ostatniej podróży moim polo, babcia obiecała mi nowy samochód, bo stwierdziła, że nie mogę, aż tak ryzykować :) W związku z powyższym zaczęłam przeglądać ogłoszenia i trafiłam na coś fajnego : http://moto.gratka.pl/tresc/volkswagen-bora-i-1-9-tdi-comfortline-17521433.html#e9633eb6d6f80ce0,1. Myslę, że to powinien być dobry wybór, mam zaufanie do Volkswagena, ale nie miałam jeszcze nigdy diesla. Zastanawiam się, jakie problemy mogę napotkać podczas użytkowania takiego autka. Czy ktoś mógłby napisać mi coś na ten temat, żebym nie spanikowała, jak coś zacznie stukać czy dymić?

Droga koleżanko jeśli chodzi Ci konkretnie o to to ogłoszeni to w tym samochodzie nie ma silnika diezla tylko benzyna więc albo się ktoś pomylił albo to ogłoszeni to podpucha. Po czy to stwierdzam na jednym ze zdjęć na klapie bagażnika widnieje emblemat jednostki 1.6 po drugie w kolejnym ze zdjęć obrotomierz  wyskalowany jest do bodajże 7tys./obr jednostki wysokoprężne montowane w VW nie kręcą się do tylu obrotów. 

Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#279 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 17 październik 2014 - 08:28

Toyota corolla 1.6benzyna  rp.1990r miałem ją w latach 2003-2010 czasy kawalerki  (intensywne użytkowanie) przeżyła wszystkie znajomych polonezy ople itp

Mercedes vito 103 2.2cdi rp.2002 szajs kupiłem go w 2005r  jako 3 letnie auto  siadały pompowtryski. Miałem go dwa lata i wymieniłem na vw T4 carawelle 2.5tdi który już się dużo lepiej sprawował chociaż był starszy i i miał przebieg w trakcie zakupu 260tyś wymiana to co rusz jakieś końcówki na drążkach.

W między czasie miałem bmw 530 kombi z roku 1999r 3.0 186km auto godne polecenia tłukłem go z 3 lata bez awarii. Odsprzedałem znajomemu który ma ją do dzisiaj i jest zadwolony. Na chwilę obecną mam audi a6 3.0tdi 2004.rok w trakcie zakupu miało 120tyś teraz ma 180tyś i nie narzekam posiadam go 5 rok. Jeśli ktoś ma pytania na temat tych aut to mogę coś napisać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 17 październik 2014 - 09:14

a ja sobie po długich poszukiwaniach przypadkiem trafiłem na fajne autko jakim jest chevrolet cruze w dieselku 2,0 o mocy 163 km.auto sprowadzone z Niemiec z przebiegiem niecałe 30000km więc powinno sporo pochodzić.