Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1253 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2129 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 11:09

panowie ja ma takie pytanko posiadam volvo s60 2.4 d5 i mam taki problem ze na zimnym silniku rozłącza mi turbo a po ponownym uruchomieniu silnika jest już ok jaka może być tego przyczyna???

może EGR ci wariuje, tzn. przycina ci się w otwartej pozycji??? najlepiej i najprościej go zaślepić, i wtedy się dowiesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 21:45
  •  

#1122 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3963 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 11:14

U mnie tak się działo gdy czujnik ciśnienia doładowanego powietrza szalał. Niekiedy nie pomagało zgaszenie silnika tylko wtyczkę trzeba było odpiąć od czujnika i przypiąć z powrotem.

#1123 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 11:15

a czym go zaślepić i to by pomogło czy możne wyczyszczenie go coś by dało

#1124 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2129 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 11:17

odkręcasz, dajesz pod niego podkładkę z blaszki, tyle że bez dziury na środku, EGR oficjalnie niby działa-komputer nie wywala ci błędów, a ty masz zdrowszy silnik który nie dusi się spalinami

#1125 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 11:24

a czyszczenie by nie pomogło bo nie jestem zwolennikiem kombinowania

#1126 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2129 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 11:52

nie wiem, nie wyczyścisz to się nie dowiesz

#1127 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 12:29

Panowie  ale kogo obchodzi  jakie opłaty były  20  , czy 30  lat  temu?

Dajcie  se  po  razu  , albo po kilka  razy i  uzgodnijcie  który mądrzejszy  :P

hubertuss zgrywasz madralę , a   byki  walisz w pisowni  że hej...   :D  :P

Jeśli już za ortografię się wziąłeś to wypadało by poprawiać kogoś samemu nie robiąc błędów. Mądralę powinno być madralo.

panowie ja ma takie pytanko posiadam volvo s60 2.4 d5 i mam taki problem ze na zimnym silniku rozłącza mi turbo a po ponownym uruchomieniu silnika jest już ok jaka może być tego przyczyna???

Może być to egr, może być sterowanie zmienną geometrią. Może być czujnik doładowania tj MAP sensor itd. Najprościej podpiąć pod komputer i sczytać kod błędu. Będzie coś bliżej wiadomo gdzie szukać.

może EGR ci wariuje, tzn. przycina ci się w otwartej pozycji??? najlepiej i najprościej go zaślepić, i wtedy się dowiesz

No tak można się dowiedzieć o tym, że na desce rozdzielczej zapali się check engine. Nie wszystkie auta tolerują zaślepienie egr blaszką i nie wywalają błędów. Większość wywala. Jak nie od razu po odpaleniu to w czasie jazdy. W nowszych autach egr trzeba komputerowo wyprogramować. 

Edytowany przez hubertuss, 05 grudzień 2016 - 12:35.

#1128 Share radek1983

radek1983

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 12:52

u mnie żaden błąd nie wyskakuje wiec nie wiem co i jak

#1129 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 05 grudzień 2016 - 12:59

Tobie czytanie 100 razy nie pomorze. Podobnie jak tłumaczeni kogoś, kto umie czytać i tak nie pojmiesz.

Panowie  ale kogo obchodzi  jakie opłaty były  20  , czy 30  lat  temu?

Dajcie  se  po  razu  , albo po kilka  razy i  uzgodnijcie  który mądrzejszy  :P

hubertuss zgrywasz madralę , a   byki  walisz w pisowni  że hej...   :D  :P

Porównujesz mój  brak ogonka  w ą  ze swoim  pomorze - w  sensie pomocy ? 

Lub z  brakiem e w tłumaczenie ? 

Edytowany przez mariuszd93, 05 grudzień 2016 - 13:00.

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#1130 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4048 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 13:38

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Do kolegi co wpadł w poślizg. Lepsze opony wbrew pozorom nie powinny być na przedniej osi a na tylnej jeśli auto jest przednionapędowe. Są na pewno o tym jakieś artykuły. Lepsze opony na tył, by zmniejszyć zjawisko nadsterowności(tył ucieka w bok) gdyż oś nie jest napędzana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 14:02

Błąd to błąd. Jeśli się bierzesz za wypominanie innym błędów. Sam ich nie rób. Bo się ośmieszasz.

Jeśli błąd nie wyskakuje na desce rozdzielczej nie znaczy, że go nie ma. Trzeba podpiąć komputer i zobaczyć co tam będzie. To może naprowadzić B można się na grzebać bez skutku. Rozebrać pół silnika i nic. Jak ci jeszcze raz to turbo odłączy po odpaleniu. Sprawdź czy dźwigienka od regulacji zmiennej geometrii opadła do samego końca. Na wyłączonym silniku powinna odbić do góry. Sprawdź czy to lekko się rusza.  Ale jak pisałem podstawa to sprawdzenie błędów komputerem diagnostycznym.

#1132 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4409 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 05 grudzień 2016 - 14:43

Ośmieszasz  to  się  ty  :P  :D

Jeśli  dla ciebie  pomorze w  sensie  region  geograficzny   i  pomoże w  sensie udzieli pomocy - to  to  samo - to ja nie mam  więcej pytań 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

http://images03.bebz...cde1b55c03f.jpg

https://www.google.p...iact=mrc&uact=8

https://encrypted-tb...GEW6ohVi5_7hJzg

#1133 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 15:58

Daj se spokój. Chciałeś mi wytknąć błędy i sam zrobiłeś błąd czym się ośmieszyłeś. Bo ja nie neguje, że zrobiłem te błędy. A ty chcąc mnie poprawić sam zrobiłeś błąd. Więc czego ty jeszcze chcesz? Co chcesz udowodnić? Z czego bijesz pianę? Ja zrobiłem dwa błędy. Ty chcąc mnie poprawić zrobiłeś jeden. Więc o co ci chodzi. Ośmieszyłeś się poprawiając kogoś i robiąc samemu błędy i daj se na luz. Nie spinaj się tym tak.

#1134 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 05 grudzień 2016 - 16:11

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Do kolegi który pisał o umowie klienta z pominięciem handlarza.Dziala to do dziś brat cioteczny kupowal mondea od handlarza to umowa tez była zrobiona tak jakby kupowal wprost od Bauera. Jescze były dwa różne nazwiska to handlarz powiedział że jeden był właścicielem auta a drugi komisu gdzie rzekomo auto kupił.Wssytko przęsło w ten sposób i auto zarejestrowane

#1135 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3963 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 17:28

jonek98 to że działa to nie jest żadną nowością, ale zatrważające jest to że są są ludzie którzy mają odwagę w ten sposób kupować samochód. Kupują samochód tak naprawdę od nie wiadomo kogo i czyj samochód. Równie dobrze ktoś łapie typa klepie mu maskę zabiera dowód rejestracyjny robi sobie fotkę dowodu osobistego, na kolanie pisze umowę kupna sprzedaży tego auta i pozostawia miejsce kupujący oraz składa osobiście podpis sprzedającego, czyli podrabia go w dowolny sposób. Jedzie na giełdę i na podstawie tej lewej umowy sprzedaje kradzione auto i jakiś debil idiota podaje swoje dane w miejsce kupujący.

Ja wiem że tak się dzieje i jest to powszechnie spotykane, ale po pierwsze handlarz nie płaci podatków - przyczyniacie się do okradania własnego państwa, druga sprawa, gdyby to były lata 90' oklepywane maski dla zabrania samochodu i wyłudzenia pieniędzy od idioty kupującego byłby to nagminny proceder. Co wiadoma sprawa ten z oklepaną maską wcale nie znajdował by się w najgorszej sytuacji w przeciwieństwie do tego który ma skonfiskowany przez policję nowo zakupiony samochód oraz brak gotówki którą wydał na owy samochód.

A szkoda że nie są lata 90' może baranów ci panowie nauczyli by manier. Wybili by im z łbów okradanie państwa i idiotyzm.

#1136 Share pogromca

pogromca

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 19:22

Do kolegi co wpadł w poślizg. Lepsze opony wbrew pozorom nie powinny być na przedniej osi a na tylnej jeśli auto jest przednionapędowe. Są na pewno o tym jakieś artykuły. Lepsze opony na tył, by zmniejszyć zjawisko nadsterowności(tył ucieka w bok) gdyż oś nie jest napędzana.

Dobre opony powinny być na 4 KOŁACH i to nie podlega dyskusji!

Stać cię na samochód to i na opony a jak nie to go sprzedaj i nie zagrażaj życiu innych uczestników ruchu.

#1137 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4188 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 20:48

@jonek98 a mi wmawiają, że doświadczenia nie mam. Widać to o czym pisałem działa do dziś. Nie sprowadzam samochodów już. Więc jak mi napisali, że tak już się nie da to mykałem, że się nie da. A tu proszę jednak się da. Zamiast tego były dyrdymały o eurotaksie i rzeczoznawcach.

@damianzbr Nie wiem jak teraz bo doświadczenia nie mam. Ale kiedyś takie przepisywanie umów i niszczenie faktur było bardzo powszechnym zjawiskiem. Jak piszą niektórzy do dzisiaj działa więc chyba dalej jest. Powody są dwa.

Korzysta handlarz bo nie płaci podatków auto w ogóle na niego nigdy nie figuruje. Nie mrozi kasy w akcyzę za auta stojące na placu. W razie jakich kolwiek problemów może umyć ręce. I tak też niektórzy umywali. W Siemiatyczach kilka lat temu wybuchła afera z kradzionymi autami. Komendant policji się przejechał. Bo też tak zrobił. Auto okazało się kradzione. A że sfałszował dokumenty dostał umyślną paserkę. I wyleciał z Policji. Chociaż faktycznie nie wiedział, że auto kradzione. Ludziom te kradzione auta pozabierali. I co ciekawe nie mogą oni nawet dochodzić od oszustów odszkodowań i zwrotu pieniędzy. Bo w papierach jak byk stoi, że oszust tego auta nie miał. Drugi powód to jest taki, że ów komendant jak i wielu kupujących godzi się na to ze skąpstwa. Bo przepisanie lipnej umowy oznaczało zawsze zaniżenie ceny i to drastyczne. Za auta kosztujące 5 tys euro ludzie pisali po 300. I to nawet za auta do 2 litrów. Gdzie akcyza była i tak mała.

#1138 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3963 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 21:01

Cały czas tak jest, ale powtarzam to nie wina handlarzy tylko idiotów się na to godzących. A dlaczego idiotów ano dlatego że 99 razy się uda a za setnym wyjdą kwiatki jak w Siemiatyczach. Bo jest dokładnie jak napisałeś. Potencjalnego oszusta / złodzieja nie ma a kupujący jest normalnym paserem.

To mnie najbardziej dziwi że jeszcze są w tym kraju tacy debile którzy ryzykują w ten sposób. Bo inaczej jak debilizm to ja nie potrafię tego nazwać.

#1139 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 22:08

w samochodzie z napedem na przód lepsze opony zakłada sie na tył żeby uniknąć niekontrolowanych poslizgów

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 05 grudzień 2016 - 22:47

Kurcze a ja myślałem, że w samochodzie zakłada się komplet 4 dobrych opon... Takie kombinacje z przodu zimowe z tyłu letnie, z przodu łyse z tyłu lepsze albo na odwrót kończą się poślizgiem tak jak u kolegi. Pół biedy jak taki kamikadze wpadnie do rowu gorzej jak wyrzuci go na przeciwny pas ruchu wprost pod inny samochód.