Skocz do zawartości

Zdjęcie

Samochód dla ROLNIKA [Połączone]

1246 odpowiedzi na ten temat

#961 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 22:28

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Corrado jak się przesiadam z 240 km vectry to większość innych aut jest słaba....
Ja w swoim mitsu chce zrobić chipsa na 170 km
I będzie już spoko. Ja do niego hacze lawete i jadę i mi wystarcza a do zabawy mam inne auto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Dzisiaj, 21:44
  •  

#962 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3373 postów

Napisany 14 marzec 2016 - 23:06

szmargiel i ty jeździsz do niemiec po auto  za 6000 zł. Jesteś kozak, nie ma co... Chyba że na raz przywozisz takich aut kilka.

thomas bariera językowa to była, ale w średniej na sprawdzianie z angielskiego. Polacy w Polsce skupujący jabłka znają ruski, niemcy sprzedający samochody znają polski i ruski. Ruski nie zna ani polskiego ani niemieckiego. Anglik nie kupuje i nie sprzedaje używanych samochodów, oraz nie zbiera jabłek, a niby angielski najważniejszy na świecie, taki paradoks.

hubertus AUDI 80 nawet naprawiana, lub też nienaprawiana nie rdzewieje. Miałem takie, za czasów kawalerskich, trochę naprawiałem, na koniec już jeździłem pogiętym i podrapanym, miejscowo bez lakieru. Nic nie rdzewiało AUDI 80 B4, 94r. 2.0 16V z klimą, chyba najmilej wspominany samochód, może z powodu sentymentu, może z powodu przygód ale jednak. A zawieszenie alu. owszem staniało, ale nawet tobie nie życzę abyś się przekonał co znaczy tanio kupione zawieszenie alu do AUDI/VW. W 2005 sami stwierdzili, że niewypał i od tego odeszli.

KUPIĘ:                      ----- 460 / 85 R38      18.4 R38 -----                    KUPIĘ KOMPLET 2 szt. 40% - 70% lub lepsze      

#963 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4130 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 16:31

Wiem co to znaczy tani wahacz do audi. Kumpel kupił taniutki komplet. Założył całą stronę i mówi do mnie zobacz coś stuka. Patrzymy maglownice, końcówki drążków, gumy na stabilizatorze wszystko git. Kładę się pod auto koleś lekko przód tył. A tam ten zwany bananem przy budzie prawie po centymetrze na boki chodzi. Wywalił to i załatwił mu ktoś z hurtowni komplet lemfordera za mniej niż 1 tys.

80 może być i bez lakieru, aby ocynk cały. Jednak jak ktoś coś szlifował, spawał itd to już będzie rdza.

Co by tu nie mówić za taki hajs to większe auto w dieslu będzie ryzykownym zakupem.

#964 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2296 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 18:43

Corrado jak się przesiadam z 240 km vectry to większość innych aut jest słaba....
Ja w swoim mitsu chce zrobić chipsa na 170 km
I będzie już spoko. Ja do niego hacze lawete i jadę i mi wystarcza a do zabawy mam inne auto.

Wiadomo że jak się przesiada z mocniejszego autka w moim przypadku Audi S8 i 450 km do 100 konnego to tak jak by nie jechało. Chodziło mi raczej o to czy nie dostaje zadyszki w dłuższych trasach/terenie z ładunkiem? Z racji tego że zajmuję się nie tylko rolnictwem i usługami ale też stawiam przydomowe elektrownie potrzebuje autka które zajmie się dostarczaniem nie tylko foli i siatki ale tez produktów związanych z tymi elektrowniami. 

Jeśli pomogłem naciśnij Fajne  :)

#965 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3810 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 15 marzec 2016 - 20:53

Wiem, że nie problem, ale jak ktoś ma 6 tyś to nie wiem czy bierze pod uwagę wyjazd. Pierwszy problem to chyba bariera językowa. ;)

jaki problem??Mam tam wujków którzy tam pracują i zawsze coś jest w sierpniu 2014 pojechałem do Mainz czyli ok 1000 km w jedną stronę po mitsubishi space star 1.9 DID z 2005 r za 1000 euro, auto nie bite przebieg realny 320 tysi, z aktualnym TUV, do dziś walnąłem nim prawie 40 tysięcy i wymieniłem przód amory i rozrząd>Jeśli ktoś jest leniwy to mu się nie opłaca ;)

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#966 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3716 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 21:10

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Jak masz wujków czy kogokolwiek znajomego to nie masz problemu. Ja nawet pod uwagę nie brałem wyjazdu, gdybym miał kupować. Ja nie jestem leniwy. To obowiązki w domu trzymają. Przymierzałem się do zakupu suva, ale jak dalej będzie tak sucho a mleko będzie tanieć to leję na to.

#967 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3810 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 21:15

ja również mam obowiązki ale dla mnie taki wypad to max 25h i jestem z powrotem a auto z Niemiec od pierwszego właściciela nawet niech będzie droższe ale pewne

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#968 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3373 postów

Napisany 15 marzec 2016 - 23:01

Wiem co to znaczy tani wahacz do audi. Kumpel kupił taniutki komplet. Założył całą stronę i mówi do mnie zobacz coś stuka. Patrzymy maglownice, końcówki drążków, gumy na stabilizatorze wszystko git. Kładę się pod auto koleś lekko przód tył. A tam ten zwany bananem przy budzie prawie po centymetrze na boki chodzi. Wywalił to i załatwił mu ktoś z hurtowni komplet lemfordera za mniej niż 1 tys.

80 może być i bez lakieru, aby ocynk cały. Jednak jak ktoś coś szlifował, spawał itd to już będzie rdza.

Co by tu nie mówić za taki hajs to większe auto w dieslu będzie ryzykownym zakupem.

Nie wiem co to dzisiaj znaczy tani wahacz tego typu, bo już dawno nie jestem w temacie. 4 - 5 lat temu kilku moich znajomych miało takie auta i wiem że tani wahacz długo nie posłużył a drogi to była cała wypłata zwykłego pracownika.

Na dziś dzień pewnie nie wiele się zmieniło i dalej za 10 % ceny wahaczy alu robię zawiechę w audi 80.

Komplet za tys. na sam przód mam rozumieć? Z tego co mi się przypomina wiadomo trochę inne czasy i inne ceny, ale za 800 zł zrobiłem cały zawias przód i tył łącznie z jedną parą amorów w audi 80.

Powyżej przeważnie 98 roku to na pewno spore ryzyko. W sumie ryzyko cały czas to samo jednak naprawa to tak jak powiedziałeś, 2 a może i 4 tysie. Więc wartość samochodu powinna wynosić minimum 40 tysia aby to miało sens. Bo auto wartości rynkowej 6 tys naprawiać za 3 tys to istna paranoja. Lepiej kupić co innego a popsute na budę dla psa zostawić.

Może być bez lakieru, aby był ocynk. Się zgadza tylko ocynk a ocynk to też różnica. I jeden ocynk odpadnie pod biedronką jak baba koszykiem ci w d*pę wjedzie, a drugi będzie nie ruszony nawet gdy brzózkę 12 cm średnicy skosisz.

KUPIĘ:                      ----- 460 / 85 R38      18.4 R38 -----                    KUPIĘ KOMPLET 2 szt. 40% - 70% lub lepsze      

#969 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3716 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 08:50

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] Ja do Mainz miałbym 1220 bądź 1300 km. ;) Przejrzałem olx i cenią je sobie 7-8,5 tyś a pewnie i wiecej, bo tak pobieżnie patrzyłem a każdy z przebiegiem mniej niż 2 stówy lub lekko ponad. Szukasz ich na ebay-u czy znasz jakieś inne strony?

#970 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4130 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 11:11

Panowie rozmawiajmy poważnie. Nie każdy ma wujków w Niemczech. Jazda 1200 km w ciemno, w jedną stronę bo ktoś napisze w ogłoszeniu, że wszystko ok. To spore ryzyko. Fajnie jak mamy kogoś na miejscu, kto obejrzy da zadatek czy nawet kupi. A my pojedziemy tylko odebrać. To i można po auto za 1 tys euro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#971 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 12:55

Za te pieniądze to trzeba szukać zdrowego auta ,  a nie marki , a każdy chwali to co ma .

#972 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2296 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 13:02

Szuka się zdrowego auta w danej marce. Co z tego ze kupisz młodsze auto jak blachy są słabe jak w puszcze od konserwy z zewnątrz jak cię mogę a pod spodem próchno. Najważniejsza kwestią jak widzę w śród kupujących jest czy ma być to auto młodsze ogólnie słabsze za którym przemawia zazwyczaj wiek i jakieś dodatki w wyposażeniu czy też starsze zadbane o solidniejszym wykonaniu ale starsze i czasami z mniejszym wyposażeniem.     

Jeśli pomogłem naciśnij Fajne  :)

#973 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3810 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 20:16

Ja do Mainz miałbym 1220 bądź 1300 km. ;) Przejrzałem olx i cenią je sobie 7-8,5 tyś a pewnie i wiecej, bo tak pobieżnie patrzyłem a każdy z przebiegiem mniej niż 2 stówy lub lekko ponad. Szukasz ich na ebay-u czy znasz jakieś inne strony?

nigdzie ;)  wujo dzwoni i mówi jest to mi to pasuje komuś znajomemu???Jeśli tak to z ceną się dogadują bo wiadomo za darmo nic niema i w drogę ok 100-110l ON i z powrotem.Wujek wieczorami przegląda jakąś niemiecką stronę z ogłoszeniami lokalnymi ok 50 km od Mainz/Frankfurt no i gazeta

Panowie rozmawiajmy poważnie. Nie każdy ma wujków w Niemczech. Jazda 1200 km w ciemno, w jedną stronę bo ktoś napisze w ogłoszeniu, że wszystko ok. To spore ryzyko. Fajnie jak mamy kogoś na miejscu, kto obejrzy da zadatek czy nawet kupi. A my pojedziemy tylko odebrać. To i można po auto za 1 tys euro.

Tak masz rację jechać to tylko po pewny zakup.......

Chociaż w ubiegłym tygodniu urządziłem sobie tam wycieczkę po obrotówkę, zadatek był wpłacony zdjęcia obejrzałem, ale.........nie dopatrzyłem się(a właściwie wujek) spawania ramy z pod spodu-trudno się mówi

3000 postów

#974 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 11:19

Kupiłe nowe auto - opel insignia z 2011 roku. Potrzebuję dokupić do niego uchwyt na 2 rowery. Zastanawiam się co będzie lepszą opcją w tym przypadku - uchwyt na hak czy na dach? Macie może już jakieś doświadczenia w tej kwestii?

happy

#975 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3373 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 14:49

Na hak nie można przenieść tablicy rejestracyjnej, a bez przeniesienia będzie zasłaniana przez rowery (nie widoczna) i policjant jeśli jest debil może się do tego przyczepić, ale wiadomo na hak jest wygodniejsza, nie ma problemu z parkingiem podziemnym, na dach możesz jeszcze zamontować bagażnik, oraz opór powietrza mniejszy gdy jest z tyły. Tylko jak mówię formalnie takie coś jest nie legalne w Polsce.

#976 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 20 marzec 2016 - 14:51

Samochód dla ROLNIKA [Połączone] @rusto Na dach się na pewno zwiększy spalanie bo jest sporo większy opór powietrza takie na hak chowa się bardziej za samochodem wiec spalanie raczej będzie mniejsze niż z tym na dachu.

#977 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4130 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 21:49

A jak jest z drobieniem trzeciej tablicy? Na pewno podnosi koszty. Ale widziałem takie bagażniki na rowery. Nawet z dodatkowym oświetleniem i miejscem na tablicę. Tylko pewnie sporo droższe. Jeśli wybierzesz na dach to zwracaj uwagę na porządne mocowania rowerów do bagażnika. Przy szybszej jeździe powstają spore wibracje na skutek oporów powietrza i rower potrafi spaść. Na hak wyjdzie drożej ale praktyczniej i wygodniej.

#978 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3373 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 22:52

Dwa lata temu nie można było trzeciej tablicy, mieli coś się zabierać za to chyba jeszcze za PO. Sprawa pewnie w miejscu stoi. Bagażniki są z miejscem na tablice i światłami ale pojazd musi posiadać na sobie 2 tablice oryginalne i nie można sobie ręcznie napisać i na bagażnik rowerowy zawiesić dodatkowej.

kolega nikita_bennet chyba sporo wie na temat przeglądów itp. trzeba by z nim gadać może wie jak to obejść.

#979 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 22 marzec 2016 - 15:27

No właśnie to mnie trochę hamuje przed zakupem uchwytu na hak. - mimo, że dostrzegam jego zalety.

happy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#980 Share FROG1979

FROG1979

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów