Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

kamil040193    31

Zależy jeszcze jaki zasobny portfel ma rolnik:P. Mi osobiście podoba się toyota rav4 ale opel fronterra :) nie za duże nie za małe w sam raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

hehe a ja z kolei uwazam ze potrzebne sa 2 samochody np . jedno osobowe a jako drugie robocze najlepiej z hakiem terenowka ja mam suzuki vitare cabrio i do pracy i do zabawy po deszczu w blocie siewtne oraz w zimie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zettorek    1

RAV 4?? dla mnie to jest żałosny samochód dla kobiet i w miasto bardziej.

Jeśli chodzi o terenowy w nie drogi samochód to najlepsza jest Honda CRV:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Najlepiej jakiegoś pickupa np. Opel Campo. :)


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dla rolnika to łada niwa, nieszkoda, części koszmarnie śmiesznie tanie, nie do zjechania, wszędzie wjedzie :D kupie serio :D

co do rav4 to droga zabawka nie samochód, serio, nadaje się do dziurawego miasta :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farm    84

Najlepiej to BMW x 5 :D , nie no myślę że taki peugeot partner był by najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

już pisałem kiedyś ale napiszę i dziś, jeżdzę dacią logan pick-up w dieslu i mi starcza.

Kręgi betonowe już woziłem na niej (2 sztuki 800x50), deski, blachy do gięcia, blok do ciągnika. 2 osoby się mieszczą, proste i wygodne (jak załadowane) autko dla początkującego rolnika.

 

Potwierdzę to że poza gospodarstwem jeżdżę innym autkiem w LPG.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jak napisał @farmer, peugeot partner albo nawet citroen c15 napewno się sprawdzi. W zimie w pole się nie jeździ a latem trzeba wiele przewieźć więc 4x4 niekoniecznie musi być aczkolwiek zapas bezpieczeństwa nigdy nie zaszkodzi jednak serwis terenówki jest drogi poza łada niva ;)

Dlatego albo łada niva albo peugeot partner lub citroen c15. Jak sie zniszczy to na złom i kupisz drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co powiecie o Nissanie Navara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Navara tylko wtedy jeżeli spalanie 14l/100 i więcej Tobie nie przeszkadza :)

Pickup ale jakoś super mocnej ramy nie ma, w krytycznych sytuacjach pęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

Ja osobiście bym wolał Nissana amaroka :)

 

Jak Amarok kolego to tylko VW bo Nissan nie produkuje czegoś takiego. Jak już to Navara, Pathfinder, Patrol, X-Trail.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

miałem kiedyś nivę nówkę sztukę z salonu z 2001r. Pierwsze 4 lata jeździło się dobrze. później ciągle się coś psuło. na szczęście części śmiesznie tanie (o bardzo słabej jakości) i prosta w naprawie. tylko denerwuje to że raz w miesiącu coś zepsute. awarie zazwyczaj nie były poważne, dwa razy tylko się zdarzyło, że musiałem ją holować, raz jak mi się zapalił alternator żywym ogniem, a drugi raz jak urwał się napinacz łańcuszka rozrządu. lekko u mnie nie miała bo jeździła co dzień w terenie, czasami w bardzo ciężkim. nie było dla niej przeszkody, a w zimie to we czterech chłopa do środka żeby była obciążona to pchała przed sobą śnieg na równo z maską ale nie stanęła. sprzedałem ją w 2010 roku za 6 tysięcy (wszędzie zaczęła wyłazić rdza), i kupiłem forda mavericka z 92 roku za 10 tysięcy. samochód starszy o 10 lat ale o niebo lepszy. mocny silnik, podobne spalanie (2,7 TD) co w nivie, praktycznie bezawaryjny, w terenie radzi sobie równie dobrze, też bardzo prosty samochód wszystko przy nim można zrobić samemu. polecam

trochę długi ten mój wywód :P


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

Ja proponuje opel frontera, kilku znajomych ma ten sprzęt i nie narzekają. Sam rozmyślam nad zakupem tego autka. Samochód niedrogi za jakieś 20 tyś ładny sprzęt można mieć. No i co najlepsze świetnie sprawdza sie w terenie, a wiadomo jak czasem jest na wsi, jakie są nieraz warunki.O napędzie na cztery koła, reduktorze itp już nie wspomnę. Zima też mu nie straszna. Bagażnik co najważniejsze jest spory więc co nieco można wrzucić.

Edytowano przez Maciejo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek9225    14

Jeżeli ktoś ma na samochód mało kasy, a potrzebuje samochodu niezniszczalnego, taniego w naprawach i eksploatacji, to zdecydowanie polecam VW Golfa III 1,9D. Może to nie jest terenówka, ale jest niewiele ludzi którzy zjeżdżają z utwardzonych dróg. Na polnych drogach radzi sobie świetnie, po łące też spokojnie pojedzie (sprawdzone w praktyce). A co najważniejsze pali bardzo mało ( 5l ON). Jedyne wady to wiek i rdza. Reszta jest ok. Polecam. Ceny zadbanych to ok. 3000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

A ja polecę wysokie auta... Bo chyba o to się na wsi rozchodzi żeby nie bać się po polnych drogach jeździć tak jak mój wujek kupił sobie Peugeota 407 który stoi w garażu bo ciężko gdzie kolwiek nim wjechać taki niski i wszędzie starym uno jeżdżą... My kupiliśmy Renault Scenica powiem szczerze że prześwit jest niezły i nie ma problemów z polnymi drogami :P ... Chociaż i tak najlepiej po wertepach jeździ mi się Seicento nie ma drogi przez którą bym niem nie przejechał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To chyba polnych dróg nie masz jak wszędzie Seicento przejedziesz :D (daj mu trochę deszczu i nie ma bata-utkniesz)-ja mam takie dosyć uniwersalne auto-Audi Quattro.Nawet na mokrym polu można zawrócić a i ponad 200 km/h też śmigniesz.Od niedawna ma hak ale i bez haka spro można wrzucić-bo kombi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj