Mattti

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

Polecane posty

DanielFarmer    1377

Jeśli ktoś ma utrudniony przejazd zimą jak ja i chce na pola śmigać to ze swojej strony polecam Kię Sorento , która tu nie została wymieniona,roczniki 2002-2005 od 20 tys się zaczynają, ja mam akurat po lifcie 2008 rok ale to poza większą mocą prawie to samo,zależy od funduszy.Diesel (170KM) ok 10-11L pali ,odpycha się nieźle jak na masę 2T,auto ma RAMĘ i SZTYWNE MOSTY oraz reduktor.Dosłownie CZOŁG! Jest to auto które w swojej kategorii ma największy uciąg.Zgodnie z dowodem 2800KG!! Na dłuższe trasy mam octavię 1,9tdi 105KM(chip na 142KM) Pali 5 litrów i śmiga aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśli ktoś kupił bite auto to po co się dziwi, że rdzewieje. Normalka. Poza tym nie wiem czy a3 jest ocynkowane ponieważ to taki trochę droższy golf.

Ta octavia te 5 l to na trasie przy 90-100 km/h?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Na trasie przy takich prędkościach i delikatnie z gazem to do 4,6 schodzę często.Średnio powiedzmy wychodzi mi 5,3-5,4 bo czasem noga zaswędzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla rolnika to tylko LR discovery 2 v8 4.6 ale od bidy tez ujdzie td5 oczywiście tylko manual auto ze szpejem wyprawowo/przeprawowym wazy ponad 2.5t na haku 3.5tony do tego opona typu MT dla odważnych "szumex" dwa mosty z blokada 100% ARB i można swiat doganiać hehe - polecam tylko dla osób o mocnych nerwach i grubym portfelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

nie zapominaj o zapasowej cysternie z paliwem, a po 5latach wymiana na nowy, bo siadzie elektryka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

a ja w zeszłym roku na żniwa kupiłem t4 z paką 95 rok i jeszcze mi się trafił 4x4 mam napęd na wszystkie koła nigdy nie spotkałem takiego auta żeby miał naped na wszystkie koła i dla mnie fajne autko dla każdego rolnika wszedzie mozna nim pojedzić do miasta czy na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

no na Podlasiu to różnie z tym odśnieżanie a codziennie muszę jeździć do pracy trasa Białystok-Narew a że pracuję w systemie 3 zmianowym więc różnie z tym odśnieżaniem jest a carisma ma dosyć niskie podwozie i dlatego zastanawiam się nad outlanderem,co do suzuki to ma silnik renówki podobnie jak moja renówka ale za mało mocy i po ostatniej akcji w ojca renówce to raczej nie chce więcej się pakować w tę firmę a duży prześwit i napęd 4x4 bardzo się w zimie przydają bo w tym roku bez łopaty się nie obeszło niestety więc dlatego myślę o czymś z napędem 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj o zapasowej cysternie z paliwem, a po 5latach wymiana na nowy, bo siadzie elektryka :P

 

a to kolego myslisz po co hak o uciagu 3,5t cysterke ciaga sie aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

jeśli znajdziesz vw który ma mniej niż 12 lat z silnikiem 1.9 tdi z prawdziwym przebiegiem poniżej 250 tyś i nie walonym , bez grama szpachli to powinni dać ci Nobla.

 

Znajomy ma passata który spełnia wymagania, przebieg o połowę niższy, ale niestety nie jest na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Jednak cła i inne opłaty robią swoje,skoro Kalina i Priora jest u nich za 39-42 tyś to aż strach pomyśleć ile kosztuje Granta,za tą cenę chyba wolałbym prawie nową Dacie bo w razie czego jest dużo łatwiej o częśći.

Mimo wszystko Łady(Poza Nivą) mogą być całkiem dobrymi autami,nie zdziwiłbym się gdyby były trwalsze od VW,Toyoty,BMW i innych drogich marek.W końcu nie mają dwumasy,turbiny itd.

Oczywiście nie zaprzeczam że równie dobrze może okazać się totalną porażką.

Edytowano przez Rolnik1111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Według was kupując 3-4 letniego turbodiesla lepiej jest kupić takiego z przebiegiem 150-180 tyś km czy takiego co ma 220-240 tyś km?

Zastanawiam się czy ten drugi nie powinien być lepszy bo powinien mieć już zrobione wtryskiwacze,dwumasę i może turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

w większości wypadków to loteria, zdarzają się takie egzemplarze w których wymienione przez ciebie elementy wytrzymują 300tys. km., są takie które przy częstej jeździe po mieście (czytaj częste odpalanie i gaszenie, noga co chwilę na sprzęgle w korkach) wytrzymują 100tys.km.

kupując samochód trzeba mieć na uwadze to że co jakiś czasookres trzeba będzie do niego dołożyć określoną sumę pieniędzy-najczęściej większą wtedy gdy auto jest zaawansowane technicznie

ale jak to mówią-stać cię na konia, to stać cię też na owies B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sprzedający wymienił tak drogie części i zamierzał sprzedać samochód to na pewno miał by faktury [ którymi by się pochwalił ].


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Co myślicie o Peugeocie Expercie 2.0HDi?

Edytowano przez LukaszC5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Witam mam pewien problem a mianowicie potrzebuje jakiegos katalogu czesci do Peugota Experta głównie chodzi mi o komore silnika bo musze kilka czesci wymienic po lekkiej stłuczce.Nie wiem jak niektore sie fachowo nazywaja a na alle... nie moge ich znalesc.Z góry dziekuje:)

 

A co do pytania LukaszC5 to Expert jest dobrym samochodem w miare komfortowy ładowność 1200kg spalanie ok 9/100 (ojciec ma troche ciezka noge) do wad zaliczył bym szybko złuzywajace sie zawieszenie po ok 15-20 tys pora na wymiane bo zaczyna tluc sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

dobra będzie łada niva, suzuki jimny lub panda 4x4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Dacia Duster 4WD + typowy dostawczak w zależności od portfela: Seat Inca / Vw Caddy - Citroen Berlingo - Renault Trafic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

a wiesz kolega jak mowili na dacke ,,cyganka'' starsznie slabe blachy maja a tera to spolka koncernu reno wiec cudow nie ma moja renia po 10 latach nadawala sie na podsypka drogowa hehe nie bylo co kleic, no ale sam przyznam na ile jakos dustera bedzie po tak naprawde zadowalajaca a w kazdym razie lepsza od reno


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Dustery mają ocynk do poziomu szyb.

 

z innych niuansów - przy wyborze diesla lepiej brać silnik z osprzętem Siemensa, niż Delphi, który jest bardzo wrażliwy na jakość paliwa. choć nie wiem, czy do końca ma się wpływ na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

Panowie tak sobie czytam te posty i postanowiłem wtrącić się do rozmowy. A więc jak samochód dla rolnika to ja preferuję auta terenowe i skończcie z mitami że jak terenówka z dużym silnikiem to pali to błędne koło. Miałem Opla Frontere 2,8tdi szła jak trzeba i nic w nią nie wkładałem a przejechała u mnie ponad 360tyś km spalanie auta bez wózka było 7.2l/100km a z wózkiem koniarą dochodziło do 10l/100km byłem niezmiernie zadowolony z tego samochodu. Gdy dobiłem do 700tyś czas przyszedł na inny młodszy więc wybór padł na Suzuki Grand Vitarę LX7. A gdy przyjdzie czas na zmianę to następny będzie to BMW X5 lub Mercedes ML. po drodze miałem VW Sharan oraz aktualnie z Suzuki mam jeszcze Renault Kanggo 4x4 i przyznam iż w gospodarstwie muszą być dwa samochody. Auta rolnika powinny świadczyć o nim samym poza tym pracujemy ciężko więc nie żałujmy sobie na dobry samochód czy traktor lub maszyny.

Takie jest moje zdanie.


A i zpomniał bym jak auto terenowe to tylko diesel benzyna się nie sprawdza i zbyt duże jest spalanie w silnikach benzynowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ja osobiście nie widzę potrzeby kupowania wielkiej terenówki z której zalet nie będę prawie w ogóle korzystał Osobówka w normalnych warunkach całkowicie wystarczy ewentualnie auto o zwiększonym prześwicie (np: Dacia Sandero Stepway, Peugeot 2008, Fiat Sedici itp)
 

Dustery mają ocynk do poziomu szyb.

Z tego co kiedyś czytałem Dacia ma blachy zabezpieczone metodą woskową(czy jakoś tak) - nie wiem jak jest ze starszymi modelami bo widziałem już Logana na którym "ruda tańczy jak szalona" :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie tak sobie czytam te posty i postanowiłem wtrącić się do rozmowy. A więc jak samochód dla rolnika to ja preferuję auta terenowe i skończcie z mitami że jak terenówka z dużym silnikiem to pali to błędne koło. Miałem Opla Frontere 2,8tdi szła jak trzeba i nic w nią nie wkładałem a przejechała u mnie ponad 360tyś km spalanie auta bez wózka było 7.2l/100km a z wózkiem koniarą dochodziło do 10l/100km byłem niezmiernie zadowolony z tego samochodu. Gdy dobiłem do 700tyś czas przyszedł na inny młodszy więc wybór padł na Suzuki Grand Vitarę LX7. A gdy przyjdzie czas na zmianę to następny będzie to BMW X5 lub Mercedes ML. po drodze miałem VW Sharan oraz aktualnie z Suzuki mam jeszcze Renault Kanggo 4x4 i przyznam iż w gospodarstwie muszą być dwa samochody. Auta rolnika powinny świadczyć o nim samym poza tym pracujemy ciężko więc nie żałujmy sobie na dobry samochód czy traktor lub maszyny.

Takie jest moje zdanie.

A i zpomniał bym jak auto terenowe to tylko diesel benzyna się nie sprawdza i zbyt duże jest spalanie w silnikach benzynowych

 

mysle ze x5 3.0d bedzie lepszym wyborem od ML

wogóle silnik 3.0d od bmw to jest cacko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

A ja myślę, że lepszy będzie mercedes bo to większy lans. A tak na poważnie jak czytam te wypowiedzi to mam niezły ubaw. Czy lepsza będzie dacia czy stare bmw. Niech każdy kupi to co mu potrzebne. Nie każdy rolnik potrzebuje terenówki. Ja do jazdy po polach i wożenie np nawozów mam craftera. Poza tym wystarczą zwykłe osobówki nawet na pole da się zajechać. Uważam, że wielu rolnikom bardziej przyda się dostawczak czy to bus czy to coś w stylu cady. Niż terenówka. Ale może znajdą się ludzie mieszkający gdzieś na uboczu, którzy bez auta terenowego zimą z domu nie wyjadą. Każdy musi szukać pod swoim kontem. Poza tym x5 czy ml to nie auta terenowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez AroniowyLiść
      Jako, że w wątku o Rolnikach Podlasie rozwinął się temat poboczny o motocyklach, to tutaj w hyde parku zakładam nowy wątek, bo tam nam zaraz admin posprząta offtopic  
      Zapraszam do udzielania się wszystkich motocyklistów w tym wątku, może jakieś wspólne latanie, albo spotkanie forumowych motocyklistów by się udało ogarnąć
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj