Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1151 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 05 marzec 2014 - 13:02

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Passaty też dobre auta na wieś , widziałem jak trzech gości do rzeźni przywiozło passatem świnie ,tylne siedzenie wyjęte było siedzenie wsadzili świnie siedział jeden z tyłu i trzymał
świnie za kark :blink: :D :D jakoś chyba z wrażenia nie wpadłem na pomysł aby nagrać telefonem tą akcje . Ludzie co byli tam na placu to kładli sie ze śmiechu :D :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 04:00
  •  

#222 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 14:50

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ja w gospodarstwie używam trafica w wersji 9 osobowej i dla mnie to idealne auto bo mogę zawieźć ludzi do pracy na polu mogę wypiąć fotele i załadować spokojnie z 1000 kg do tego jak trzeba jechać do miasta to też jakoś to wygląda polecam na wypady z kumplami (tylko wtedy trzeba komuś oddać kierownicę bo inaczej nie ma zabawy) Po polach nim się nie pojeździ ale ja po polu jeżdżę ciągnikiem a z dodatkowym paliwem na pole też dojadę bo po każdej drodze sobie radzi ;) Osobiście uważam że jest to bardzo dobry wybór do gospodarstwa bo pełni i rolę osobówki którą prawie wszędzie bez wstydu pojedziesz pełni też rolę małego dostawczaka i uważam że jest to bardzo uniwersalne auto :) Jedyna wada cena zakupu używki bo za 12 letnie egzemplarze wołają ponad 20 tyś gdzie nowy to koszt 100 tyś w całkiem porządnym wyposażeniu ;)

#223 Share CanadianFarmer

CanadianFarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 14:56

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Mi by się przydał taki samochód, ale z drugiej strony, chyba wystarczy Partner albo Caddy ;]

#224 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 17:12

jeśli znajdziesz vw który ma mniej niż 12 lat z silnikiem 1.9 tdi z prawdziwym przebiegiem poniżej 250 tyś i nie walonym , bez grama szpachli to powinni dać ci Nobla.
Szukałem 3 miesiące auta, każdy mi mówił że tylko vw lub skoda. Śmieszne było to że te 12 letnie miały przebiegi od 130 tyś km do 180 tyś ale gdy zwiększyłem budżet i szukałem już młodszych aut do 5 lat które mają książkę serwisową i wszystkie wpisy ich przebiegi były dużo większe, od 250 w górę.
Skończyło się tak że stałem się posiadaczem focusa 2008r z silnikiem 1.6 90 KM od PSA z prawdziwym przebiegiem 167 tyś.

hehe, akurat mam A4 B6 1.9tdi, 115KM, z 2001 z 100% prawdziwym przebiegiem (wiem, bo byl wpisywany na dokumentach z przegladow, ktore sa wszystkie) 190tys km, nie wypadkowego i dopiero teraz go troche sam dalem do odmalowania, bo lakier zaczynal kredowiec ;)
a dalem w sumie za niego na polskie 14000zl :)
jedyny mankament taki, ze kierownica jest z prawej strony, a uzywam go na pewnej smiesznej wyspie, gdzie samochody jezdza po lewej.

Edytowany przez GRGOJ, 05 marzec 2014 - 17:13.

#225 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 17:56

Mi by się przydał taki samochód, ale z drugiej strony, chyba wystarczy Partner albo Caddy ;]

Też tak na początku myślałem ale pózniej uznałem ze jednak trafic jest o wiele bardziej praktyczny niestety coś z seri kango partner berlingo kupisz za połowe tej sumy co trafic vivaro primastar chociaż wersje 3 osobowe lub 6 osobowe są dużo tańsze niż 9 osób :)

#226 Share qatro44

qatro44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:hodowla zwierząt,muzyka
    piłka nożna,psychologia

Napisany 05 marzec 2014 - 21:01

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Tak sobie czytam co tu piszecie i przypomniała mi się historia z ubiegłego roku...znajomy kupił Audi A3,rocznik 99,samochód z 2 metrów-śliczny,cena -podobno
wcale nie okazyjna,ale radość była krótka...ciągle coś tam wyłaziło,a dobiło gościa gdy okazało się,że te cacko ktoś tak naprawił,że przedni błotnik rdzewieje
i nadaje się do wymiany-no a przecież miał być 'ocynk'...ale najlepiej to podsumował inny znajomy-'gdyby to był Fiat to każdy by powiedział ALE BADZIEWIE, ale
skoro to AUDI to po prostu-pech' Tak więc myślę,że nie warto zbytnio przywiązywać się do jakiejś marki.Dla mnie samochód ma być praktyczny,tani w utrzymaniu
i tyle-a ta praktyczność to dla każdego oznaczać będzie coś innego...

#227 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 05 marzec 2014 - 22:13

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Jeśli ktoś ma utrudniony przejazd zimą jak ja i chce na pola śmigać to ze swojej strony polecam Kię Sorento , która tu nie została wymieniona,roczniki 2002-2005 od 20 tys się zaczynają, ja mam akurat po lifcie 2008 rok ale to poza większą mocą prawie to samo,zależy od funduszy.Diesel (170KM) ok 10-11L pali ,odpycha się nieźle jak na masę 2T,auto ma RAMĘ i SZTYWNE MOSTY oraz reduktor.Dosłownie CZOŁG! Jest to auto które w swojej kategorii ma największy uciąg.Zgodnie z dowodem 2800KG!! Na dłuższe trasy mam octavię 1,9tdi 105KM(chip na 142KM) Pali 5 litrów i śmiga aż miło.

#228 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 07:10

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Jeśli ktoś kupił bite auto to po co się dziwi, że rdzewieje. Normalka. Poza tym nie wiem czy a3 jest ocynkowane ponieważ to taki trochę droższy golf.
Ta octavia te 5 l to na trasie przy 90-100 km/h?

#229 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 06 marzec 2014 - 10:10

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Na trasie przy takich prędkościach i delikatnie z gazem to do 4,6 schodzę często.Średnio powiedzmy wychodzi mi 5,3-5,4 bo czasem noga zaswędzi :)

#230 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 marzec 2014 - 10:52

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] jak dla rolnika to tylko LR discovery 2 v8 4.6 ale od bidy tez ujdzie td5 oczywiście tylko manual auto ze szpejem wyprawowo/przeprawowym wazy ponad 2.5t na haku 3.5tony do tego opona typu MT dla odważnych "szumex" dwa mosty z blokada 100% ARB i można swiat doganiać hehe - polecam tylko dla osób o mocnych nerwach i grubym portfelu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 13:36

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] nie zapominaj o zapasowej cysternie z paliwem, a po 5latach wymiana na nowy, bo siadzie elektryka :P

#232 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 14:37

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] a ja w zeszłym roku na żniwa kupiłem t4 z paką 95 rok i jeszcze mi się trafił 4x4 mam napęd na wszystkie koła nigdy nie spotkałem takiego auta żeby miał naped na wszystkie koła i dla mnie fajne autko dla każdego rolnika wszedzie mozna nim pojedzić do miasta czy na pole

#233 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 17:45

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] no na Podlasiu to różnie z tym odśnieżanie a codziennie muszę jeździć do pracy trasa Białystok-Narew a że pracuję w systemie 3 zmianowym więc różnie z tym odśnieżaniem jest a carisma ma dosyć niskie podwozie i dlatego zastanawiam się nad outlanderem,co do suzuki to ma silnik renówki podobnie jak moja renówka ale za mało mocy i po ostatniej akcji w ojca renówce to raczej nie chce więcej się pakować w tę firmę a duży prześwit i napęd 4x4 bardzo się w zimie przydają bo w tym roku bez łopaty się nie obeszło niestety więc dlatego myślę o czymś z napędem 4x4.

#234 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 06 marzec 2014 - 18:56

nie zapominaj o zapasowej cysternie z paliwem, a po 5latach wymiana na nowy, bo siadzie elektryka :P

a to kolego myslisz po co hak o uciagu 3,5t cysterke ciaga sie aż miło

#235 Share st220

st220

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 12 marzec 2014 - 20:10

jeśli znajdziesz vw który ma mniej niż 12 lat z silnikiem 1.9 tdi z prawdziwym przebiegiem poniżej 250 tyś i nie walonym , bez grama szpachli to powinni dać ci Nobla.

Znajomy ma passata który spełnia wymagania, przebieg o połowę niższy, ale niestety nie jest na sprzedaż.

#236 Share Rafal122

Rafal122

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 10:10

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Szkoda że tego cuda nie da się u nas kupić bo wygląda na porządną konstrukcje:

http://przyspieszeni...o-za-25-000-zl/

#237 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 10:35

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] http://www.ladadowma....php?right=none tutaj się udaj, oficjalny importer Łady na Polskę, może ci ściągną

#238 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 13 marzec 2014 - 18:46

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Jednak cła i inne opłaty robią swoje,skoro Kalina i Priora jest u nich za 39-42 tyś to aż strach pomyśleć ile kosztuje Granta,za tą cenę chyba wolałbym prawie nową Dacie bo w razie czego jest dużo łatwiej o częśći.
Mimo wszystko Łady(Poza Nivą) mogą być całkiem dobrymi autami,nie zdziwiłbym się gdyby były trwalsze od VW,Toyoty,BMW i innych drogich marek.W końcu nie mają dwumasy,turbiny itd.
Oczywiście nie zaprzeczam że równie dobrze może okazać się totalną porażką.

Edytowany przez Rolnik1111, 13 marzec 2014 - 18:52.

#239 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 12:56

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Według was kupując 3-4 letniego turbodiesla lepiej jest kupić takiego z przebiegiem 150-180 tyś km czy takiego co ma 220-240 tyś km?
Zastanawiam się czy ten drugi nie powinien być lepszy bo powinien mieć już zrobione wtryskiwacze,dwumasę i może turbo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 13:17

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] w większości wypadków to loteria, zdarzają się takie egzemplarze w których wymienione przez ciebie elementy wytrzymują 300tys. km., są takie które przy częstej jeździe po mieście (czytaj częste odpalanie i gaszenie, noga co chwilę na sprzęgle w korkach) wytrzymują 100tys.km.
kupując samochód trzeba mieć na uwadze to że co jakiś czasookres trzeba będzie do niego dołożyć określoną sumę pieniędzy-najczęściej większą wtedy gdy auto jest zaawansowane technicznie
ale jak to mówią-stać cię na konia, to stać cię też na owies B)